Strážnici v supermarketoch. Čo si o nich myslíte?

susik77
11. bře 2008

Ahojte, aky mate nazor na straznikov v obchodoch? Neviem, ci sa mi to len zda, ale vacsina mi pripada akokeby ich prave prepustili z kriminalu 😎 Osobne ich nemusim 😎 .Mam skusenost, ze ked je poloprazdny obchod a nieco hladam-napr. v drogerke, tak ma sleduju na kazdom kroku, zavadzaju akokeby som chcela kradnut 😠 Keby aspon vedeli poradit co kde najdem, ked personal sa vacsinou flaka 😎 .
Minule ma v potravinach zastavil jeden a spustil na mna nej. divnym jazykom-neviem ci to bola bulharstina al;. rumunstina 😝 cesky teda vobec nehovoril-ukazoval mi na kosik-v kociku-nech mu ukazem, co tam mam 😝 Tak to som mala fakt dost...

poletucha
26. dub 2008

ja se teda s zadnym spatnym pristupem od hlidacu nesetkala,ale ty pribehy co pisete,ze vas falesne obvinovali,tak to bych jim nedarovala. Ale na druhou stranu se vubec nedivim, ze tuhle "sluzbu" vyuziva skoro kazdej supermarket,protoze cesi (a slovaci samozrejme) jsou dokonce vsude v evrope vyhlasenymi zlodeji...

sonisek
26. dub 2008

tak straznici jsou asi opravdu potreba, ale kdyby byli trochu co k cemu...naberou si tam skoro kazdyho, ale kdyby meli za nekym bezet, tak neubehnou ani sto metru...

cat
26. dub 2008

aj u nas v DM sliedi taky zmrd, inak ho ani nazvat neviem, stale chodi za mnou, ked som este chodila s kocikom, davala som si sakra pozor aby mi tam daco neprihodil,lebo aj o takych pripadoch som uz pocula 😠

denisocka
26. dub 2008

cat - že zmrd 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .no a rto s tým že ti dačo prihodí myslíš vážne 😲 ,ci pana jána 😲

susik77
autor
26. dub 2008

ozaj, a preco si v dm-ku radsej nenainstaluju kamery namiesto sbs-karov?nebolo by to lacnejsie???

blacklucka
26. dub 2008

můj známý dělal strážníka a kradl taky, oni zaměstnaj každého kriminálníka magoři 🤐

adinka3
26. dub 2008

tak v DM - s tým mávam aj ja problém. Preto tam nerada chodím nakupovať, lebo v každej uličke "nenápadne" stretávam toho istého chlapíka, ako čumí... mám čierne vlasy, tak si asi myslí, že "nakupujem" do tašky!!

dalas1
27. dub 2008

irenkat zjavne nevies ocom rozpravas sbs ma pravo ked vas poprosi treba ukazat kabelku a aj tasky bundu a ked ma podozrenie ze ci mate nieco za opaskom vtedy je volane dievca na ohmatanie ale sbs ma pravo na tuo kontrolu moja kukni si zakon o sbs tam to najdes a nie mudrovat ked nevies ani ocom rozpravas a ta policia sa vola pri dohode z veducim hadam nemas pocit ze vola sa policia bez suhlasu veducej veduceho tak to nejde oni su tam nato aby otom vedel

violetka1
27. dub 2008

u nas chodim najradsej nakupovat do Dm v Senci, predavacky su mile, ustretove, prijemne, asi preto tam chodi valna vacsina senčaniek, ze sa nikto po vas nediva, ze nakladate nakup do kocika, ani pri pokladni zybtocne neobzeraju, ci ste vsetko vylozili..je to mile a je to moja najoblubenejsia cast nakupov. Skoda len, ze tam netreba chodit denne na potraviny..z drogerie sa moc nenajem, hoci tam chodim dcere kupovat kase a Hippky

aponchie
27. dub 2008

u nas v DM maji kamery a nikdo neprohrabava tasky 🙂

loren
27. dub 2008

mna by zaujimalo ze co by robili keby ludia na nich podali zalobu
zalovali by ich za to ze ich moralne potupili a znemoznili pred ocami inych ludi ktory uz nevedia potom ze ty dotycny nic nezobrali

irenkat
27. dub 2008

mily dalas, stojim si a svojim, az na jednu vec, ze ten vyjazd policajtov sbs nehradi... vcera som si to preverila u kompetentnych. takze nejakemu sbs nie sme povinni ukazovat kabelky ani co mame vo vreckach, za pritomnosti policie uz ano...

