Starší generace. Jaké máte zážitky?

sisstin
19. pro 2007

Jelikož se nám pěkně rozbíhá téma o důchodcích, a jsme trošku mimo téma Přednost v autobuse..zakládám nové téma na pobavení a odreagování..pište zážitky 😀

luucia
21. pro 2007

Tak proto, že sem dělala v nemocnici, tak se starejma lidma mám hooodně historek 😅 Měly sme tam primáře, každej se ho bál, budil respekt jen sme slyšely klapot jeho bot 😨 A jednou o noční se nám zbláznil starej dědulka, myslel si, že hoří, tak sme s kolegyní musely běhat dokola a dělat, že hasíme požár a on nás dirigoval, jinak byl agresivní!! 😅 No a do toho přišel ten primář, kterýho sme se hrozně bály a začal na nás řvát co tam blbnem a když sme mu to vysvětlily, tak se začal smát a že jako jde pryč, jenže ten pacient začal vyvádět a donutil toho dr "hasit" požár s náma!!! To byla největší prča vidět ho, jak tam běhá a dělá hasičákem tsssssssss a tsssssssss 😀

kacerka
21. pro 2007

Tak jsem prolítla celé téma a mám co dělat, abych se nepočůrala smíchy 😀 😀 😀
Já přidám čerstvý zážitek ze včerejška. Šla jsem tomu našemu drobkovi nakoupit do lékárny zásobu Nutrilonu, stoupla jsem si do fronty k okýnku Volný prodej a začala jsem poslouchat dialog, který tam vedla babka s lékárnicí. Babka si chtěla koupit digitální tonometr. A ptala se té lékárnice, kdy byl vyroben, tak jí řekla, že jediné, co jí může říct, je datum poslední revize toho návodu a proč to jako potřebuje vědět. A babka prý, dokdy ho může používat. Tak jí lékarnice začala vysvětlovat, že to je přístroj a ten zkáze nepodléhá. A ta babka, že prý lékárnička v autě se taky pořád musí obměňovat . . . . no a takhle pořád dokola 😀 😀 😀 😀 Naštěstí si nás vzal lékárník u receptů, ale věřím, že tam babka ještě teď zjišťuje, kdy byl ten tonometr vyroben 😀 😀 😀

magg
21. pro 2007

no starky su fakt super, svagrinin svokor daval synovcovi zmrzlinu do mikrovlnky, aby mala izbovu teplotu a moja svokra dava v lete pivo zohriat na slnko, aby chlapi nedostali anginu, a praskovu slahacku slaha presne 3 minuty, lebo tak je to v navode a po troch minutach mixer vypne, ci je slahacka vyslahana alebo nie 😅

iza
21. pro 2007

taky přidám historku : Jdu k doktorce(nemocná, rýma, kašel..no klasika..kuckám, smrkám...jak to tak bývá), vejdu do čekárny,která je plná důchodců.....po asi tak 15minutách si všimnu jak na mě nevraživě koukají tři babky a něco si šeptaj...no tak na ně kouknu a jedna z nich na mě vyhrkne.."tak si tak tady říkáme, paní, nechcete počkat před čekárnou? Ještě nás tady všechny nakazíte" 😎 😎

lukin
21. pro 2007

iza: No to je vrchol 😀 a co jsi jim na to odpověděla?

draga
21. pro 2007

holky to je výborný téma 🙂) ale nebýt těch "chudáků" důchodců tak se ani nezasmějeme 🙂)

siss výborný historky z práce 🙂) nojo důchodci a slevy 🙂)

iza
21. pro 2007

lukin: nic šla jsem čekat před ordinaci..byly v přesile 😅

schnek
21. pro 2007

ještě jako těhu jsem si jela MHD vyzvednout auto ze servisu, všichni si mě na zastávce obhlídli, že mám kotlík a jak přijela tramvaj, důchodci se nahrnuli dovnitř a obsadili všechna místa, Takovej sprint se jen tak neviděl 😀 takže jsem skoro až na konečnou stála. Jetšě že se mi nedělalo v MHD zle... 😒

