Stravujete se v restauracích? Jaké jídlo preferujete?

aponchie
10. led 2009

Stravujete se v restauracich?A jak a ktere preferujete?Priadne jidlo a jsou zde gurmani jako ja oboru znali?Co rikate na preplnene jidelnicky a nekvalitni potraviny ,nahrazky a jine kreatury? 😀 Ja i manzel jsme prof. kuchari s vl.restauraci a rada bych se podelila o Vase napady prani a poznatky v teto oblasti..s manzelem jsme hodne cestovali, varili v cizich zemich a posbirali hodne zkusenosti..v nasem jidelnicku preferujeme spise jednu nez 12stranek nabidky,ale zato se velmi casto meni..Kdyz jdete do restaurace vadi Vam velka neprehlednost v jidelnim listku a vlastne ta sama nabidka se opakujic?napr//10druhu jidla z kureciho masa ,ktere je na jedno brzo at jiz klasicke gordon,smes ..(nejlepe nazvana tajmestvi kuchare a pod) 😀 😝 nebo je pro Vas lakavejsi si pochutnat na kvalitnimjednoduchem jidle?

krembonzur
10. led 2009

aponchie: nestras-tak dlouho cekat nevydrzim 🙂 samo, ze si muzem zajit do hospody-jsem to trochu zvelicila, pac si myslim, ze spousta lidi je na tom financne jeste hur...ale chtela jsem rict, ze kdyz je clovek tak nejak ve stresu, tak si to ani moc neuzije... 🙂 a ja si rada veci vychutnavam... 😉 tak sup sup s tim kontaktem na vas, at muzu zacit planovat a tesit se na neco mnam mnam 😉

aponchie
autor
10. led 2009

krem..IP 😉 jasne chapu te 😀 vydrzaj do pristiho tydne nafotim jidelak celkem vtipne snad udelanej a zkusim nafotit restauraci i kuchyni..jedna lahudka na zaver..ta kuchyne byla drive cinanu ti tam meli driv cina restauraci holky neprala bych vam to videt neni to vyfocene ,ale ten stav je na zbliti a tak tam varili asi 5let a zadna kontrola nebo podplacena,ale ted vecerim takze si nebudu kazit chut nicmene jen to ,ze se musela volat firma na protlak odpadu pac to je zanesene necim nevime cim a neodtekalo to a nikdo nemel odvahu po te shlednute kuchyni se v tom babrat 🙄 😝

martimarti
10. led 2009

To s těmi Číňany mi připomíná jednu historku: kdysi jsme byli s přítelem na doporučení přátel v jedné balkánské restauraci v Plzni. Po objednání jídla - chtěli jsme jehněčí - jsme čekali 60 min a pořád nic. Číšník se pořád omlouval, nicméně jídlo nikde. Po hodině už nám to přišlo bizardní, nechali jsme na stole peníze za pití a odešli, aniž by si nás někdo všimnul. Asi 14 dní na to psali v novinách, že tuto restauraci navštívila hygiena a okamžitě jí zavřela. A v lednici našla zmrzlé zvíře i s chlupama, které nedokázala identifikovat, mysleli si, že je to pes, museli tu mrtvolu odvézt na veterinu, nechat rozmrznout a pak zjistili, žr to bylo jehně. Dodnes mám husí kůži, že jsem tam měla objednané jehněčí. Mám takový pocit, že v některých restauracích vedených cizinci bychom se asi móóóc divili!!!

aponchie
autor
10. led 2009

marti takze:v teto kuchyni je prapodivna vduchotechnika u stropu zazloutla,ktera vypada jak z nejakeho hororu nejake skrine potrubi uzaver co je zatecenej a zaplombovanej necim no cistilo se to firmou pak nama a pak se pod to dal podhled a cele se to uzavrelo takze nic neni videt to by neproslo asi..odpady uz jsem psala v lednicich zaschla krev,po cele kuchyni!!!fakt po cele tlusty zluty nanos mazlave hmoty nikdy se tak nemohlo uklizet umyvat nic!!..vsecko zatuchle hnijici smrad po splaskach asi ucpane odpady ,ale uz je to opravene jen to vycistit zhruba tu kuchyn stalo 5tacu firmou a to bylo nahrubo!!!ve sklepe kterej je ve starem secesnim dome je cele sklepeni predelane na byt!!oni tak spali meli koupelnu wc postele dole ve sklepe byla ilegalni herna a stoly na pripravu masa..nebudu domyslet co tam varili a ta herna?pracka penez

