Starožitnosti a zkušenosti s jejich výkupem

magdalenax
1. říj 2017

Ahoj děvčata, chci se vás zeptat, jakou máte zkušenost se starožitníky? Byla některá z vás v některém antiku něco prodat, či třeba jen na oko, abyste se dozvěděla hodnotu starožitnosti?
Zajímají mě vaše případné zkušenosti, zda se mi potvrdí to, co si myslím..., protože obezřetnost je v tomhle opravdu namístě

zmrzlinka
1. říj 2017

Jeeee super tema.Mne se v satne vali pár obrazu a chtela bych je prodat a nevím jak na to.Tak holky pište at nacerpam inspiraci 👍👍👍

magdalenax
autor
1. říj 2017

@zmrzlinka Děkuji za názor, že je to super téma.
Obrazy jsou pro mne španělská vesnice, V. van Gogha doma nemáš...🙂, zkusila bych vystavit na sbazar, aukro..., dát cenu odhadem. Přes pc Tě nikdo nezmlátí a jakmile bude zájem, víš, že jsi buď na ceně, spíše ale pod cenou

magdalenax
autor
20. lis 2017

Normálně jsem fakt hodně překvapená, co si někteří lidé dovolí, a nebo si můžu myslet, že jsou tak hloupí.... .
Máme kamaráda, je mu už taky nějaký ten pátek, je sám, přímé dědice nemá. Před asi půl rokem mne požádal, abych mu dala na internet nějaké fotky věcí, které by chtěl prodat, mezi nimi také malovaná váza, hodně stará.
Dnes ráno mi psal, že mu někdo za vázu nabídl tři stovky. Tak si říkám, zda to byl nějaký mazaný pokus, či co. Ta váza má hodnotu asi čtyři tisíce
Sama jsem se snažila dohledat zájemce, ale nejspíš to byl opět nějaký starožitník, nebo překupník, který se ozval od někoho

adrianam79
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
radoslavsedlak
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tina96
12. dub 2024

Zdravím, já jsem tehdy nevěděla, co s ručně vyřezávanou soupravou a nechtěla jsem si ji nechávat doma. Nejdřív doporučuji projet si online aukce, kde najdete aktuální ceny, co se pohybují na trhu. Soupravu jsem vzala do https://www.antikart.cz/ Obezřetnost je na místě, na druhou stranu ve starožitnictví víte, s kým mluvíte.