mataharyy
27. dub 2008

Ahoj,
já pracuji v OC a nedávno se tu stalo že v obchoďáku někdo kradl (čokolády), chytili ho, zavolali policii a když už bylo vše sepsané, policajt se ho ptá proč máte tu vysílačku, to máte nějakou čórkařskou bandu? A on v klídku odpověděl, ne já jsem tady z ochranky... Co dodat?? 😕
Nemají právo prohledávat osobní věci, když zapískáte, tak můžou chtít vidět nákupní tašky a POHLEDEM zkontrolovat co v nich máte, podle účtenky, ale nemůžou bez policie vás nutit ukazovat kabelku, batoh atd. Když to ukážete je to vaše dobrá vůle, ale nutno podotknout že za chycení zloděje mají prémie a jejich plat není kdo ví jakej, takže se normálně stává (ti slušní odpustí), že vám třeba do kabelky přihodí řasenku, parfém, náušnice (ti šikovní to zvládnou už ve chvíli kdy za vími slídí v obchodě, vědí kde jsou funkční kamery...) a pak je to tvrzení proti tvrzení, jich je víc a vy jste ti co pískali 😠 Takže já osobně bych jim bez policie a vedoucího prodejny neukázala ani ň... Jednou mi dokonce policajti vynadali, když jsem si v trafice kupovala cigára a paní prodovačka se chtěla asi vytáhnout, či co a vyžadovala OP. Prý nikdo krom policie nemá právo po mě chtít ukazovat osobní věci a OP už tuplem ne a i policie k tomu musí mít důvod (jenže jim stačí říct že jsi podobná někomu hledanému, či tak něco 😝 )

susik77
autor
27. dub 2008

tak to je sila. matahary: v ktorom obch. v prahe pracujes? aby som tam radsej nechodila 😎

mataharyy
27. dub 2008

To s tím parfémem nebylo u nás, ale na andělu 😉

dalas1
27. dub 2008

irenkat furt dookola to iste sbs ma a bude mat pravo ked ma podozrenie stiahnut ta z predajne do miestnosti a presvecit sa ci nemas nejake veci z protipravnej cinosti ale policajtov mozes zavolat ty ale nic z tym nedosiahnes akurat ze tam budes este hodinu dlhsie cakat a ja mam pravo na to ta drzat az dokym nedojdu policajti moja neviem odkial mas taketo veci ze sbs nemoze ae neham ta v tom ved sa opitaj aj nejakeho veduceho ci predajne ci veduceho sbs povie ti to iste ak sa vlasne to zna

dalas1
27. dub 2008

matahary neviem odkial si ale asi nie zo slovenska ale tu sa take veci nestavaju a to co si pisala ze sbs davaju do kabelky tak to som vazne pocul prvy krat klamstvo jak hnuj nevies a aj op je nutne dat aj sbs ked je kradez pise sa datum narodenia a nie rok ale asi si mudrejsia mam pocit ze si taka ze jedna babka povedala povedala dalsej 😎

rinuska
27. dub 2008

Ja sa tentokrát musím podeliť s dobrou skúsenosťou. Tento víkend som bola v DM v Lučenci a žiadny prenasledovači tam neboli 😀 SBS kár stál pri kase , nikoho neprenasledoval a fajn sa tam nakupovalo , obzeralo , skúšalo - to je zatiaľ jediná DM , kde ma nikto preventívne nepodozrieval 🙂

susik77
autor
27. dub 2008

rinuska: no vsak, to je to-nech si robia svoju pracu, ale preventivne kazdeho upodozrievat je na hlavu, ponizujuce pre kazdeho cloveka, to potom radsej nakupim v hypernove a vykaslem sa na DM 😎
Dalas-ako to, ze nekde to funguje aj bez toho prenasledovania a inde nie? 😎 Ako to robia v inych obchodoch?

