Stolní myčka do malé kuchyně, stačí?

prde_lina
30. srp 2013

Ahoj, docela vážně uvažuji, že bych si pořídila myčku. Bohužel ale nemám moc velkou kuchyň a uvažuju proto o takové té stolní, myslíte, že stačí nebo to nemá smysl? Jsme 2 dospělí + 4leté dítě. Nádobí ušpiníme za den celkem dost, většinou je plný odkapávač. Těžko říct, jestli se to dá narva do stolní? Máme to v kuchyni blbě řešené. Sporák, vedle něj úzká skříňka se šuplíky, pračka (do koupelny se nevejde), skříňka. Skříňku vyhodit nemůžu, kam bych dávala nádobí.

Pak je roh a hned za rohem (kousek od kraje linky, kde je dřez) je skříňka, na kterou by teoreticky mohla jít postavit ta stolní a hadice by se dotáhly. Ale velká myčka by tam asi postavit nešla, je to tam úzké a myčka je asi na šířku dost rozměrná, že?

Co myslíte, jaké je optimální řešení?

Teoreticky mám spoustu místa naproti lince vedle špajzu, je tam jídelní stůl, u kterého nejíme :D Ale jak to vyřešit s přívodem vody a odpadem :/

helcenka
30. srp 2013

@prde_lina - se stolní myčkou neporadím, ale co tedy vyhodit tu skříňku, co vyhodit nechceš, dát místo ní myčku a naproti té lince, kde máte dost místa, tak nechat udělat skříňku na nádobí?
My máme také špatně řešenou kuchyň, v kuchyni máme také pračku, protože v koupelně by zabrala moc místa a už by se tam nedalo moc hnout. Pořizovali jsme před rokem taky myčku, tu menší 60 hloubka a 45 šířka a trochu jsme tedy o jednu skříňku zkrátili skříňky na nádobí a nechali si udělat naproti lince novou. Myčku máme zarovnanou se skříňkama. Časem budeme kuchyň tedy předělávat a renovovat, takže vymyslíme lepší řešení a možná pořídíme myčku větší 😉 .

prde_lina
autor
30. srp 2013

No jo, ale zase vyhodit ji nemůžu, není naše, máme byt v pronájmu.. A kdybych ji hodila naproti, tak na ní musím koupit desku a to jsou další výdaje.. Je to složitý právě :( Nechci předělávat celou kuchyň za vlastní peníze, když nevím, jak dlouho tam zase budem..

prde_lina
autor
30. srp 2013

A když tak o tom přemýšlím, ono by to ani nešlo vlastně.. Protože nad tou skříňkou je v lince zadělaný dřez :/ A ta šuplíková je úzká, místo ní by se myčka nevlezla, navíc je to hned vedle sporáku

jmisa
30. srp 2013

Já mám pidi kuchyň, celková délka linky i se sporákem 240cm a myčku jsem tam narvala, zbavila jsem se jedné skříně, nádobí jsem přebrala, koupila kastroly, od Tefalu, co do sebe zapadají 😀 Nakonec jsem skříňku dala na protistěnu vedle špajzu a do ni jsme namontovali odpadkový koš, který tam stával a vedle je pidi stůl, ale taky se tam nejí, takže je u něj jen jedna židle. Tak si říkám, jestli nemáme stejný typ kuchyně 😀

jmisa
30. srp 2013

Pračku mám tedy v koupelce, je to ta málo hluboká - 40 cm, protože normál se tam nevejde a i tak je tam málo místa, ale myčky se nevzdám 😀

kattyd
30. srp 2013

Tchán má takovou tu stolní myčku, vejde se mu do ní nádobí celkem dost - když pořádá rodinné obědy o 6 lidech tak po obědě do myčky narve všechno nádobí i hrnce, až někdy žasnu jak se mu to povedlo🙂 Každopádně lepší malá myčka než žádná.

prde_lina
autor
30. srp 2013

Míšo jenže já právě v koupelně pračku mít nemůžu, kdyby to šlo, hned bych ji tam šoupla a do kuchyně pračku.. Jenže máme pidi koupelnu, v ní vanu (jen takovou tu 150cm, větší se nevešla), z jedné strany umyvadlo, z druhé strany regál se šuplíčkama a vedle něj jsou stoupačky.. Kvůli těm stoupačkám by se tam právě pračka nevešla, ani horem plněná, nehledě na to, že svojí pračku měnit nechci..

Katty fakt se mu tam vejde tolik? Tak to by teoreticky mohlo stačit? Hele a jak je na hloubku? Vejde se na komodu? Jako postavit.. Mám kuchyň jakoby do L, ale v tom L je jen chodbička ke dveřím, tam se klasická nevejde, je to úzký.. Je tam komoda.. Tak jsem přemýšlela, že tam tu stolní a hned za rohem se protáhne hadice dolů kvůli odtoku..

ustarana
30. srp 2013

@prde_lina mám malú myčku a som spokojná. Narvem tam taniere, skleničky i príbory úplne v pohode s menším kastrolom. Keď je potreba umyť zapekaciu misu alebo veľký hrniec, tak už sa tam vojde len par tanierov a skleničiek, ale ako to tu niekto písal, radšej malú myčku ako žiadnu. A zas tak často plechy a zapekaciu misu nepoužívam, aby som ju neumyla ručne. Aj tak ma najviac štvalo umyvanie skleníc a príborov, malé kusy a veľa mytia 🙂 .

lucieandrlova
31. srp 2013

Kdysi jsme řešili podobný problém v malé kuchyni a tehdy jsem zjistila, že prodávají kombinovaný sporák a el. troubou a myčkou dohromady od firmy Candy. Sporák je sice dražší, ale nemusí se dělat úpravy v kuchyni. Jen se vymění sporák... (Tedy klasický, na plyn. Nevím, zda bydlíte ve starším bytě, kde je plyn nebo v novostavbě, kde už je jen el.)

jmisa
31. srp 2013

@prde_lina jj, to máme stejné, vana 150, umyvadlo a naproti kousek místa a stoupačky, pračka je ta na těsno, regál mám až nad ní 😀

japona
31. srp 2013

@prde_lina
A co místo té úzké skříňky myčku šířky 45cm, ta by se nevlezla? To, ze je vedle sporáku je jedno. Navíc se dá koupit podstavna myčka, sundas horní desku a soupnes pod pracovní desku..

michaelabr
8. lis 2013

Zbav se jedné skříňky, co nepoužíváš. Do kuchyně pak dej místo té skříňky myčku. Ty stolní jsou na nic, jsou malé a zbytečně bys pořád umývala nádobí dokola a dokola. Já jsem si nechávala navrhovat kuchyň na míru u http://www.kuchyne-oresi.cz/ a rovnou mi tam dali myčku. No, taky mám malý prostor v kuchyni, ale pokud se uskromníš a obětuješ jednu skříňku, bude to lepší.