Štír - záhadné astrologické znamení?

jabber
30. kvě 2008

Říká se, že když se narodí Štír, tak rok před nebo po jeho narození zemře někdo z rodiny 😕 . A když Štír zemře, tak se rok před anebo po jeho smrti nový člen narodí. Prý je to jeden z nejpodivnějších astrologických jevů. Mám manžela Štíra a je pravda, že když se narodil, tak mu zakrátko umřel dědeček. Tak mě zajímá, jestli jste se s tím taky někdo setkal? 😕 🙂

monkula
30. kvě 2008

Moja sesta je štír a akurát mi povedala ,že rok pred jej narodením zomrel dedko...
Ale napríklad, keď sa mi narodil Jarko ,je v znamení Váh, tak do pol roka zomrel mužov nevlastný dedko, a Chiarka sa narodila v januári 2007, v znamení Vodnára, a takmer na deň presne do roka zomrela moja babky, pohreb mala v deň Chiarkiných prvých narodenín, takže si myslím ,že sa to znamenia veľmi netýka, proste je to kolobeh života, niekto pribudne a niekto "odbudne"++; 😅 😔 😔

josefa
30. kvě 2008

když zemřel můj dědeček štír tak se +- do roka narodil můj bratranec štír....TP měl na dědečkovy narozeniny ale narodil se týden dřív 😉

katka13122
31. kvě 2008

ja ma muza skorpiona,a je niekedy velmi takze snim zit....je to zvlasne znamenie a mam viac priatelov co su skorpiony a niekedy sa musim fakt velmi snazit a aby som ich pochopila....skratke je to najhorsie znamenie..su to sebecky ,neni nikdo mudrejsi ako su oni 😒 ..keby som si mala vybrat druhe dieta alebo manzela,tak urcite nie skorpiona 😝

marse
31. kvě 2008

moj muz aj dcerka su skorpioni. Obaja su flegmosi nic ich nerozhadze a nerobia si z nicoho tazku hlavu. 🙂 Inak podla mna to nie je v znameni ale v povahe cloveka.

a to s tym umrtim a narodenim je skor nahoda, ako pravidlo.

penelope10
31. kvě 2008

marse suhlasim 🙂inak som tiez skorpion, a som vsetko len nie flegmos 😎
a u nas tiez nikto neumrel, je to to iste ako by sme povedali, ze ked niekto zomrie, musi sa narodit v rodine skorpion, alebo nie? 😕

markytkaaa
31. kvě 2008

Já se taky hlásím ke štírům 🙂
Za manžela mám berana a podle horoskopů je to naprosto katastrofická kombinace 😀

majina
31. kvě 2008

Taky jsem štír ale na žádné takovéhle báchorky a výmysly nevěřím... 😖

majina
31. kvě 2008

nevěřím ani na to že býk je takový a takový a beran zase takový a makový!!!! 😖 S takovouhle blbostí přišel nějaký "intelektuál" a pro mě je to naprostá blbost! Moje tchýně na tohle věří a když mi začala vysvětlovat jak to funguje a to jaká vlastně sem tak jsem se s ní málem pohádala a řekla jsem ji že takovéhle výmysly a kraviny nebudu poslouchat! To jaká jsem jen díky svým předkům, výchově a společnosti která mě obklopuje a néééé kvůli znamení ve kterém jsem se narodila! 😠 Když už jsem si teda přečetla něco o těch znameních abych ji uvedla v omyl, což se mi ale stejně nepodařilo tak ve všech se píše to a samé akorát jinými slovy a v jiném pořadí! 😖 Když jsem to začala přirovnávat k sobě nebo třeba mé rodině tak na nikoho nic takového nepasovala ani z 10% 😀 😀 😀 Ale to už jsem byla tak rozčílená že jsem se s ní o tom raději přestala bavit jinak nevím jak by to dopadlo! 😅 😀

Takže i o tomhle si myslím že je to výmysl jednoho člověka kterému se to stalo a nic víc 😠 😖 😀

