Strie na místě od piercingu. Zmizí po těhotenství?

lusinta
24. led 2007

Ahojky..chtěla bych se zeptat,jestli jste některá měla piercing v těhu? Já jsem si ho vyndala ve 3měsíci,to jsem ještě neměla vůbec žádné bříško..Každý den jsem se mazala proti striím a stejně s emi teď udělala,právě nad dírkou nad pupkem od piercingu..Stalo se vám to taky??? Zmizí to pak? A dá se pak dát znovu?

kessiee
28. led 2009

pripad tvojej znamej musi byt aspon podla mna velmi specificky, priznam sa, nikdy som o takom niecom nepocula. asi zalezi na tom, ako je piercing napichnuty, inak si to vysvetlit neviem. ak sa pozriem na ten moj, tak si ani v najdivokejsej fantazii neviem predstavit, ako by mi cez dierku vytiekla plodova voda. ale skusim sa ohladom toho blizsie informovat, kedze sa piercing v pupku tyka aj mna. Uz dlhsie rozmyslam, kedy si ho vyberiem, len sa skor bojim nejakej infekcie ako toho, ze by mi z neho vytiekla plodova voda.

kessiee
28. led 2009

skusila som to pozriet zatial len na nete a nasla som napriklad aj takuto odpoved lekara pacientke, ktora sa na piercing pytala, takze citujem:

"dobry den, chcela by som sa opytat ci piercing v pupku ohrozuje tehotenstvo alebo plodnost buducej mamicky. dakujeem

MUDr. Karol Javorka:
Dobrý deň. Plodnosť ani tehotenstvo priamo ohrozené určite nie sú. S piercingom môže nastať problém pri zväčšovaní bruška, kedy môže spôsobovať poranenie a jazvenie kože. V tehotnosti by som určite odporučil piercing vybrať."

Zatial asi takto.

krpcek
28. led 2009

ahojte. chcem sa spytat tych, co maju piercing v oboci, ci si ho davali pocas porodu von alebo nie? myslim, kvoli tym tlakom pocas porodu.

emjee
28. led 2009

krpcek • 32tt • Dnes o 13:24
Ahojte, chcem sa spytat tych mamiciek, ktore maju nejaky piercing, ci ho pocas porodu dali von alebo nie?
Ja mam uz tri roky v oboci a neviem, ci ho dat pocas porodu von, kvoli tym tlakom pri tlaceni alebo netreba.

fodorka33 • 38tt • Dnes o 13:49
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
klikni na tento link tema piercing v tehotenstvi...

achalteke • 9tt • Dnes o 14:09
no já ho mám v nose a nevim proč bych ho měla vyndavat, ale když mi to řeknou tak ho vyndám to je jasný

otrivinkajanka • 1d • Dnes o 15:13
ja som mala v jazyku a v pupku a musela som si ich vybrat a potom som ich uz naspat nedala tak na pupku mam dierku a jazyk mi zarastol

srpnovky2009
28. led 2009

akejka- tohle fakt zni jako hrozna hloupost 😅 jak by k tomu mohlo dojit??? vzdyt ta dirka je par milimetru pod kuzi a plod je chranenej v deloze ...to mozna kdyby si to nekdo nechal pichat v pokrocilym tehu...ale takhle? Kdovi proc ta tvoje znama potratila 😕

poletucha
28. led 2009

jinak se omlouvam,napsala jsem ten prispevek pod spatnym jmenem (byla jsem neco doplnit do alba srpnovek a zapomnela se odhlasit 😉

veronika81
29. led 2009

cez dierku na piercing vytiekla plodová voda???????? 😝 😝 😝 To je už čo sa hlúposť 😀 Nič v zlom akejka, len ma to pobavilo 😀
Ešte by ma zaujímalo, v koľkom tt tá známa potratila.