rinuska
27. dub 2008

Nehádžme zase všetkých do jedného vreca , stretla som sa aj s veľmi milými a slušnými sbs-kármi a koniec koncov jeden je aj môj brat - on to chudák nesie ťažko , lebo si zatiaľ nič iné nezohnal ☹ , a tiež nepatrí k prenasledovačom 😉

susik77
autor
27. dub 2008

ze by to prenasled. brali moc poctivo? 😎 aj svagor bol sbs-kar a hovoril, ze keby sa neco zomlelo, neriskoval by...za take peniaze....

rinuska
27. dub 2008

tak , tak , tie platy sú mizerné 😝

dalas1
27. dub 2008

mile zienky preco tu spominate stale DM to vazne len tam chodite 🙂

rinuska
27. dub 2008

dalas , aspoň mne sa to tam zdalo najviac citeľné , v iných obchodoch som si to nejak nevšimla 😅

pacna
27. dub 2008

dalas no možno preto lebo napr. u nas tam je vždy malo ludi. 😕

mataharyy
27. dub 2008

dalas1: jedna babka povídala? No když myslíš ale já byla u toho 😉 nemám potřebu pomlouvat... A opravdu nejsem ze slovenska. Jsi li tak odvážný že dáš ruku do ohně za každou ochranku, tak klobouk dolu, ale obávám se že tě to jednou bude stát iluze a snad jen ty... V žádném případě nejsou všichni stejný a těch praštěných je snad míň, ale to co tu ťapká po pasážích jsou převážně alkoholici a jim bych opravdu neukázala ani tramvajenku. A klidně si mysli co chceš (jak je to na slovensku nevím), ale tady prostě nemají právo vidět OP a ani obsah kabelky ani nic jiného (až na ty tašky s nákupem... Nejsou státní orgán a sice můžou mít v (interních) předpisech že můžou vyžadovat i modré z nebe, ale to není zákon 😉 . Můžou tě požádat, když neukážeš, můžou tě držet do příjezdu policie, ale nemůžou nic jiného i záznam o krádeži vypisuje policajt. Tak to je tu a tak mi to bylo i vysvětleno policistou.

poletucha
27. dub 2008

mataharyy- s tou obcankou se mi to zda jako uplna blbost 😅 vzdyt to by napriklad nekde v hospode mohli nalejvat alkohol nezletilym a nesmeli se podivat na datum narozeni 😕

aponchie
27. dub 2008

matahary tak nejak 😉 ja bytostne nesnasim treba v Globusu kdyz jdu k pokladne tak musim vyhazet z voziku vsecko jidlo to je jasne,ale i bundicku cepicku ktera je pres vozik dana,nahlizeji do vseho a jeste te zdupou,ze mas v lahvicce od jupika treba caj ,jako fakt si pripadam jak za komaru 😖 nco tam maji pak ty pipaci panely u pokladen kdyz to jeste prohledavaji.to si fakt pripadas jak debil s prominutim

susik77
autor
27. dub 2008

a este ma nastvalo, ze minule som bola v Albertovi a sbs-kar na mna spustil nej. jazykom-fakt neviem, co to bolo zac-a to som dost jazykovo nadana 😎 -asi nieco ako rumunstina, al. bulharstina...vobec som nevedela co chce 😒 a ukazal mi na kosik v kociku, ze mu mam ukazat, co tam mam 😒 tak to mi pripadalo ako vrchol-ze sbs-kar a ani sa nedohovori 😎

pezincanka
27. dub 2008

Ja nakupujem v DM v Pezinku a nikdy som si tam SBS nevsimla, teda ak tam nejaky bol, tak nenapadne, ze ma vobec nevyrusoval v nakupe. A casto sa tam motam tak nejako podozrivo, lebo si vsetko citam, hutam, casto aj pred platenim nieco vratim, ze si to rozmyslim. Ala fakt, pohoda.