Ale tohle neberte ani jedna z vás špatně... to je jen můj názor a není to narážka na nikoho tady 😉 🙂

majina
31. kvě 2008

A ještě něco... flegmouš jsem v některých okolnostech taky ale to nepřisuzuji tomu že jsem štír ale genetice (táta, děda, praděda a prababička)... dál nevím jak to bylo 😀

bubba
31. kvě 2008

u nas v rodine sme 8 skorpioni.ja aj manzel.v spolocnej domacnosti zijeme so svokrou-skorpion....ked vam mam pravdu povedat,mame uplne harmonicke vztahy.ja na znamenia neverim a horoskopy citam len z recesie a spolu s manzelom sa na nich bavime...
my sme uplne odlisny ludia.ja mam povahu po mame(otrasnu)ktora je "rak"ja si myslim,ze clovek je v prvom rade to co je jeho rodic...hovori sa ze z povahovych crt dieta ziska 50/50do matky aj od otca a neexistuje ziadne dalsie percento ,ktore urcuje to,ze ked sa dieta narodi v takom ci onakom znameni tak to tvori jeho "povahu"alebo co...
moj manzel skorpion,dobracisko laskavy clovek co by ani muche neublizil,co sa nevie a nechce pohadat za kazdu cenu ako kopu inych ludi....je citlivy a uzasny otec,inteligentny a sikovny...proste asi keby som mala hadat,tak mu pridelim znamenie"panna" 😀 😀 a moja svokra,jednoducha skromna zena absolutne ina ako by sa dalo od skorpiona ocakavat.....no a ja????ja som taky skorpion ako sa pise v knihach 😀

bubba
31. kvě 2008

a dobra tema,lubi sa mi ze sa tu pretriasa prave skorpion 😀 😀 preco nie kozorozec,alebo blizence???? 😀

margaretka11
31. kvě 2008

no tak sa hlásim k škorpiónom a rozhodne nie som flegmatická 😀 . Ja som z tých škorpiónov, čo keď niekde uvidia charakteristiku svojho znamenia, tak pokývajú hlavou a povedia si: "Veru, ty si škorpión ako vyšitý" 😀 všetko na mňa totiž sedí 😀 . Moj manžel je v znamení panny (poväčšine som čítala, že vraj naše znamenia k sebe nepasujú, tak neviem, ale zatiaľ k sebe náramne pasujeme 😉 ), no a deti sú barani a tiež ako vyšití, to je vidieť už teraz. Takže my sme taká rodinka užasnutých, myslím, že s našimi povahami a znameniami k tomu sa nudiť nebudeme 😀

maca793
31. kvě 2008

ahojte, poznám 3 škorpiónov, a veru, nie sú takí ako sa o nich hovorí. sú to fajn ľudia a mám ich strašne rada, aj keď sú ďaleko

lucinkaaa
31. kvě 2008

teda jabber, tak ja sa zaoberam astro podrobne ale toto si prosim ta kde vycitala, ked ide o jeden z najzahadnejsich astrologickych javov?? 😕

karolinkafe
31. kvě 2008

Moj brat a aj moj drahy su skorpiony. Ale maju uplne rozlisne povahy. Inak neverim na tieto blbosti, ze rok pred alebo rok po....... ved to je kolobeh zivota a je to uplne nahodne. Aj ked.... necely rok pred narodenim mojho brata zomrel pradedko 😅 Ale ako vravim, je to kolobeh, nic viac
Inak nas vztah nazyvaju horoskopy veeeelmi obtiaznym, takmer nemoznym. Blizenci-skorpion 😕 Vraj musime obaja velmi chciet byt spolu a robit pre to vsetko inak to nemoze fungovat. No super 🙄 😀

nobody
31. kvě 2008

a co Váhy? 😀

monkula
31. kvě 2008

Môj syn je Váha, a je to jeden malý metrosexuál, stáel sa pozerá do zrkadla ,gelujem mu vlasy a je nenormálny nervák... Beda, ak nedá na tréningu gól... 😔

