Statistika jmen dětí na Koníkovi 🙂

fangi
1. čer 2011

Ahojky 🙂 Protože mě baví povídat si o výběru jména pro miminko (a taky mě to ještě čeká 🙂 ) a o tom, jak se děti, sourozenci apod. dnes jmenují a ráda si čtu statistiky nejoblíbenějších jmen dětí podle let a krajů, tak mě napadlo, že bychom se mohly společně pokusit udělat průzkum jmen dětí tady na Koníkovi 🙂 Můžeme to udělat třeba tak, že sem každá napíšete do příspěvku jména svých dětiček tak, jak je mají oficiálně zapsaná, a já vždycky v průběhu udělám součet 😉 Podle pasu se jména totiž často nepoznají, spousta z vás tam má třeba domáckou podobu apod.
Tak kdo se chce přidat, šup sem se jménem dětiček a já budu sčítat 😉
Těšim se, co nám z toho "vyleze" 🙂 🙂

fangi
autor
2. čer 2011

@marcelkap Jéé, děkuju, mě to baví 🙂 Tak maminky uděláme třeba zase potom, teď už by v tom byl guláš 😉

fangi
autor
2. čer 2011

Mezisoučet 😉

Jakub 10x
Tomáš, Eliška 8x
Dominik, Štěpán, Karolína, Matěj, Matyáš, Jan 7x
Kristýna, Sára, Daniel 6x
Barbora, Filip, Petr, Tadeáš 5x
Lukáš, Julie, Šimon, Adam, Patrik, Michaela, Adéla, Nikola 4x

terkajesterka
2. čer 2011

Jiří a Lucie 😉

marooshka
3. čer 2011

Dominik, Daniel, Šimon 🙂

fangi
autor
3. čer 2011

Jakub 10x
Tomáš, Eliška, Dominik 8x
Štěpán, Karolína, Matěj, Matyáš, Jan, Daniel 7x
Kristýna, Sára 6x
Barbora, Filip, Petr, Tadeáš, Šimon 5x
Lukáš, Julie, Adam, Patrik, Michaela, Adéla, Nikola, Jiří 4x
😉

fangi
autor
3. čer 2011

celkem už sečteno 325 dětiček 😉

Když vezmu, že z 325 dětiček je maximálně 10 stejného jména, tak to mi přijde málo, to se tu objevilo obrovské množství jmen 🙂

kacenka_82
6. čer 2011

Adam 😀 😀

anta
6. čer 2011

Jan 😉

monkia.pv
7. čer 2011

Vanesa 🙂

haanhobe
7. čer 2011

Sandra , Filip

fangi
autor
7. čer 2011

Jakub 10x
Tomáš, Eliška, Dominik, Jan 8x
Štěpán, Karolína, Matěj, Matyáš, Daniel 7x
Kristýna, Sára, Filip 6x
Barbora, Petr, Tadeáš, Šimon, Adam 5x
Lukáš, Julie, Patrik, Michaela, Adéla, Nikola, Jiří 4x

A kdepak máme Terezky, Aničky a Natálky?? V první desítce je v ČR na 1.místě Terezka, potom je Anička a 4tá je Natálka a tady jich zatím je málo 🙂

cimlik
8. čer 2011

Ondřej a Vojtěch 😵 😵

fangi
autor
8. čer 2011

Jakub 10x
Tomáš, Eliška, Dominik, Jan 8x
Štěpán, Karolína, Matěj, Matyáš, Daniel 7x
Kristýna, Sára, Filip 6x
Barbora, Petr, Tadeáš, Šimon, Adam 5x
Lukáš, Julie, Patrik, Michaela, Adéla, Nikola, Jiří, Ondřej 4x

