Štědrý den. Posunete kvůli mimčům večeři?

majka07
14. lis 2007

Chtěla bych se zeptat mamin, které mají podobně staré mimčo jako já, jak podřídí štědrý den mimískům? Budete např. posouvat štědrovečerní večeři, kvůli drobečkům? Malá už spí od 19 hodin, v 18 většinou večeříme, ale přemýšlím že to letos posuneme asi o hodinku dřív. Už jste o tom některá přemýšlela?

dominica
14. lis 2007

My máme na Vianoce taký rituál, ak sa to dá tak nazvať, že my nevečeriame, ale skôr obedujeme, proste papáme okolo 14tej hodiny a potom ideme aj k jedným, aj druhým rodičom pre darčeky a donesieme im darčeky od nás. Je to také milé, lebo my by sme sa celý deň doma asi nudili a takto sme na Vianoce aj s rodinou a deti sú šťastné z toľkých darčekov - no náš malý si to ešte nebude asi až tak uvedomovať, ale je to fakt príjemné byť takto spolu a trošku pokecať a pozerať na tie detské tváričky čo žiaria šťastím.
Takže my takto 🙂
Ale keby sme boli sami, tak by som to samozrejme prispôsobila drobcovi, veď odkedy ho máme, tak sa mu prispôsobuje skoro všetko 😀 , tak prečo nie Vianoce.

pebi
14. lis 2007

ahojky, taky večeříme v 18hod, anetu koupeme o půl osmé a pak spinkat, takže to akorát vyjde 😉
ale jinak bych určitě posouvala...

s2007
14. lis 2007

Ahoj no mi každe vanoce večeříme stějne a to v 17h.a to mi chodí ondra si na hodku schrupnout tak to fajně vyjde aspon v klidu se najíme stejnak ještě nesedí tak by to bylo komplikovane a jak se vyspí tak šupky dupky na darky.vanoce mám moc rada dělame skoro všechny tradice já jsem tak naučená a mou rodinu jsem to taky tak naučila,takže se moc těším ikdyž to bude fofr 😀

macanet
14. lis 2007

My večeříme taky kolem 18 😀 a tak to vyjde, ale nevím nevím, jestli k Adušce Ježura nepřijde dřív, uvidíme podle situace 😉 jak bude příjemná 🙂

majka07
autor
14. lis 2007

No asi to taky přehodíme na tu 17 hodinu, vždy po rozbalení dárečků jsme šli na prochajdu, to letos asi nepůjde. Chodíme vždy s rodiči. Moje mamka je o vánocích tady, byla by jinak sama a tak je u nás a rodiče manžela bydlí vedle v baráčku, ale asi to posunutí bude nejlepší a malou vyfotíme u stromku v dobré náladě 😎

newmum
14. lis 2007

My nejspíš budeme večeřet kolem 6 a pak veme kačenku a jdeme na dárky..

kajule
14. lis 2007

Tak my to máme tak, že já ráno brzo vstanu, udělám polívku z kapra. Pak jdeme do lesa dát kaštany apod. do krmítek. Potom jedeme k babičkám a dědečkům doveze jim dárky. Odpoledne jdeme někam ven a večeříme tak kolem 19, letos ale budeme večeřet asi tak kolem 18. Páťa usíná kolem půl osmé. No a do kostela letos asi nepůjdeme. Jedině, že by Páťu pohlídala moje mamka.

kristi
14. lis 2007

Vecerime okolo 6...Mia chodi spat okolo 21 hodiny,takze stihame..

zany
14. lis 2007

My to letos asi posuneme na 17 - 17,30. Prcek chodí spát v 8 a před půl 8 se chodí koupat, pak dostane kaši, dokojím ho a šupky spinkat 🙂 Chci aby nebyl u stromečku protivný, takže se navečeříme raději dřív, aby z toho něco málo měl 🙂

karla6
14. lis 2007

Taky večeříme kolem 17 hod. Salát je stejně lepší udělaný dopředu a uležený, takže ho dělám už den předem a kapra mám taky obaleného z 23.12. večer, takže máme celá rodina den pro sebe a od 16 hod mi stačí, když se věnuju dokončení večeře, pak dárky a pak někdy návštěvy rodičů u nás. Ale to není pravidlem, jen když se jim nechce být na Štědrý večer samotným.

kalo
14. lis 2007

Já hodiny zase tak moc neřeším...prostě to udělám podle situace...až se malé bude chtít spát, tak ji uložím. Je to zvláštní den, tak nebudu hlídat hodiny...

