Strach z přibírání v těhot. a shazování váhy po porodu

mitote
16. srp 2011

Ahoj holky. Asi to bude znit hozne, ale zjistila jsem, ze se strasne bojim, ze v tehotenstvi 20-30kg priberu a ze je pak uz nezhubnu. Drive jsem mela nejake problemy s postavou i jidlem, a kdyz jsem premyslela, co me brani v tom, chtit ted mimi, zjistila jsem, ze tohle. Zajimalo by me, zda-li jste nektera mela stejny problem nebo strach, ze po porodu uz zustanete s 20kg nahore a budete neatraktivni pro sve muze.

mitote
autor
16. srp 2011

@kristi tak zenstejsi nevadi....preci jen se chci manzelovi i okoli libit...prsa...hm...a cokdyz nekdo ma misto prsou pristavaci drahu pro letadla? 😀

kristi
16. srp 2011

@mitote tak to to muze byt jen lepsi 😉

hasky24
16. srp 2011

@mitote no je pravda že muž také přibral po dobu mého těhotenství 😀 😀 😀 😀 😀

scvrcek
16. srp 2011

jéé, co bych za to dala...já se bojím otěhotnět, protože se děsím toho, že jak budu zvracet, tak zhubnu, a to si fakt nemůžu dovolit, protože pak hned omdlívám (173cm a 53kg holt, rezerva fakt žádná)....naopak se modlím, abych těhotenstvím přibrala a nikdy nezhubla zpět, ale už teď je mi jasný, že se to nepodaří....
Každopádně myslím, že ti to bude jedno, hlavně budeš doufat, aby mimi bylo zdravé a nic se nestalo...

marooshka
16. srp 2011

@mitote moje kamarádka ze základky taky měla MA a teď má 2 děti a je zas hubená. Moc s ní teda už nejsem v kontaktu, tak nevím kolik přibrala atd., ale neboj, vím přesně že je pro tebe nejhorší to zvyšování váhy a je nejlepší vůbec na váhu nestoupat, ale v těhu to prostě jinak nejde než se vážit 😀 A jak už tu někdo psal, vůbec nemusíš přibrat moc a taky je fakt, že v těhu ti to bude jedno. Vůbec se nestyď jít za psycholožkou, ta ti pomůže 😉

skajana
16. srp 2011

@mitote snad tě tohle trochu uklidní ;)

Průměrné podíly hmotnostního přírůstku na konci těhotenství

Dítě 3 - 3,6 kg
Placenta 0,5 - 1kg
Plodová voda 1 kg
Děloha 1 kg
Prsa 0,5kg
Krev 1,5 kg
Svalová tkáň a zadržení vody ve svalech 2 - 3 kg
Tělesný tuk 2,5kg až 4,5kg
Celkem 12 - 16 kg

mitote
autor
16. srp 2011

@kristi no jen aby 😀
@hasky24 no muj muz uz pred nim 😀
@scvrcek ja jsem na tom s vahou podobne, ale proste mam jest eporad nekde ten blok, ze pribrat nesmim a z emusim zhubnout 😀
@marooshka kdyz me t prijde zvlastni....porad jsem dumala, proc se na dite necitim i kdyz ho chci a prisla jsem na tohle...ze proste predstava ze bych mela pribrat je tak strasna, ze toho nejsem schopna a to ve me vyvolava akorat otazky, jestli jsem uz vazne ok...
@skajana nesel by vynechat ten tuk? 😀

ivett
17. srp 2011

mitote já jedla po porodu úplně normálně a všechno, tím, že jsem měla problémy s kojením a malá byla pak na UM, tak jsem neměla důvod se nějak omezovat, fakt to šlo dolů samo, nebála bych se toho...
a jinak jak se tu píše, v té váze to až tak není, to tělo se po porodu změní a i když třeba vážíš stejně nebo víc, vypadáš úplně jinak než při stejné váze před těhu 😉

hribek
17. srp 2011

@mitote hele ja myslim ze az uvidis na testu // a v poradne srdicko tak se vykasles na vsechny diety sveta. vem si to ze to je jedina doba kdy muzes beztrestne pribirat😀 samzrejme s rozumem🙂ono ted si rikas ze je to hruza ale jak ti zacne rust brisko a prcek bude kopat tak se pak vsechny predsevzeti ztrati...