lukin
21. pro 2007

iza: To jako vážně? Tak to bych já čekat jinde nešla 🙂 Od čeho asi tak ta čekárna je? 😀
Škoda, že mě teď už žádná veselá historka nenapadá, ale budu přemýšlet, snad si vzpomenu 🙂 Jo, už vím 😀 Jednou k nám přišel soused (kolem 80 let) s košem plným jablek, ale ta jablka byla fakt hnusná a některá dokonce už zhnilá, tak mamka se ho ptá jenom tak ze slušnosti, protože si byla jistá, že to byl od něho dárek a ještě ne moc povedený: Co za to přijde? No a on úplně vážně odpověděl: Za jedno kilo 20 Kč 😀 Tak ho mamka pěkně vypoklonkovala a řekla, že za zhnilky nebude dávat 20 Kč 😀 Tak to naštvaně odnesl a asi za měsíc se totéž opakovalo u starého a špinavého kusového koberce, ale už nevím, kolik za to chtěl 😀 No samozřejmě si to taky musel odnést zpátky 😀

schnek
21. pro 2007

naše babi dostává od mojí mami lístky do divadla (zadarmo), chodí s kamarádkou a nechává si od ní ten lístek zaplatit, ale mámě nikdy nic nedá 😀

haluskacz
21. pro 2007

hele zensky, ted je to obcas docela sranda, ale doufam, ze az jednou budem stary my, tak budem schopny si tu srandu delat samy ze sebe - jako treba moje mamka. A konec koncu babicka to taky umela. Ona byla uzasna zena, mela dost tezkej zivot a blby stari, byla hodne nemocna. Presto do konce zivota neztracela smysl pro humor a dokazala si delat prcu i ze svyho stari a nemoci.

Manzel mamky mel nevlastni matku, ktera desne kazdyho prudila a nikdo ji nemel rad... ale taky obcas mela super hlasky (treba kdyz jsme ji odvazeli par starych zajimavych kramu, napr. televizor z roku raz dva - fakt snad jeden z prvnich modelu - a koukali jsme dovnitr, co tam vsechno je, tak prohlasila: dejte pozor, aby tam nebyl jeste schovany nejaky proud!)

zanett
22. pro 2007

izo, tak to bych tem babkam asi rekla, ze pokud me chtej mit z krku, tak at me pustej pred sebe, ze jdu jako prvni 😀 😀 😀

zanett
22. pro 2007

Jinak, jak se tady nekdo pozastavoval nad eko dusledky moderni doby: myslim, ze je setreni a setreni. Je totiz rozdil necim setrit (tedy ne plytvat, napr misto pulhodinove sprchy si zvolit desetiminutovou) a je taky jiny zit jak polovicni socka, jak to spousta duchodcu DOBOROVLNE dela (jako priklad jsem davala svou babi. Ta ma svuj dobry duchod, pak jeste vdovsky po dedovi, takze penez rozhodne nema malo - zivi jenom sebe, ale setri jak smyslu zbavena! To ale neni zivot! Ona uz jen tak nejak preziva a ceka na smrt, protoze si nemuze nic uzit, resp nechce, pac vsechno prepocitava na penize...vsichni v rodine se divi, co s tema penezma dela, protoze jeji naklady na jeji soucasny zivot jsou naprosto minimalni...asi setri na pohreb 😀 Sorry za cerny humor..

haluskacz
22. pro 2007

zanett,
njn, to je ovsem spis smutny nez k smichu... nektery babicky takhle setri, aby to vsechno rozdaly svym detem. Proste sebe maji az na poslednim miste. Moje mamka treba taky dost setri (ale jako socka rozhodne nezije), nicmene setri hlavne na to, aby mela nejakou rezervu, az zacne mit vazne zdravotni problemy. A kdyz my jsme treba zrovna ve financni tisni, tak by nam snesla modre z nebe... a pritom si myslim, ze uz by to mohlo byt skoro obracene, ze bychom ji obcas neco na prilepsenou mohli dat my...

blacklucka
22. pro 2007

ještě jedna perlička,
když se narodil náš Martínek, tak moje babička(77let) když zjistila, že jsme mu dali druhé jméno Samuel, tak volala mýmu taťkovi a křičela : Jardo,Jardo, oni dali tomu chudáčkovi jméno Samuraj, to maji z těch filmů, to je ostuda, co řeknou lidi???? 😀 😀 😀
vždycky když si na to vzpomenu, tak se mi zlepší nálada 🙂

