Stěhování z města na vesnici. Máte zkušenost?

efes
28. kvě 2008

Ahoj holky, máte za sebou některá z vás zkušenost s přestěhováním se na vesnici? Mě to čeká v průběhu června. Hrozně jsem se těšila, jak si budu těhu užívat na terase, na čerstvém vzduchu, žádný ruch velkoměsta..........ale čím víc se stěhování blíží, tím víc se toho bojím........

berynka
28. kvě 2008

Ahojky Efes,
já to tedy zažila obráceně. Já pravá vesničanka jsem se v těhu stěhovala do bytu ve městě. A teď si to nemůžu vynachválit 😵 . Všechno mám při ruce, nikam nemusím... třeba busem, ale jak je možnost a počasí dovolí, tak s malou jezdíme k babičce s dědou, kteří mají dům se zahradou. Nechci, aby to vyznělo, že se stěhuješ špatným směrem, ale pokud si v místě najdeš nějaké kamarádky nejlépe taky s dětmi, určitě to bude fajn 😉 . Ona spousta (nastávajících) maminek kolikrát žije tím, že čeká až manželové dorazí domů, jinak se cítí osamělé. Ale to je asi jedno jestli jsou ve městě nebo na vesnici.

cipin
28. kvě 2008

Efes, mě čeká to samé, co Tebe, někdy v průběhu července... K tomu přibude ještě dítko, tak aby těch změn nebylo na mě moc... ☹

efes
autor
28. kvě 2008

bedynka: ona to není až tak úplně vesnice - spíš venkov. Dokončuje se nám domeček v pidi satelitu... 🙂 Do města asi 15min autem, takže klid venkova a velkoměsto za humy 🙂 jen mě fakt děsí představa, že se nejbližší sámoška zavře v 5 odpoledne, o víkendu snad neotevře vůbec...... na plavání a do školičky s dítětem zásadně autem..... nevím, no, zatím mám strach, že budu odříznutá od světa..........

efes
autor
28. kvě 2008

Cipin, nám snad taky přibude dítko....., usilovně se na tom pracuje. Možná už tam vevnitř malinkatá bublinka je 🙂 ale ještě to nechci zakřiknout....
Až se přestěhujeme,můžeme vyměnit zážitky z vesnice 🙂 🙂 🙂

cipin
28. kvě 2008

Efes, my taky nejdem nikam, kde by dávaly lišky dobrou noc, ale přeci jen to bude menší městečko na moravě a oproti praze to skok bude...

tlapicka
28. kvě 2008

efes: záleží na typu člověka. Když e člověk živel, tak je na venkově smutnej, ale když je pohodař, co mu staci par kamaradu, tak je to uplne v pohode... V satelitu urcite bude spoustu maminek s miminkama, takze pokud nejsi pařanka par exelans, tak to bude v pohode!

kackark
28. kvě 2008

Ahojky holky, ja se pred tremi tydny prestehovala z mensiho mesta do pidi vesnicky do stareho baracku s manzelovym dedou a zatim se to snazim rozdychavat 😵

efes
autor
29. kvě 2008

Já měla vesnici vždycky spojenou s rozpadlýma chaloupkama, slepicema a husama na cestě a se smradem z JZD!!! 😠 😒 😖 ......ale náš pidi satelit, teda spíš náš domek v pidi satelitu je něco úplně jiného. Jsem naštěstí rychle seznamovací typ, takže se snad rychle zvládnu seznámit se sousedy 🙂 🙂 🙂

ppperla
28. pro 2010

Ahoj já žiju na vesnici a poslední dobou mi tady začíná hrabat. Nejezdím autem jsem stále na někoho odkázaná.Jako obchod yopravdu zaviraji nejpozdeji v pětz hodin a pak je smula.Jedina vyhoda je školak protože neni nidky přeplněná takže žádna čekačka.Škola je taky kousek až to bude potřeba.Ale jsme s prítelem nezamestnaní a opravdu posledni dobou hodn epremýšlím nad tím jestli to nezmněnit to bydlište,protože nejbližsí mesto je 20 km . A zacíná mi tady dost hrabat abych ti rpavdu řekla.a to tady ziju od deseti let. A miluji náš rodinnej dum a zahradu a tu pohodu vlete a grilovacku,nebo to jak dite muze behat na zahrade a ja jsme vklidu ze ho nesmete nekde auto,ale jinak vazne bez práce a vše z ruky.

anetka1701
28. pro 2010

celej život jsem bydlela v Praze a v červenci jsem se přestěhovala s manžou do mini-města, cca. 5000 obyvatel a budeme stavět barák asi 4km odsud - vesnička, kde je stálejch asi 40, plus lidi co jezděj na víkendy... Oba jsme tu spíš spokojený - je tu klid a pohoda, ticho a nemusíme se tolik bát třeba o auta před barákem a tak... Nevýhoda je v tom, že jsem zvyklá na jistou velkoměstskou anonymitu - a tady se každej každýmu dívá do talíře, lidi si záviděj... Jsou tu fakt směšný, žabomyší války na téma úklid chodby a kolem baráku (bydlíme v bytovce), sousedi kritizujou - nebo si chtějí povídat o blbostech, každej o každym ví všechno... Máme tu Tesco otevřený 7-20, takže obchody se daj, ale je malinký - na velký nákupy stejně jezdíme jinam :oD

Nicméně veškerý doktory jsem si nechala v Praze - podle mně to je lepší :oD Jenom dětskýho jsem si dohodla tady... A na velký nákupy, vyřizování záležitostí a podobně si stejně tu Prahu taky necháváme - je to lepší...