mitote
autor
17. srp 2011

@ivett jak muzes vypadat jinak kdyz vazis stejne, to mehlava nebere :D
@hribek no v to pevne doufam, ze se me mozek sam prepne 😀

apollo11
17. srp 2011

@mitote Vypadá stejně kilo železa a kilo peří? Tak asi tak 😀

mitote
autor
17. srp 2011

@apollo11 no pockej ale ma konzistence tela se snad nezmeni ni? 😀

apollo11
17. srp 2011

@mitote No já nevím jak komu, mně celkem dost ubyly svaly (ne že bych jich měla nějak moc 😀 ) a prsa jsou doost jinde. Váhu mám přitom stejnou jako předtím, bez snahy. Ale jako mě to nevadí, vůbec by mě nenapadlo tohle řešit jako problém. Ony ty změny s dítětem jsou obrovské v dalších mnohem důležitějších oblastech (spíš duševních, partnerských a vůbec), než že nemám tak pevná prsa. Takže promiň, ale je to trochu zbytečné řešit předem, zvlášť když ještě nevíš, jak tvoje tělo bude reagovat 😉 ono to zas tak hrozné není, ty případy, kdy se nabere 30 kg a pak to nejde shodit, jsou spíš výjimečné.

scvrcek
17. srp 2011

@mitote tak co já vím z okolí, skoro všechny holky pár týdnů po porodu byly na stejné nebo nižší váze než před otěhotněním, ale žádná se nevešla do původních kalhot....prostě tělo se změní, i když vážíš stejně...rozšiřují se kosti v bocích, prsa jsou jiný, břicho sez mění,atd. - ale na tohle se fakt těším, a ani v nejmenším se toho nebojím (jak jsem řekla, jedině toho, že zhubnu)....já se teda spíš bojím toho, aby jsme měli zdravý mimčo a všechno bylo ok, kdyby mi to někdo zaručil, klidně na oplátku přiberu 30 kilo...

mitote
autor
17. srp 2011

@apollo11 pro me je prave hrozna ta nejistota, ze nevim co to se mnou udela jak fyzicky, tak psychicky :-/ to je asi tak to nejhorsi, ze je to individualni 😀 jinak ja svaly nemam a prsa taky ne 😀

@scvrcek no jo pises ze nevlezou do puvodnich kalhot...to je pro me dost problwem 😀 me ale prijde ze co potkavam mlade maminky, tak vsechny maji naopak postavu jak modelky...

sunysara
17. srp 2011

Ahojky, tak u me se noční můra stala skutečností, ale já do toho mám zdravotní problémy, tak snad ty kila už konečne půjdou dolů.

ale manžel me má rád takoou jaká sjem a ví, že ty kila shodím, páč celý život tak nejak shazuju, ale nidky jsem nepotřebavala shodit tolik co tedka. 😀

takže hlavu vzhůru, hlavně at je mimi zdravé. 🙂

ivett
17. srp 2011

mitote to pochopíš až budeš po porodu, prostě změní se ti tvar prsou, břicha...samozřejmě to pak dáš dokupy cvičením, jídleníčkem atd., prostě tak jak se udržuješ teď, ale postava je prostě trochu jiná no..

jasminy
18. srp 2011

Taky jsem dříve pořád řešila postavu, ale v těhotenství a po porodu vůbec. Nebála jsem se ani přibírání, ani toho, že bych se kil nezbavila. Možná právě proto jsem nepřibrala moc a po porodu nemám nic navíc 😉 . Na váhu nemysli, dítě je důležitější.

alamo
18. srp 2011

Ja jsem na sve normalni vaze (dokonce jsem jednu dobu byla -10kg pod normalem, kdyz jsem kojila). Moje kamaradky se take vratily na puvodni vahu. Hodne zalezi i na genetice, jestli kojis, atd. - to clovek dopredu nevi.

saminomimino
18. srp 2011

@scvrcek jé koukám že máme stejné míry,druhé těhu jsem začínala s 52kg a 173cm,bohužel jsem nabrala 22kg a ještě mi něco zůstává,jsem na 59kg a ráda bych na 55kg,předtím jsem byla fakt dost hubená 😒
v prvním těhu jsem nabrala jen 12,5 a to šlo hned dolů...
a neboj v těhu se zákonitě nezvrací mě nebylo špatně ani u jednoho těhu 😉

aemmi
18. srp 2011

@mitote Tak popravdě řečeno mi není úplně jedno, když vidím, jak ta váha leze nahoru 😅 ale taky to není nic, kvůli čemu bych se šla věšet, prostě to tak je, stejně jako to, že se mi bohužel udělaly strie, těhotenství je změna 😉 jednou jsem do toho šla, takže některý věci, kteýr pro mě byly dřív důležitý ted jdou stranou 😉

bbn
23. srp 2011

Mno, .... ono zase není tak úplně pravda, že všechny ženské po porodu díky kojení opět zhubnou. Co jsem v kontaktu s dětnými kamarádkami, tak je to tak 50/50. A já zrovna ten příklad nejsem. Ač jsem v prvním těhu jedla víceméně všechno (s mírou), nabrala jsem jen 8kg, 5 zůstalo v porodnici a zbylé 3kg jsem zaboha nemohla dát dolů víc jak 10 měsíců. Tím, že jsem kojila a měla jsem s kojením problémy (dcera se narodila o měsíc dřív, špatně sála, měla žloutenku a byla strašně spavá), jsem byla neustále ve stresu z toho, že musím hodně pít a jíst (aby se mi dělalo dostatek mléka). Moje tělo má pak asi tu špatnou vlastnost, že zadržovalo vodu. Poté, co jsem kojit přestala, šla váha pomalu ale jistě dolů, aniž bych se nějak extra snažila.