console
22. pro 2007

Balici papiry jsou zrejme nejakou tradici 😀 . Co na tom, ze pristi rok je na balicku nekolik jmen...Stejne tak davani darovanych darku. Letos mi deda k svatku jen popral a nic nedal-prej zrovna nic nema 😝 . Jinak si ale denne kupuje 3 krabky cigaret a ma duchod+vdovsky duchod...Holt na cokoladku nezbylo.
Dalsi vec: po nejake oslave mu doma zbyly 4 Mattonky, ktere jsme stejne kupovali my. Deda pak neustale volal, abysme si to odvezli, protoze on nevi, co s tim, on to nepije!!!😀 . Tipuju, ze provolal tak kolem 80 Kč. Dale pak umyvani tisicu ruznych sklenicek, ktery jsou na h..., plastovych krabicek atd...Pouzivani starych potravin.
Nebo nas pozve na obed-me, pritele, nase, brachu(22 let)-na 1 kralika, kde je trocha masa max. na stehnech. A kvuli tomu kralikovi nam vola tyden predem(ano, naklada ho tyden predem)-jak ho nalozil, jak ho otocil, jakej to je kusanec, nemohl to ani unest, kdyz to vyndaval z trouby div neupad, jaka je to vaha 😀 😀 😀
A na obed tam MUSIME byt ve 12 presne, ale nikdy nema nic hotovo, takze jime tak po jedne hodine...
Proste je to prudic, ale mame ho radi 😉

kristynaw
22. pro 2007

trochu ucty holky,co bych za to dala,kdyby muj deda jeste zil ☹

console
22. pro 2007

Ale vzdyt ja to nemyslim zle, jen je potreba se o to podelit, je videt, ze vsude je to stejne. U nas dnes bylo zase extempore kvuli salatu, ktery jsem si musela OKAMZITE vyzvednout, prestoze jist se bude 24...Tak mozna proto je muj prispevek lehce utocny...

kristynaw
22. pro 2007

no,ja myslim,ze treba ohledne toho kralika,ze to jen myslel dobre a chtel vam udelat radost a tak..ale samozrejme nevim detaily a vase spoluziti s nim ,takze to neresme🙂

kacamar
22. pro 2007

Console: aspoň ti děda popřál. To mě můj táta letos k svátku ani ruku nepodal ☹ To mi přišlo dost líto.

Ale byla u nás babička s dědou a strhla se debata o placení u doktora a placení za recepty od ledna. Tak začali brečet, kde na to mají z důchdu vzít a děda začal vypočítávat, že s tím placením od ledna zaplatí za léky o 400,- měsíčně víc, apod. A v zápětí z babičky vypadlo, že už musí jít, protože dávaj 5 proti 5 speciál a ona se na to bude koukat na "vlastní" televizi (důchodci a mají 2 TV 🙂 ). Když jsem ze srandy prohodila: vy si teda žijete, každej svojí televizi, tak z babičky vypadlo: No, a když se mi rozbije, tak si koupim novou 😀 😀 😀
Takže na tV by prašulky byly, ale na léky to nééééééééé. 😉

vojkina
29. pro 2007

Z vlastní zkušenosti taky vím, že některý důchodci jsou hrozný. Měla jsem totiž praxi v Hypernově, a každé ráno před 8 hodinou, než se otevřelo, tak se dávaly do kelímků salámy, párky, klobásy,...které byly takový "nehezký" s 50 % slevou. A jakmile bylo 8 hodin, důchodci běžely k tomuto zboží, div někoho nesrazili a div se tam nepoprali. 😅 Prostě komický.. 😀 😀

sharlotta
30. pro 2007

Jaaaaj, dobre som sa zasmiala 😀 A ked uz tu tak "ohovarate" starsiu generaciu, tak pridam aj ja svoje zazitky.
Raz som isla v autobuse MHD, autobus bol poloprazdny(bola nedela) a nastupila babka, ktora ku mne prisla a s uplnou vaznostou, dokonca aj so zachmurenym vyrazom mi hovori:"Toto je moje miesto!" Som sa len na nu pozrela a nezmohla som sa na nic ine, len som jej povedala:"Jaaaj, sorry, ja som nevedela, ze aj do MHD sa uz kupuju miestenky" a presadla som si. 😅
A ked som mala 17, nosila som take oblubene rifle, ktore boli dole uplne poparane a ja som si ich tak priebezne parala, aby to vyzeralo viac "cool". A raz som spala u babky a kym som sa ja rano zobudila, moja iniciativna babka mi ich pekne krasne pozasivala a nasila mi tam take farebne zaplaty 😅 Vobec nechapala o com hovorim, ked som dostala zachvat, ze mi uplne znicila moje oblubene rifle.

