Strach z řízení auta

annoonniimm
3. bře 2022

Zdravím, řidičák mám 6let a jela jsem jen párkrát. Mám hrozný strach z řízení i jako spolujezdec se moc necítím dobře. Pořídila jsem si automat abych měla mín starostí a soustředila se na cestu. Jenže i tak to nepomáhá... Do toho auta sednu když fakt není na výběr příklad: nasněžilo a nejel autobus a musela jsem do práce tak jsem ometla auto a jela.. teď budu mít miminko a mám panickou hrůzu ho v tom autě vést sama... To radši použiji ten autobus. Já už fakt nevím jak na to. Snažím se jezdit aspoň krátké trasy k rodičům to mám 7km tak aspoň k nim . Ale jak nejezdím tak se bojím i parkovat.. 😔😔😔

makovice88
3. bře 2022

@annoonniimm Zaplat si kondicni jizdy a pak holt musis ridit, ridit a ridit. Uceni dela mistra. Bez rizeni se strachu nezbavis. Dobre, ze aspon ty kratke cesty jezdis, to je fajn zacatek. Neboj, to pujde. 💪🍀

lenulen
3. bře 2022

@annoonniimm take jsem se bala ridit. Udelala jsem si v 18 ridicak, behem prvni jizdy s ridicakem mi auto chciplo na cervene, ja uz nenastartovala. Dostala jsem se k rizeni az po deseti letech, zaplatila jsem tri kondicni jizdy po Ostrave, pak jezdila s manzelem a jednou jsem se rozhodla, ze pojedu sama delsi cestu, skvela zkusenost. Uz je to sedm let, rizeni miluju, vetsinou ridim ja 🙂

jana_zofie
3. bře 2022

@makovice88 to neni tak jednoduche. Ja treba vcelku vim, ze ridit zvládnu. Kondicni jizdy jsem si zaplatila taky, tam me pan uklidnil, ze to neni spatne... A... Stejne neridim. Po ridicaku jsem musela odvezt mamku, ktera si zlomila kotnik, takovych 100 km, po cestach, kde je omezeni, ale ty cesty jsou pomerne siroke. Jsou to useky castych dopravnich nehod z jednoducheho duvodu, lidi po nich jezdi jako hovada. Takze jsem jela lehce nad povolenou rychlost, vecne vyblikavana a nekolikrat brzdila, abych pustila predjizdejiciho typka nez ho vezme kamion v protismeru nebo naopak ja, kdyz predjizdel ten kamion v protismeru. Mela jsem z toho solidni migrenu a od te doby total nechut k rizeni. Jako spolujezdci mi to nevadi. Bydlim ve meste a je to me jedine stesti, i kvuli tomu si zivot na vesnici neumim predstavit.
Parkovani je taky problem, ale ne ten hlavni

rrody
3. bře 2022

@annoonniimm jednou s mimčem použijete autobus a radši budete jezdit autem, věřte mi 😊 ale bez legrace, já to měla úplně stejně, víc jak 10 let bez řízení. S dětma to ale prostě jinak nešlo a nejde, pokud navíc bydlíte mimo centrum města nebo i mimo větší město. Poprvé jsem jela, když první dceři byly asi 3 měsíce a já měla cca 3 hodiny mezi kojením a kojením na návštěvu zubaře. Teď už si to neumím představit, skloubit práci a zavážet děti do školky a ze školky, stíhat všechno krouzky...Nesmíte si prostě připouštět, že se můžeme něco stát. A jezdit a jezdit. Dodnes teda řídím, protože musím. Když jedu s manželem, řídí vždycky on. To se poddá, uvidíte!

makovice88
3. bře 2022

@jana_zofie Jo, ja to chapu. Cloveka to tak vydesi, ted jezdi plno magoru. Ja si jezdim podle sebe. Jako nepovalim to 150, kdyz se citim jet maximalne tech 90 jen proto, abych nejakymu magorovi nahodou neprekazela v jeho zbesile jizde.
Bohuzel to asi fakt jinak nepujde, nez trenovat. Ale s tim busem jak pise @rrody nesouhlasim 😂 Nase skoro triletacka bus zboznuje, ma z toho vzdycky zazitek, kdyz jedeme. 😂😂

jana_zofie
3. bře 2022

@rrody to bude zalezet na meste. Ja jsem s MHD naprosto spokojená. Dcera od miminka taky.