@cimlik S Vaším Ondráškem už jsou 4, tak už je v tabulce 😉 Vojtíšci jsou tu zatím i s Vaším jen dva 🙂

anastazye
8. čer 2011

Tak můj chlapeček má dvě jména Dominik Petr tak nevím jak to započítáte 😀 😉

katzi
9. čer 2011

Adéla a Karolína 🙂

vendy01
9. čer 2011

Filip🙂

silvik
9. čer 2011

Barborka a Markétka 🙂

fangi
autor
9. čer 2011

@anastazye Zatím si píšu Dominik Petr jeden 😉 A pak v konečné statistice to nějak zohledním, že je to vlastně taky Dominik a Petr 😉

fangi
autor
9. čer 2011

Jakub 10x
Tomáš, Karolína, Eliška, Dominik, Jan 8x
Štěpán, Matěj, Matyáš, Daniel, Filipl 7x
Kristýna, Sára, Barbora 6x
Petr, Tadeáš, Šimon, Adam, Adéla 5x
Lukáš, Julie, Patrik, Michaela, Nikola, Jiří, Ondřej 4x

fangi
autor
9. čer 2011

Když se podívám na nejdávanější jména v roce 2010, tak z holčičích tady chybí Tereza a Anna, které jsou na prvním a druhém místě a Natálie, která je na 4tém místě a taky Lucie a Kateřina, které jsou na 9. a 10tém místě celorepublikově v r.2010.
Z klučičích jmen jsou tu z prvních 7mi nejdávanějších 2010 všechna. Chybí nám tu Vojtěch a David, kteří jsou v r.2010 na 8mém a 9tém místě.

lucie777
9. čer 2011

A já se divím, že tu nejsou Sofie, ale možná jsou jima tolik přehlcený jen prosincovky 2009.. 😀 Ale asi přehodnotím jméno dalšího potomka..

fangi
autor
9. čer 2011

@lucie777 To máš pravdu, Sofinek mám taky pocit, že je jak tady tak kolem mě u nás ve městě fakt hodně. A ty Terezky. Potom ještě Natálky, Nelinky. A Aničky. Jinak ostatní jména, co mám pocit, že jsou četná, už v tabulce jsou. Tady u nás je opravdu hodně Elišek, Adámků, Matýsků, ...

lucie777
9. čer 2011

@fangi Sem si teď projížděla Český statistický úřad, co se těch jmen týče, tak Sofinka hodně postoupila te´d za poslední rok, ale co je zajímaví, že se v první padesátce neobjevuje matka Karolína, zato holčiček Karolínek je mraky, ale dřív byla Karolína taky běžný jméno, jmenovala se tak moje i manželova praprababička.. 🙂 Ale to jsme teda zjistili až potom, co sme měli už jméno vybraný.. A jaký máš ty favority ve jménech? 😉

fangi
autor
9. čer 2011

@lucie777 No já čekám na statistiku za letošní rok, která vždycky v březnu prý bývala už na internetu, ale teď tam pořád nic nového není, tak nevím. U mě se to, které jméno se mi líbí, pořád hrozně mění 😅 Hlavně vždycky se mi něco líbilo a potom jsem zjistila, že je to jméno hodně dávané a já bych přeci jen chtěla něco ne tolik dávaného. Takhle se mi líbila Tereza, Nela, Sofie, Matyáš, Tadeáš, Daniel, Natálie....líbila se mi i Emma, ale těch je teď taky hodně moc...teď se mi líbí třeb Stella, Daniela, Karin, Teodor....ale jména s R mi nejdou k přijmení....takže teď nic vybraného nemám, tak snad až to bude aktuální, tak vyberu raz dva 🙂 A co se tobě líbí?

hanulka190
10. čer 2011

Kristýna a Otto 🙂

dorinek
10. čer 2011

Kristýnka 😵

esterka610
10. čer 2011

Karolína, Jakub 🙂

lucie777
10. čer 2011

@fangi To máš pravdu, že letošní už by tam taky měla být.. My sme chtěli jako první Natálku a pak Karolínku, ale první mimi vyšlo na prosinec, takže sme Natálku zavrhli, aby neměla vše v jednom měsíci, a chlapeček by byl Matyáš, klučičích se nám moc nelíbilo, ale teď sme chtěli další Kateřinu (mně se líbí Katarina, ale i tak by to byla Kačenka), ale když právě vidím, kolik jich je, tak bych možná dala nějaký míň obvyklý jméno, ale to taky budem řešit, až to bude aktuální, zatím druhý mimi není v plánu.. 🙂 Jo a ještě se nám vlastně líbila Valentýna, těch zatím moc není.. 🙂

ivuu
10. čer 2011

Matyáš a Sára

terezka87
11. čer 2011

Romana