Strach z přibírání v těhot. a shazování váhy po porodu

mitote
16. srp 2011

Ahoj holky. Asi to bude znit hozne, ale zjistila jsem, ze se strasne bojim, ze v tehotenstvi 20-30kg priberu a ze je pak uz nezhubnu. Drive jsem mela nejake problemy s postavou i jidlem, a kdyz jsem premyslela, co me brani v tom, chtit ted mimi, zjistila jsem, ze tohle. Zajimalo by me, zda-li jste nektera mela stejny problem nebo strach, ze po porodu uz zustanete s 20kg nahore a budete neatraktivni pro sve muze.

mamkamarketa
16. srp 2011

@mitote strach ma asi kazda,ale ujistuju,ze kdyz budes jist normalne,zdrave,budes chodit na prochazky,tak to bude dobry. ono to i ani moc neovlivnis (zase pokud jist zdrave a ne se cpat cokoladou o pulnoci 😉 ) ono za miminko to stoji 😵 ja jsem pribrala 16kg,ale bohuzel v porodnici nechala jen 8 kg a zbytek nejde dolu dodnes. chodila jsem na spinning nekolikrat tydne, jedla male porce 5krat denne,ale nic moc mi nepomahalo ☹ ale vetsina mamin tenhle problem nema. me se po porodu rozjela nemoc (je to porucha metabolismu) a s tim je ta moje nadvaha bohuzel spojena 😔 je pravda,ze se sama pred sebou stydim,ale muj muz nikdy nic nerekl a obdivuje me a moje (ted uz bohuzel silene vypadajici telo) ze jsem dokazala ''vytvorit'' naseho syna 😵

hasky24
16. srp 2011

ahoj já se také bála že přiberu strašně moc-když jsem otěhotněla vážila jsem 45 kg a přibrala jsem 10 kg-jedla jsem úplně všechno a po porodu jsem byla na svojí váze za 4 měsíce pomohlo mi kojení hlavně tak neboj 🙂 🙂 a teď mám doma 20 měsíčního roštáka a mám ještě o kilo méně než před těhu je to každodení tělocvik 🙂 🙂 a pravidelný 🙂 🙂

mitote
autor
16. srp 2011

@mamkamarketa me jde spise i o ten proces pribirani, proste predstava ze stoupnu na vahu a najednou tam bude 60, 70, 80kg...mam pocit, ze to je tak si hodit masli 😀 ale zase si rikam, ze treba tehotenstvim se zmeni hormony a bude me to sumak 😉

@hasky24 ja mam prave 50kg, ale byly doby, kdy jsem mela 40kg, kdyz s evaha nehybe je to super, ale pribirani neni uplne tak to prave orechove.. kdyby me nekdo zarucil, ze to zhubnu zpet, tak ok...ale 😀

mamkamarketa
16. srp 2011

@mitote to ti bude sumak 😉 poprve jsem jako tehotna nezatahovala bricho,naopak jsem ho hrde vystrkovala 😀

hasky24
16. srp 2011

@mitote neboj já se bála taky ale pokud jsi zvyklá na pohyb vrátíš se taky brzy na svojí váhu a hlavně to kojení je nejůčinější 🙂 🙂

verbatimka
16. srp 2011

@mitote nevím, ale myslím si, že ti to bude jak už píšeš sama "šumák" a po porodu určitě 🙂

mitote
autor
16. srp 2011

@mamkamarketa jo? 😀 no ja uz ho nezatahuju nejaky ten patek, ale vystrkovani teda jeste ne a v tehotenstvi se bude vystrkovat samo 😀 😀 😀 a jeste asi blby dotaz, kdyz mimink vazi cca 3-4kg, neco plodova voda....kde je tech zbylych 10-20kg? 😀

mitote
autor
16. srp 2011

@hasky24 no pohyb prave ani moc ne, ve skole sedim, prace z domu sedim....takze nic moc, manzel take porad sedi...ale hodlam se vratit k tanci zpatky a s mimi planuji chodit plavat, do hudebky, cvicit 🙂

