Stát rozvrátil rodinu. Rodiče boj o své potomky vzdali

aniska
31. říj 2008

Je to hrozne, co sa stalo, dozvedela som sa o tom len dnes.

sisstin
31. říj 2008

když nad tím přemýšlím, my máme 62m...a jsme tu 4 😝

kitty68
31. říj 2008

moje kamaradka v cr pochazi ze 13 deti 😨 odnekad z beskyd, ale jak velky dum meli netusim, kazdopadne jim nikdo nikoho neodebral

babalala
31. říj 2008

Novako - ale my tady nikdo nevíme, jaké podmínky ve skutečnosti měly děti z diskutovaného případu - jsou to všechno jen naše dohady. Ale trvám na tom, že i kdyby jich například žilo všech sedm na 40 m2 v plísni a pavučinách, nebyl to důvod pro to, aby se sociální pracovnice nepokusily o nějaké optimálnější řešení, vstřícnější pro všechny. (Aspoň si myslím, že to bylo v jejich kompetenci, že soud určitě nenařídil přestěhovat děcka na druhý konec republiky)

johanda
31. říj 2008

sisstin, jj, socka musí řešit vše včetně anonymů nepřejícných či pošastaných sousedů a takových udání je prý většina

jituskak
31. říj 2008

tohle je přímo "hádavý" téma. Těžko soudit, jak to doopravdy bylo, ale k tomu bydlení. vždycky prostě není řešení. bydlíme v mini 1+1. já jsem otěhotněla a prostě teď nemáme peníze na nový byt. ale to neznamená, že se o to dítě nedokážu postarat a bude tu žít v děsných podmínkách. můj muž je z 5 dětí a vyrostli všichni v jednom děckým pokoji. všichni jsou vzdělaní, slušní lidi. je to těžký posuzovat, když je každý v jiné situaci. třeba bychom mluvili jinak...

lenkabu
31. říj 2008

Tak ono to asi nebylo jen o velikosti bytu.....jestli tam měli plíseňa smrad z latríny apod. tak tam by děti fakt žít neměli. A nevěřím že jim je stát rovnou odebral,zajímalo by mně co tomu předcházelo a taky by mně hooodně zajímalo co teď říkají ty děti..jestli je jim líp u pěstounů nebo smutní po rodičích.Rozdělení sourozenců je hnus,to každopádně.
A osobně trvám na tom že když mám malej byt,prostě si nepořídím 5 dětí. Přijde mi hnusný nacpat do jednoho pokoje kluky a holky dohromady třeba v období dospívání.Neříkám že lidi s malými příjmy nemají mít děti,ale řídit se rozumem..tak můžu mít dvě a když se zmůžu na optimálnější bydlení tak si pořídím další,ne?

Na onu paní co jí manžel "proti její vůli" udělal další dvě děti ani nereaguju....