mourovatakocka
3. bře 2022

@annoonniimm A potřebuješ řídit?

daruna
3. bře 2022

Bez praxe to nepůjde, zpočátky krátké jízdy, v menším provozu. Ale jsou i tací, kteří prostě talent řídit nemají a jezdit budou třeba jen v rámci známých krátkých tras a z donucení. Ovšem vzít auto, když napadne čerstvě sníh a nemám zkušenosti je bez komentáře.

malanoha
3. bře 2022

@makovice88 Nepřiměřeně pomalá jízda je ještě daleko nebezpečnější, než nepřiměřeně rychlá.

makovice88
3. bře 2022

@malanoha Ja cekala, kdo se s timhle vytasi 😂 Souhlasim, ale odsud podsud. Pokud se necitim na jizdu nekde, kde to borci vali 150, tak pojedu 90 (nemyslim dalnici).

pampeliska1313
3. bře 2022

Jezdila jsem jen s někým komu jsem věřila. Nebyla jsem tolik nervni a spis nedělala chyby a věděla, ze mě neserve, nebudu se cejtit blbě atd. A taky jsem jezdila jen po vesnici u nás. Třeba kolem dokola. Pak do města, kde to znám. Jako kdybych měla jezdit po Praze, tak ne díky. Ale takhle si upevnit sebevědomí a jezdit, nebo ty kondiční jízdy, ale těm se vyhýbám protože nechci nikoho cizího aby viděl, ze mi to nejde, akorát bych byla v nervu.:D Ale soucitim, momentálně se taky musím zase rozjezdit. Jednou jsem vzala bok auta při parkování a pak dlooooouho nesedla za volant..:D

martulka88
3. bře 2022

Do září 2020 jsem jezdila hodně a řízení mě bavilo. Ale jak jsem se už nevešla za volant v době těhotenství, tak řídí muž. Po porodu prvního syna jsem zkoušela jezdit a za těch pár měsíců (zhruba 6), jsem z toho dost vypadla. Za necelé dva měsíce jsem opět otěhotněla a já už neřídila. Dá se říct, že už rok a půl neřídím a teď po porodu druhého syna nevím, kdy se k řízení vrátím. Už jsme koupili zrcátko na sedačku, abych na něj v budoucnu viděla. Ale budu nucena se zase vrátit k řízení - mou rodinu a mé doktory mám 60km daleko, takže je to potřeba - nelze aby si bral muž neustále propustku v práci. A já chci být soběstačná. U nás je nejhorší úsek první polovinu co se týče aut a druhá polovina cesty zase zvěř.

emamaira
3. bře 2022

@makovice88 jet 90 nikdy nemůže být nepřiměřeně pomalá jízda, vždyť je to obecně maximum.😀 Naopak bych si dávala pozor na to, nenechat se strhnout k vyšší rychlosti ostatními auty.

lenkalubina
3. bře 2022

@martulka88 že vás tady opět vidim😉 jak dopadl porod? Vše ok?

makovice88
3. bře 2022

@emamaira By ses divila 😁 Dost sleduji ceskou dash cam scenu a tam ti chlapi jezdi fakt nekdy jak paka a presne takova jizda je pro ne "nuda" a zpomaleni. Samozrejme ty nedavam za priklad vetsine, jen rikam, ze i taci jsou a to te pak vyschyzuje...🙈

dasipe
3. bře 2022

@annoonniimm kdybys byla někde poblíž, klidně tě vezmu ven a mohly bychom jezdit tak dlouho, dokud by jsi nebyla spokojená. Učila jsem řídit dvě kamarádky a jsem ráda, že mi dali takovou důvěru 😊 já jsem jezdila po Evropě s kamionem, takže mi řízení nedělá problém, ani parkování. Chce to jen být v klidu, s někým, komu věříš a jezdit, jezdit a jezdit 🙂

