Starší generace. Jaké máte zážitky?

sisstin
19. pro 2007

Jelikož se nám pěkně rozbíhá téma o důchodcích, a jsme trošku mimo téma Přednost v autobuse..zakládám nové téma na pobavení a odreagování..pište zážitky 😀

alcatko.j
19. pro 2007

😀

lukin
19. pro 2007

Babicka meho manzela je strasne setriva, no teda spise vysmolena. Jak jsme u nich na navsteve, a uz je venku skoro tma, tak nesmime ani v obyvaku roznout svetlo, protoze pry jeste na sebe trochu vidime, no tak tam sedime potme 😀 No a moje babicka (jeste kdyz jsem chodila na stredni), tak v sobotu rano uz i pred sedmou vzdy zurive busila na dvere domu, ze jaktoze uz nejsme na poli a neplevame nebo nesazime. Clovek by si nejradeji pospal, kdyz do skoly vstava brzo a ne, ani v sobotu jsme nesmeli spat. No a pak jak byly prazdniny, tak skoro cele jsme je stravili peci o zahradu :-/ Fakt super.

latunka
19. pro 2007

Se směju jako blázen 🙂 😀 😀
S náma jeden čas bydlela prababička, bylo jí 91let a už jenom ležela,ale v hlavě jí to myslelo.No a v noci se jí samozřejmě nechtělo moc spát a dost těžce nesla,že my po celym dnu ve škole a rodiče v práci spíme,tak si pořád na něco stěžovala a volala nás k sobě, no a jednou si tak spim a vzbudí mě,jako volá mámu,bylo asi půl druhý,takslyšim: "Jano...... Jano...... Jano.....", tak tam máma přiběhla a ptá se co potřebuje:"Já ti nemůžu nějak usnout",tak jí poradila,ať myslí na něco hezkýho,že určitě usne a asi za 20minut:"Jano...jano...jano...",tak tam zase máma přišla a babka na ní: "Podívej se,jestli už spim" 😀 😀 😀 😀 😀

lukin
19. pro 2007

Jinak jak jsem jeste jezdila do skoly vlakem, tak vzdy ve stredu vlak plny duchodcu, protoze byly v Polsku trhy. No a uz asi jednu zastavku pred Tesinem si oblikali bundy atd., aby byli co nejdriv z vlaku pryc, a normalne jste meli videt, jak vsichni duchodci s hulkami utikali do schodu v podchodu. Ani my mlade holky jsme jim nestacily 😀

c.e.r.t.i.k.
19. pro 2007

lukin, tomu verim. my mame 97rocnu tetusku a ta ked sa pozabudne 😉 , tak je ako veverica. normalne beha bez palice ale ked niekdo pride hned ju hlada,lebo nevladze 😀 . raz moj maly nieco vysypal na schodoch a zatial co som isla pre "velku" metlu ona si zobrala malu metlicku a lopatku a pekne to po nom pozametala. no ja by som sa tak nezohla. 😝

perada
19. pro 2007

No já se bavím 🙂

Moje babi taky jezdí na ty předvádečky a koupila si tam přístroj na perličkovou koupel...když jí to chlap za pár dní domů přivezl..tak se strašně divila, že jí k tomu nevezou tu průhlednou vanu, že oni mají jen sprchovej kout 😀 😀 😀

ukana
19. pro 2007

perada, babka je sikovna, ako bonus k perlickovemu kupelu by chcela vanu 😅 to chcem aj ja 😀

perada
19. pro 2007

no chlap prej totálně zamrznul ve dveřích co jako teď 🙂)) ale dostali k tomu nějaký přístroj jako perličku na nohy..tak používají alespoň to 😀

cecil
19. pro 2007

Mě jednou sousedka ukazovala rozdělaný tavený sýr...ať se jdu podívat,že v něm jsou potkaní ho*na!!! Bylo mi divný, že to tak přesně identifikovala, no bylo to takový tmavý a dlouhý přes celý sýr.... a já čtu na obale : tavený sýr se žampiony!!!

sisstin
autor
19. pro 2007

😅 😅 😅 😅 😅

eleonora
19. pro 2007

sisstin zalozila jsi super tema ted jsem to teprve docetla a dost jsem se pobavila 🙂 🙂 🙂 🙂
skoda ze vam sem taky nemuzu nicim prispet

ifka.k
19. pro 2007

Teda holky,tak od srdce jsem se už dlouho nezasmála,jste super bavičky!!!!

bobess
19. pro 2007

perfektné ftípky. ja máme jednu skutočnú story so svokrom. môj manžel chodí pre svoju mamu každý deň o 8,00. navtedy mu otec (svokor) vždy urobí kávu. keď sa menil čas tak svokor volal večer, že o ktorej ráno príde keďže sa menil čas. skoro sme sa počúrali lebo nevedel pochopiť že čas sa síce mení ale o ôsmej bude vždy o ôsmej.

eho
19. pro 2007

Jééé tady je to prima 🙂.

