Stravujete se v restauracích? Jaké jídlo preferujete?

aponchie
10. led 2009

Stravujete se v restauracich?A jak a ktere preferujete?Priadne jidlo a jsou zde gurmani jako ja oboru znali?Co rikate na preplnene jidelnicky a nekvalitni potraviny ,nahrazky a jine kreatury? 😀 Ja i manzel jsme prof. kuchari s vl.restauraci a rada bych se podelila o Vase napady prani a poznatky v teto oblasti..s manzelem jsme hodne cestovali, varili v cizich zemich a posbirali hodne zkusenosti..v nasem jidelnicku preferujeme spise jednu nez 12stranek nabidky,ale zato se velmi casto meni..Kdyz jdete do restaurace vadi Vam velka neprehlednost v jidelnim listku a vlastne ta sama nabidka se opakujic?napr//10druhu jidla z kureciho masa ,ktere je na jedno brzo at jiz klasicke gordon,smes ..(nejlepe nazvana tajmestvi kuchare a pod) 😀 😝 nebo je pro Vas lakavejsi si pochutnat na kvalitnimjednoduchem jidle?

audreyd
10. led 2009

my do reštaurácií chodíme často a veľmi radi 🙂 preferujeme skromnejšiu ponuku kvalitných jedál. niekedy však využijeme denné menu pre rýchlosť obsluhy (čas obeda), večer radi vyskúšame špeciality 🙂 avšak niekedy viac ako dobrá kuchyňa zavážio to okolo - obsluha, prostredie, hygiena... neznášam, keď mi veci napáchnu kuchyňou, ťažký vzduch, stoly blízko seba, hlasnú hudbu, fajčenie!!! (občas sa vyskytne, vtedy prcháme), neochota a nevzdelanosť čašníkov prípadne nejaké poznámky...

aponchie
autor
10. led 2009

menu si taky davame a radi chodime ke konkurenci na "zvedy"jak a co delaji a maji..posledne jsme sli do hotelu na menu a totalni zklamani ,male porce,vyschle jidla a v podstate se da rict,ze klasicke hotove jidla uz najdes jen v jidelnach pac hodne restauraci si navyklo vyuzit levneho kureciho masa a pripravuje "hotovky na menu"ala kureci platek hranolky..suche je to mala porce nejlepe zalite UHO a celkove fadni a nevyrazne..proste minutkovej styl..vsimla jsem si,ze malokde se uz dela svickova..je pravda,ze je hodne draha v nakladech a proto nemuze stat asi 65Kc na menicko ,ale je to prava delikatesa pokud teda neni zaludek zacpan 12knedliky 😀 to same je setreni majitelu restauraci na personalu..proste sebelepsi jidlo muze zmrvit obsluha..je to tak,ale cim dal vic zjistuji,ze lidi pracovat snad ani nechteji a pokud uz najdes neoho schopneho koho to bavi je to dar! 😝 vsude lepi obsluhu s ucnu brigadniku neustale se stridajici neprofesionalni neznala..proboha svateho posledne na baru v Potrefene Huse jsem sledovala cisnika(odvazne tot slovo)jak lil panaka Henessy do sklenicky z Ikei 😝 😝 😝 a nebylo mu trapne to nest az ho zastavil bar manager co to jako dela??!?!panak za 150Kc a pritom na nej ma znackovou sklinku..tahle neprofesionalita me fakt stve..to je jako si dat nekde prosciutto za malem 200kc a dostanes nejakou nevabnou srajdu co vedle prosciutta ani nelezela..a jeste ti to pokapu nekde olejem co olivi videl tak leda v tv 😅 ja zastavam nazor si radeji pochutnant na kvalitni porci testovin s oliv.olejem a treba domacim pestem nebo platkem hejka ci lososa..samozrejme ze severu dovezeneho nejlepe cerstveho.. 😝

misicka455
10. led 2009

Tak my chodíme do restaurací taky rádi, ale preferujeme picérky 😵 😵 😵 Nějaké knedlo vepřo zelo si můžu udělat i doma 😀 😀 Nejraději si davám jídla které se mi doma nechtějí dělat nebo mi nejdou a moc mi chutnají 😵 😵

