Sterilizační tablety Milton. Používáte je někdo?

kalerat
28. črc 2008

Používáte někdo? Jak jste s nima spokojené?

len
28. črc 2008

Kal, já je dostala od jedné mamči, měla jich pár na dudlíky, ale prý jí to tak smrdělo savem, že z toho dudlíky dítku prostě nechtěla dávat (oplachovat se nemá). Já v tom jednou sterilizovala menstruační kalíšek a vážně - jako savo 😀 Ale stopro je to zdravotně nezávadné, jen ten smrad 😉

lendy1
28. črc 2008

já jsem je používala docela dost a v pohodě jsem ještě oplachovala dudlíky od lahviček. Teď je používám tak max. občas na cesty 😉

krista
28. črc 2008

Ahojky,
taky jsem je dostala a přesně jak píše Len, prostě to smrdí hrozně Savem 😅 a malá se mi u toho šklebila než ten dudlík vzala do pusy 😝 stálo mě to hodně přemlouvání 😀

kalerat
autor
28. črc 2008

Já jsem si je právě koupila a už i vyzkoušela. Je pravda, že to smrdí, ale zase je to dle mého lepší než stále vyvařovat. Ještě jsem se chtěla zeptat, zda to po vyndání z nádobky utřete? Já jsem to utřela čistou utěrkou,.

jjaninka
28. črc 2008

Holky,mě je mudra nedoporučila,prý raději ne žádnou chemii,říkala,že vyvařování je lepší.

kalerat
autor
28. črc 2008

jani, tady u těch tablet zase píší že to zničí salmonelu atd. kdežto vyvařování ne

miluska.woolley
28. črc 2008

Ja jsem roztavila v mikrovlnce sterilizator, takze dneska poprve sterilizuju v tabletach, nez prijde novej. Je fakt ze to zapacha po desinfekci, ale maly to nevadilo.
Hlavne se do toho muzou dat i kousatka a hracky ktery se normalka vyvarovat nedaji.

Navic je u nas tvrda voda, takze po klasickym vyvarovani mam flasky potazeny bilym povlakem a takhle ne 🙂 .

kalerat
autor
28. črc 2008

Milusko to je pravda, já jsem taky na tom měla takový bílý povlak.

jjaninka
28. črc 2008

Stačí do vody dát trošičku kyseliny citronové a je po potahu. Stačí opravdu jen malilinko.
Kalerat,já si ty tablety taky koupila,když bylo malýmu asi 2měsíce,zdály se mi strašně fain,pak jsem si o nich četla na netu a tam se o nich některé maminky nevyjadřovaly moc dobře,proto jsem se na to ptala mudry a ona mi řekla,to co jsem už psala. Tak já nevím,třeba ted když už je prcek větší,tak by to šlo,raději se optám

kalerat
autor
28. črc 2008

Já jsem právě na netu nic negativního nenalezla, tak nevím

mkr
28. črc 2008

používáme roztok milton a jsem spokojená, podle mě to používají i v nemocnicích, jak by taky jinak sterilizovali, každá dezinfekce smrdí

jandalinka
28. črc 2008

používám od začátku,co se malá narodila a po 15min.tedy vydělám z vody a ještě opláchnu,poněvaž opravdu trošku zapáchá savem a v pohodě. 😉

sylvar
28. črc 2008

my taky používáme, už 14měsíců

jjaninka
29. črc 2008

Hm tak já to zkusím taky,holky můžete mi poradit? Když tu tabletu rozpustím ve vodě a do nádoby naházím dudlíky a flašky,nechám těch 15min. pak vytáhnu,opláchnu pitnou vodou a můžu ještě do toho samého roztoku naházet hračky nebo musím mít zase novej? Nějak jsem z toho návodu nepochopila,jestli je to na jednou použití nebo jak to teda funguje. Díky za radu předem

caira
29. črc 2008

ja zrovna premyslela co si poridit na cestovani, nechce se mi porad do CR litat s mym velikym sterilizatorem { dcera je plne na UM} tak jsem premyslela o tech MIlton tabletach..nebo tech sterilizacnich saccich..ja bych to proste pak jeste oplachla pitnou vodou, nebo treba to jeste hodit do misky a prelit to prevarenou vodou z konvice? clovek se tim zbavi toho smradu a porad to bude sterilni..

kalerat
autor
29. črc 2008

jani já jsem to pochopila tak, že tam můžeš dávat věci 24 hodin

jjaninka
29. črc 2008

kalerat,myslíš jako,že ten roztok můžu nechat stát 24hodin a po tu dobu ho klidně používat? Jo a ty věci jsou sterilní těch 24hodin,at se s nima dělá cokoli? Nebo jak? Z toho návodu mi to není jasný

len
29. črc 2008

Já nevím, jak moc to může vadit, ale na návodu vysloveně psali, že už se to nemá oplachovat 😉

kalerat
autor
29. črc 2008

jani mě z toho návodu to taky není jasný, na netu jsem našla toto:

Velmi oblíbená je metoda sterilizace za studena. Předměty ponoříme do nádobky se studenou vodou a přidáme pouze sterilizační tablety nebo roztok. Zatížíme je plovoucím diskem, abychom zajistili dokonalý ponor. Sterilizace trvá kolem 15-30 minut a předměty v roztoku zůstanou sterilní po dobu 24 hodin, pokud se jich nedotkneme a nevyndáme je. Po uplynutí této doby obsah vylijeme a vyměníme za nový. Přestože je dostačující pouze sterilizační roztok z lahví a saviček před použitím oklepat, je doporučováno opláchnout je převařenou zchlazenou vodou. U této metody není riziko opaření při manipulaci a využijete ho vždy, i pokud nemáte přístup do elektrické sítě. Časová náročnost je minimální a nezanedbatelné jsou i úspory energie.

JEN JSEM SE CHTĚLA ZEPTAT, JESTLI TO PO VYNDÁNÍ Z ROZTOKU UTÍRÁTE??????????????

jjaninka
29. črc 2008

kalerat,tak to byla vyčerpávající odpověd,děkuji. Musím to zítra zkusit.

miluska.woolley
30. črc 2008

kalerat, neutiram, necham uschnout. 😉

jjaninka
30. črc 2008

miluška,ale kalerat asi myslela,pokud třeba tu lahvičku právě vytáhneš a hned potřebuješ použít. Já myslím,že stačí omýt tou převařenou pitnou vodou,ne?

kalerat
autor
30. črc 2008

takže stačí když to nechám okapat?

bihan
30. črc 2008

Používam bez problémov od narodenia.. Nechám odkvapkať a chlór veľmi rýchlo vyprchá.. Príde mi to neporovnateľne jednoduchšie ako vyvarovanie.

monika6e
31. črc 2008

a nezkouseli jste sterilizator do mikrovlnky? Doma ho pouzivam, Milton jen na cesty a prijde mi to najednou jako strasnej opruz. Doma lahve vymeju, hodim do nadoby a za 5 minut je hotovo a muzu pouzivat. A navic lahve nesmrdi a nemam pocit, ze bych male davala nejakou chemii (i kdyz pisou, ze je to nezavadne...). Za dob nasich mamin bylo vyvarovani asi des, ale v mikrovlnce je to velka pohoda a zadna prace...

jjaninka
31. črc 2008

holky,že ještě otravuju,můžete mi ještě říct,chci se ujistit,v té nádobě,v tom roztoku mám ty věci nechat pořád ponořený a vytáhnout jen určitej kousek,kterej zrovna potřebuju?

zaba70
16. lis 2010

milé mamky,jak to tu čtu,nedá mi,abych se ke sterilizaci nebo dezinfekci lahviček taky nevyjádřila.nechci nijak chytračit.je to jen můj nároz.myslím,že je to naprostá zhovadilost.jak si vaše dětátko má vypěstovat přirozenou imunitu?jedině tak,že se s různými viry a bakteriemi potká.já jsem lahvičky a dudlíky pouze myla pod horkou vodou a mé dítko to bez úhony přežilo.myslím,že příliš úzkostlivá hygiena je naopak základem k tomu,aby vaše dětátko bylo často nemocné.to totiž dělala moje švagrová a moje již 20-ti letá neteř je od dětství do dneška neustále nemocná.přeberte si můj názor,jak chcete,ale věřte,že to píšu v dobrém,v zájmu vašich dětátek.jsem navíc zdravotní sestra.

ptizova
19. lis 2016

Ja ich pouzivam tiez, pri prvom aj druhom dietati a myslim, ze je to fajn vec. Po vybrati z roztoku necham uschnut a pred pouzitim prelejem vriacou vodou. Myslim, ze je to lepsie ako vyvaranie, nase mamky to tak robili, ale vtedy sa vyrabali sklenene flase. Vyrabaju sa aj teraz, ja ich pouzivam radsej ako umele, ni mnoho mamiciek pouziva najma tie plastove. myslim, ze je lepsie namocit do studeneho roztoku a preplachnut vriacou vodou ako vyvarat plastove, z ktorych mnoho obsahuje bisfenol, a nielen flase, ale aj vrchnaky, cumliky s savicky. Viem, ze sa vyrabaju aj flase bez obsahu bisfenolu, no predpokladam, ze tie plastove vrchnaky a pod aj tak nejaky obsahuju. Len ciste moj nazor na koment ohladne chemie.