Strážnici v supermarketoch. Čo si o nich myslíte?

susik77
11. bře 2008

Ahojte, aky mate nazor na straznikov v obchodoch? Neviem, ci sa mi to len zda, ale vacsina mi pripada akokeby ich prave prepustili z kriminalu 😎 Osobne ich nemusim 😎 .Mam skusenost, ze ked je poloprazdny obchod a nieco hladam-napr. v drogerke, tak ma sleduju na kazdom kroku, zavadzaju akokeby som chcela kradnut 😠 Keby aspon vedeli poradit co kde najdem, ked personal sa vacsinou flaka 😎 .
Minule ma v potravinach zastavil jeden a spustil na mna nej. divnym jazykom-neviem ci to bola bulharstina al;. rumunstina 😝 cesky teda vobec nehovoril-ukazoval mi na kosik-v kociku-nech mu ukazem, co tam mam 😝 Tak to som mala fakt dost...

dalas1
30. dub 2008

martina ja dokazovat nic nemusim v kazdej predajne je kod ten isty co sa tyka vyroby a ked ze nemas blocek a ten tovar sa tu v tom obchode predava tak mas smolu ty lebo si to nemala oznacene ohlasene a ja vtedy nic dokazovat nemusim a cez pokladnu to prejde 😀

martina.d.
30. dub 2008

Dalas, robím u polícií 10 rokov, viem o čom píšem. O čo ti ide? Pokiaľ viem, zákon o sbs patrí pod MINV a viažu sa na neho ešte ďalšie usmernenia.

dalas1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dalas1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martina.d.
30. dub 2008

Tak si označ aj spodné prádlo, pokiaľ ho v danom obchode predávajú, aby ťa niekto neobvinil, a nezačal ťa vyzliekať a nezmyselne obviňovať. Myslím, že sa nemám s tebou o čom baviť. Vzdávam sa. myslím, že sme si už o tebe obraz urobili.

dalas1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rinuska
30. dub 2008

martina , teiž so to myslím - zákon o sbs musí mať kopec usmernení , inak by sa sbs kári mohli cítiť ako big bosovia 😀 - a to by bolo veeeeľmi nebezpečné dalas a ty už len bezmocne urážaš 😝

dalas1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dalas1
30. dub 2008

rinuska to je fakt a ked ta toto uraza ttak naco si tu hm
😉

martina.d.
30. dub 2008

O udelení licencie rozhoduje krajské riaditeľstvo Policajného zboru (ďalej len "krajské riaditeľstvo") na základe žiadosti fyzickej osoby alebo právnickej osoby.Už vieš o čom hovorím. Čo si myslíš, že si samostatná zložka. Pokiaľ viem, tento štát stráži armáda a PZ. Alebo si myslíš, že sú to aj SBS-kári. Inak prečítaj si zákon o SBS na internete.

martina.d.
30. dub 2008

Prepáč, neporozumela som tvojej prvej vete. to my chceš povedať, že svoje spodné prádlo nosím v ruke? Alebo si ho mám dať označkovať priamo na zadku? Myslím, že aj ty a aj ja vieme (a myslím, že nie len my), že veľmi ľahko sa kradne oblečenie. Hlavne tmavší občania majú vo zvyku si obliecť a ujsť. Ale to je na dlhšie.

irenkat
30. dub 2008

dalas haloooo, spamataj sa... zaujimave na tom vsetkom je ze sa tu este nikto nepridal k tvojmu nazoru 😅

danulik
30. dub 2008

mame tu nedocenenho sbs-kara? 🙂

nika70
30. dub 2008

No, tak já se vrátím k původnímu tématu.....