martimarti
10. led 2009

No, to je zajímavé. Někdy si říkám, co dělají hygienici, když podle mého šikanují normální restauratéry /asi bys mohla vyprávět o spoustě nařízení, omezení, předpisů..které musíte hlídat/, a přitom čínská bistra rostou jako houby po dešti a myslím si, že ve většině to bude vypadat podobně, jako u vás. A divím se, že ti vaši měli byt, normálně pokud vím, v řadě čínských bister se i bydlí 😒 😒

aponchie
autor
10. led 2009

to je presne co jsme se bavili..jezdili sme nakupovat kvalitni nerezove hrnce keramiku premyslime nad kazdou chujovou co je treba aby az dojde hygiena bylo vse v cajku a oni to meli takto podle me podplacene jak jinak..vaha co tam nechali byla cejchovana naposledy v roce 2001 a je to zavrene rok takze??cejch je max na 2roky 😝 ja bych si v cine nedala lautr nic je mi blujno z toho jak tam se smeji a sislaji a pritom jsem videla toliko dokumentu o tom jak oni pripravuji jidlo a skrytou kamerou natocene veci ,ze bych radsi zrala suchej chleba nez sla k nim 😲

martimarti
10. led 2009

Tak to jsme na tom stejně, já také Číňany nebrat! Prostě jim nevěřím, nehledě na to, že oni sami to nejí, u nás vnákupním středisku máme bohužel spoustu jejich stanků a i bistro a ti stánkaři si chodí k našemu řezníkovi pro rozlévanou dršťkovou.

krembonzur
10. led 2009

aponchie-hele, nemluvis nahodou o frydku mistku?! 😀

aponchie
autor
10. led 2009

no co se tyka masa to je kapitola sama o sobe..v marketu nekoupim skoro nic jen kdyz musim inak k reznikovi co ma odbyt nebo diky manzelove praci od dodavatele ,ale cetla jsem ,ze se masnaci bouri ponevadz to co musi platit v marketech z ajejich zbozi je nuti tlacit cenu nizko tudiz prodavaji nahrazky masa a ,ze delaji provozovny klasicke masny jak driv byly slo s enakoupit do obchodu pak pro pecivo do pekarny a pro masi k reznikovi a prece nemusim jist maso a uzeniny denne probuh staci 2xtydne ,ale fakt dobre a kvalitni

zuzka1.
10. led 2009

aponchie urcite ste skveli!!!!!podla toho co citam!A asi jedni z mala, ktori tomu ozaj rozumeju, lebo tu je trend, ze si restauracie a ine stravovacie zariadenia otvaraju ludia, ktori tejto praci nerozumeju, nemaju k nej vztah, vidia to iba cez peniaze. Pre tuto pracu treba mat ten spravny "feeling". Vidno, ze ste posobili v zahranici, kedze vies, ze treba robit kvalitu, inovovat atd...
Moj otec by ti urcite povedal, ze by cchel aby ste mali aj udene varene koleno-
daj potom jedalny listok, nech vieme lepsie posudit co nam chyba.
A velek plus za stolicky pre deti, detsky kutik. Mala by to byt samozrejost, la ezatial je asi iba na Marse. 😀
Drzim palce.

