Strie na místě od piercingu. Zmizí po těhotenství?

lusinta
24. led 2007

Ahojky..chtěla bych se zeptat,jestli jste některá měla piercing v těhu? Já jsem si ho vyndala ve 3měsíci,to jsem ještě neměla vůbec žádné bříško..Každý den jsem se mazala proti striím a stejně s emi teď udělala,právě nad dírkou nad pupkem od piercingu..Stalo se vám to taky??? Zmizí to pak? A dá se pak dát znovu?

agentka
31. led 2007

rovo jestli ti můžu poradit,zkus radši ten titan,piercing po něm fakt nehnisá a rychlejš se hojí.Jazyk s ocelí mi šíleně natek,a já to musela vyndat.S titanem v pohodě,už druhej den.A ten labretek je bolestivejsi,hoji se trosku dyl,ale da se to.Možná bude nejlepší,když se zeptáš nějaký sestřicky nebo doktorky,nic za to nedáš,a zdravý je důležitější.

balala
2. bře 2007

No tak už jsem se k naušnici do pupíku odhodlala,ale jen proto,že to u nás píchají na chirurgii a opíchjí to. Mám to třetí den a celkem v poho, no bříško ukazovat nebudu,chzěla jsem to jen tak pro sebe a tak 🙂 Tak snad při druhém těhu nebudu mít jizvu,pá

rova
5. bře 2007

Balala: Pupík se hojí se půl roku, takže za tři dny se toho zatím moc nepozná. 😉 Jinak většina lidí dává propíchnutí přednost tetovacím studiím, protože to tam dělají každý den a už přesně ví co a jak. Na chirurgii to dělají horkotěžko párkrát do roka a už jsem i slyšela, že to nepíchli zrovna dobře. Ale proč bříško neukazovat? 😀 A i za tu případnou jizvičku to stojí! 😀 Co tam máš za ozdůbku?

balala
20. bře 2007

Ahojky dlouho jsem nebyla na netu, nějak nebyl čas 😒 . Mám tam dva bílé kamínky a nevím jestli mám,tak dobře hojivou kůži,ale po třech týdnech to mám úplně v pohodě, měla jsem z toho hojení strach,protože kamarádce se to hojilo skoro rok.Měj se Ravo pěkně. Hanka

krista
11. lis 2008

papula • 1d • 25. leden 2007 ve 13:11
Ahojte
neviete ci moze piercing v tehu nejako uskodit?Ja mam uz asi 3roky v jazyku a neviem si predstavit,ze by som si ho mala dat von,lebo aj ked si hocistim a mam ho vytiahnuty par minut tak sa mi zle rozprava a suslem 😀 Dost som si na to zvykla a nechcem ho dat prec.Pytala som sa aj doktora a vravel,ze pokym je v jazyku tak to nevadi,ze ine by to bolo kebyze ho mam niekde na tele.Tak co myslite?neviete o tom nieco?

wladka • 1d • 25. leden 2007 ve 13:14
papula, myslim ze na jazyku nemoze uskodit babetku, pokial mas chirurgicku ocel 😀 ..

ja som mala na pupku, 4 roky, do polky tehotenstva,a potom som si ho dala dole, a teraz nie a nie naspat, asi mi to zarastlo ☹

dadus • 1d • 25. leden 2007 ve 13:18
Ahoj papula, ja som mala piercing v pupku az do siedmeho mesiaca. Potom sa mi brucho naplo tak,ze som ho musela dat vonku, ale nastastie dierka mi nezarastla a teray po porode ho tam mam znovu. No a co sa tyka toho, ci to skodi alebo nie. Vies asi je to na tom na koho natrafis. Moja gynekologicka, sa vzdy zasmiala a videla som na nej pochopenie aj pre taketo ozdoby, ale povedala, ze vo vyssom stadiu by som ho mala odlozit. Predsa bol len v pupku a odtial sla aj pupocnikova snura, tak aby som si to nejako nezatrhla a nedostala infekciu.No na druhej strane som sa stretla s doktorom, ktory mi dobre ze riadne nenadal, ze nech to dam okamzite prec!Bolo na nom vidno, ze nesympatizuje s takymito vecami. No a ty ho mas v jazyku, myslim, ze by toe nemal byt problem a to ti povedal aj tvoj doktor, tak si ho tam nechaj 😉

papula • 1d • 25. leden 2007 ve 13:21
ahoj ano mam chirurgicku ocel tak by to malo byt v pohode.Js si myslim,ze ti to uz zarastlo vsak vyskusaj poriadne ci nemas krivo prepichnutu dierku vtedy to tiez robi problem dat si ju naspat 😝

dadus • 1d • 25. leden 2007 ve 13:24
no ja som si pravidelne vecer ked som si natierala brusko tu dierku prepichovala, po tom, co som si ho dala vonku no a zabralo to, nezarastla. Hura pretoze sa mi to hojilo dost dlho 😉

bybi • 1d • 25. leden 2007 ve 14:14
ja myslim ze v jazyku nevadi. Ja mam v bruchu a ten bude musiet ist von urcite, ked budem tehu.

