Ste naozaj v manželstve šťastné?

jarka28
30. črc 2008

Skusim tuto temu nacrtnut,niesom si ista ci uz existuje...
8 rokov vydata a zistujem ze som nestastna...ste stastne v manzelstve?

nobody
30. črc 2008

jarko, to ti napíše málo lidí
ale dobré téma to je

meleri
30. črc 2008

manželství by bylo v poho, kdyby tchýně natáhla brka.. 🙂
není po osmi letech nějaká krize?
My jsme spolu zatím jen 5 let..ale s manželem jsem štastná, jen mě štve jeho matka...

andelka
30. črc 2008

My jsme spolu rok a jsem spokojená. Šťastný člověk nemůže být pořád. Šťastný se může cítit v určité situaci, kdy se spojí více faktorů a vyplaví se hormon štěstí, který ale netrvá věčně. Kdyby byl člověk šťastný pořád, ani by si neuvědomoval, že šťastný je a jak krásný je to pocit. Já jsem spokojená, to je trvalejší stav a déle udržitelný. Taky máme problémy, třecí plochy, neshody, ale překonáváme je a sžíváme se. Tchýně máme obě skvělé.

aponchie
30. črc 2008

andelko napsala jsi to moc hezky.. 😵

laola
30. črc 2008

My spolu budeme v dubnu 10 let, z toho dva roky jsme manželé. Žijeme u tchánů a troufám si říct, že naše manželství je šťastné. Doufám, že to tak i vydrží 😵

alcatko.j
30. črc 2008

Andelko, napsala jsi to fakt skvele 😵
I ja jsem v manzelstvi spokojena, dari se nam dobre, mame se radi, presto, ze se jistojistotne navzajem sereme 😅 mame bezva malou holcicku a je to fajn proste.

kristi
30. črc 2008

mne je fajn, nemenila bych...jsemm spokojena a bavi me to 🙂

macik
30. črc 2008

byli bychom šťastnější, kdybychom nestavěli...ani jeden z nás nemá žaludek na to, aby furt nadával firmě, tak si nadáváme navzájem a to je pro manželství destruktivní...těšíme se, až budem pod střechou, abych zas byl doma klid a pohoda 😝

kristi
30. črc 2008

macik, jj...to se rika: kdyz se nerozvedete pri stavbe domu, tak uz nikdy. Tak at to mate rychle za sebou 😉

kosorek
30. črc 2008

Taky jsme překonali 🙂 stavbu domku někdy jsme měli odlišné názory ☹ ,ale všechno dobře dopadlo 😀 . V domku spokojeně žijeme 2 roky dohromady jsme spolu 6 let.

poletucha
30. črc 2008

andelka- lip bych to nenapsala 😵 My jsme spolu 3 a pul roku, rok manzele...a samo ze jsou obcas problemy,kazdej z nas ma svy mouchy,navic se nam uz pres rok nedari mimi a to si myslim dost poznamenava nas sexualni zivot...ale snazime se, aby se to zas vratilo do "starejch" koleji ....takze muzu rict,ze jsem v manzelstvi opravdu spokojena a hodne casto i stastna 😉

andelka
30. črc 2008

Dík za pochvalu holky. Víte, já to říkám manželovi, když se mě ptá, jestli jsem s ním šťastná. Já mu říkám, že tento výraz je moc vzácný na to, abych s ním plýtvala, že jak by pak poznal, kdy opravdu šťastná jsem? Tak odpovídám, že jsem velmi spokojená. Pochopil to, a stačí mu to. Ono je těžké snažit se činit druhého den co den šťastným. Lepší je, udržovat ve vztahu dlouhodobou spokojenost. 🙂
Naše zatěžkávací zkouška taky bude bydlení. Počítám, že až budeme zařozovat úvěr, vybírat a rekonstruovat byt, tak to bude síla.
poletucha: Přesně tak jsem to myslela. 🙂 Ve snažení vám držím všechny palce, co mám. 😉

gedren
30. črc 2008

Ja teda fakt stastna jsem 🙂, proste bez nej by to nebylo ani z poloviny tak dobry jako s nim (a neni to tim, ze bych vnevydrzela bejt sama nebo mela sama se sebou nejaky problemy, co bych si kompenzovala vztahem). Proste mit nekoho, se kterym je kazdej den svatkem a citim neustale oporu a jistotu a kazdou chvili novej vtip a nejaky prekvapeni, proste fakt si neumim predstavit, ze by mi mohlo bejt nekdy lip.