Specialně tohle mi padlo do oka, protože mám v dorogerii Droxi v Kauflandu svého "oblíbeného" pana hlídače.... 😀 😀 😀 ....je to dědula tak kolem sedmdeástky, ale práce mu fakt svědčí, protože po lehkém incidentu s mým synem, kterému při prohlížení toaletní vody pro ségru k Vánocům upadl na zem tester....dědula k nám přiskočil neuvěřitelnou rychlostí, ačkoliv už jsem malýmu říkala, že je fakt "šikula" a musí dávat pozor, aby něco nerozbil...mezitím jsme nepoškozený tester vrátili do regálu a chtěli pokračovat ve výběru....ovšem dědula se na nás přilepil - nekecám - asi na 1,5 m a upřeně méhmu synovi hleděl do tváře....tak jsem se ho zeptala, jestli má nějaký problém....no problém měl - shozený tester - tak jsem se mu snažila vysvětlit, že nás to mrzí, ale že se snad nic nestalo, neboť tester je zpět nepoškozený v regálu.....dědula měl jiný názor....usmyslel si, že zbytek naší přítomnosti v drogerii bude nejlepší, když se na nás zavěsí jako klíště a nespustí z nás oko.....po dalších 10 minutách už mi to fakt přestalo bavit a snažila jsem se mu vysvětlit, že sice chápu jeho pracovní povinnosti, ale jestli by nemohl špiclovat alespoň 2 metry za náma......no byl to fakt úžasný nákup....... Dědula si mě evidentně pamatuje, takže pokaždé, když do Droxi vlezu, může se přerazit, aby se ke mě přiřítil......tuhle jsem mu situaci zkomplikovala tím, že jsem přeházela od kosmetiky k oddělení pro mimina a to nevěděl, kam dřív skočit....kdyby mu v té chvíli občané romské národnosti rozebrali regály na druhé straně obchodu - bylo mu to jedno......takže já takhle chodím nakupovat....on mě sleduje, já už si z něj dělám srandu a občas u kasy prohodím, že sem chodím moc ráda, protože tu mají opravdu skvělý výběr, ale že bych utratila mnoooohem větší sumu, kdyby mě "Pan Ostraha" nešmíroval na každém kroku...... 😀 ...tuhle jsem se ho ptala, jestli mě chce pomoct s výběrem odstínu mé rtěnky..... 😀 😀 😀 ...neodpověděl...... 😀

ella1
30. dub 2008

nika-to je fakt zábava. 😀
ja som tak bola včera v dm.tam sa radi prilepia.tak som tam včera dlho vyberala,prezerala si všetko,nakoniec som kúpila,len toaleťák,vatové tyčinky a ešte jednu vec......bola to zábava,ako ma šmírovali.ešte aj dcéra mi kadečo nosila,že aha,čo majú,potom to samo vrátila,ale ustriehnuť nás bolo ťažké 😀

ja sa dnes spýtam manžela ako to je,lebo on má sbs firmu,ale nezdá sa mi,že by mal dalas pravdu.....

nobody
30. dub 2008

před pár dnama jsem byl v ..... (někde) --- a takový starší pán - prostě security nebo co --- nás pozoroval, seděl chvíli na mrazáku 😀 (skvělý pohled 😀 ), pak vyčuhoval z uličky --- možná proto, jak jsme nadávali na jogurty, že co píšou, je klam .. a tak jsme proklépali dost věcí ---- a dokonce jedna slečna jogurt vracela zpátky-..

asi tak 🙂 😀

beru, že je to jejich práce, ale co jsem viděl, jak doslova prohledávali jednu paní ---- měl jsem co dělat, abych tam nevletěl

mataharyy
30. dub 2008

hledám, moment 😉

mataharyy
2. kvě 2008

tak speciál pro dalase: sbs nesmí kontrolovat dřív než projde člověk kasou, může požádat o nahlédnutí do tašek, ale podle zákona na to nemá právo, už vůbec nemá žádné právo vidět jakýkoliv doklad. Na toto má právo jen policie!! Teď jsem se bavila s jedním pánem z ochranky a ten mi řekl toto: v interních pravidlech a smlouvě máme že smíme prohledávat, ale podle zákona to tak není, takže se hřeší na to že ne každej to ví... A když se chce někdo mrknout na záznam kamery, tak zas za přítomnosti policie.
tak dalas a co teď??? 😉

martina.d.
2. kvě 2008

Ďakujem mataharyy, už som si myslela, že som u polícií 10 rokov zbytočne 🙂 . Dalas - prajem ti pekný deň a veľa úspechov v práci. 😝