mitote
autor
16. srp 2011

@verbatimka nejde ani tak o obdobi po porodu, jde hlavne o obdobi pribirani do porodu 😀

hasky24
16. srp 2011

@mitote jde to dolů samo věř mi 🙂 🙂 🙂

mitote
autor
16. srp 2011

@hasky24 tak co jsem tu tak cetla, tak vetsina zhubla zpet...ja ani nevim kde je problem, asi v tom , ze jsem mela MA a proste kdyz jde raficka na vaze nahoru, tak ja mam hystericke zachvaty 😅

ffiinnkkaa
16. srp 2011

@mitote Ahoj, já první tři měsíce nepřibrala vůbec - bylo mi zle a nic moc jsem nejedla do porodu jsem přibrala 15 kg a po porodu šlo dolů 16 kg. A kde jsou ty zbylá kila když se ptáš? U mě to bylo asi v otocích či co - měla jsem otoky na nohou i rukou pak se odvodnila a kg byla pryč 🙂 🙂
Myslím, že těch 20 kg nebo 30 jak píšeš ani přibrat nemusíš 🙂

hasky24
16. srp 2011

@mitote to já taky ale teď díky synáčkovi mému milovanému nemám šanci přibrat 🙂

mitote
autor
16. srp 2011

@ffiinnkkaa ja vim, ze nemusim, ale radeji pocitam s tim nejhorsim 😀 takze to vse je jen dite a voda? to je strasny, ne? 😀 spise se bojim, ze jak zacnu pribirat, ze zacnu omezovat jidlo a drzet diety, coz zrovna mimi neprospeje, ze 😠

mitote
autor
16. srp 2011

@hasky24 takze vlastne jen pretrpet tech 9 mesicu, jo? 😀 😀 😀 no i to me prijde dlouho 😖

ffiinnkkaa
16. srp 2011

@mitote tak to nevím, tohle mě v průběhu těhotenství nenapadlo, já ani vlastně neměla nějaký ty chutě..jedla jsem prostě tak jako před otěhotněním, ale taky jsem řešila jiné starosti, ale to už je jiné téma 🙂

hasky24
16. srp 2011

@mitote jak přetrpět uvidíš že to bude krásné období já na to vzpomínám moc ráda 🙂 😉 já měla nejradši pomeranče a hroznové víno to jsem jedla na kila 🙂

mitote
autor
16. srp 2011

@hasky24 to je to, ze ja se jeste v tomhle dost kontroluju, kdyz me neco rozhodi z meho stereotypu nebo mam nejak ystres tak to hned odnasi jidlo a hubnuti a obavam se, ze mimi je dost velka zmena, spise uvazuju ze proste na domu tehotenstvi zase vyhledam psychologa 😀

lorreine
16. srp 2011

Čau holky! Ja síce niesom po porode...ani pred, pretože som bohužial potratila, ale poviem niečo o svojom prístupe k tejto téme. Po svadbe som pribrala nejake to kilo...viete, spokojny zivot...a kedze manzel ma rad plnsie tvary a bol nadseny, moc som to neriesila. Pretoze sme aj tak chceli dieťa. Ale nejak sa nam nedarilo a mna zacalo stvat ako vyzeram. Zacala som pravidelne cviciť (dost vela) a jest zdravo (5x denne, ziadne pecivo, ziadne mastne veci, ziadne sladkosti)...išlo to celkom ľahko dolu. Celkovo teda 10 kíl...manžel síce taký spokojný nebol a nieje, ale ja sa cítim super a on k tomu tiež tak pristupuje...že je rád, že som spokojná. A keď som potom otehotnela, tak mi to bolo úplne jedno...koľko priberiem. Proste som bola šťastná jak blcha...u mňa to bohužial nedopadlo, ale myslím, že to proste nebudeš riešiť...