Jarko jestli Ty tohle necitis, tak nejvyssi cas s tim neco delat, zacit na manzelstvi pracovat, nebo uvazovat o rozchodu...zivot je prilis kratkej na to, abychom ho promarnily pouhym prezivanim. Pokud citime, ze neco neni uplne v poradku, vzdycky muzeme zapracovat na tom, aby to bylo lepsi. Nema smysl drzet vrabce v hrsti a za par let zjistit, ze uz je uplne udusenej.

chaluska
30. črc 2008

Ahoj. Poslední rok nejsem jen spokojená, ale i každý den opravdu šťastná. Mám vše co jsem si přála a každý den mám proč se usmát ne-li se pořádně zasmát. A naše neschody vždy pramení pouze a jen, protože jeden druhého máme rádi a chceme pro toho druhého to nejlepší. 😉
Možná Vám to zní nemožně, ale já to tak mám. 😅

jjitulina
30. črc 2008

Já v manželství štastná jsem,moc.Čím jsme spolu dýl,tím je to lepší,neměnila bych 🙂 Prošli jsme si spolu za ty roky i krizové situace,které jsme zdárně překonali a víme,že v sobě máme navzájem obrovskou oporu.Jsme spolu jedenáct let manželé a já se pořád každý den těším až se mi vrátí z práce domů 🙂

nikka.vo
30. črc 2008

Já sice nejsem vdaná, ale doufám že i tak můžu přispět 😅 ... S přítelem spolu žijeme 4 roky, pro někoho je to třeba ještě krátká doba, můžete namítnout, že je brzo na krize a můj příspěvek sem pořádně nepatří , ale já cítím a vím už teď, že nám to takhle bude klapat strašně dlouho, doufám že do konce života 😵 Samozřejmě jsme už měli problémy, kde je to taky ideální, že? Některé menší, některé větší 😔 ... ale pokaždé nám pomohlo o problému mluvit 😉 Následně na to to bylo zase príma, strašně krásný. Nedokážeme se na sebe zlobit dlouho, nikdy to nevydrželo do druhého dne 😵 Pořád si říkám, jak jsem šťastná za toho chlapíka, co každý večer vedle mě usíná. Pořád se umíme smát, bavíme se navzájem, je citlivý a je prostě mé druhé já 😵 Ale jak píše Alčatko, taky se sereme, to ne že ne. Ale prostě vidíte v očích toho druhého, že i přes to veškeré malicherné nasrání 😅 si život bez toho druhého nedokážete představit. Ještě pořád mi chodí krásné esemesky když jsme den, nebo dva bez sebe. Stýská se nám po sobě a nejsou to jen slova, protože naposledy mu i slza ukápla, když od nás odjížděl na skoro 5 dní. Tak moc se mu od nás nechtělo 😵

Takže já jsem šťasná 😵 😵 😵 a papír k tomu teda nemám 😅

jarka28
autor
30. črc 2008

Som rada ze ste reagovali na tuto temu...my sme spolu v manzelstve 8 rokov..presli sme si vselico teda ...som doma na materskej v podstate 8 rokov,nic ine nerobim len sa staram o deti a domacnost atd..stahovali sme sa uz tri krat,od svokrovcou do svojeho a potom do zahranicia kde zacal manzel pracovat a ja ako poslusna zenuska spakovala tasky a letela s detmi za nim..tu sa nam narodilo tretie mimco,neplanovene ale sme stastni ze ho mame..ale uz mam vsetkeho po krk..vzdy ked sa mi rysovala praca ist aspon na pol uvazku musela som sa toho zrieknut lebo muzik bol prvorady..teraz ked sme prisli sem za nim ostala som tehotna a ked som mu navrhla kompromisy tak zasa ma spracoval a som zasa doma..nechape ze potrebujem ist medzi ludi,nemam 8 rokov kamaratky neviem co to je ist s babami na nejaku party alebo vylet babsku jazdu..stale len deti a starat sa vsetko dookola..sluzka som doma paradna teda..strasne sa citim...opora nijaka nakolko moji rodicia uz neziju,a svokrovci vidia len a len ich deti takze mi nevesty to mame tazke v tejto rodine..moja svgrova tiez nevesta je na tom rovnako,uz sa aj rozvadza lebo ten jej pil a tlkol ju..u nas take nic nieje keby bolo tak prasim hned aj s detmi...ale moj pribeh je na dlho,ked som dneska uspavala mimco az som plakala ked som si spominala kolko krat som bola hlupa a nechala sa odhovorit od niecoho za cim som si isla,alebo som sa nechala len tak oklamat aby bol klud...ale uz ma to nebavi...podala som ziadost na vodicak ktory som si nemohla urobit pred tim nakolko som sa bala soferovat a podpora od manzela nehrozila a ani zaujem ucit ma a vysvetlit mi...poprihlasovala som sa teda aj na rozne kurzy co zacinaju od septembra a idem medzi ludi..tu vonku je to trosku tazke ked neviem poriadne jazyk ale snazim sa co najviac a hadam kurzy angliny pomozu...nebudem uz sediet doma na zadku,proste som to muzikovy oznamila a hotovo..idem bez debaty a ty budes varovat deti 😀 uz sa na to aj velmi tesim dufam ze mi to pomoze,my sme stale spolu a nikam nechodime sami na veceru alebo na vikend len tak ,asi aj tam bude problem...ked sme byvali na slovensku a bolo dusno som sa zbalila a sla s detmi na vikend k nasim a bolo dobre..ale tu nemam kam ist..a este toto,som si kupila letenku len pre seba a idem na slovensko pozriet surodencov a muzik nech varuje a nech vie co to je,celodenny kolotoc...otec je on fakt perfektny,a aj sexualne je to super,ked sa zadari pri miminku tak to stoji za to len nam akosi ta komunikacia medzi nami skripe co je dost problem...zijeme fakt len chvilku a prezit zivot a nebyt stastna to si nechcem predstavit.... ☹ ☹ ☹