aponchie
1. čer 2008

muj nej kamarad je Vaha a je to ten nejlepsi clovek,kteryho znam..je pravda trosicku bohem a nespolehlivej na cas..,ale v konecnem dusledku je bozii..dodnes mi dava pusu na rozloucenou je velmi hodny a galantni a prestoze je mu mene jak me nekdy se chova lepe 😀 zamiloval se do rozvedene pani se trema detma nikdo mu neveril,ze to ve svem veku dokaze a ejhle on se postavil na vlastni nohy dela maklere stara se o vsecky 4 koupil dum a zabezpecil rodinu je boziii

navi
1. čer 2008

jabber já jsem štír, muj děda umřel v květnu a já se ten rok v listopadu narodila

nobody
1. čer 2008

Váhy jsou Váhy 🙂

monkula ... nezávidím teda .. no jestli je metrosexuál, když si nageluje vlasy, to si nejsem tak jistý ... ale nebudeš to mít nednoduchý

apii ... je to borec ... a Váha 🙂

certica
1. čer 2008

ja poznam tak lepsie asi 3-4 skorpionov (obidve pohlavia) a kazdy z nich je uplne iny 😉

monkula, moj otec je tiez v zn. vah a veelmi si potrpi na svoj vyzor, celkovo a ma fakt vycibreny vkus. no a vlasy si fenuje kazde rano pred odchodom do prace, vlastne aj cez vikend 😀

certica
1. čer 2008

sa divim, ze mu za tie roky este nevypadali 😀

jabber
autor
1. čer 2008

bubba - přetřásá se Štír, protože jeho se ta 'záhada' týká 😉 😀

lucinkaaa - no já už jsem to slyšela právě víckrát, tak mi to vrtalo v hlavě, až jsem to sem napsala 😀. Ale stejně se takhle ničeho vlastně nedopátrám, to by musela bejt nějaká větší statistika 😖 , protože že se s tím někdo setkal v každém znamení je jasný. To bych musela mít 100 raků, 100 vah, 100 všech ostatních a 100 štírů a pak by se možná něco poznalo.

karolinkafe - tak to máte jako my, já jsem taky Blíženec a manžel Štír 🙂

Jinak, když už jsme u těch Vah - ve Váhách bych chtěla druhý dítě 😀

halienka
1. čer 2008

Ja som to nepočula v súvislosti so škorpiónom, ale proste iba tak, že kaď sa má v rodine narodiť dieťa, niekto predtým alebo potom umrie, alebo keď niekto zomrie, tak sa určite v blízkej dobe v najbližšej rodine narodí dieťa. No ale myslím si že aj to je blbosť, lebo jednoducho kolobeh života je že deti sa rodia a starí ľudia umierajú, niekedy sa to stretne v krátkom časovom úseku, a niekedy nie. My sme minule s kámošmi preberali už trochu dosť potrundžení alkoholom jednu morbídnu tému, lebo sme si všetky tri mánželské páry uvedomili, že každej zo žien tesne pred tým než ju jej priateľ požiadal o ruku zomrel otec. Bolo to čudné keď sme si to uvedomili a ani sme nemali moc čo k tomu povedať. Náhoda? Alebo niečo iné? To sa asi nikdy nedozvieme. 😝 😉
Ale je pravda, že škorpión je veľmi zaujímavé znamenie. Trošku sa snažím preniknúť do astrológie a pár škorpiónov aj poznám. Každé znamenie má určitú "danosť", ktorá je z jednej strany jeho šťastím a z druhej prekliatím. Jeho úlohou je túto danosť v živote správne spracovať a poučiť sa z nej, naplno ju prežiť a pochopiť jej význam. U škorpióna je to (podľa mňa asi najťažšia úloha zo všetkých znamení) schopnosť vidieť pravdu až do špiku kostí, aj tú najkrutejšiu a najťažšiu, a tú pravdu si nesmie nechať pre seba, musí s ňou von, bez obalu, priamo a otvorene - povestné štipnutie škorpióna 😉 . Preto pre niekoho môžu byť škorpióni nepríjemní, lebo väčšinou dokážu povedať nahlas to, čo iní síce možno tušia, cítia, ale nikdy nedokážu o tom nahlas hovoriť. Je to obrovská odvaha, ktorú musia škorpióni v sebe nájsť, aby dokázali povedať nahlas častokrát aj to, za čo ich odsúdi celé okolie, alebo čaká nejaký trest a oni o tom vedia. No niekto sa možno spýta, načo je to dobré, že hovoria nahlas to čo možno iní nechcú počuť?! Pretože práve tým, že to vyslovia, sa spúšťa lavína, búrka, revolúcia, začínajú sa zmeny. Samozrejme na začiatku takého niečoho je vždy búrka - preto sa vraví, že sú škorpióni spojení určitým spôsobom so smrťou, lebo búrka ktorú spustia niekedy zmetie toho veľa, ale tým je práve očisťujúca, po búrke sa vyčistí vzduch, voda odplaví staré a zahnívajúce, a pôda je pripravená pre nové čerstvé a svieže. A to je škorpiónova úloha, vďaka jeho odvahe sa môžu na tomto svete veci zlepšovať, aj keď to na začiatku vyzerá, že niečo skôr ničia, no v konečnom dôsledku sa to ukáže ako zlepšenie. Toť taký menší psychologický rozbor škorpióna 😀 😀 😉 Ja mám škorpiónov veľmi rada, mimochodom majú aj skvelý zmysel pre humor 🙂 a pre erotiku vraj tiež 😉

