Stěhovali byste se přes 300 km do pronájmu?

hanca830
25. srp 2012

ahoj všichni,prosím o názor.Bydlím v pronajmu s dětmi a mužem,stěhovaly jsme se sem za praci a nikoho tady nemáme.Bohužel muž o praci přišel a vzhledem k tomu že ma zdr.omezení tak ji těžko najde.Mě tady chybí i mužova mamka ktera i když neni svata ale vnoučat si hledí.Manžel by se chtel vratit ale ja mam obavy:jak najit bydlení-pronajem.rk si nemužem dovolit .Praci by tam měl.Jak by jste se rozhodly Vy ?Šly by jste do stehovani přes 300km do pronajmu?

aduskao
25. srp 2012

prepáč že píšem sem no neviem ako sa zakladá nový príspevok poradíš mi?

lamiaaa
25. srp 2012

To záleží na mnoha okolnostech. Kde najdeš lépe práci ty? Tam kde teď bydlíte nebo v místě, kam byste se přestěhovali? Kde se ti líbí více, myslím tím, v kterém z těch míst jsi zvyklá a spokojenější? Jak by to v případě odstěhování bylo s bydlením, byl by podnájem levnější nebo dražší? Kde je vhodnější prostředí pro děti? A mnoho dalších otázek, na základě kterých bych se rozhodla.

hanca830
autor
25. srp 2012

tak bydlení je tam asi o 2tis.levnější,mě se tam libi ale tady taky 🙂 děti by tam měly babičku,tady nemaj nikoho.ja do prace nechodim,pečuji o synka

jijitka
25. srp 2012

@hanca830 Kdybych měla soudit jen podle toho, co popisuješ, asi bych se stěhovala. Píšeš, že v současném bydlišti nikoho nemáte, kdežto v novém (asi byste se vraceli do původního bydliště..) máte rodinu; dále manžel by tam měl práci, o sobě nepíšeš, ale jestli práci hledáš, tak je jedno, jestli v současném bydlišti nebo jinde. A bydlením byste pouze vyměnili jeden pronájem za jiný - navíc píšeš, že tam byste platili o 2tis. méně. Takže roli by u mě asi hrálo jen to, odkud kam bych se měla stěhovat (klidné město s čistým vzduchem X zakouřená průmyslová oblast).

hanca830
autor
25. srp 2012

Je to krásne male městečko

llluckaaa
25. srp 2012

Já bych se asi stěhovala zpět. Z toho, co jsi sem psala, tě v dosavadním bydlišti nic nedrží.

theiasofia
25. srp 2012

@hanca830 musel by manžel nejprve odjet k mámě na nějakou dobu a zkusit najít i práci i pronájem. Vy byste na něj čekali v klidu doma. Nebo odjet celá rodina, pokud můžete přechodně přebývat u babičky, a snažit se o totéž. Já osobně bych "za lepším" šla i 3000 km! Na druhou stranu, pokud je vám tam, kde jste, fajn a přežijete i bez manželovy práce (asi ano, protože jinak byste neměli na výběr a neptala by ses), tak bych raději zůstala tam. Život s dětmi je dost náročný a stěhování je jedna z nejstresovějších věcí. Pokud bych měla zavedený a udržitelný DOMOV, tak bych neměnila.

holubice.petra
28. srp 2012

No já bych snad nad tím ani nepřemýšlela...nic vás tady nedrží bydlíte stejně v podnájmu je jedno jestli bydlíš v podnájmu tady nebo o 300km dál... tak nevím nad čím váháš?? přestěhovala bych se hned kord když píšeš že tam by jsi měla menší nájem, manžel práci a ty občas hlídání od babičky 😎