Strážnici v supermarketoch. Čo si o nich myslíte?

susik77
11. bře 2008

Ahojte, aky mate nazor na straznikov v obchodoch? Neviem, ci sa mi to len zda, ale vacsina mi pripada akokeby ich prave prepustili z kriminalu 😎 Osobne ich nemusim 😎 .Mam skusenost, ze ked je poloprazdny obchod a nieco hladam-napr. v drogerke, tak ma sleduju na kazdom kroku, zavadzaju akokeby som chcela kradnut 😠 Keby aspon vedeli poradit co kde najdem, ked personal sa vacsinou flaka 😎 .
Minule ma v potravinach zastavil jeden a spustil na mna nej. divnym jazykom-neviem ci to bola bulharstina al;. rumunstina 😝 cesky teda vobec nehovoril-ukazoval mi na kosik-v kociku-nech mu ukazem, co tam mam 😝 Tak to som mala fakt dost...

jerryjanka
22. dub 2008

podľa zákona Nemajú právo prehliadať tašky a vy to môžete odmietnuť. môžu zavolať políciu a pri nich to vyložíte - ale sami. a ked sa nepreukáže nič tak musia oni zaplatiť výjazd polície. to im nabudúce povedzte .
nemusíte bez polície nič ukazovať. tak sa nenechajte zneužívať len preto že je niekto debil

susik77
autor
22. dub 2008

jerryjanka: to ano, ale ked si tam s mimcom a ponahlas sa, radsej ukazes tasku ako cakat na policiu 😅

aponchie
22. dub 2008

presne tak pipky jedny jeste maji ty silonove zastery fialove nevzhledne a sklebi se jak ja nevim co pokazde kdyz si tam treba koupim neco drazsiho tak si odfrknou jako neco ve smyslu:nj damicka kravicka musi mit neco extra,ale to je marne no ...jenze v te drogerce treba maji plet.kosmetiku co ja potrebuju a v nobl drogerce neni takze tam musim

susik77
autor
22. dub 2008

mne zas minule v hrackarstve jedna predavacka poznamenala na spaci vak pre malu, ze dobre drahy 😎
ale mala mi v nom super spi, perf. sa mi to oplati...

aponchie
22. dub 2008

pockej myslis spacak?

susik77
autor
22. dub 2008

spaci pytel 😉

aponchie
22. dub 2008

ja chtela malicke koupit ten s medvedem pu ,ale je moc malej ☹

susik77
autor
22. dub 2008

ja kupujem malej zn. sterntaler a su prijemnucke, makkucke a krasne 🙂

aponchie
22. dub 2008

neznam..hod mi prosim link do IP kuknu na nej 🙂

susik77
autor
22. dub 2008

su rozne velkosti

aponchie
22. dub 2008

jo a jeste v parfumerce jdu s etam jen na neco zeptat a pripadam si jak socka jak s ena me divaji porad u nas pretrvava pocit,ze kdo nevystavuje znacky a klenoty na odiv je chudak a takto presne bratranec od manzela nekoupil v jednom salonu auto ..prisle jen v riflich obyc trhova mikyna ale upravenej a ani si ho nikdo nevsiml a jen odfrkaval prodavac co ze socka jde ocumovat takove drahe auta a cekal a cekal a nikdo tak rekl sefovi co je jako??a on to hral s profavacem uplne stejne,asi nejake lopaty ci co mladi napomadovani chlapici samponi jak hroma jen se uculovali no nakonec rekl ze tam chtel utratit mega za nove auto ,ale jde pryc ke konkurenci pac tohle fakt ne a taky tak udelal takze tohle s estava bezne v obchodech 😒

leva
22. dub 2008

Ano,DM je v tomto na prvom mieste a preto tam nerada chodim,bo nedajboze ze si dlhsie vyberate tovar,napriklad malovatka,vyslovene vam stoja za prdelou a robia sa ze su kupujuci,este aj kosik maju pri sebe,chapem ze sa boja kradeze,ale taketo neprijemne sledovanie,na co tam maju tie kemery.

nobody
22. dub 2008

mě zatím neotravovali 😀

dalas1
22. dub 2008

JANULIAK viem je to mozno neprijemne ale to je praca a to ze ti nejaky sbs ako hovorkas prehladaval kufor ma nato pravo kuknis si moja pravo o sbs a potom budes mudrejsia pri vstupe do obchodu ked ides ti nemoze nic ale ked uz ides cez kasy tak ta ma pravo zobrat dozadu pozret komplet nakup podla blocku ci sa pri sebe alebo v bunde nenachadza vec z protipravnej cinosti tomu sa hovorka preventvna prehliadka sbs musi zdielat tu cinsot co ma a to ze ti prehlada sbs tasku ci bundu to nic neznamena on ta neobvynuje to je len bezna vec,ked niekdo v pbchode manevruje hodku tak je dost podozrve ked sa osoba nachadza furt pri tom istom a preto sa nedurdite na sbs to je tiez len praca ani sbs vam nerozprava co mate a co nemate robkat v praci 😎