hasky24
16. srp 2011

@mitote tak psycholog v téhle době neni nic zvláštního já sama plánuji jeho vyhledání ale to už je jiné téma 🙂 🙂

ivett
16. srp 2011

doporučuju váhu v těhu neřešit, nestoupat na ni a u dr. se nedívat do kolonky váha v průkazce 😀 jde to pak dolů samo, opravdu neznám ve svém okolí žádnou těhuli - matku (a že jich je teď opravdu hodně, min. 10 jich bude), co by neshodily kila přibrané v těhu...
já třeba přibrala 19kg, nevím jak a ani mě to nezajímalo, jedla jsem co jsem chtěla a na co jsem měla chuť a v 6nedělí jsem vlezla poprvé na váhu a měla jsem dokonce mínus 2 kg oproti předtěhu váze...mám kamarádku, co přibrala 26kg v těhu, zůstalo jí asi 5, vidět to na ní ale není, další kamarádka přibrala taky kolem 18kg, shodila vše sama během 6nedělí...atd. atd. atd.

prostě po porodu s kojením a lítáním kolem prcka jde ta váha sama dolů, že se až budeš divit...

váhu bych jako důvod proč nemít nebo nechtít dítě, rozhodně nebrala...to promiň... 😉

hribek
16. srp 2011

@mitote ja prvni mesice tehu shodila 2 kg, pribirat jsem zacala az kolem 18tt a to pomalu cca 5kg a tech dalsich 10kg jsem pribrala az v posledních 8týdnech a bylo to hlavně vodou, byla sem hrozne otekla☹. ja chtela brisko ukazovat ale cca do 8 mesice si mysleli ze jsem jen pribrala😀 celkem jsem pribrala 15kg a 11kg zustalo v porodnici.

mitote
autor
16. srp 2011

@hasky24 myslis ze vice tehotnych chodi k psychologovi? to by snad melo byt to nej obdobi v zivote zeny ne? pripadam si jak magor, ze se bojim takove blbosti :-/
@ivett my vahu ani doma nemame, zakazala jsem ji, ale jednou za cas neodolam u rodicu a skocim na ni... a po porodu jsi jedla normalne nebo min?
neni to, ze bych nechtela dite, je to spise neco, ceho se bojim, protoze se znam a vim, ze se budu pribirani snazit zamezit a ze budu mit depres se stoupajicimi kily

mitote
autor
16. srp 2011

@hribek premyslim, ze si asi nastuduji nejakou odbornou literaturu, co se pribira a shazuje - jako ten proces, proc to tak je, abych mela nejak podlozeno, ze me vse nezustane 😀

hasky24
16. srp 2011

@mitote já myslím že bys asi nebyla unikát kdybys tam přišla jsou zvyklí na všechno určitě tak by je jedna těhule nerozházela 😀 😀 😀 😀 😀

kristi
16. srp 2011

myslím, že těch 15-20kg se dá uplne v pohode a ani s tim neni takova prace, kazdopadne ale to telo vypada uz jinak, meni se malicko proporce 🙂

mitote
autor
16. srp 2011

@hasky24 tak ja jsem psychol. mela, takze zase bych k ni sla logicky...a i s logickym duvodem pro ni...ale ja sama si pripadam jak martan, ze to resim 😀
@kristi jako jak meni? co vidam holky s kocarky tak jsou to pekne holky hubenee 🙂

hasky24
16. srp 2011

@mitote tak tim líp že jí máš to je super 😉 😉

kristi
16. srp 2011

@mitote
ja kdyz se podivam na fotky pred a po tak rozhodne prsa jsou uplne jinde 😀 😀 😀 a proste mi to telo pri stejny vaze prijde takovy zenstejsi

mitote
autor
16. srp 2011

@hasky24 to jo...je to o tom, ze se vazne spise bojim sebe sama a abych mimi neublizila, vim ceho jsem schopna ajak dokazi byt sebedestruktivni...uz ted lituju manzela 😀
mimchodem ten me na to rekl, ze on uz tech dvacet kilo pribrat a nosi na brise 😀