Staršie deti ubližujú môjmu synovi. Tiež bude taký?

aniska
11. led 2009

Zdar zeny,
vypozorovala som isty jav. Chodia k nam obcas na chalupu nasi znami s detmi, a ked tie deti maju 3-4 roky, tak sa vzdy odohra ta ista scena- tyraju mi Matyska. Ani sa s tym velmi neskryvaju, napriklad ho bez rozpakov zhodia z kamennych schodov, alebo ho udru, sotia, ked idu okolo. Matysek nikdy detom neublizoval, a jednak sa bojim, aby sa to od nich nenaucil, druhak neviem, ako reagovat, no a samozrjeme, vravim si- ci sa nam to paci, alebo nie, caka nas to tiez? To ma fakt desi. Takze ak viete, o com pisem, a prisli ste na to, co s tym, prosim o radu...

aponchie
11. led 2009

ono nechat hrat rocni a 3-4lete spolu je fakt blbost pac to je jeste miminko v podstate ikdyz uz chodi a ten 4lety jeste dobre nechape nektere veci a treba je ani nedela schvalne ,ale podle me tyhle vekove skupiny si spolu proste neumi hrat.. 🙂

daniellka
11. led 2009

aniska - já taky myslím,že si spolu hrát děti v tomhle vfěkovým rozdílu nedovedou,na druhou stránku,pokud 3_4leté dítě shodí malé= dítě ze schodů nebo ho uhodí,tak musí jeho rodiče zarantně zakročit a potrestat ho. Už moc dobře ví,že tohle se nemá. Pokud to ti vaši známí přehlíží,tak nevím,řekla bych jim svoje.. 😎

aponchie
11. led 2009

ikdyz to ty deti udelaji nikde neni psane,ze to delaji treba ucelove..to vim zase od detske psycholozky 😝

erikasadek
11. led 2009

aniska, moj syn ma 4 roky a druhy 1 rok, no nestava sa nam to.. je to aj otazka vychovy... 😉
a zvyku... redsa je to jeho brat tak vie co moze a co nie...
pre take 3 4 rocne, bez surodencov, alebo co maju surodencov, je dobry terc take 1 rocne dieta...

jedina rada, je, nenechat taketo male dieta same napospas takymto starsim detom... 😉

aniska
autor
11. led 2009

no tak za detskou psychoskou by zrejme stalo za to skocit. ale nemam cas ☹
hele, ja od nich necakam ze si budu hrat, ale ked mam navstevu, tak tych starsich nezavriem predsa do klietky- sme spolu vsetci, ze ano. to im mam povedat, tak vy pridte ale starsieho nechajte u babicky, lebo on sa s mojim hrat nebude, to by bolo asi na hlavu. ja riesim, co s tym, ze mi mlatia decko. samozrejem, ja ich bit nechcem ani nebudem, chcem pochopit preco to robia? ziarlivost?

gedren
11. led 2009

Anisko, tak proste malyho drz u sebe a hlidej, to se neda nic delat. Proc to delaji, to by asi meli spis resit jejich rodice - bavite se o tom spolu?

aponchie
11. led 2009

tak mlati ho nebo do nej obcas strci?pac to je rozdil 😲

amatula
11. led 2009

ahoj to aj ja neznasam moj si to nikdy nedovolil,ale od cudzich som to uz zazila 😠 ..trba ich len vzdy upzornit a snad prestanu.u nas to zabralo...