gedren
30. pro 2007

To me vzdcky fascinuje, jakej duchodci udrzujou v MHD zasedaci poradek, jednou takhle v MHD se uvolnilo takovy to postizeny misto a nikde nikdo nestal krome nas, tak jsem si tam chtela sednout, ale zvedla se babice z jinyho mista a okamzite nabehla na tohle, ze to je jeji misto 🙂

dendisa
30. pro 2007

mně je vždycky špatně od žaludku, když přijdeme k prarodičům MM a oni do nás cpou horem spodem. Prachy, dárky, a přitom vymáchají jeden pytlík čaje xkrát (mají na ty pytlíky speciální krabičku, asi to znáte...), než ho vyhodí. A jestli si myslíte, že to jde odmítnout, tak to teda nejde, protože babička se skoro rozbrečí, když jim to tam necháme. Tak se pak od auta vracíme a hádáme, stejně to pak strčí někam do kapsy, když to nevidíme.
"co oni s penězi, když každou chvilku umřou". Jenže já už tam kvůli tomu nerada jezdím, i když jsou oba super, strašně si jich vážím, mám je ráda a Linda je jejich první pravnučka. Babička je tak sečtělá, že teď koupila malé mj. na Vánoce fusak do autosedačky, to mi klesla sanice, protože mě samotnou nic takového ani nenapadlo kupovat a babi si všimla, že to nemáme! No, bude mít osmdesát a děda devadesát a přehled mají jako hrom. Akorát jsme dědu zklamali s dárkem, protože si myslel, že rozbaluje "ten bůk". (notebook). Ale vysvětlovat mu, jak se pracuje s počítačem, to by manžel asi psychicky nevydržel, děda totiž hrozně blbě slyší a zásadně nečte návody. Už mobil byl docela maso výkon a teď telefonicky bojujeme s digitálním foto rámečkem. 😅

zanett
4. led 2008

Mam nejcerstvejsi zazitek 🙄 Dnes jsem v poledni prestavce skocila do drogerky; prisla jsem k pokladne a predemnou byla jedna duchodkyne. Pochvalovala jsem si, jak to pekne vsechno stihnu: zaplatim a v klidu dojdu zpet do prace. No jenomze ta babka, kdyz se chystala platit, tak se pritom ptala neco te pokladni a z reakce te pokladni jsem pochopila, ze babka chtela vedet, kde maji nejaky kartace nebo co (nechapala jsem ovsem, proc se na to pta az tesne pred placenim....). No tak ta pokadni to vysvetlovala a babka evidentne nechapala az i ta pokladni zacinala byt otravena, protoze to porad dokola opakovala, ze jsem to i ja znala nazpamet, ale ta babka porad evidentne ne.....a prodavacka furt (uz mirne nervozne, tvorila se fronta) opakovala, kde ze ty kartace maji a babka nechapala a jeste odbihala od tematu a zdrzovala to jak jenom mohla....no zacinala jsem penit (spechala jsem zpet do prace) a uz uz jsem se chystala ji neco rict, kdyz v tom ten chlap, co stal za mnou, tam prasknul o zem tim plnym kosikem s tim, ze na to nema cas a odesel 😀 to me vyburcovalo k tomu, ze jsem popadla svuj kosik a sla k jine pokladne u vydaje receptu (a to uz jsem byla tak nasupena, ze jsem si rikala, ze jestli me tam nebudou chtit obslouzit - ze jsem u spatne pokladny, tak bych jim tam tim svym kosikem praskla taky....!) No do prace jsem samozrejme prisla na amen (ale hlavne, ze se babizna duchodkyne vykecala! Navic to nebyla zadna vetcha pani, ktere je cloveku lito. Prave naopak! Byla to takova ciperna furie!) a navrchol vseho me dnes vytocila skoro tchyne (to je ale na jiny tema)!

aurecon
27. únor 2010

Trochu jsem se začetla a válím se tady smíchy 😀

fram
27. únor 2010

Když jsem ještě byla na VŠ, tak jsem nastoupila do trolejbusu MHD (v Hradci Králové), dveře už se skoro zavíraly, když bez dechu přiběhla babka, taktak stihla nastoupit, padla na sedadlo úplně vyflusnutá, trolej se rozjel a babka: " je to prosímvás na Prahu?" 😀

lenkavano
28. únor 2010

MM naváží kauflandy a jednou když zajel na rampu a chystal se že si zchrupne ,než ho skladník vyloží,tak tam přiběhl stařík a holí mu tloukl na okno u kabiny že prý at jde pomoct to složit ,že on si chce koupit levné kuře 😀 😀 😀