akejka
29. led 2009

ja viem, znie to neuveriteľne. Možno to je ojedinelý prípad, preto sa to tu pýtam tých, ktoré piercing majú počas tehu, či sa im to tiež nestalo, alebo o tom nepočuli. Známa bola v 1. trimestri nejaký 6-8 týždeň, keď sa to stalo. A mala pupok po piercingu pol roka hnisavý, zapálený, nehojilo sa jej to...možno aj to s tým súvisí.
Nechcela som vás tu vystrašiť a som rada, že sa s tým nikto iný nestretol...

kessiee
29. led 2009

piercing po prepichnuti hnisá takmer kazdemu, je to reakcia koze na novy predmet. ale aby cez tu dierocku odtiekla plodova voda je absolutne nemozne. ak sa to naozaj stalo, tak to musel byt jedinecny pripad. akejka ak by rozmyslala nad piercingom, nemas sa coho bat, mozno len toho hojenia.

veronika81
29. led 2009

No je to určite viac ako neuveriteľné, však v 6-8tt maternica ani nááááhodou nesiaha po pupok! Žiaľ v 1.trimestri sú potraty dosť bežné, čítala som štatistiku, že až 50% oplodnení sa končí potratom ☹ Je mi ľúto tvojej známej, veľa žien na tomto fóre by o tom vedelo rozprávať, ale zdôvodniť to tým, že cez dierku vytiekla plodová voda..nie som lekár, ale dovolím si tvrdiť, že je to totálny nezmysel!!
MOŽNO to súvisí s tým nehojením, že sa jej infekcia dostala do tela a tým aj do krvi..

Ja som už vyššie písala, tiež som mala piercing, počas tehu som ho vybrala..dierka mi zarástla, stmavla 😖 a popraskala mi koža okolo ☹ No s tým už nič neurobím, som zvedavá ako to bude vyzerať, keď sa bruško stiahne.

kessiee
29. led 2009

tiez by som to pripisala maximalne tej infekcii

akejka
29. led 2009

hej, štatistiky sú neúprosné. Aj ja som pri 2. tehu potratila...možno preto som taká obozretná, ale ako to tu čítam, hrozí veľmi veľa rizík z každej strany a nedá sa zabrániť všetkému...čítala som tu aj o maminách, ktoré napr. dostali zo zle umytej zeleniny toxoplazmózu a potratili...
našťastie už mám 2 zdravé dcérky...
uvažovala som nad piercingom ešte pred 2 rokmi, ale plánovali sme 2. dieťa...tak som sa bála...

janka196
29. led 2009

ahojte ja som mala piercing v pupku do piateho mesiaca a potom som si ho vybrala lebo uz nepekne trcal ale kazdy den som presla dierku nausnicou. po porode som si ho dala naspat a vyzera tak ako predtym 😉
inak v uk dostat bezne kupit tehotensky piercing

stellamiapiccola
29. led 2009

ahoj

mala som piercing v pupku do konca 6 mesiaca a vždy som si tú dierku asi po týždni premastila krémom ktorý som dala na piercing dierka sa nezarástla ,porodila som 2.januára ale ešte som si ho nedala už to počka kým sa všetko uzdravý som po sekcii tak ešte krvácam.nemala som žiadny problém s piercingom akurát dlho trvá než je v poriadku dierka keď si ho date prepichnúť no treba ho ošetrovať..

gingerlady
30. led 2009

Ahoj holky, mám piercing v jazyku a za 14 dní jdeme na plánovaného císaře. Nevíte někdo, jestli si ho budu muset na operaci sundat? Mám ho totiž napevno - nedá se vyndat ☹

janka196
30. led 2009

gingerlady, pri operacii musis dat dolu vsetky sperky. teda neviem ako to je pri cisaraku, ale myslim ze pri tom tiez

r.o.s.s.i.b
30. led 2009

Ahojky,měla jsem piercing v pupku do 4.měsíce a dirka už zarostla tak tam mám hnusnou jizvu v obočí jsem měla do 8.měsíce a začalo mi hnisat tak jsem nechala dirku zarůst.Na jaře plánuji pod spodní ret 🙂