martimarti
10. led 2009

Doporučuji poslední číslo časopisu Reflex, kde se píše o "úrovni" většiny restaurací u nás. Velmi mne tam zaujalo, že dnešní restaurace ani tak nepotřebují dobrou lednici a chladný sklep, jako suchý sklad na sypké směsi, ze kterých vaří /omáčky, polévky, bramb.kaše atp./ Což je dost trefné. Milovala jsem časy, kdy jsem si mohla dát v restauraci vývar s nudlemi a přinesli mi poctvý masový vývar s kousky masa a nudlemi /jsem totiž polévková 😉 /. Teď už to dlouhou dobu nedělám, neboť si říkám, že polévku z pytlíku si mohu dát doma, ne? A to prosím dělají i tzv.lepší restaurace, kde za takovouto "polévku" zaplatíte nemalý peníz. 😠 Fuj!!!

martimarti
10. led 2009

Mým snem je narazit na restauraci ve franc.stylu, kde je každý den rukou napsaný jídelníček na dřevěné tabuli /trochu romantika, já vím, ale miluji knihy Petra Mayleho/ a tak 3-4 jídly, které budou i odpovídat ročnímu období a kde bude vidět, že je to čerstvé, ten den uvařené. Vyhýbám se programově restauracím, kde mají dlouhatánský jídelní lístek např. s kuřecím masem, a ve finále je to vždy kus vysušených kuřecích prsou a na tom jiná instantní omáčka a liší se to, že jednou jsou v tom žampiony, podruhé brokolice atp.

aponchie
autor
10. led 2009

marti to je presne...ja poznam na 100%polevku ze sucheho Knoru 😝 😝 😝 bleee..u nas si zakladame na poctive polevce jednu mame hovezi z masa hoveziho svete div se 😀 domaci nudle o knedlickach nemluvim ani..navic delame cesnecku na minutku!!nerikam,ze sem si nedala nekolikrat z nouze neco sypkeho ,ale je to krizovka ..jinak ja jsem take polevkova a hodne radsi si dam a gruntu dobrou hutnou sytici polevku kolikrat..ted jsem tady u nas na severu uvarila poctivou valasskou kyselici a oni z toho vydreni,ze je tam moc smetany a mleka!!dokonce vejce no to teda neni mozne..a taky mame domaci slehacku!spreje z teska za 13Kc cili smesne tuky hnane plynem u nas neprekroci prah ikdyz ta lahev na slehacku na bombicky stoji litr bezmala 😝 😝 ale zase verim,ze lide to poznaji a vrati s enam to pac ja treba chodim celej zivot jen do jedne zmrzlinarky ve Zline kde delaji kvalitni zmrzlinu leta stejnou! a domaci slehacku..nic vic tam nepotrebuji jen tyhle dve zakladni veci v kvalitni podobe a jsem stastna uplne nesnasim kdyz v restice maji takovety namalovane obrazkove pohary co nabizeji vymalovane vybarvene a pak dostanes takovej humus ..

aponchie
autor
10. led 2009

jinak oznaceni dle stupne I.IIa III skupina se budou rusit je to velmi nepresne a zavadejici .. 🙄

martimarti
10. led 2009

Mimochodem, aponchie, výborné téma na diskuzi 🙂 🙂 😉 Bude příjemné probírat něco jiného, než dětské příkrmy 😉

audreyd
10. led 2009

a ešte...

poteší:
- detské menu
- detská stolička
- prebaľovací pult, príp. priestor na nadojčenie
- detský kútik
- bezbariérový prístup

nemám rada:
- keď v detskom menu nájdem (ak ho vôbec nájdem) hranolky a iné dobroty 😖
- čašníci kukajú na mňa ako na neandrtálca, keď chcem pre malého polovičnú porciu
- zazerajú na deti prípadne ich úplne ignorujú
- rozdávajú jedlo ponad deti alebo v poho postavia horúcu kávu rovno pred dieťa

