Starší generace. Jaké máte zážitky?

sisstin
19. pro 2007

Jelikož se nám pěkně rozbíhá téma o důchodcích, a jsme trošku mimo téma Přednost v autobuse..zakládám nové téma na pobavení a odreagování..pište zážitky 😀

kristi
20. pro 2007

siss, ja tohle nepochopim....na pude 37 let starej cukr...chapes?

sisstin
autor
20. pro 2007

kristi: je hodně případů..jak otevřou byt, že si sousedi stěžujou, že smrdí..a je tam bába nebo dědek na metru bordelu 😉

sarrinn
20. pro 2007

Zanett- to je presny 😀 hlavne ty zaclony a to jeste se jde podivat ven jestli se tam hodi 😝

kristi
20. pro 2007

siss, to ona ne...je poradkumilovna...ale odvezla si od nas fakt asi 2 vleky za auto

sarrinn
20. pro 2007

to kdyz jsem jim privezla ukazat malyho minuly mesic tak babca vyndala coko- mikulase pro nej a ze pry ma nejaky oblecky po me mamce na ne 😀 😀 no neskutecny a mati rika " to si vezmu na myti oken" babka malem zesilela 😀

sisstin
autor
20. pro 2007

sarinn: bys mu ho ve 3 měsících rozdrtila do mlíka? 😀

kristi
20. pro 2007

Mia dostala v 6m rybi polivku, kdyz jsme byli na dovoleny bez ni...proste schvalne,abych si nahodou nemyslela,ze me bude poslouchat. A kdyz byla tchynka mlada,tak po obede nechavala prostredniho syna doma spat samotnyho a mazala makat na pole

sarrinn
20. pro 2007

to jsem tam takhle zapomela mobil a porad ji tam vyzvanel tak sla babi k sousedce jestli nevi jak se s tim zachazi 😅 ta taky nevedela 😀

sarrinn
20. pro 2007

sisstin 😀
kristi 😀
Jsou nekdy fakt vtipny co?

kristi
20. pro 2007

spis k placi....rikam: na co si beres ten zlomenej otvirak? ona: no, na pamatku a tata ho opravi a dame ho svagrovi, on zadnej nema

sisstin
autor
20. pro 2007

😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

kristi
20. pro 2007

samozrejme az tedka si dosla k zubari, k obvodakovi a do lekarny, aby naaahodou po novym roce neplatila...a predtim nebyla od tretiho porodu ( cca 28 let) na gynde a pak kdyz sla,ze ji to boli,tak mazala rovnou na operaci....ale v Kajflandu necha tydne 1500
😝

nika70
20. pro 2007

Holky, to je fakt super téma....já když jedu ke staříčkům (děda 86 a babi 83) tak se pokaždý děsím, co zase vymyslej.... Největší nápor je odpálkovávat nabídky naší babi na oblečení z jejich 15ti skříní plných hadrů, co nikdo nenosí...ale babi říká: Verunko, to jsou krásný věci, to by ti slušeno, nebo Terka by to mohla nosit... to jsme vždycky na palici a utíkáme před ní.
A nejvíc mi vytočili, když děda furt mlel,že mají starou pračku...já teda, že koupíme novou...nééé, to je škoda, ale říkala máma (jejich dcera) že prý máte na půdě tu samou, ale novější, tak bys jí mohla přivét... Tak já s bráchou rvala z půdy (4patra bez výtahu) nějakou šílenou pračku se šnekem po máminý tchýni, dovezla jsem jí z Plzně k babce a dědovi k Praze a dodneška stojí v chodbě. Přece ta jejich stará ještě funguje a oni si tuhle schovají, kdyby se s tou jejich něco stalo....... Nevím, asi plánujou tak za 20 let ji vyměnit. 😀

evisa
20. pro 2007

kdysi jsem jela kolem dušiček přes celou ostravu autobusem, který jel btw přímo od domova důchodců v porubě na největší hřbitov ve městě. hlava na hlavě je slabé slovo, důchodci ještě vezli každý aspoň jeden mega věnec či kytku. nechtíc jsem šlápla jednomu věnci na mašlu a babka mě seřvala na tři doby, co si to dovoluju, že ten věnec je pro manžela !!! 😀 😀 suchý a cynický smysl pro humor miluju !

zanett
20. pro 2007

kristi, co myslis?