luciass
14. lis 2007

tak my asi každý rok měli večeři už kolem šesté hodiny a to kvůli mě 😀 , letos to mam na koho svíst a budu večeřet klidně už ve čtyři 😀 ,
no jinak zatim máme jakýsi takýsi režim že baští 16-16:30 a pak kolem 19. hodiny, takže dáme asi večeři na půl šestou- šeštou.... a pak hurá na dárky 😉 a Nat si dá štědrovečerní večeři už z kapra (přes mlíko)

bera
14. lis 2007

tak my večeříme vždycky jak vyjde první hvězda, což bývá po 17 hod, takže to bude v pohodě, jinak malá chodí spát až v 9 nebo v 10, takže se všechno stihne 😉

pipisek
14. lis 2007

vidím to na večeři kolem 17.00 hod, pak stromeček a dárečky se starší dcerou a mimčo z toho má stejně prd, takže v 18,30 koupání a do hajan. a já si pak natáhnu nohy a dám si do nosu 😀

markeeta
15. lis 2007

tohle jsme jeste s manzou neresili 🙂 , spise to je o tom, kdo drive bude jist, jestli mrnousek nebo my. myslim, ze nejdrive ona, abysme meli klid 🙂

lukynek
15. lis 2007

Tak tohle neřešíme, prostě až bude miminko vzbuzené a napapané, tak si myslím, že je ta nejlepší chvíle jít večeřet. Mimi bude klidné, napapané, a koupání se může klidně jeden den odložit. 🙂 U nás je ideální čas kolem té 17.00hod. Bohužel budeme letos trávit Vánoce sami, protože nám tatínek odjíždí do Španělska na sběr pomerančů. Ách jóó!!!

dana138
16. lis 2007

My budeme večeřet asi kolem půl pátý, malá jí ve čtyři, tak bude spokojená a my budeme mít klid na jídlo. Zároveň bude mít dost energie, aby si užila dárky, protože chodí spát v sedm.

kacka79
16. lis 2007

Tak my máme většinou večeři kolem 20h, ale letos bude kolem 17h, v 19h chodíme na kutě 🙂

kupinka
16. lis 2007

malý chodí kolem 18h spát,tak to posunem a ježura malému přijde kolem 16hod...

majka07
autor
17. lis 2007

Holky díky za odpovědi, pomohly 😉

llenda
17. lis 2007

Ahojky,my budeme jíst kolem 15h pak dárečky,aby si děti trošku pohráli a pak jdem k našim. Malej usíná až kolem 21h 🙂

peroli
15. lis 2009

a tak zase po roce, přicházejí Vánoce.. 😉 😵 😵

už jste o tom přemýšleli jak to uděláte? mě prcek teď v 9m spává pořád několikrát za den a zatím teda nemám tucha jak to uděláme 😕

rimmel
15. lis 2009

my sice niesme tak stari ale predstavujem si to takto...vecera posunuta aspon o dve hodinky t.j o 16.00 .... k babickam sa bude chodit bud na druhy den alebo akonam to vyjde...🙂

peroli
15. lis 2009

psala jsem to do receptů ale zkopíruju to ještě i sem:

co budete dávat prckům u štědrovečerního stolu na papú? zůstanete u toho "jejich" nebo jim i něco maličkýho dopřejete? 😕

misicka85
15. lis 2009

U nás je to takhle:

Salát dělám většinou už 22. nebo 23.,stejně tak strojení stromečku...Polívku uvařím taky už 23., řízky si nachystám večer a před štědrovečerní večeří je akorát obalím a usmažím..
Malá bude asi papkat s námi, udělám jí asi bramborovou kašičku a k tomu bude jíst co to my,tedy kuřecí řízek, kapra my nejíme. Akorát malé z toho oškrábu tu stroubanku 😉
My večeříme v 17h což je akorát i čas kdy je zvyklá večeřet malá.Takže to spojíme. Pak se půjdem mrknout na dárečky,kolem 19h se půjde okoupat a před 20h už je v postýlce..
Na návštevy taky chodíme až ty další dny, teda 25. a 26.

berenika39
15. lis 2009

neslavíme, ujíždíme od shonu na hory.

rimmel
15. lis 2009

oh a preco neslavite? ani darky si nedavate? 😢

soanpe
15. lis 2009

tak tohle mě nještě nenapadlo řešit 😅
vyvrbí se to podle situace 😀 jídlo si připravím den předem ,polívku zmáknu zachvíli a rybu obalí přítel 😉 asi pozveme babí a dědu z přítelovy strany. moji rodiče budou asi u ségry, která v tu dobu bude mít měsiční miminko (já to měla vloni taky tak-máme stejný termín 😀 )

berenika39
15. lis 2009

neslavíme,protože nechceme. nákupy,auta ve frontě na parkoviště do nák.centra, narvaný košíky jídlem jak kdyby byla válka, plná lednice a kila navíc v lednu, utracený tisíce za dárky, který je problém vymyslet, zdvořilostní návštěvy tetiček, co kontrolujou, jestli mám umytý okna - tak tohle si klidně odpustím a se starším synem a ted už i s partnerem a malým jedeme asi po 9 na hory na celý týden. Nemá to chybu, dárek si dáváme navzájem jeden, jen tak, pro radost.

Ale zas at neschytám nějaké pohrdavé pohledy, chápu, že někdo má tyhle svátky rád a nikomu náš útěk nevnucuju.

rimmel
15. lis 2009

berenika uplne to chapem ale to vsetko co si popisala napriklad v nasej rodine k vianociam vobec nepatri..a ci mam okna umyte? a co si ostatni pomyslia ak nie, je mi to jedno, a som si ista ze by si ani nic nepomysleli, nevsimli by si taku blbost 🙂

u nas su vianoce o ligotavom stromceku, snehu(ak sa zadari) vianocnej atmoske, ktoru inak pocas roka nemas lebo je speci, vianocna, o voni, vonavych kolacikoch ...