aponchie
autor
10. led 2009

ja porad nechapu,ze si nekteri restaurateri neuvedomu to ,ze nemalej tok penez tece od rodin s detmi 😅 jako zakoupit dve jidelni stolicky jsou uz snad povinnosti ne?!copak kdo by chtel litajici dite po place navic jak si ma rodic uzit aspon trochu klidu..v zasuvce u obsluhy je nutnosti mit nachystane omalovanky pastelky male hracky pripadne jine zajimavosti..neni na skodu mit i ten koutek ikdyz se setkavam s nazorem nez zabrat misto cca 2stolu pro decka to radsi 2stoly na trzbu holt to jsou ti co premysleji smerem okamziteho vydelku

martimarti
10. led 2009

Aponchie, pokud je to tak jak píšeš, pak musíte mít narváno, ne? Protože ke vší úctě k pizzeriím /já je tedy moc nemusím, jen někdy/ tak je všeobecně známo, že zájem o poctivou českou kuchyni je ohromný a právě naši přední šéfkuchaři /Sapík, Pohlreich, Sahajdák aj,/ staví svá menu hlavně na české kuchyni a mají s tím ohromné úspěchy. Ale bude to i penězích, protože svíčkovou tím pádem nemůžeš uvařit za 69Kč, ne?

aponchie
autor
10. led 2009

hodim recept na mecouna na grilu..

100g mrkve odstredte a stavy smichejte s jednim nizkotucnym jogurtem dochutte soli a nasekanou petrzelkou..nic vic nic min..fenykl na tenke platky nakrajeny a pikapany oliv.olejem treba Borges jak kdo ma rad..ale nesolte at nemekne..Mecounka potrit olejem lehce a opect na grilo po obou stranach ,ale tak aby uprostred nebyl propeceny nybrz naruzovely..tot vse fenykl a rybu dame na talir a podavejte s omackou z jogurtu..sul z omacky bohate staci na cele jidlo !dobrou chut

aponchie
autor
10. led 2009

marti ..je to tak ,ze neni narvano ,ale je plno a hluche mista neexistuji,ale je porad mnoho lidi kteri si proste reknou ,ze nedaji tolik penez za obycejne testoviny carbonara kdyz vedle maji preplacane bolognese zasypane eidamem z tesca 😎 proste jsme na malem meste ,expanze bude nevyhnutelna pac ikdyz se nauci jista skupina lidi za tim jit nebude to stacit na preziti..nicmene do restaurace kde manzel jeste k tomu chodi varit(jina)se bere i blba mouka z Italie !!ingedience jsou original dovezene a vse je v nerezu!!vybaveni za vice jak milion a lidi stejne slysi na cenu ..kdyz je neco levnejsiho ikdyz treba ne tak zajimaveho berou to

ne nemuzes svickovou uvarit za 69kdyby jses rozkrajel musi byt alespon za 89 Kc a to si troufam rict neni mnoho kdyz si vemes knedliky domaci,slehacka domaci slehana,zelenina cerstva,smetana,hlavne teda maso prospikovane ..brusinky citron proste se to nasklada a opravdu to drive nebyvalo denne na jidelaku,ale byla to lahudka jednou za cas delana

aponchie
autor
10. led 2009

jeste k mecounovi:mecounek ma svetle pevne masicko lehce nacervenale a je to polotucna ryba perfekto na gril nebo i jako carpacio takze idelaka na leto ma kolem 4%tuku a vice nez 70%vody !obsahuje hodne zeleza horciku a sodiku takze skoro jako bananek 😀 Jiak bacha aby jste si ho nespletli s jinym druhem ryby napr.zraloci a hladkoun jsou prevazne nizsi vyzovove a kvalit.hodnoty...rez mecounka ma po strane patere vzor do X a tmavsi nez okolni masicko 😵

martimarti
10. led 2009

Je mi to naprosto jasný, jak to chodí v dnešních restauracích, u hodně lidí vítězí kvantita nad kvalitou, nemluvě o tom, že spousta lidí ani tu kvalitu třeba nepozná. U těch je to pak jako házet perly sviním. Já dám spíš na tu kvalitu, ale ta se zase hůř hledá. Já sama například poměřuji restaurace právě podle "obyčejné" svíčkové . Vracím se tam, kde si na ní pochutnám, což je málokde. A může mě trefit šlak, když zaplatím za svíčkovou 120 Kč a ona je z instantního. I to se mi stalo.