mataharyy
2. kvě 2008

rádo se stalo 😉 😀

schwarzovka
2. kvě 2008

ahojte..tak dneska jsem byla v tescu s kočárkem a když jsem stála u pokladny, tak ta paní pokladní chtěla vidět ten košík dole u kočárku a že prej jí mám ten kočárek naklonit, aby viděla, tak jí říkám jestli bude tak laskavá a zvedne se z tý židle a podívá se sama, že bych nerada vyklopila své dítě...no čuměla, jak puk 😠 , ale zvedla se

mataharyy
2. kvě 2008

Mě by zajímalo, jestli alespoň chvíli přemýšlí nad tím co říkají, stačilo by jen trošku a hned by na světě bylo lépe 😎

schwarzovka
2. kvě 2008

no u nás se ani nedivím, některý vypadají, že neumí ani do 5-ti počítat, ale jsou tam i výjimky (nevim jestli je to dobře napsaný), jsou příjemný a dokážou i poradit, ale těch je opravdu málo....ale je to tím, že spousta lidí dělá svou práci s nechutí....jenže u nás je těžký najít práci, která by člověka opravdu bavila a tak musí dělat i to, co nechtěj...aspoň, že pracují narozdíl od jistých, že?

penelope2066
2. kvě 2008

tiez si mylim ze dost sbs-karov ani nevie kde je sever a vela sa najde aj takych co maju silne reci a skutek-utek.ved mame tu aj priklad

schwarzovka
2. kvě 2008

jo a ty jsou nejhorší 😉 😀

malaskoricka
21. čer 2008

ahojte...mne najviac vadia SBS-kari u nas v DM-ku kukaju po kazdom ako keby bol zlodej..strasne zle sa mi potom ale hlavne neprijemne nakupuje...

sisstin
21. čer 2008

no..dobrá téma 😅 Mp dělal též chvíli SBS v Dmku po skole 😅 😅 😅 jak byl tajnej nebo ne nevim, ale od tý doby se vyzná ve veškeré kosmetice a vůních, pže se tam nudil jako prase 😅 😅 😅

jinak já to zas vidím trošku z druhé strany, dělám v obchodě...a lidi fakt ukradnou, co můžou...nějaká baba nám rvala i stojan na žvýkačky, že prý by se jí to hodilo do kuchyně 😅 😅 😅 😅

ale je pravda, že ti agenti jsou fakt strašně "nenápadní", vždycky je všude poznám...ale je mi to nějak fuk, jestli za mnou leze, spíš je mi to k smíchu 😅

jinak nás v práci též nutili, abysme požadovali po lidech, aby nám ukazovali tašky a tak, no nikdy jsem to nedělala i pod hrozbou vyhazovu, fakt mi to přijde trapný 😔

zanett
21. čer 2008

sis, s tim stojanem je to neuveritelny 😀 ..ty mas vubec dost takovych historek, ze jo? Nejakou prihod, ti duchodci me vzdycky pobavi 😀

aponchie
21. čer 2008

ja nemam rada ty stare smrdute dedky co jim trci cigara s kapsy kmaji vousy az na zem bricho jak paprdove... 😝

nobody
22. čer 2008

ségřula dělá ve vaňkovce v nějakým Jeans obchodě a tam zas ví o lidech, kteří kradou všechno 😀 .. říkala pár lidí, mají tam i fotky ..a jedna ženská si prostě dojde, veme nějaký oblečení a jde - kdysi jednu pobodala, ale oni stejně nemůžou vyběhnout za ní, takže se to tak "toleruje" ... a jedna tam semtam přijde s alobalem (prý přes alobal nepípá "upozorňovač") --- pár jich bylo v lochu, ale občas se tam staví .. 🙂

je fakt, že ty "bezpečáci" se tam nudí, proto občas v obchodě naznačujeme slovama, co si sebereme ... a to vám přeju vidět, jak už jsou akční a všude za váma chodí .. samozřejmě abyste to netušili 😀 😀 😀