Než jsem teď znovu otěhotněla, měla jsem váhu dokonce o 4kg menší, než jsem začínala s prvním dítětem. Dokonce teď ve 24tt mám pořád o 1kg méně než na začátku s prvním a zatím jsem přibrala 3kg.

Ale nezávidím @mitote Pro ženské s MA to musí být peklo. Fakt bych doporučila začít navštěvovat psycholožku.
A ano, postava se ti prostě změní. Těhotenstvím a porodem se ti trochu rozestoupí pánevní kosti, tzn. že holt budeš mít trochu širší (ale o to zase ženštější) boky, prsa můžou být větší a nebo taky menší a "vytahané", dost záleží na tom, jakou máš kůži a jakou péči jim budeš věnovat (kvalitní podprsenka, kosmetika,.....třeba já mám díky těmto dvěma věcem prsa snad pěknější než před dítětem...slova manžela).
A obecně je během těhotenství za optimální brán váhový přírustek 12 - 16kg.

veruska007
23. srp 2011

@mitote Ja mam taky problemy s vahou, pred prvnim tehotenstvim jsem kvuli hormonalnim problemum pribrala 20 kg za tri mesice, od malicka jsem se v jidle musela omezovat, aby ze mne nebyla koule. Diety jsem nedrzela akorat v tehotenstvi a pri kojeni. A v tehotenstenstvi jsem pribrala jen malinko, v prvnim 9 kg, ve druhem do 19.tt nic a pak jsme o miminko prisli, ted ve tretim jsem pribrala 5 kg, porodem zhubla 7, po dvou tydnech mam dole dalsi 2 kg... a to snad poprve v zivote jim nezdrave, vecer si dam klidne pizzu, cokolady, sladkosti a zakusku (zbytky ze sestrine svatby) jsem za ty dva tydny snedla snad na kila 😉. Tak se neboj 😉.

evulina77
23. srp 2011

@mitote na to je jen jedna odpověď, prostě si dítě nepořizuj 😅 . Porodit dítě není tvoje povinnost a nikdo tě k tomu nemůže nutit . Myslím si ale, že máš problém s jídlem, trošku mi to zavání až anorexií. V těhotenství by ses ale neměla nejak moc omezovat a měla bys jíst normálně tak, aby mělo mimčo všeho dost. Neznamená to, že bys měla jíst za dva, ale i tak se neubráníš přibírání. V tom hraje roli i genetika, otékání, zadržování vody v těle apod.
Jen bys měla být upřímná nejen k sobě, ale i k partnerovi, aby se případně mohl zařídit jinak, nebo aby to mohl vzít aspoň na vědomí...
Já si myslím, že mít dítě za zkaženou postavu stojí. Navíc se s tím po porodu dá hodně dělat. Stejně se ti bude tělo měnit i s postupem času a tomu se dá taky jenom přízpůsobit, tam toho moc změnit nejde. No ještě, že takhle neuvažovaly naše mamči, to by tady dneska skoro nikdo nebyl... 😎

mitote
autor
23. srp 2011

@ivett ja se te neudrzuju, leda gaucinkem 😀
@aemmi tak strie mi nevadi, tech mam dost uz ted, takze jsem si zvykla 😀
@bbn tak s peci o prsa bych asi nevidela problem, zrovna na kosmetice nebo kvalitich vecech, ktere jsou potreba nesetrime, takze jestli me pomuze nejaka podprsenka tak budu jen rada. Situace je asi takova, ze ted prakticky prsa nemam zadna. Pred MA jsem mibala 85B a po ni mam 70A s odrenyma usima. Takze kdyby se zvetsili tak by to tak spatne nebylo 😀 Spise mam geneti problem, ze se me tuk usazuje hlavne na brise a nikdy jsem ho nedotala dolu, ani pri 40kg
@evulina77 no to neni lehke, dite si neporidit, ja ho samozrejme jako vetsina zen chci a myslim z eje to biologicky i normalni chtit dite 😀 anorexii jsem mela, to jsem psala i vyse ve zkratce MA, vahu mam z nekolik let ok a hlava by take mela byt ok, i kdyz ted jsem zjistila, ze zrovna takhle predstava me proste desi 😀 ale treba si na ni zvyknu. Partner samozrejme o vsem vi a rikal ze po porodu bude klidne hlidat dite a zajisti mi kurzy plavany, posilovny, tancovani a buhvi ceho 😀