krembonzur
10. led 2009

aponchie-ja uz se taaaak tesim!!doufam, ze to budu mit blizko 😀

aponchie
autor
10. led 2009

zuzi mame koleno i zebra i mega steaky pockej na pristi tyden a zverejnim jidelak klidopido,mame na nem malo veci,ale hodlame je menit a doplnovat je co se to poradne rozjede pac naklady sou mazec a clovek nemuze pokud neni milionar coz nejsme na vsecko jsou pujcky musi pockat a pak davame..mame uzasnej recept na grilovanej ananas 😀 kremi treba se to nebud elibit treba si lidi reknou,ze to je vsude koleno a zebra a tak ze toneni nic noveho,ale zase nase mestecko je pomerne male a rikam manzovi,ze az se to rozjede musi do neceho vetsiho myslim mesta nejlepe Zlin tak to znam 😀 jinak to budes mit asi 80Km 😎

aponchie
autor
10. led 2009

kremi nene FM to neni tak je neco podobneho? 😀

aponchie
autor
10. led 2009

holky a co teda mate rady za jidlo?nebo co vas laka zkusit?

leryl
10. led 2009

My jsme taky s manželem rádi zašli do restauračky,v těhotenství jsem měla snad každý týden svíčkovou 🙂 .
Nehorázně mě štve,že se v restauračkách kouří a nekuřáci mají skoro vždy ty nejhorší stoly nekde u dveří apod.

aponchie
autor
10. led 2009

leryl to prave sem resila na diskuzi koureni v tehu a argumentem kuracek je pry at je nediskriminujeme a jdeme jinak,ze se hulilo driv vsude a at tahneme nekam kam treba ani nechceme 😀 kdyby bylo na me nehulilo by se v zadne restice..at jdou hulit pred kdy musi tim kourem ku..t jidlo si v puse,ale ne jinejm

martimarti
10. led 2009

Nedám dopustit na naší českou kuchyni, také miluji svíčkovou a pak vše se zelím...zelňačku, zelňáky, přílohové zelí, české polévky jsou jedinečné /taková kulajda, bramdoračka,.../ Bohužel se česká kuchyně podle mne nedá jíst každý den, protože je po ní nutný odpolední odpočinek, co si budeme povídat. Jinak mi vyhovuje středomořská kuchyně s množstvím zeleniny, v podstatě bez příloh a nebo po francouzsku jen s pečivem, olivový olej, lehké víno.

martimarti
10. led 2009

Na dovolených obrážím hlavně trhy se zeleninou, je to asi divný, ale chodím tam raději než do butiků 😉 .A taky koukám lidem do talířů, když sedí v zahrádkách, to je dost divný, já vím, ale nedá mi to... 😉 😉 Líbí se mi, jak se jí a stoluje ve Francii, Španělsku, Itálii, Řecku prostě v mém oblíbeném Středomoří - podle mne jde skoro o rituál.

aponchie
autor
10. led 2009

marti ja jsem antizena teda ta klasicka co rada smejdi po hadrach kosmetice atd 😀 shopoing me nikdy nebavil a co jsem ocenila v zahranici,ze jsem si nic nemusela zkouset primo v obchode ,ale pekne sem to nahazela do kosiku zaplatila a az doma v klidu zkusila pripadne vratila..me to proste nebere navic nesnasim davy lidi a tlaceni u kabinek a pisteni holek a takove ty girlie saturdays 😖 😝 😀 ja jsem uchyl na zradlo,jdeme s manzou treba do obchodu malou odlozime do koutku a nakupujeme ja vypadam jak uchyl pac chytam na vsecko makam zkousim vonim proste mi to musi vonet..rajcata ted beru jen nahodne pac jsem tehu a sve chute a nalady ted proste nehlidam pac to nejde jinak se to neda s prominutim zrat..je to oranzove tvrde hnusne bez chuti o nicem..radsi si to proste nedam..takze nakupovani zeleniny ovoce je lahudka pro me a mas recht v cizine je to o necem jinem..treba ja pochazim ze Zlina a tam mame trhy ovozel to je lahudka!!proste od rana od 5vykladaji srtiment a ja si chodila s proutenym kosickem na lov a to bylo neco,ale uz to neni ono vozi to z velkoskladu malokdo ma svoje vypestky..nekdy si radsi kupuju od tech babicek co tam maji malickej stolecek a neco sveho..uz to proste neni jak bejvavalo a je to skoda ta atmosfera je fuc