moko123
30. led 2009

vie niekto poradit kde kupit tehotensky piercing 🙂 🙂
našla som iba na AUKRO AUKCIE

gingerlady
30. led 2009

janka, díky za odpověď, já si to taky myslela....zeptám se ještě v poradně a kdyžtak zaskočím do nějakého studia na odstranění.... 😖

janka196
30. led 2009

gingerlady to bude asi najlepsie. len si tu dierku prechadzaj aby ti nezarastla. 😉

janka196
30. led 2009

moko tu som to priamo nasla na ebay 😉 http://shop.ebay.co.uk/items/_W0QQ_nkwZpregnanc...

jeudi
23. únor 2009

ahojky ja mam piercing v jazyku a v pupiku .pri prvnim mimcu ,kdyz mi zaclo rust brisko tak jsem ho vymenila za krouzek.jinak sestricka mela keci ze to skodi miminku,ale to je absolutni hloupost.takze ted ho mam porad a taky u toho zustanu at si kazdy rika co chce je to jen propichla kuze a to prece na miminko nema zadny vliv..

lakai.ka
23. únor 2009

Mám piercing jazyka,horního rtu,pupku. Z pupíku jsem ho vyndala,tak doufam že nezaroste. Jinak myslím že to mimi nehrozí.

meleri
23. únor 2009

holky na to fakt bacha, já to měla v pupku ale vytáhla jsem to asi tři roky před otěhotněním a i tak se to v těhotenství dost roztáhlo...takže myslím, že když to necháte dlouho tak se vám to může roztrhnout..

janula17
9. kvě 2009

caute holky, tak to vas teraz citam uplne zdesene....mam piercing v pupiku a som teraz este len na zaciatku tehotenstva a ako citam ze sa vam to tam potrhalo a spravila jazvicka v tych miestach, tak to som v soku! To vazne??? Nikdy ma take nieco nenapadlo ze sa to tam moze potrhat, tak si to mam hned dat von??

tehula
9. kvě 2009

janula, ja som piercing z pupka vytiahla v 22tt, ked mi aj doki povedal, ze uz je na case...navyse mi uz dost rastlo brucho.....obcas prebehnem dierku, aby nezarastla, ale popravde, mam pocit, ze koza je tam viac namahana a spravila sa mi tam jazvicka..........teraz to neriesim, no ked brucho splasne, uvidim, co tam ostane

poletucha
9. kvě 2009

mne na zacatku tehu pupik hnisal,tak jsem nausnici vytahla, ale po par tydnech jsem ji dala zpatky a mam ji doted a nijak mi neprekazi 😕 ...tehula proc ti doktor rekl ze ji mas vyndat? Muj MUDr rikal ze staci az na porod

tehula
9. kvě 2009

poletucha> len tak mi slusne povedal, ze uz to mam dat von. Ja by som nedala, ale mne strasne vysoko zacalo rast brucho do spica a uz tam bola koza moc namahana....nechcela som, aby to prasklo a nemala som ani ten speci z toho neviem akeho materialu na tehu kupeny, tak ho mam von.
Teraz mam pupok ako ked pery spuli. nevyzeralo by to aj tak dobre mat tak pierc

eatygrenee
21. čer 2009

ahoj, jsem 3 týdny poi porodu. asi ve 14. týdnu jsem vyndala pircing a zůstala mi tam taková ošklivá nahnědlá jizvička. stejně hnědá jako pruh na bříšku co se mi udělal v těhu.dírky už jsou zarostlé. ale ty jizvičky ne a ne zmizet. máte někdo obdobnou zkušenost? když si budu chtít dát znovu, píchnou mi to do těch zarostlých direk?

ywonnee
22. čer 2009

ahojte dievcata ja mam piercing v pupku,na jazyku a na prirodzeni uz niekolko rokov.... pri prvom porode mi odporucili vybrat len z prirodzenia co mi pride rozumne.... v popku som ho nemala uz od 6 mesiaca ale z jazyka nieje dovod vyberat....