Stěhování a stísněný pocit, že jsem daleko. Zažila některá z Vás?

maky1212
11. srp 2019

Dobrý den zažila taky některá z vás té stísněný pocit?
Koupila jsem v přítelově rodné vsi dům. Dáma si ho vybrala a těšila se sem. Ale jak se blížil čas stěhování tak mě začli být čím dál víc ouzko. Najednou se mi z mě vsi vzdálené jen 10km hrozně nechtělo. Je to teprv 4 dny co jsem se odstěhovala a chce se mi jen brečet a mám stažený žaludek. Když sem bydlela sama ve své vsi tak jsem navštěvovala 3-4x do týdne rodiče a bylo mi tam dobře. Nedokážu si představit že si zvyknu i když partnera mám moc ráda, on ale má tady závazky a jinam se stěhovat nebude.

3mama
11. srp 2019

@maky1212 10km není žádná vzdálenost ☺️ myslím že si do pár dní zvyknete ,pokud jste si dům sama vybrala, a líbil se Vám ,jde jen asi o ten pocit změny

laka_lacenda
11. srp 2019

Ja se stehovala 1500km, do jine zeme.... 10km je opravdu nic....:D

maky1212
autor
11. srp 2019

Vím že je to směšná vzdálenost. Přítel si myslí že je to skrz něho, že s ním nechci být. Doufám že to nepoznamena náš vztah. Moc děkuji za vyjádření

zelenaesmolda
11. srp 2019

@maky1212
myslim,ze je na case prestrihnout tu pupecni snuru protoze aby dospela zenska mela stazeny zaludek,ze je od rodicu 10km to neni normalni.
ja jsem zila nekolik let v zahranici,cca 1500km daleko,rodinu vidala tak 3x rocne.
Jestli nechces klidne mi ten dum daruj,ja v nem rada budu bydlet

hezz17
11. srp 2019

Já bych se nastěhovala k manželovi do vsi. Ani náhodou. On k nám do vsi taky ne. Také kompromis společně do města...

maky1212
autor
11. srp 2019

Nejde o pupeční šňůru. Nebydlela sem s nimi ale ve vsi kde jsem se narodila a byla zvykla celý život krom internátu.
Stěhovat se jinam nemůžeme. Má tu závazek hasiče. Jinak bych ho přesvědčila být ve vesnici kde jsem zvyklá já

hanahana
11. srp 2019

@maky1212 zavazek hasice?? To neni snad zas tak obrovskej zavazek....

janablizka
11. srp 2019

Hasiče jako závazek to jako práci? Pokud ano tak může přece dojet.A rodná ves jen 10 km to není snad žádný problém.

maky1212
autor
11. srp 2019

Zapomněla sem napsat dobrovolne, velitel. Jako závazek to bere a skrz to nepůjde nikam jinam. Má obec je tak malá že mají výjezd 1 za rok a to by nepřežil. Tak mě stejně asi nezbyde nic než si zvyknout nebo v horším případě rozchod. Což nechci

cuuza
11. srp 2019

Pokaždé když jsem se stěhovala, tak jsem první měsíc měla divny pocit, to přejde...

maky1212
autor
11. srp 2019

@cuuza
Děkuji za povzbuzení

cuuza
11. srp 2019

@maky1212 A nejhorší to bylo, když jsem se stěhovala do svého, malém jsem ho hned zase prodala 😂

maky1212
autor
11. srp 2019

@cuuza
Jsem ve svém a zatím toho lituji 😀 už to není takové odejít a třeba hned se vrátit tam kde to mám ráda.

maky1212
autor
11. srp 2019

@cuuza
A zůstala jste? Vím vždycky se to dá prodat ale to by bylo v mém případě podruhé a to je už moc 😃

atnea
11. srp 2019

@maky1212 ja te uplne chapu. Ted se budu stehovat k priteli 25km odsud. Ziju monentalne sama v byte ve meste, kde jsem od narozeni. U pritele jsem, kdyz mame oba volno. Pred nejakou dobou na me dosla uzkost. Nejde o vzdalenost, ale o ten pocit zmeny "domova". Rikam si, ze si za cas zvyknu. Zacatek bude asi narocny. Je treba si najit na novem miste pekne veci nebo pratele a bude to ok.

lucajda17
11. srp 2019

@maky1212
Pokud pritele opravdu milujes, tak ver, ze za par tydnu si zvyknes. Domu to mas kousek. Ja se odstehovala 300 km a jine i mnohem dal. Bud rada, ze si tak blizko.

maky1212
autor
11. srp 2019

To jsem si říkala celou dobu že je to kousek. I otci, který brblal kam jdu. Ale až teď jsem si to pořádně uvědomila. Kamarády tady mám, zábavu také. Snad se to brzo zlepší

cuuza
11. srp 2019

@maky1212 Zůstala, jen ty začátky bývají často divné. Čtyři dny je opravdu málo na zabydlení se...

eviicka
11. srp 2019

Taky si myslím, že pár dní je brzy. Ani já si neuměla představit, že opustím rodné město. Stalo se tak s nástupem na mateřskou, takže změn tolik, že jsem nad tím neměla čas přemýšlet. Ale už to jsou tři roky a já si pořád nepřepsala trvalé bydliště... nevím na co čekám, papírově bydlím jinde než manžel a syn, kvůli každým volbám vyřizuji voličský průkaz, ale stejně to pořád oddaluji.

odula
Autor odpověď smazal
Zobraz
vitezove
11. srp 2019

10km... a ty nemáš auto???? Udělej si řidičák nebo kup auto a je to. Těch 10 minut pak dáš jako nic. Až si dům zabydlíš podle svého, budeš se tam cítit dobře. Spíš je to jen strach z neznámého.

elwe
12. srp 2019

@maky1212 já tě chápu, já se stěhovala od rodičů 20 metrů, a stejně jsem byla že začátku nešťastná a byla u nich každý den. Ale přešlo to ani nevím jak, a teď jsem ráda, že to je, tak jak to je.

zelenaesmolda
12. srp 2019

@maky1212
neprehanis to trosku?je to proboha 10km!
lidi se stehuji za praci pres celou republiku i do zahranici.a jak rika
@vitezove porid si auto nebo kolo,tech 10km zvladnes i na kole.

maky1212
autor
12. srp 2019

Možná přehráním ale bohužel si nemůžu pomoct.

zelenaesmolda
12. srp 2019

@maky1212
tak vyhledej odbornou pomoc 🙂

zelenaesmolda
12. srp 2019

@lucajda17
ja 1500km

maky1212
autor
12. srp 2019

Ale aspoň někam pro nás na ,,dovolenou"?🙂

karlajasmine
12. srp 2019

Ty jo vždyť jsi za 5 min autem zpět ve své rodné vsi, není co řešit 😀

jirovapa
12. srp 2019

@maky1212 když jsem se stěhovala před 4 lety k přítelovi do města do bytu z malé vesnice s rodinným domkem a zahradou 40km daleko, tak mi trvalo cca 1 rok si zvyknout, že nemám k dispozici zahradu a prostorný byt. Byla jsem zvyklá na procházky lesem co byl ihned za barákem rodičů, na svého psa apod. Najednou bydlet v malém bytě v centru města byl šok, ale zvykla jsem si a už jsem spokojená. Jednou chceme svůj domeček na vesnici, ale momentálně z finančních důvodů zůstáváme v bytě. 🙂 Takže jde opravdu jen o zvyk 😃.

priefi
13. srp 2019

@maky1212 chce to cas, vyletela jsi z hnizda a ted si na danou situaci musis zvyknout, bude dobre, neboj