Bába z baráku na mě vylítla, že jsem jediná, kdo si dává prádlo do sušárny a že oni (rozuměj komunisti starý co tu bydlí už padesát let) mi to teplo platit nebudou. Ptala jsem se po baráku, jak to dělají ostatní s prádlem a zjistila jsem, že staří ani nemají pračky 🙂. Funguje to teď tak, že si topení zapnu, bába mi ho vypne, tak ho znova zapnu...

Jo a taky jsme měli schůzi, kde se řešili nedoplatky za vody a závěr pana souseda byl: Necháme odpojit teplou vodu, vždyť mi ji nepotřebujeme.

Miluju he.

sisstin
autor
19. pro 2007

eho:no..voni ji fakt nepotřebujou,páč se nemejou 😝 😅

eho
19. pro 2007

siss: hm, to je pravda, asi taky s mytím přestaneme 🙂

sisstin
autor
19. pro 2007

my máme sousedku..a tak se hádá se sousedama nad nima..a asi už je senilní, páč tvrdí..že oni lijou do odpadu ve vaně kysličník..a ona se pak sprchuje a má odbarvený vlasy 😅

alcatko.j
19. pro 2007

😀

Jinak, nase babi je setriva(coz se bije s tm kyslikovym pristrojem 😀 ), ale napr. jsme tam na obed, stul krasne prichystan, dokonce krasny pap.ubrousky na utreni hub mame vedle priboru 😀 A kdyz jsme po jidle a ja se tapu po ubrousku, babca je rychlejsi, ubrousky sesbira, vytrepe a schovava na dalsi prilezitost 😀 😀

Veskere darky, ktere dostane opetovne schovava, nepouziva/drogerie hlavne) a pak nam je treba dalsi vanoce dava pod stromek 😀 😀

A dostala me ttalne tim, kdyz mi jeste jako tehotne dovalila z pudy pytel obleceni jeste po me mamince 😀 Pry to vsechno prebrala, nevhodne vyradila a toto, to je ten vykvte, kterysi mohu pujcit 😀 Des bes, kosilky zalatany, sezloutly, nepekny 😀 😀

alcatko.j
19. pro 2007

A schovava balici papir 😀 V zadnem pripade se nesmi pri rozbalovani darku ponicit, ona je sesbira, vyhladi, odrhne sikovne jmenovku, posklada(vubec neva, ze nekde je fixou napsane jmeno 😀 ), schova a na dalsi rok ma jako kdyz najde 😀 😀

sisstin
autor
19. pro 2007

alíku:to nevíš, že vánoční ubrousky jsou jen na ozdobu 😲 😅 😅

monkula
19. pro 2007

moja mama tiež schováva baliaci papier 😀 😀 😀 a tiež má pár hlodov, len si teraz rýchlo nespomeniem aké... 😅 😅 😅

sisstin
autor
19. pro 2007

hráli Češi se Slovákama hokej..a máma..buď vyhrajeme my nebo oni 😅 😅 😅 ...myšleno, že jí to je jedno..že jsme jedna rodina 😅

monkula
19. pro 2007

siss, to bolo krásne 😔 😔

andilek
19. pro 2007

tak u nás (u babí 🙂 ) se pro změnu schovávaj veškerý pytlíky, taky se vyklepu, zežehlí, složí a opětovně použijou 😝

andilek
19. pro 2007

jo a taky mě dostává, chci vyřadit starej pletenej svetr, musim ho dovalit k babí, ta ho vypáře a pak nám dělá úúúúúžasně barevné pletené fusekle 😝 😅

sisstin
autor
19. pro 2007

andilek: fusakle mám taky..ted jsem dostala i svetrové bačkůrky a rukavice na mimčo 😅 😅 😅 😅 😅

andilek
19. pro 2007

jsi mě inspirovala těma fuseklema na Peťkovi 😅

andilek
19. pro 2007

Babička s dědou slavi výročí svatby. Při večeři se babička naklonila přes stůl k dědovi a povídá: "Pepo, já když si vzpomenu jak jsme za mlada řádili, tak mě hřeje u srdce." Děda jí na to odpovi "aby ne když máš kozu v polívce".

sisstin
autor
19. pro 2007

to budu já 😔

andilek
19. pro 2007

😅 😅 😅