ksts
1. čer 2008

Ahoj holky,musim sa taky pripojit k vsem stirum,jsem taky stir a muj manzel blizenec,sme spolu 4roky a 1rok manzele,nas vztah je fajn,urcite se obcas pohadame ale to je normalny.Planujeme miminko a vubec by mi nevadilo mit stira ako sem ja,my ich mame v rodine taky dost moja mamka je taky stir a jej segra taky,ale taktiez sa casto zajimam o znamenia a je zajimave ze mam kamosku raka a cekaju tento rok v listopadu miminko-asi to bude stir a taky ma v praci mistra a on je rak a v roku 2006 sa im narodila holcicka stir a tento rok znova cekaju stira pravdepodobne holcicku,myslim si ze stir a rak su vodne znamenia tak se pritahuju,u nas je to potvrdene taky mamkina segra stir a ma 4rocneho chlapecka raka,tak si myslim ze ci aj nam se nepodari ten rak,ale spis bych sem chtela stira a manzel moc holcicku tak sem zvedava,ale to budem muset este teda vydrzet do pristiho roku,tento rok sme to z mojich zdravotnych problemu nestihli zadelat toho stira.

fifla
1. čer 2008

ja na tuto poveru verim a osvedcilo sa to vzdy v nasej rodine. ked som sa narodila (skorpionka), do roka umrel mamin stary otec. ked mu pred rokom v aprili umrel krstny (skorpion), v septembri sa nam po viac ako roku snazenia narodil nas kubeno.
skorpion je hlavne silno rodinne zalozeny clovek a to mi pasuje na uplne vsetkych co poznam...a to ze sme trosku tvrdohlavi, je niekedy aj vyhoda. ale na svoju rodinu neda dopustit ani jeden.

bubba
1. čer 2008

ja neviem ale u nas v rodine ani v manzelovej rodine sa "zahada"umrtia a narodenia do roka nekonala 😉 takze neviem a je nas pomerne dost v tomto znameni....myslim si,ze postavenie hviezd moze nejako ovplyvnit osud alebo co...ale urcite nie povahu..takze keby sa ja"skorpion"narodim v juni,tak som tak ci tak taka ista 😀

henri001
1. čer 2008

ahojte 🙂 ja som to nepotvrdila, moja prababicka umrela az po 2,5 rokoch od mojho narodenia a bola tiez skorpion...asi to na nas skorpionov neplati 😀 a sestra sa narodila az 2 roky po jej smrti

anatanka
1. čer 2008

O tom pravidlu s narozenim a smrti jsem take cetla. Jsem strir a muj bracha taky a co vim, tak nikdo v dobe naseho narozeni nezemrel. Beru jen nejblizsi rodinu, mozna, ze kdybych se dostala dal k nejakym pretetam atd., tak by se neco naslo, ale podle me je to spis nahoda nez zahada a klidne tak umira babicka nebo sestrenice v dobe narozeni berana jako stira.

nobody
1. čer 2008

anatanka> souhlasím