Staršie deti ubližujú môjmu synovi. Tiež bude taký?

aniska
11. led 2009

Zdar zeny,
vypozorovala som isty jav. Chodia k nam obcas na chalupu nasi znami s detmi, a ked tie deti maju 3-4 roky, tak sa vzdy odohra ta ista scena- tyraju mi Matyska. Ani sa s tym velmi neskryvaju, napriklad ho bez rozpakov zhodia z kamennych schodov, alebo ho udru, sotia, ked idu okolo. Matysek nikdy detom neublizoval, a jednak sa bojim, aby sa to od nich nenaucil, druhak neviem, ako reagovat, no a samozrjeme, vravim si- ci sa nam to paci, alebo nie, caka nas to tiez? To ma fakt desi. Takze ak viete, o com pisem, a prisli ste na to, co s tym, prosim o radu...

erikasadek
11. led 2009

dospelaci rychlo zabudaju, ze co je ich je ich, preco by to mali pozicat susedovy, alebo niekomu neznamemu, na ulici...

tak preco to iste ziadame od nasich deti... co je ich je ich.. samozrejme, musia sa naucit pozicat, ale inak ako, tak mu to daj, ved mas aj ine hracky..a preco ?
ked prave to auticko ja jeho najoblubenejsie ,... 😉

jabber
11. led 2009

erikasadek - no přesně, pro naše byl telefonek jen jeden z krámů doma a pro mě oblíbená hračka 😀

aniska
autor
12. led 2009

erika- to mas vlastne pravdu 😕

nika251
12. led 2009

Dobre ranko. V pripade zeby mi starsie dieta bilo mojho a matka by nezakrocila, bez mihnutia by som ho na to upozornila ja. A poslala by som ho k jeho matke! A ak som na navsteve a udialo by sa rovnake - reakcia z mojej strany rovnaka a syna by som drzala u seba. Ak by rodicia druheho dietata namietali ze ved mu neublizi tak by som im asi vysvetlila ze nie je zvyknuty na bitky a na to ma cas. Hotovo. Aj ked mame navstevu my, ocakavam, ze svoje dieta si postrazi kazdy sam. Moj nesmie tiez nikoho bit ale ani jeho bit ine dieta nebude. Ak padne napriklad v ramci hry, ci nahodou donho drgnu, nic sa nedeje ale umyselne strkanie a ublizovanie nestrpim.
Moja neter ma 2 roky aj nieco a je od syna starsia o 1,2 roku ale problem tam nie je. Je uz dost rozumna na to, aby sa jej dalo vysvetlit ze malemu moze ublizit. Samozrejme drgne donho,vezme mu hracky ale neublizuje mu zamerne, len ako 2rocne dieta. 4 rocne dieta uz urcite pochopi ze svojim spravanim moze ublizit takze by som sa nevyhovarala na to ze je este male.

karot
12. led 2009

Já pokud u nějaké návštěvy pozoruju,že u nás svoje dítě vypustí a už ho nezajímá,co kde komu dělá,tak si jí příště domů nezvu. 😀
Mám ráda disciplínu a nesnesla bych např.,aby moje dítě u cizích otevíralo skříňky a vytahovalo ložní prádlo,z linky hrnce apd.Je to moje dítě,tak z něj nesu odpovědnost a nechci,aby mi z něj vyrostl grázlík. 😎
Co se týče toho strkání mezi dětmi,tak pokud si vyloženě neškubou vlasy,nevyškrabují oči a nemlátí se hračkami(tím chci říct,že si neublížují),tak to nechávám být.Nechci zase,aby měl problémy ve školce,kde už nebude pod mými křídly. 🙂
Ale je opravdu lepší se scházet se stejně starými dětmi. 😉