aponchie
autor
10. led 2009

u nas se stoluje italsky tzv 😀 nebot mam italske koreny takze nesnasim kdyz nekdo futruje rychle a hlta a nemluvi je ticho a davi se tim..nekdy pristihnu manzu jak to futruje,ale on ma chudak hlad spis..jinak zastavam nazor a tvrde na tom trvam,ze alespon jedno jidlo denne travime spolu vseci u stolu bez tv v kuchyni a je to nadhera 😝 takto ma bejt ..mame prostreno a klebetime drbeme kecame bavime se o vsem a hlavne je jedno jak dlouho jime..v anglii jsem si libovala v tom,ze jsem i jako blba i au pair pri volnem byte udelala veceri pro kamarady pozvala je vsecky pac rodina mela krasnej dubovej stul pro 12lidi takze sem delala prevazne pasta s morskyma potvorama krevetama nebo jen bolognese a pekne kazdej si nastrouhal parmezanek jedla se opecena ciabata s olivacem k tomu a popijelo se vinecko cervene paradicka..pak nejakej dezert k tomu me to desne naplnovalo a bavilo..

zuzka1.
10. led 2009

ja zboznujem vyprazanu zmrzlinu, ale to som nasla iba na Cypre!!! a u mna doma v kuchyni.
Steaky mnam , to by sme boli s mangelom u va casto. Kde to ted amate??keby nahodou??das aj fotos teda,?tesim!

aponchie
autor
10. led 2009

dam vsecko pristi tyden 😉

martimarti
10. led 2009

Tak rajče já si nekoupím ani náhodou, nevoní to, nechutná to, je to takový jalový. A to nejsou jen rajčata. A co se trhů týká, těším se na jaro, až začnou klasické trhy, k nám jezdí farmáři z Litoměřic a u jejich stánku je vždy dlouhá fronta, protože lidé kupují zeleninu českou, čerstvou, voňavou. Jenže máš pravdu, že většina prodejců na trzích to bere ve stejných skladech jako ty supermarkety, takže tam není rozdíl.

aponchie
autor
10. led 2009

u nas je trhu mramalo skoro zadne jeste mame ,ale zahradku takze vetsinu veci si vypestuju sama nicmene cekat celou dobu na rajcata to ne koupim si je v lete taky ale dobre vonave 😎 to mas jak balena voda..trend dnesni doby blbej vydobytek na penize ..jdu chrnet jsem death a mam hlad zase tak se zkusim zacpat ovocem a pockam s cim prijde manza on me pokazde zlanari k necemu a pak zereme jeste v 11vecer nejake pochutiny 😀 rudle rikal,zeproste musi drzet basu a ji semnou kdyz chudak prej pribiram..tak zitra cus 😀

krembonzur
10. led 2009

tak ted jsem uspala a dokojila toho nenasytu 😉
aponchie-no dle popisu jsem to pasla na F-M,ale asi jsem se sekla, tam byli taky takovi sileni vetnamci, cinani ci co 😀
co ja rada?uprimne v UK jsem ujizdela na fish and chips-cistych, no a dalsich, pro me tehda-cca 9-10let zpatky, neznamych jidlech-typu jacket potatoes, chicken tikka masala-uz asi komolim jmena, ale od te doby, jsem to nejedla.... 😔 🙄 😠 smutnim ted pri te vzpomince na to a slintam zaroven.... 😎
takze ja mam popravda rada toho hodne, ceska jidla, steaky, testoviny, zeleninu popravde neumim sama moc pripravit, takze pokud mi ji nekdo udela dobre, tak si taky pochutnam...ale obecne mam rada maso... 🙂

