Strach mít dítě. Taky vás to trápí?

ava
26. črc 2007

ačkoli asi málokterou z vás, které chodí na koníka, trápí tento problém, přesto se ptám, jak jste na tom..já mám hrozný strah z toho závazku, změny,z porodu..snad ze všeho, co s tím souvisí (že nebudu dobrá matka, že to finančně neutáhneme...)je tu někdo, koho to taky trápí a někdo, kdo tohle všechno už překonal?

hofka1
13. lis 2011

Asi tak, strach určitě má každá matka (i otec), jak se to všecko vyvede, ale starost o dítě vyplyne potom ze situace tak přirozeně, že ti to ani nepřijde. Prostě všichni žijete.-)
A když zvládne mít moje sousedka dětí šest, momentálně bez manžela, a přitom nevypadaj, že by strádali, tak kam se hrabe nějakej strach prvorodiček🙂

petulkkab
13. lis 2011

@katrinka8 Vážně mě to trochu uklidňuje. Ono je asi přirozené se bát něčeho neznámého. Já vím, že na to všechno nebudu sama. Budu mít vedle sebe přítele a rodinu, která mi poradí, podpoří a tak. Ale čím déle na koniku jsem, tím víc se mimíska nemůžu dočkat🙂

petulkkab
13. lis 2011

@margarita No ono to nemusí být ani romské spoluobčanky... např. u nás ve městě byla holčička, kterou do školy vodil dědeček i když už byla celkem velká. Mohla být tak cca o 4-5 let mladší než já... a jednou sem se tak procházela po městě, když mi bylo 18 a viděla sem jí s bříškem?? Jako nechápala sem ty holky, kterým bylo cca 13-14 a ony už byly těhotné. To já zase řeším všechno asi až moc :D

petulkkab
13. lis 2011

@hofka1 Nooo tak šest dětí je slušná nálož :D

margarita
13. lis 2011

@petulkkab
to je v pohode, az to pride, nebudes mat tolko casu to riesit v hlave ale uz len rukami 😀
Ale myslim ze to je ako ked mne napr. pred maturou alebo statnicami hovorili : to zvladnes, ved vsetci to urobia, ale aj ja som bola frajerka az po tom, co som to tiez mala za sebou 🙂

katrinka8
13. lis 2011

@petulkkab - veru, to je strach z neznameho 😉 Bohuzial, zname to bude az vtedy, ked to budes zazivat na vlastnej kozi 😀 A potom budes aj Ty frajerka radit tu babam, ktore budu mat tie iste strachy, ktore mas Ty teraz 😀 A budes sa cudovat, co si to "vtedy pred" riesila 😀 Pozname, pozname 😀

hela82
13. lis 2011

@petulkkab Tak vidis,hodne usetris na vecech po jinych malych prdelkach z okoli. Ja na to spoleham taky ze alespon par korunek urcite usetrim na vecech z druhe ruky. A tak nejak si rikam ze epidural bych zvladnout mohla,hlavne aby se to konecne povedlo a v zdravi vydrzelo az do porodu. Myslim ze po tom dlouheeeem snazeni mu/ji pak prominu i urvanost 😀 I kdyz ja nejak doufam ze pomuze i manzel kdyz uz ja budu na pokraji se silami. Tak snad ... 😉😝

maminka001
14. lis 2011

Nemáš se čeho bát,porod zvládla každá a neboj pokud nejste nějak finančně uplně na dně tak to také zvládnete.🙂Já mám 3děti,nemám rodinu,nikdo nám nikdy nepomohl,nepohlídal a taky to zvládáme.

daasenka85
4. črc 2012

ahoj holky,
přidávám se se svým strachem 🙂 paradox je, že chci mimčo od 21 let, nebyla hotová škola, nebyl partner.. když se vše ustálilo, tak zamlklé těhu v 7tt a potom mimoděložko, oboje 2011. no a teď? od dubna máme povoleno další snážo a na mě jako by najednou dopadlo to "uvědomění si", co to je mít dítě 😀 těhu se ani moc nebojím (snad jen toho, abych se moc nestresovala 🙂), porodu taky ani ne, ale té výchovy, té odpovědnosti.. zvláštní je, že když jsem byla mladší, tak jsem nad tím nepřemýšlela, a to v 27 letech myslím, že mám věk na mimi akorát...

gumidekmomo
4. črc 2012

no ja som bola na tom podobne ..tiez som sa bala ze ci budem hlavne dobra mama a ci to vsetko zvladnem...ale najhorsie bolo potom ze som to tolko odkladala az som si myslela, ze sa mi to ani nepodari a teraz sa uz velmi tesim na mojho drobceka a je to pocit na nezaplatenie a velmi sa s muzom tesime 😉