Stát rozvrátil rodinu. Rodiče boj o své potomky vzdali

aniska
31. říj 2008

Je to hrozne, co sa stalo, dozvedela som sa o tom len dnes.

elise
31. říj 2008

aniska napíš podrobnejšie o čo ide 😉

elise
31. říj 2008

netuším o čom to je ako a čo sa stalo?

bibula
31. říj 2008

ani ja neviem
vkazdom pripade uz nazov znie divne 😕

ladunka
31. říj 2008

Že se stát nestydí!

ukana
31. říj 2008

😕 😕 😅

sisstin
31. říj 2008

vo co go? 😕

norik1
31. říj 2008

tiez neviem...

elise
31. říj 2008

landuka ty niečo vieš? napíšte o čo ide? 😕 😅

aniska
autor
31. říj 2008

pardon, zvysok textu sa mi neodoslal:

Pred 7 rokmi odobrali manzelom Wallovym na popud socialnych pracovniciek z Tabora vsetkych ich 5 deti. O deti pritom bolo riadne postarane- boli riadne zaoblecene, ciste, netrpeli hladom. Dovodom malo byt nevyhovujuce byvanie (podla socialnej pracovnicky, ktora ale do odnatia deti nikdy u Wallovych nebola-co si o tom mysliet...)
Deti dali do detskeho tabora. Po case dve najmaldsie odtrhli od surodencov z det.domova v Tabore, a dali ich do pestunskej starstlivosti- na druhy koniec republiky, do Vsetina!!

Manzelia sa dovolali spravodlivosti az na medzinarodnom sude v Strasburgu. Cesky sud vsak jeho rozhodnutie nerespektuje- deti ostanu u pestunov(pretoze vraj su na nich uz zvyknuti a W. su pre nich sudzi.. Bodaj by nie, ked im nebolo umoznene sa s detickami stretnut!! Pani Wallova sa z toho po 8 rokoch neskutocne narocneho boja o deti psychicky zrutila. Ani sa jej necudujem...

Keby sa to stalo mne, karma-nekarma, zakon-nezakon, tej krave socialnej pracovnicke co by mi to urobila, by som vyskriabala oci. Tak hrozne ma tento pribeh zasiahol!! To nie je normalne, a tym, ako sa k tomu ceske sudy stavaju, sa nezabecpecil teren, aby sa viac takato udesna hroza neopakovala!

Ved si len predstavte- odoberu deti riadnym, slusnym ludom, lebo maju na vkus nejakej bezcitnej socialnej kozy malo penazi. A potom platia pestunom peniaze za to, ze sa deti "velkoryso" ujmu!! Sakra preco nemohli tymi peniazmi pomoct manzelom Wallovym, aby mohla byt rodina spolu?! NO a vrcholom je ako tie roky pestuni postvavali deti proti svojim rodicom. Je to hrozne, nemam viac slov k tomu.

Ten clanok, kde som to citala je tu:

http://aktualne.centrum.cz/pda/clanek.phtml?id=...

aniska
autor
31. říj 2008

zensky, kym som to dopisala, uz ste pridali mraky prispevkov! dufam, ze ten moj odkaz sa v tom nestrati! 😕

aniska
autor
31. říj 2008

ked odobrali pani wallovej deti, najmladsej maruske bolo len 5 mesiacov 😔 viete si to predstavit, zeny, co musela prezit...

nasticka
31. říj 2008

jezis to je prece otresne!!!! 😠 😢

kristi
31. říj 2008

tam pisou, ze nemeli odpovidajici bydleni,ne?

aniska
autor
31. říj 2008

rodina wallovych pred rokom, ked svitalo na lepsie casy, a mysleli si, ze deti by este mohli mat vsetky
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek....

aniska
autor
31. říj 2008

kristi to nemyslis vazne, detom je urcite lespie u milujucej maminky ako v decaku, byt by mali aj suchy zachod miesto splachovacieho(to myslim bolo u W.)