krembonzur
10. led 2009

jsem rikala, ze si udelame vylet-do zoo u zlina, uz ted se tesim 🙂

renka9
10. led 2009

ahojte, aj ja som od fachu.MM sa boji ist so mnou niekam do restiky, lebo mi vsetko prekaza, na vsetko mam pripomienky. To je ale profesionalna deformacia, aj ked casnicku uz viac ako 10 rokov nerobim. Naposledy sa mi stalo, ze mi v cukrarni zaliali kavu s vlaznou vodou... 😝 , a ako tu kavu servirovali...skoda slov.Osobne mi vadia spinave pohare/to je prve co pozeram,ked mi donesu napoj/,nalievanie "baj ocko" do neociachovaneho pohara,detske stolicky-ked aj sú, tak strasne spinave.Dalej mi vadia otrasne WC,to je pre mna velmi dolezite. Inak, ked je prijemne prostredie, hlavne ciste /neznasam spinave stoly,posypane solou, hnusne obrusy, ktore sa menia len raz do tyzdna/, tak mi nevadi ked si na jedlo trosku pockam. A k tomu prijemna obsluha... 😉
aponchie, drzim palce,aby vam podnikanie prekvitalo... 😉

schwarzovka
10. led 2009

ahojky, narazila jsem na tuhle prima diskuzi...tak se k vám vtírnu... 🙂
jinak u nás na severu je to s restauracema fakt bída...my s manželem jsme takoví laici labužníci, celé těhotenství jsme provařili...to nás baví...zkoušet nové recepty....momentálně ujíždíme na knedlících...zkoušíme různé krajové i zahraniční varianty...je to sice trošku nezdravé...ale fakt musíme všechno vyzkoušet 😀
jinak co se týče ještě těch restauracích....tak u nás jsou na náměstí 2 pizzerie naproti sobě...v jedný dělají opravdu skvělí jídla...(s manželem ulítáváme na italský kuchyni), pizzi výborný, žádný univerzální kečupový směsy, jako podklad...fakt každá pizza jiná, domácí těstoviny...prostě výborný...ale skoro nikdo tam nechodí...za to v tý naproti...to je taková ta typická "česká" pizzerka alá 90.léta...spíš americký styl...jako tlustý těsto, ta hnus omáčka a nejlepší je, když jsem si tam jednou s kámoškama dala špagety carbonara (jak jsem psala nikdo nechce chodit do tý druhý, jinak bych tam ani nešla) v lístku měli napsáno, že budou s parmezánem....hmmm, obyč. eidam...no chtělo se mi blít 😝 😝 , nahuleno, těsno, obsluha děs běs...no comment. Ale proč to píšu, právě nás s manželem zaráží proč tam je furt narváno, když na proti mají tak výborný jídlo...u nás prostě lidi nekoukají na kvalitu, ale na kvantitu a hlavně cenu...a k tomu ještě nebudou jíst to hnusný tenký těsto a že prej na těch pizzách nic není...no ta tý "jejich" toho je zase moc....

k těm kvalitnám surovinám...na to já jsem hrozná...nejsme zrovna moc zámožný, ale já prostě nebudu kupovat napodobeniny sýrů apod.
Lidi tu nakupují, jak vzteklí ty tesco nebo clever "potraviny" a to je mňamka 😝
se sestřenicí jsme si o Vánocích řekli, že upečeme vánočku podle receptu po prababičce, pekly jsme spolu....já si nakoupila kvalitní suroviny, ona ty nejlevnější...droždím počínaje, vanilkou - pardon-vanilinovým cukrem konče....už jenom to máslo, když jsme rozpouštěly a já ho měla krásně žlutý a ona bílý s nerozpustitelnýma hrudkama 😝 ...no abych to zkrátila já měla opravdu báječnou vánočku a ona placku, jelikož jí to ani nevykynulo 😀 ...a to je u nás v rodině normální a pak se všichni diví, že tu vánočku ještě nikdo jako prababička neupekl...až teď já a to byl můj první pokus....

a ještě jsme s manželem nepochopeni, že tolik utrácíme za jídlo...ale kdo má furt žrát ty jejich levný sr...ky 😀 😀 😀

schwarzovka
10. led 2009

ježiš, to jsem se nějak rozepsala...pardon 😀 😀

krembonzur
10. led 2009

schwarovka-fajn slohovka, uplne ti rozumim-ja to mam taky tak!!!muj vanocni darek od muze pro me a opacne-uheracek a kremesnicek 😉 😀