dalas1
22. dub 2008

straznici maju nato pravo vas zobrat dozadu na preventvnu prehliadku ci pri sebe alebo v taske nemate nieco z protipravnej cinost sbs ma nato pravo ked idete od kas kuknite zakon o sbs tam to najdete 😎

susik77
autor
23. dub 2008

dalas: Jasne, nech si sbs-kari robia svoju pracu, ale myslim, ze sliedenie vyslovene na kazdom kroku nie je v naplni prace...Ja to tiez zazivam. Je to pre mna velmi ponizujuce. Myslim, ze ked si mozem dovolit kupit kocik za 17000 Kc, al. znackove oblec. pre malu, nebudem kradnut jednu blbu hippku za 30 Kc 😎 .
Casto stojim pri jednom druhu-napr. pri tych hippkach, pretoze si potrebujem nastudovat zlozenie, pretoze niektore vyrobky obs. alergeny.
A ked pridem do obchodu, kde na kazdom kroku po mne sliedi SBS-kar, tak tam radsej prestanem chodit. Myuslim, ze toto by si mali uvedomit ludia, co prevadzkuju konkretne obchody. 😉

dalas1
24. dub 2008

Trosku ta dam do obraz oni si robia svoju pracu by si sa cudovala kto vsetko okrada taketo obchody su to aj policajti aj ludia pekne znackovo obleceny viem co rozpravam a zato ze nejaky ten SBS na teba kuka neviem co si z toho robkas tazku hlavu to mas tak aj ja ked idem do nobl obchodu a hned idem prec tak kukaju namna ci som nekradol a pritom som vosiel do najdrahsieho obchodu a preto som hned odisiel a aj keby ta ten sbs zobral na kontrolu ked ze sa nemas zaco hanb a vies ze si cista neni sa coho bat sbs sa ospravedlni a to je vse a ked aj by chcel od teba ze chce skontrolovat tvoj obsach tasky alebo nieco podobne tak si zavolaj veducu a ked sa ti nebude nieco natom sbs nieco pozdavat ako sa k tebe spraval tak neni problem aby si zavolala aj sbs veducehe a on ti vsetko podrobe povie co a ako ved sme ludia aj ked je niekto sbs preca robka si svoju pracu ani mne sa nepacia niektory sbs ale ved zato ichnebudem sudit a rozpravat hnusne veci ved aj ty mas nejaku pracu alebo mangel a ked chce mat peniazky tak musi niekde pracovat a to je jedno kde hlavne aby bol s pracou spokojny 😉 😉 😉

dalas1
24. dub 2008

dominica ale maju pravo ked ides od pokladne maju pravpo ta zobrat len si kukno dobre zakon ale nie zakon ako taky ale zakon o sbs 😎

dalas1
24. dub 2008

dominca maju pravo 🙂

dalas1
24. dub 2008

🙂

dalas1
24. dub 2008

dominica ale maju pravo kukni zakon o SBS a nie zakon ako taky . ked ides od pokladne sbs ma pravo ta zobrat do zadu a urobkat preventyvnu prehliadku nakupu a tasiek

susik77
autor
25. dub 2008

dalas: ale zober si to z 2.stranky: kam pojdes radsej nakupovat: do obchodu, kde si v pohode poobzeras co ta zaujima, nikto ta nepodozrieva a neocumuje a preventivne nesacuje pri nakupe alebo niekde kde musis ukazovat tasky a kde ta mozu kazdu chvilu prehliadat? 😎
preto sa uz tymto obchodom vyhybam...ale to uz mozno nie je tak ani o tych sbs-karoch, ako o prevadzkovateloch-ako to maju zariadene 😉

dalas1
25. dub 2008

susik77 to neni vobec o prevackovateloch to je oludoch vies ked v nejakom obchode ludia kradnu jak straky tak to sa necuduje a sbs maju typ aby si vedela ja som tiez SBS a kopec veci sa aj mne nepaci ale ludia su hnusny hraju to na teba a potom nieco ukradnu a vies ja som tam neni od toho aby som bol ten dobrak a co ludi pustal ked kradnu a to ze niekto po tebe pozera nech kuka vobec si z toho nic nerob to je tak ja sa nestaram do tvojej robotky a ty do mojej asi tak nejak to je proste sbs tam je nato ale vies zveca je tam sbs nato keby sa nieco stalo aby im poistovna preplatila poistne lebo keby tam nebol sbs tak to musia hradit zo svojho vrecka 🙂