Jinak, jak tady nekdo psal o tom, jak duchodci sysli a nehodlaji nikdy nic vymenit za nove: tak ja musim rict, ze bohuzel treba nasi jsou na tom trochu obdobne (teda, neschovavaji kazdou blbost, ale co se tyce velkych veci, tak nejsou moc daleko). Napr mama rekne; nekoupime si novou lednicku, kam bychom dali tu starou? 😕 Kdyz jsem jeste bydlela doma (do maturity), tak me to priserne vytacelo, protoze jsme meli treba ne zrovna hezky nabytek (i kdyz byl funkcni) a kdykoliv jsem si prala treba novou skrin do pokoje atd, tak mi matka odvetila, ze ta stara je jeste dobra (pac nevi, kam by pry tu starou dala, kdyby koupila novou)...Nechci ani domyslet, jaka bude matka jednou duchodkyne 🙄 Nastesti ja jsem presny opak: pravidelne delam doma cistku, to kdyby videla, tak by se o ni pokusil infarkt 😀

kristi
20. pro 2007

zanett, no ze chyta vodu do kbeliku???

tchynka breci u kazdyho dilu Jak se stavi sen...kdyz vyhazuji stary nabytek z oken a tak

schnek
20. pro 2007

děda je hroznej na každou korunu. Když babi koupila koláčky, tak dva dny každýmu dokola vyprávěl, že takovej malinkej koláček stojí pomalu deset koru, ale že on si koupí čtvrtou brusku, kterou stejně nikdy brousit nebude (navíc je to taková ta levná zmetková 😀 ), tak to je skvělej a vý¨hodnej nákup, to musel koupit 😀

babi taky schovává každou hovadinu. Ručníky a povlečení zásadně používá až do úplnýho roztrhání, ty pěkný šetří pro nás, teda hlavně pro mě, až se budu vdávat 😀 😀 😀 A taky jsme jí nešměli říct, že si naši pořídili na chalupě švédskej záchod a ten obsah se dá kompostovat, aby nás náhodou nenutila, aby jsme jí to vozili na zahradu na kompost 😀 jako nás nutila schovávat veškerý kompostovatelný domácí odpad 😀

zanett
20. pro 2007

kristi: no jo, proste se vykoupe a pak tu vodu ve vane po kbelickach nachyta do velkyho kybliku, ktery ji stoji na WC (nekdy tam ma i dva nebo tri 😝 ) a po kazdym pouziti toalety chytne kybl a 'splachne' 😝 😝 😝 😝 Dela to tak snad uz 15 let! Ale uz se zlepsila 😀 , protoze kdyz se mnozily stiznosti na stav zachodu, ktery je 'splachnuty' odstavenou vodou, tak zacala kkyblikovou vodu pouzivat jenom na 'malou' 😅 Ale i tak kdyz k ni jako rodina jdeme na navstevu (ja nastesti tak max 1 za rok, pac bydlim daleko), tak vsichni dostanou avizo, aby si pred odjezdem k babi zasli doma na zachod, pac u ni je to nebezpecna zona ... 😀
Jo a pamatuju, ze jednou jsme u ni pred par lety byli na nejake rodinne oslave a tam se tata (jeji zet) s ni chytl, pac ho tocilo to jeji skrblikovani a po vymene nazoru zavelel, ze jedem domu, pac babi vadi i to, kdyz se divame u ni do zrcadla (nedejboze bychom ji ho okoukali a ono se tak stalo nefunkcnim) 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kristi
20. pro 2007

zanett, ta musi mit svaly, co? z toho zvedani kybliku 😀 😀 😀

zanett
20. pro 2007

kristi; ne svaly, ale namozeny zada... 😀 A pak jenom vsichni poslouchame jeji hypochondricky vylevy o tom, jak je nasmrt nemocna, ale nedojde ji, ze si spoustu neduhu privodila tou honbou za setrenim (napr. topi minimalne, pak je vecne nachlazena, koupe se ve vlazne vode, pac tepla je draha a.....je nachlazena. Uz nekolikrat v poslednich letech mela salmonelozu a kdyz ani doktorka nevedela, jak je mozny, ze ji ma tak casto, tak se doslo k tomu, ze malo tepelne upravuje rizikove potraviny - aby neplytvala energii 🙄 ) Pro ekologisty a celkove planetu je moje babi asi spasenim, pro nas ostatni je to uz horsi...