johanda
10. led 2009

aponchie, vy máte hospodu? Kde, ať když tak zajdem 😉 . BTW neuraž se za tu hospodu - tenhle název používám jen pro ta zařízení, kde se dobře hospodaří 🙂, tj. kde používají kvalitní suroviny a zajímavé postupy a personál je profesionální a příjemný 🙂

martimarti
10. led 2009

Mečouna si pamatuji z dovolené na Korfu. Ale stejně je zvláštní, že tam u toho moře ty ryby stejně chutnají jinak, líp, než když si je udělám tady. Asi když se sedí v restauraci u moře, zapíjí se Retsinou, je teplý letní večer...Ajaj, už aby bylo léto.../pardon, odbočuji od tématu 😉 /

aponchie
autor
10. led 2009

verim marti..prave proto jsme se rozhodli,ze jidelnicek musi byt velmi prehledny jednoduchy a prevazne zalozeny na sezonni nabidce..lide se casem nauci..ja rostu kdyz otevru jidelak a tam je jedna strana 15druhu kureci 15druhu hovezi veprove ted nudle,bezmase,smazaky,nechci hazet vsecky predem delane veci do kose pac jsem mela moznost zkusit z Novaca urcite hotove veci a jsou fakt dobre..treba jejich masove kulicky obsahuji vice procent masa jak v tescu maso mlete 😀 jsou i chutove uchazejici nicmene ja tam budu stale citit skrob 😝 beznej clovek to asi nepozna po chuti..ale maji uzasne pirozky a smazene sulanky plnene makem..chystame se do Prahy do restaurace TajMahal..jsem zvedava pac jsem rozmazlena indickou kuchyni z anglie ke i poulicni kuchar umi priprat tikku lepe nez u nas tydenni akce ala indicka kuchyne u nas v hotelu 😀

mikalove
10. led 2009

my už moc do reštaurácíí nechodíme,jeden dôvod je ten,že sme dva roky prerabali dom a kuchyňa sa robila ako posledná,takže sme sa po reštikách a pizzerkách stravovali a teraz nam príde vzacnejšie si doma niečo navariť podla chuti a nalady a druhy dôvod je dcéra,v našom okolí je nie je rešika,kde by ste dostali dets.stoličku a o kutikoch a hračkami tu možme len snívať 😖 . vadia nam nevetrané priestory napáchnuté silnymi vonami jedál,neochota personalu,nesúkromie....takisto všímame prostredie a hygienu.zvakli sme si objednavať "klasické" jedlá,šaláty...morské špecialitky a ryby len na dovolenke...

aponchie
autor
10. led 2009

marti ..u nas ryby nemuzou chutnat stejne pac je dovazime vesmes zmrazene buhvi kde chytane 😝 tzn ,ze rybi restaurace v Praze je smesna pac kvalitni rybi restika muze bejt jen blizko more aby ryba mela co nejkratsi casovou prodlevu na stul jinak ztraci vsecko..kurna i obycejna mozzarela zakapana olivacem s bazalkou a opecenou bagetkou je namina a k tomu lambrusco mantovano olalaa 😅 😵 😀 jak ja uz se tesim az bude leto

johando ja se neurazim ja to taky pouzivam 😀 viz ip

martimarti
10. led 2009

No jo, Nigella... 🙂 🙂 🙂 To je paráda!

terezkaq
10. led 2009

aponchie, mě by taky zajímalo, kde máte restauraci (hospodu;)), taky bychom rádi zašli, napiš to to pls. děkuji🙂

sirinka
10. led 2009

my najradsej chodime do mensich rodinnych podnikov a asi uplne najradsej na salase...mnam. ja so neodpustim obcas zajst do restiky, je to taky moj relax hehe... a kludne si za to aj viac zaplatim, ked je obsluha ako ma byt a jedlo vyborne...
len mi vadia tie nadrozmerne porcie, take plytvanie a snad sa ani nenajde clovek, co to dokaze zjest vsetko...

berynka
10. led 2009

Ahoj, já jsem si oblíbila recenze pražských podniků od Laury Baranik, které vycházejí v Lidovkách. Je to i návod, na co si dát v restauracích a při stravování pozor 😉 . Určitě si myslím, že minimálně polovina úspěchu je v dobrých a čerstvých surovinách.
My s manželem jsme docela labužníci. Byli jsme velice spokojení v Ambiente, krokrétně v Brasileiru. To byly hody 😀 .