babatko88
11. led 2009

ahojte, áno, je to pravda, k nás sa do susedstva prisťahoval mladý pár, mali bábo a potom sme mali my, ich dcérka je o rok staršia (v marci má 3roky) a môj Niki má 15mesiacov, je ozaj hrozná, nič mu nechce dať, malý sa nesmie s ničím hrať a ked už na ňu rodičia narevú, tak môže, ale hádže po ňom hračky a loptičky a všetko, čo jej padne pod ruku, teraz sa im narodil synček (má dva mesiace) a toho si pre zmenu vôbec nevšíma, hovorí, že je to jej braček, ale je ešte maličký a s jej hračkami sa hrať nebude

slunicko552
11. led 2009

Tak já bych určitě zasáhla.3-4leté dítě není hloupé a mělo by vědět,že se to nedělá.I když si asi neuvědomuje co tím způsobuje,ale rozhodně by mělo vědět,že se to nedělá.A pokud nezasáhnout jejich rodiče tak bych zasáhla já a důrazně jim vysvětli,že toto ne!!Nemyslím tím bití.

monkula
11. led 2009

aniska... a č orobia ich rodičia, keď to vidia? Vieš, v takýchto prípadoch musíš byť tvrdá.. aj za cenu ,že sa rodičia detí nahnevajú.... veĎ mu môžu ublížiť... a potom bude neskoro na vzájomné výčitky..

aponchie
11. led 2009

no ja bych se i prela ,ze 3letemu diteti staci jednou neco rict a uz to bude vedet naporad a neudela to..ve skolce to treba delaji skoro vsecky deti 😲 detem se neustale musi neco opakovat ..

babatko88
11. led 2009

a ešte jedna vec, neviete ako by sa to dalo z mojej strany riešiť? nechcem jej nič hovoriť, ked jej nepovedia rodičia, no niekedy, ked k nim chodím s malým na kávu ma to dosť štve

amatula
11. led 2009

slunicko suhlasim 🙂 .z vlastnej skusenosti viem ze rodicia nezasiahnu.....tak som musela ja a máme pokoj 😀 vedia sa aj zahrat.....

slunicko552
11. led 2009

No tak já bych to určo řešila sama,když oni to neřeší.Nenechala bych malému ubližovat.Tak samo bych nenechala malého ubližovat někomu jinému.On má zastání jen v Tobě

monkula
11. led 2009

abbatko ,ako t oriešiť? ja osm niečo podobné zažila, ale to nechcem, teraz rozpisovať, ja som vždy dotyčnému dievčatk upovedala ,že keĎ bude k jarkovi zlá, pôjdeme preč.. ak neposlúchla, zobraal som jarka domov, a bolo mi jedno ,ak osa na mňa je jrodičia a starí rodičia pozerajú.. predsa si nenechám otĺkať dieťa od rozmaznaného dievčaťa..

babatko88
11. led 2009

monkula, úplne s tebou súhlasím ale na druhej strane mi jej je ľúto (tej mamičky) nikoho tu v meste nepozná, a je rada, ked sa raz za týždeň objavím na kávu, občas sa snažím malej niečo naznačiť, ale podľa mňa by som do toho nemala moc zasahovať, je to predsa vec jej rodičov, ja by som tiež jednala, keby malý robí zle ich malému chlapčekovi

slunicko552
11. led 2009

Apo pokud to je reakce na mě,tak jsem neřekla,že stačí říct jednou,ale určo by se to mělo dětem říkat od mala.Já taky často trávím čas s kamarádkama a jejich dětma.A zasáhnem obě proti kterémukoliv dítěti pokud to vidíme. 😉

erikasadek
11. led 2009

babotko, tak sa prihovor tej malej a spytaj sa jej ci by sa jej pacilo, keby sa , niekto iny takto spraval k nej, ze by hazdal hracky, alebo , ze by jej nikto nikdy nic nepozical...
treba jej pekne vysvetlit, z esu to jej hrackky , ale bolo by pekne, keby ich poozicala na chvilku , aj tvojmu babu..

mozno to zahanby jej rodicov, a mal to bude lepsie chapat...

monkula
11. led 2009

no ,babtko, ale nmiekedy musí byť človek trošku sebecký.... a možno to považuej za prirodzený vývin je jdieťaťa, ale naznač jej ,že sa Ti to nepáči...

erikasadek
11. led 2009

babatko, prepac, blby preklep....