alcatko.j
20. pro 2007

Zenetico, vidim, ze ses tady konecne nasla 😀 😀 😀 😀

viona
20. pro 2007

To můj děda(84let),když se nedávno přestěhoval k našim,páč už nebyl po nemoci schopný bydlet sám,se zeptal našeho táty,jaký den v týdnu se koupou,nemohl pochopit,že každý den,on byl zvyklej to vzít jednou tejdně zgruntu a jinak večer vždycky v umyvadle to nejdůležitější 😝 A když pak po čase přišlo našim vyučtování za vodu a museli doplácet,řekl jim,že to mají z toho mytí,že by se teda nemuseli každý den sprchovat 😀 Je to těžký,on náš děda všechno ví a vvšude byl,tak mu se ségrou říkáme děd vševěd 😅 😕 Ale jinak ho máme rádi 🙂

alcatko.j
20. pro 2007

Jo a moje babca rika Kajflant 😀

andilek
20. pro 2007

tak moje matka říká : kapíčíno 😅

blacklucka
20. pro 2007

tak moje babička zásadně jezdí nakupovat do Rýdlu(Lidl)
tchýně zas pořád skladuje nějaký starý věci, neni to tak dávno co vytáhla ze skříně starej kabát, kterej nosila,když jí byly 4 roky(ted je jí 64) a prohlásila, že za chvíli už do něj Martínek doroste 😀 Jo a když 😀 jí dáváme dárky, tak je musíme schválně trošku poškrábat nebo roztrhnout, aby je nedávala dál. Jo a taky pořád hledá peníze anebo schová dárky na vánoce je nemůže najít a to má byt 2+1
Manžel vyhodil ke kontejneru tenisky, jeho máma ho špehovala, vzala je vyprala a dala mu je že je koupila a hádala se s námi do krve že nelže, a takových situací je u nás milion 😉

napoloeon
20. pro 2007

Tak nevím, dámy...přítel si včera udělal radost a koupil si piáno za 20000, prej k Vánocům. Pak vyrazil do Tesca a na chleba donesl Heru a ještě se chlubil, jak ušetřil. Jo a k Vánocům nakoupil celý rodině voňavý stromečky do auta. 😀 Ono to nebude věkem... 😠

r123
21. pro 2007

parádní téma!tak moje tchýně:je jí 53 na první pohled vypadá velice dobře.nosí se na podpadcích samí kozačky kabelky drahý a luxusní,věčně nějaký krémy a balzámky samí kostýmky a halenečky či kožíšky nebo bundičky no prostě fiflenka věčně musí mít to nej a ona taky milostpaní nemůže nosit boty z normální obuvi oan si musí rovnou kopit drahý kožený za 3500,- a tak je to se vším!ale když tam přijedeme tak neslyším nic jinýho než jak je hrozně udřená za těch pár korun jak jí bolí záda jak ruka a taky chudák zuby jí budou dělat no prostě děs.jednou sem to nevydžela a řekla jsem jí ať si každej měsíc nekupuje drahý věci z atisíce a nenosí se na pěticentimetrových popdacích jak dvacítka když je tak hrozně stará a nemocná a všechno ji bolí a je bez peněz.no já byla ta špatná!někdy je fakt na vraždu 😠

r123
21. pro 2007

jinak napoleon.manža byl onehdá v hospodě když měl přijít domů jelikož sme měli něco domluvenýho a hrozně se divil,že sem byla naštvaná.když sem mu pak vyčetla že by mi mohl koupit blbou kytku a omluvit se mi tak jeho odpověď zněla na co kytku to je zbytečnost zvadne ti to a škoda peněz. 😠 byla dva dny tichá domácnost 😀 šlo o princip.na pivo peněz škoda není,ale na kytku jo! 😠

sarrinn
21. pro 2007

Jeste vam musim napsat vyrok moji tchyne- je super a uz neni nejmladsi(61), kdyz postavili novej tunel v Dublinu, rika: "REDEJI TAM JEDTE VE DNE NEZ V NOCI, ABY JSTE SE NEZTRATILI, KDYZ TO TAM NEZNATE, MOHLI BY JSTE BLBE ODBOCIT A TAK......." 😀

sarrinn
21. pro 2007

v trolejbuse pred x lety: ridic hlasi "zastavka u Leninky" a babka nejaka se pta: "kdo ze ztratil hodinky" 🙂

Jo a v hotelu s nami delala babca(84)- uplne me vytacela, chodila pomalu a se vsema si povidala a jak predbihala ve fronte. A pak kdyz jsem otehotnela, rekla Johnovi co mi to udelal, ze se nestydi.... 😀 😀