nufka • 1d • 25. leden 2007 ve 14:29
ja som si dala z pupku akosi automaticky v 5tt piercing prec . niekto vravi ze nevadi niekto ze vadi ale vlastne ide len o to ze sa ti natahuje koza na pupku a tak sa moze stat ze ti praskne miesto kde mas nausnicu pod kozou a tym mozes dostat infeciu co by nebolo prave naj pre tvoje telo a mimi 😉

rabiva • 1d • 25. leden 2007 ve 14:37
v jazyko to snad nevadi... a v pupku... v porodnici som mnou lezala kocka, kt. este mala brusko a v nom piercing... dr jej to schvalila, avsak ten pupok vyzeral otrasne, cele okolie nausky jej scernalo, no vobec to nebolo "sexi" ... ja by som si ho tiez pravdepodobne vybrala keby som bola tehula, a keby zarastlo, tak po porode si dala opat prepichnut 😉

simus • 1d • 25. leden 2007 v 15:14
já měla piercing v pupiku 10let a loni v květnu jsem ho sundala kvůli operaci, už jsem si ho tam nedala, ale plánuju, že jestli bude má postava po těhu jakžtakž tak si ho tam nechám píchnout znova 😀

hanka274 • 1d • 26. leden 2007 ve 00:15
au au, och joj, ved to musi boliet baby !
ale na niektorych miestach to je celkom pekne a sexy! napriklad v pupku.
Ja z ineho: nasej malej sme dali prepichnut uska (normalne) ked mala 3 mes., plackala strasne, krvacalo to, a bolo to zle. Tak som jej to nechala po dlhom prediskutovani s manzelom, ci ju zase budeme tak trapit, zarast. No ale co keby mi to vycitala v buducn. ze mami ako si mi dala tie dierky spravit, mala ich totiz az hore pri chrupavku. No a o mesiac sme jej dali nastrelit, to uz je lepsie ale tiez nie rovno 100%. ale kaslem uz na to, ved ak bude "velka" alebo v puberte, tak mi dojde mozno s tolkatimi nausnickami domov v jednom uchu, ze ani nebudem vediet ktora dierka bola ta povodna, prva......chichichi 😀 😀 😀 😀 😀

rova • 1d • 26. leden 2007 v 18:55
Tak nemyslím, že by to mělo vadit..já měla taky v pupíku až do 7 měsíce, pak už vylezl ven a nešlo to a vypadalo blbě..myslela jsem, že to zaroste a počítala s tím, že si to nechám znovu píchnout..ale ono to nezarostlo tak ho tam mám znova..a nevzdám se ho!! 😀 😉

jenny_fer • 101tt • 29. leden 2007 v 15:19
čaute baby aj ja mám piercing v pupku už asi 3roky ale som rozhodnutá si ho dať dole keď budem cítiť že zavadzá..A či si ho dám naspať tak to neviem.. ale bude mi lúto dať si ho dole,budem sa cítiť taká holá na pupku ale hádam si zvyknem 😎

malaskoricka • snž • 21. červen 2008 v 18:45
ja som mala jeden pirsing ale ked sme sa zacali snazit dala som ho prec...ked som ho chcela dat naspet tak som zistila ze som tehulka a pochybujem ze ho budem mat chut teraz tam napchat naspet

zuzitka • 1d • 21. červen 2008 v 18:58
ja by som sa bala kvoli infekcii..... 😅

leila.say • 1d • 22. červen 2008 ve 12:04
Ahojky já mám piersing v jazyku, měla jsem ho po celou dobu těhotenství akorád na porod jsem si ho sunadala a pak jsem si ho opět nasadila a mám ho stále, a žádne problémy nejsou 🙂

puckalucka • snž • Dnes ve 14:56
Chci se optat jestli je tu nějaká holka, co má piercing v pupíku a je nebo byla těhotná. S rostoucím bříškem se asi musí vyndat, co? Děkuji za Vaše odpovědi.