sisstin
31. říj 2008

aniska: pokud nemám peníze, tak si nedělam 5dětí 😲 tohle já prostě nepochopim 😔

efca
31. říj 2008

Vzhledem k moji profesionalní deformaci se té sociální pracovnice mjsím zastat. Štve mě, že v naší společnosti panuje sterotyp že sociální pracovnice "berou děti". Každej si pod sociální pracovnicí představí Zubatou z Kolji. Pracovnice OPD žádný děti neberou, všechno je na rozhodnutí soudu. Nezřídka soud rozhoduje jinak než holky navrhnou, rozhoduje podle sebe. Bohužel výkon rozhodnutí soudu je ale na nich. Takže fyzicky třeba ty děti odvážejí ale ne proto, že by jim to snad dělalo nějaký zvláštní potěšení.... . Nedělala bych tuto naprosto nevděčnou práci ani za nic, já jsem naštěstí ta "socka" co nedá a nedá ty prachy🙂

sisstin
31. říj 2008

se z toho dělá aféra..Bůh ví, jak t o bylo doopravdy..stát nebere děti jen tak ze srandy, že by ho to bavilo...pokud neměli vyhovující hygienické podmínky..tak myslim, že je to asi jasný 😎

bubba
31. říj 2008

sis to je rpavda,jedno sa moze stat ze ujde,aj 2x sa moze stat.....ale 5 deti?ved to ani dobre situovana rodina v dnesnej dobe nemoze utiahnut. ☹

aniska
autor
31. říj 2008

"Z informací předložených vládou vyplývá, že okresní soud dne 1. listopadu 2001 řízení zastavil, neboť stěžovatelka(p.Wallova) předložila nájemní smlouvu na vyhovující byt." i tak deti nedostali...

oni robili, co mohli, ale nejake k.... zo socialky im proste tie deti nechceli dat spat ☹

caira
31. říj 2008

co dodat, cesky stat je na hov*o uz fakt naprosto ve vsem 😠

ja teda myslim, ze sice milujici rodice je uzasna vec, ale zit v odpovidajicich podminkach je taktez nutne!

aniska, deti ale nejsou v decaku, ze? jsou u pestounu...

myslim si, ze urcite rodice patri k milujicim rodicum, ale za predpokladu, ze maji vyhovujici podminky pro jejich vychovu.. 😒

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
bubba
31. říj 2008

hm,to je smola ale ja si zasa mslim,ze na socialke maju hlavnu ulohu-setrit statu peniaze-a preto si myslim,ze keby to bolo az take neopravnene tak sa s tym nezahravaju..chapes.ktovie kde je vlastne pravda...
ale nechcela by som byt ani v roly tych rodicov ani deti,maju to vsetci velmi tazke...

sisstin
31. říj 2008

gedren: s ouhlas 😎

bubba
31. říj 2008

gerden preso na to som myslela

bubba
31. říj 2008

"presne"...ospravedlnujem sa za preklepy dieta na mne visi 😀

lakme
31. říj 2008

Nejspíš nebudou jediní.....

Zatímco před třemi lety žilo odtrženo od vlastních rodin 6 914 dětí, v roce 2005, z něhož jsou k dispozici poslední čísla, se jich muselo se svými rodiči rozloučit víc než osm tisíc.

"Týrané a zneužívané děti tvoří podle našich odhadů jen tři až čtyři procenta odebíraných dětí," nabízí pohled do zákulisí statistiky Věra Bechyňová z občanské společnosti Střep, která se snaží pomáhat rodinám v obtížných životních situacích.

http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/cl...

aniska
autor
31. říj 2008

hele gedren, aj pulnocni bouri odobrali len preto lebo susedom vadilo ze su "ini". a keby nemali znamych v mediach tak bohvie kedy by sa malej dockali ze

anakonyes
31. říj 2008

přidám i svůj názor 😉 já si myslím, že se hlavně nedá stavět názor na tom co se dostane do médií. Bohužel, protože média by měla být objektivní a ne jen "zajímavá a skandální". To je jedna věc.
Druhá věc je to, jestli je opravdu tohle řešení jediné možné. Jestli by nebylo pro všechny vyhodnější a nakonec i levnější, kdyby státní, městské, krajské - nebo jiné řídící instituce - v takovýhle případě spíše nepomohli zlepšit životné podmínky té rodiny. Opravdit koupelnu, záchod a pod by možná bylo levnější. Nestuduju ten případ podrobně, ale rodina s 5ti dětmi nemusí být socky, třeba jsou věřící a jejich víra jim brání brát antikoncepci, co já vím. Stejně tak neznám rozhodovací řízení o odebrání, ale pokud by opravdu jedinou překážkou ve výchově bylo materiální zabezpečení tak si myslím, že řešení by mělo být jiné než odebrání dětí. Je spousta dětí žijcích v materiálním přebytku a naprosté emociální vyprahlosti, to mě osobně přijde nebezpečnější... ale to samozřejmě nebude posuzovat sociálka. 😎

zanetka82
31. říj 2008

Tak tohle je šílené 😕 😲
Co všechno si ten český stát muže dovolit. To mi rozum nebere 😠