jarekhedo
12. lis 2014

jarek66 ahoj, celých 48 let jsem bydlel v Brně městě Žabovřeskách (vyhlášené lokalitě). Po nějaké době, kdy soused pronajal byt nad námi studentům jsme v podstatě trpěli několik let studenský život. Nakonec brněnské klima se za posledních let hodně změnilo, plno přistěhovalců, studenti, nepořádek, bezdomovci, smažky nárůst dopravy atd.
Podobné hromadné akce jako nákupy , přecpané cyklostezky, kina, lidí jak sraček a předražené pajzly ve středu města mě nikdy nebrali. A jako správný rodilý Brňan jsem se středu města pokud možno vyhybal. Několik mých přátel na vesnici se diví, nejraději by se odstěhovali do víru města.
Byt jsme prodali a koupili 30minut dojezdu autem do Brna rodinný domek se všemi vymoženostmi, který by v Brně stál 8mil. Máme ve vsi vlak, který jezdí do Brna ve špičce po půl hodině. Musím podotknout, že v Brně máme ještě jeden byt, který využívám pouze na přespání a do Brna za prací dojíždím 7x do měsíce. Jsem kutil Tim a v paneláku jsem se nudil.
Jsem spokojený a nevrátil bych se. Že tu žijeme jek ve 14. století můžou tvrdit jen šamponi a kikiny z města.

1kacaba1
13. lis 2014

Ahoj! Já absolvovala stěhování z velkého města na vesnici v září. Mně se tu naopak moc líbí, ani mi nevadí, že neřídím. Klidně jedu i s kočárkem do města busem, ještě se mi nestalo, že by mě řidič nechtěl vzít. A vždycky se najdou nějací lidé, kteří se ochotně nabídnou, že s kočárkem pomohou. Bydlíme hned u lesa v novostavbách, do obchůdků to mám cca 1,5 km.

rasputin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
teja86
12. kvě 2015
Uživatel teja86 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od teja86.

No já za sebou stěhování mám a taky jsem měla obavy, ale musím říct, že teď už jsem spokojená. První obavy byly přímo ze stěhování. Sice jsme měli dvoupokojový byt, ale věcí bylo strašně moc, i když se to nezdálo. Naštěstí jsme na to měli stěhováky tak to nakonec nebyla taková hrůza - jen to vybalování 😀
No a pak to byly ty počáteční obavy, co tam budu dělat - sice pár lidí jsem znala, ale ten pocit, že se nemůžu kdykoliv během večera sebrat a jít si nakoupit nebo zajít si cvičit, do kina a podobně. Ale během měsíce jsem si zvykla a musím říct, že si to užívám víc než ve městě. Jen úplně moc nezvládám, když jsem sama doma. Bydlíme na konci ulice a necítím se úplně nejlíp, protože se bojím.

karelllll
4. srp 2015

Ahoj,
ze stěhování jsem měl veliké obavy ale dopadlo to skvěle.
Vetší město, nové lidi. Takže se stěhování nemusíte vůbec bát.
Ale taky za to vděčím super stěhovákům z Olomouce.
Díky chlapi !!!

karelllll
4. srp 2015

Ahoj,
ze stěhování jsem měl veliké obavy ale dopadlo to skvěle.
Vetší město, nové lidi. Takže se stěhování nemusíte vůbec bát.
Ale taky za to vděčím super stěhovákům z Olomouce.
Díky chlapi !!!
@efes
@efes

veronika_82
9. zář 2016
Uživatel veronika_82 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od veronika_82.

My jsme se přestěhovali na vesnici před pár lety a zatím jsme toho rozhodnutí ani na chvíli nelitovali 🙂 Akorát jsme se báli stěhování, protože jsme měli milion věcí, ale všechno proběhlo úplně v pohodě. Jestli můžu poradit, tak si najměte firmu, ta za vás zařídí úplně všechny potřebné věci a vy máte klid. máme dobré zkušenosti s www.podrazil.cz, jsou i cenové dostupní.

jarmila18
8. říj 2016
Uživatel jarmila18 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jarmila18.

@veronika_82 Ahoj, no já si myslím, že je možná jednodušší pronajmout si dodávku a prostě to odvézt, v rámci jednoho dne. U komplexnějších služeb hodně roste cena. Když jsme se stěhovali, pronajali jsme si Transita, velmi levně, konkrétně od www.dodavky-express.cz . Manžel to měl vše za pár hodin odvezené. Vím, že stěhování je něco, co je hodně nákladné, ale takovéto investice si ani skoro nevšimnete.

jitrulka
12. pro 2016

Zdravím všechny... čeká mě něco podobného. Stěhovat se do menší obce na Vysočině... jen kůli přítelovi. A mám STRACH.
Líbí se mi tam, ale jsem z velkého města a bude to drsná změna. Mám 8letou holčičku, kterou vytrhnu z prostředí, které zná, od kamarádů, od rodiny. Kdyby šlo jen o mě, tak neváhám, ale zvykne si? A jaká bude její budoucnost? Tady je spousta škol, středních, vysokých... Nevím jestli mám následovat svou lásku a ji strhnout sobecky sebou, nebo opustit přítele a zůstat tam kde jsem.
Vím,že mi s tímhle nikdo nepomůže ale hledám oporu všude možně. Jsou tu nějaké "přestěhovalkyně" s většími dětmi, které už mají jasno? Díky za jakoukoli odpověď.

meganren
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
klara9999
Odpověď byla odstraněná
Zobraz