martulka88
3. bře 2022

@lenkalubina Jak se to vezme, ale jsme doma a malý je naše sluníčko ❤️☺️

lenkalubina
3. bře 2022

@martulka88 moc gratuluji 🥰 dává mi to naději🙏

inssomnia
3. bře 2022

@annoonniimm já řídím od 18 poměrně hodně (jezdím pravidelně přes celou republiku na otočku sama), ale v těhotenství (od začátku) to taky nedávám. Jsem ospalá, nesoustředěná... A s malým miminem těch prvních pár měsíců taky ne. Jak začne v autě plakat, nezvládnu se soustředit na jízdu. Takže bych to být tebou fakt nelámala přes koleno zrovna teď a začala bych někdy v klidu.
Ještě slovo útěchy - mám v blízké rodině dvě ženy, které začaly řídit až potom, co ovdověly, a po pár měsících nebylo poznat, že celý život neřídily, řídit nechtěly a neuměly.

mhpraha
3. bře 2022

dělala jsem řidičák v 18, pak nejezdila až skoro do 35, pak několikrát začínala, absolvovala jsem několikrát kondiční jízdy, vždycky mi říkali, že budu dobře jezdit. jen v hlavě pořád mám strach i doted.. začala jsem paradoxně jezdit v 7 měsíci těhotenství, když mi došlo, že ve vesnici za Prahou auto musím používat, jinak nic nevyřídím, nenakoupím. začala jsem jezdit stejné trasy po vesnici, do Prahy se pořád bojím a nejezdím, ale tady v okolí už je to ok.. stejně je to pro mne pořád výzva.. tento rok jsem si řekla, že bych chtěla dojet sama do práce v Praze.. tak uvidím.. ale potvrzuji, že je to horší od té doby, když mám v autě mimčo.. tedka zpětně si říkám, že jsem měla jezdit daleko dřív ještě před dětma...

jannym
3. bře 2022

Ja jsem pry dle hodnoceni manzela i taty (oba profesionalni ridici, tata byvaly instruktor autoskoly) jezdila vcelku dobre, ale moje prozivani bylo strasny, vystoupila jsem z auta, klepala se, bylo mi fyzicky zle, takze v zajmu meho dusevniho zdravi sem prestala

lachtanice86
3. bře 2022

@annoonniimm někdo se vyjezdi a někdo ne. Potom je lepší když někdo takový do provozu nevstupuje

annoonniimm
autor
3. bře 2022

@annoonniimm Páni 😧 jsem ráda, že se ozvalo tolik lidí a jde vidět, že nejsem sama a je nás víc ☺️. Dnes jsem si troufla jen 50km tam a zpět a bylo to úplně v pohodě až jsem byla překvapená 🙂. Musím ještě dál bojovat nechci s dětma jezdit busem a aby mi auto stálo doma jen tak a rezlo... Manžel podporuje jak to jde a ani neřve což je co říct 😅. Moc děkuji za odpovědi. Jsem ráda, že v tom nejsem sama.

bibi234
4. bře 2022

@annoonniimm Já nejezdila 8 let, pár krát jsem si i zaplatila jízdy ale prostě to nešlo. Když jsem zkoušela po autoškole s tátou a pak pozdějí s partnerem, oba hrozní cholerici,jen jsem měla ještě větší blok!Pak jednou mi šéf přinesl auto v automatu a řekl je krize musíš jet... Tak zpocená jsem ještě nikdy nebyla.. Ale prvotní strach překonán.. Začala jsem jezdit na automatě.. První týdny jsem nemohla mít ani rádio zapnuté jak jsem byla nervní.... Po roce jsem ježdění milovala a před měsícem si koupila své první auto 😂 takže rozhodne to nevzdávat a jak bylo již řečeno mnohokrát výše jezdit, jezdit a jezdit nic jiné nepomůže. A já doporučuji jezdit sama a zkusit automat! 😄