Trochu bych oponovala tomu, co napsala v úvodním příspěvku Aponchie, že se snaží nabídku často obměňovat. To mě dokáže fakt naštvat, když někam chodíme na nějakou mňamku, jinde lepší není a oni to v rámci změny jídelníčku vyřadí 🙄 .

poletucha
10. led 2009

tak jsem vas prelouskala a naprosto souhlasim....my se stravujeme pomerne casto v restauracich a jsou znat mezi nima neskutecny rozdily ...taky prcham,jakmile vidim menu velikosti romanu,ale na druhou stranu jsme ted objevili skvelou italskou restauraci,na ktery mi vadi zase nedostatecna nabidka...takze v tomhle asi zlatej stred 😉
Jinak na jidle fakt nesetrime,jsme labuznici. Ale je mi smutno,ze cim dal vic lidi da hlavne na kvantitu (a cenu) a vubec ne na kvalitu...uz pri samotnym nakupu surovin...lepsi obchody zanikaji ve prospech levnyho Tesca 🙄 ...o masnych vyrobkach nemluve, v dnesni dobe najit dobryho reznika je fakt umeni 😕

krembonzur
10. led 2009

ahoj, to je fajn tema 🙂 momentalne nejradeji jim doma-vecer v klidu, dkyz dite spi 😀 ale jako svobodna bez zavazku jsem chozeni do restauraci, hospod, aj.milovala... snad se ta doba vrati zpet- aspon trosku 🙂
i kdyz mi prijde, ze posl. dobou resim spise hypoteky, uvery-takze verim, ze nastane nejaka zmena k lepsimu 😉
jinak taky nesnasim zakourene prostory, divne toalety, nekvalitni obsluhu a taky, kdyz nasaknu jidlem-bleee...
muzu taky poprosit o kontakt na vas-treba si udelame rodinny vylet po letech... 🙂

aponchie
autor
10. led 2009

tak jsem se prejedla a prospala a jdu vas docist.. 😀

poletucha:no jo proc jsou vetsinou chudi lide tlustejsi nebo maji krevni problemy ala zvysenej cholesterol atd?pac nemaji na kvalitni jidlo..nicmene je pravda pravdouci,ze kdyz vidim co lidi maji ve voziku zasnu..u nas dneska byl mega svatek pac jsme jedli parky z Globusu ,ktere manzel dovezl pac ho prej chytla na ne chut..mala snedla tri kolecka a odesla..jednou za pul roku si je dam,ale jsem vylecena zase na 6mesicu dopredu..hele ja treba tesco hajzl papir klidne kupuju pac to mi je sumak,ale treba jogurt beru jogurt a ne dobre mamy a jine skorobove "veci"..to je tezko nekdy podlehnu male kdyz neco chce a zkusime to,ale nastesti s eposledne poblila z kostiku nejaka vec co ma ve vicku jakesi cerne cerealie ci co..manzel rikal,ze humac jak prase ja to chutnala jen na prst mala uz vi,ze je to ble..stejne u nas jime prevazne bile jogurty..ty ovocne jaksi neprilnuly k srdci..nebo testoviny Noe z kaufu ..hele uvarit mi je doma babicka asi ani neceknu je to stara dama,ale dostat v restauraci za 129Kc nudle s masem a jsou to Noe a jakoze jo tak nechapu proc tak setri sakra uz ty lepsi nudle stoji kolem 20-30Kc ricosa treba..

krembonzur:hele nejsme bohaci zaciname teprve a taky nechodime nejak extra na jidla,ale ta doba nastala az ted po 4letech co mame dceru 😅 😀 😀 tak vydrzaj

aponchie
autor
10. led 2009

jezisky ja to opravdu nechtela jako reklamu na neco spise si popovidat o tom co a jak vam vadi nevadi v hospach vsem co se ptali jsem napsala IP nebot se neprislusi na techto strankach delat reklamu . 🙂 samozrejme ,ze budu rada kdyz se podnik dobre zajede a klidne poslu online jidelnicek 😎