jabber
11. led 2009

já mám dvě neteře - dvojčata a synovce - jejich bráchu a všichni si s naší Ádou normálně hrají. Synovcovi bude 7, tak to už je takový její ochránce, je k ní něžný i jí dokáže uchlácholit, když třeba brečí. Tam už to ale pokládám vzhledem k věku za samozřejmost, i když na druhou stranu - zase je to kluk. Neteřím jsou teď 4 roky a co se Adélka narodila (to byly holkám necelé 3), tak se nikdy nestalo, že by jí nějak ublížily, shodily ani nic podobného. Jedna je taková vyloženě chůva, ta o Adélku pečuje jak kdyby to bylo její miminko, všude s ní chodí, hraje si s ní, vysvětluje a když chce Áda nějakou její hračku, tak jí ji ráda půjčí 🙂. A vím, že když jí řeknu ať chvilku Ádu pohlídá, tak se můžu spolehnout a můžu jít v klidu i na wc 😀 . Několikrát mě překvapila jak už sama posoudí, co by se mohlo Ádě stát, kdyby měla něco co mít nemá nebo byla kde být nemá. Ta druhá má Adélku taky ráda, ale už není tak ochotná půjčovat hračku, kterou zrovna ona chce taky a hrají si spolu míň, ale nikdy se nestalo, že by jí nějak ublížila.

Nevím, jestli je to třeba i tím, že jsou to sestřenice a ne 'cizí' děti, ale určitě je to i výchovou.

monkula
11. led 2009

súhalsím, je to výchovou... 😉

aponchie
11. led 2009

ne na nikoho to neni reakce to pisu aniz bych si cetla dukladne kazdej prispevek 😀

slunicko552
11. led 2009

😉

babatko88
11. led 2009

ok, baby, tak to môžem vyskúšať, utorok sme totiž pozvaný na kávu 😀 moc sa neteším, ale možno to pomôže...

erikasadek - to zahanbenie sa mi celkom pozdáva 😅

som sa ale hnusoba 😀

erikasadek
11. led 2009

nie si, chranis si svoje dieta, a si diplomat.... 😉

marika80
11. led 2009

babatko to je normalne, ze deti si nechcu pozicat hracky. Uz ma sice 3 tak z toho snad zachvilu vyrastie. Ved si dones par hracok pre maleho, a potom sa s nou dohaduj o vymene. Na to by som sa nehnevala, ze nechce poziciat. Ved pride k nej niekto domov a robi si naroky na jej poklady. Ale ak by ho zacala bit a hadzat po nom hracky, tak to by som prisne zasiahla. A dohovorila jej!

janickabez
11. led 2009

i mě se to stalo ve cviču, že jsem J dala do koutku (ona tam teda chtěla sama, protože tam viděla ty 2 chlapečky ve věku 3-4r) , tak jsem ji tam dala, jeden ji povalila a druhý se napřahoval že do ní kopne 😝 , chudina byla zmatená...naštěstí jsem přikročila a hned si ji zase vzala.... bohužel matky nehly ani brvou 😠 😠 😠 😠

jabber
11. led 2009

si vzpomínám, když jsem byla malá, taky tak ty 3 roky - přišli k nám našich známí na návštěvu i s klukem, asi tak stejně starým jako já. A já jsem měla takový krásný červený telefonek s otáčecím ciferníkem a krásným bílým sluchátkem - a on si to pořád chtěl půjčovat. Já mu to půjčila, on mi to zas nechtěl vrátit, a tak jsme se o to tak různě pořád tahali, on si ho dokonce chtěl odnést domů.....a moje máma řekla tu památnou větu - tak mu to dej, přece jsi rozumná - a to neměla dělat 😅 Jsem chudáka kluka zmydlila tak, že mám pocit, že už jsem ty lidi pak nikdy neviděla 😀 A to za to, chudák, vůbec nemohl 😅 Vidím to jako včera a normálně se stydím 😅 😀