denisocka
26. dub 2008

no dobre že tato btema vznikla ,doteraz som si myslela že mám divný xicht že ma všade sleduju a najväčšiu traumu som zažila pri mojom prvom nakupe v DM na tie poukážky pi narodení dieťeťa .Bolo to v Prešove, ja som vôbec DM prtedtýmn nevidela,takže som sa tam totálne bezmocne orientovala,dokonca som nevedela najsčť schody "hore"na poschodie a všade za mnou suchy priblbly stražnik a ja som sa skoro pod zem prepadla.cítila som sa naozaj nepohodlne,celý nakup bol v znamení mojej nervozity,polovicu veci som ani už nešla hladať lebo mi to bolo trapne 😖 ....... a som si fakt myslela že tp je na vine môj xicht ,ale ako vidím DMka vedú -idem aj v pondelok,tak už budem mudrejšia a niečo im aj uštedrím 😀

denisocka
26. dub 2008

no a ešte príhoda z Ostravy,tam v kauflande sme boli na bežnom nákupe a jeden "akože kupujuci -skrytý sliedič"vždy za nami, a vždy niečo iné mal v košíku . no a proste s manželom sme dlho boli pri drogerke,lebo vyberal nejaky gel po holení ...ale na konci nakupu sa rozhodol,že ho nechce,že radšej kupime v drogerke,kde sa da kludne pokukať a nie ak tu ti niekto dýcha na krk.tak ho šiel vrátiť ......pri pokladni sme normálne zaplatili a pred východom za nami SDBS,že podte tu,do miestosti -kontrola .mna by sa vtedy človek krvi nedorezal ,hanba jak fras 😖 . no a tam,ukážte nakup,pokukal ,ja ešte v strese vytiahla z vrecka piustacie kupene v miestny potravinách,ukázala som mu -že to neni odtial,to z inakade 😀 , a on vždy že nie,toto nechcem vidieť a ukážte kde ste to dali ........ (prisahám,v tu ranu som myslela že manžel šlohol ten gel na holenie) a zrazu vravia -gel,kde ho máte????dajte nám ho dobrovolne,nejak to vyriešima -a manžel,že nič nemá,že on ho vrátil ....... tak vysvetlil kde a poslali tam strážnika a ten volal,že tam nič nie je,že klame.tak nám vravel,aby sme mu ukázali tašky,a či náš môže prehladať,lebo zavolá políciu-no my v strese,pokukal nás a nič a nakoniec poslal manžela s SBSkou,aby ukázal ,ked to dal 😠 ....tak šiel manžel, a dal im to -no on to totiž dal ku silonkám,lebo sa mu nechcelo isť až ku drogérii 😀 , no ale tá hamba ??????????? a už nikdy viac som do toho kauflandu nešla,cítila som sa jak označená na čele ,že hej -to je tá 😢 . no des pocit,hlavne ked vás neprávom obvinia 😖

denisocka
26. dub 2008

no dalas 😲 ,taka dlha veta a ani jedna bodka 😀 ,ale beztak je to nepríjemne -to sliedenie ,aj ked je to tvoja práca ,by som chcela vidieť teba v nejakom obchode na nakupe,a aby teba nejaký "kolega"prenasledoval ako smrad 😖 ,tiež by ti bolo divne,či nie ???

many
26. dub 2008

jéééééééééé dobrý téma 😉 to je hrozná práce,já bych to nedělala 🙂 např. u nás v albertu je chlápek a mě ale nejenom mě,i ostatní lidí to deptá,je to nepříjemný - chodí a čučí,jak kdyby jsme měli něco ukrást 🙂 kdyby byl nenápadný,ale on je tak nápadný,že je to hnus,nerada tam chodím nakupovat,už tam jdu fakt sem tam a raději se projdu dál do teska nebo diskontu

vroni
26. dub 2008

Ja nemám problém s SBSkármi (a doteraz ani oni so mnou 😀 ), ono povedzme si rovno, keby ľudia neukradli všetko, čo nie je pribetónované, boli by SBSkári bez roboty. Pokiaľ viem, SBS ťa nesmie legitimovať (to môže len polícia), ale skontrolovať nákup smie. Iná kapitola je, keď ťa nejaký magor začne krivo obviňovať pred celým obchodom. To by som volala políciu ja. Ale obávam sa, že tých "magorov" je na strane zákazníkov viac než na strane SBS, koniec-koncov, obchodným sieťam sa predsa musí táto služba vyplácať (inak by ju dávno zrušili) a negatívna reklama od krivo obvinených zákazníkov pozitívnej bilancii rozhodne neprispieva....

irenkat
26. dub 2008

sbs-kar ma pravo skontrolovat nakup podla blocku, ale nema pravo prehliadat napr. kabelku alebo prikazat aby ste vylozili vsetky veci z vrecak... v takom pripade sa moze privolat policia a pokial u dotycneho nic nenajdu, sbs musi zaplatit policajtom vyjazd...

sonisek
26. dub 2008

tak ja vcera byla v Albertu a tam si nejaky radoby straznik kupoval svacinu, vypadal jak kdyz spadnul z visne, nevyspalej, smrdel po vodce a na jmenovce samozrejme ukrajinske jmeno...Pokud vam chtej prohledavat tasky, tak si k tomu musi zavolat policii...