petruna
31. črc 2008

taky bych nepouzila primo vyraz stastna, ale spokojena.
Ale neco jineho je byt spolu tri roky, z toho jeden rok manzele a nebo 8 let.
Uvidim, co budu rikat, za 8 let, ale ted jsem opravdu spokojena. Manzel me taky umi nastvat a ja jeho, to je jasny, ale v tom dulezitem jsem s nim naprosto spokojena a myslim, ze i on se mnou. 😉

petruna
31. črc 2008

jarka : podle toho co pises, se ti vubec nedivim, ze nejsi stastna 😒
kdo vi, co ceka kazdeho z nas...hodne veci se muze zmenit, prichodem deti, zmenou prace, stehovanim apod apod....

binki
31. črc 2008

souhlasím s petrunou, že všechny změny vztah prověřují, zatím největší změna pro nás je náš syn
jsem spokojená, občas mám záchvat štěstí, občas smutku, já myslím, že takhle to mám vyvážené 😉

len
31. črc 2008

Tak já šťastná jsem - a moc 🙂 Bydlíme spolu osmým rokem, z toho manželé jsme tři a musím říct, že se opravdu strašně často jenom tak zastavím a říkám si, jak jsem šťastná a vůbec nic mi neschází, jak je mi s manželem fajn 🙂 Sice se nám nedaří zplodit potomka, ale odmítám z toho mít deprese, možná to náš vztah i posílilo a jednou se to podaří 🙂 A kdyby ne, mnohokrát jsem se utvrdila v tom, že s tímhle chlapem bych ráda prožila celý život - radši s ním budu sama než mít tři děti s jiným 😉 Samozřejmě nikdo neví, co bude za pár let, ale momentáně ano - šťastná jsem 🙂

marinka
31. črc 2008

Já jsem taky v manželství moc šťastná a není to jen fráze.. Našla jsem chlapa svých snů, od prvního dne, kdy jsme se poznali, jsem věděla, že je to ten pravý, kterého si jednou vezmu a budeme mít spolu holčičku 😵 Teď jsme spolu šestým rokem. Prožili jsme si spolu hodně těžkých chvil, které ale náš vtah spíš zocelili a teď, po narození Aničky, je to ještě lepší než kdy jindy. Jasně, taky máme občas neshody, ale už si ani nepamatuju, kdy jsme se naposledy pohádali, tichá domácnost se u nás nenosí. Myslím, že je nám tak dobře, že máme stejný smysl po humor, hodně se spolu nasmějeme a taky si hodně povídáme. A jsme jako rodina hodně spolu 😵

haluskacz
31. črc 2008

jsem stastna. Mame za sebou 7 let manzelstvi a moc dobre si rozumime. Je problem, kdyz partner nenasloucha potrebam toho druheho, o to se snazime a jde nam to myslim dobre. Vzajemne se respektujeme a davame si hodne velkou volnost (vetsina znamych to nedokaze pochopit, ze o sobe navzajem nevime, kde ten druhy je, a tak). Sama jsem na materske 6 let a uz se chystam do prace, manzel to chape a plne me v tom podporuje. Klicem je o vsem mluvit mluvit mluvit. A kdyz nechce slyset, tak do nej hucet znova a znova - ale zaroven se snazit hledat takovy formy, kdy bude ochoten naslouchat. Moc doporucuju knizku Pet jazyku lasky, mozna by ti mohla pomoct nastartovat komunikaci spravnym smerem (autor Gary Chapman) a Hranice (Cloud a Townsend), pripadne primo Hranice v manzelstvi od tychz autoru. Byla by skoda to vzdavat, rozhodne toneni beznadejna situace.

poletucha
31. črc 2008

jarka- udelej presne to, cos napsala...ve skole poznas spousty dalsich lidi a najdes nejaky kamarady. Ja taky pred pul rokem opustila svoji praci a odletela s manzelem do zahranici,kde on ma skvelou praci a ja jsem doma. Obcas se mi zasteskne po moji praci,kterou bych pripadne mohla vykonavat i tady,ale jeste jsem k tomu nedozrala 🙂 Mam tu dost kamaradek(z manzelovo prace) tak si uzivam prazdnin...ale chapu,ze s detma to takhle lehce nejde. A ty tam neznas ani nejakou jinou maminu,se kterou bys mohla vecer vypadnout na pokec?

binki
31. črc 2008

poletucha: studuješ? kde jsi?

poletucha
31. črc 2008

binki- studuju dalkove vejsku v Praze,ale mam na rok preruseni,pac jsem vubec netusila,jak to odtud zvladnu. Jsme v Alicante ve Spanelsku, ted se chystam od zari tady do skoly na spanelstinu 😎

poletucha
31. črc 2008

a ty jses kde?