natali.m • 1d • Dnes v 15:02
ahoj, no já ho měla kdysi a při těhu se mi jediné strie udělaly právě kolem dírek.jinak existuje piercing pro těhotné, ten se natahuje....

puckalucka • snž • Dnes v 15:05
Tak tos mě moc nepotěšila s těma striema 😒 . Oni dělají i piercing pro těhule, to koukám 🙂 . Díky Natali a jen samou radost s Jarečkem 😉 .

sayast • 22tt • Dnes v 15:07
ahojky,
ja ho mela a muj gynekolog mi ho doporucil vyndat,s tim ze by se mi udelali osklive jizvy... Tak uz ho mam vyndany,asi mesic.
O tom ze existuje piercing pro tehotne slysim prvne 😅 😕

evamik • 30tt • Dnes v 15:09
Lucko, tohle téma tu už je - zkus se kouknout, bylo tam dost odpovědí...

andy21 • 37tt • Dnes v 15:09
Ahoj, já si ho vyndala sama asi ve 4.měsíci , už mi to tamy nějak nebylo příjemný a já tě zas uklidním, že strii nemám ani jednu, teda snad se už ani neudělaj.Dírka mi ani nezarostla, takže myslím, že po šestinedělí ho tam zase vrátím

munu
16. lis 2008

ahojte, no chcem sa pripojit, mne sa piercing paci, ale len jeden alebo dva... nie viac... sama mam jeden v nose, nerobi mi teraz v tehu zatial ziadne problemy, nehnisa ani neboli tak dufam, ze ani nezacne... mam tam zlateho maleho delfinika... velmi pekne 🙂

evulinkab
17. lis 2008

Ahojky,já mám dva piercingy...teda měla.V pupku a v nose.Co jsem těhotná, tak někdy v 5měsíci těhotenství jsem si ho vyndala, protože se mi na něm začala napínat šíleně kuže a vypadalo to strašně, kromě toho mi kolem toho popraskala kuže.A to mám jinak celé břich zatim bez popraskání.Ale plánuju si, že po porodu tam ten piercing zase dám.

kata.kacka
8. pro 2008

ahoj devcata mam takovy dotaz chci si nechat k 18 pichnout pupikem budu to mit jako darek od pritele a me se to moc libi jen se bojim az budu jednou tehotna aby mi to nedelalo nejakou neplechu treba aby se mi ta dirka neprotrhla nebo tak neco muzete mi poradit???hlavne maminy prosim

poletucha
8. pro 2008

kata- co vim od tehotnych kamaradek (ted uz mamin), tak jim piercing v pupku nevadil a vyndaly ho az v pokrocilym tehu. ja zjistila ze jsem tehu pred dvema tydny a musela jsem z pupiku nausnici vyndat,zacalo to hnusne hnisat...asi hormonama, nevim...mam ho pichlej uz od patnacti let 😉

pishulina
8. pro 2008

Ja som s p. vytiahla uz na zaciatku tehotenstva. A tym, ze tak koza je tam na bruchu vyrazne tensia a oslabenejsia, tak sa mi porobili take male jazvicky medzi oboma dierkami. A to nehovoriac o stmavnuti koze okolo dierok..uvidime po porode, ked sa to da vsetko do normalu, ako to bude vidiet. Kazdopadne s tym popraskanim koze som nepocitala.

janinunina
8. pro 2008

ahoj,ja jsem piercing vytahla v 7.mes,jak se zacala kuze napinat a uz to ani pod oblecenim nevypadalo hezky,vystrcenej piercing 😝 ...no a dirku sem tam protahnu a nezarusta to,po porodu planuju piercing vratit na sve misto,i kdyz sjem zvedava,jhak to nejakou dobu na tom povadle brichu bude vypadat 😀

slunicko200
8. pro 2008

ahojky, pridam svou zkusenost: mam piercing v pupiku, kdyz jsem zjistila, ze jsem tehu, zacala jsem jancit co s tim . vyndat x nevyndat...nakonec jsem ho mela skoro az do porodu..nekdy na prelomu sedmy osmy mesic jsem si ho ale vyndala, ackoliv mi nijak nevadil, neprekazel, na utz..vubec - ale uz jsem mela strach, jak by se na me divali v porodnici...znate to ty reci o sestrickach co nesnaseji nalakovany nehty atd...tak jsem si rikala, nebudu provokovat...od te doby jednou za tyden jsem si jen dirku prostrcila, abych se presvedcila, ze nezarusta...to se pry stava a zarusta to hodne rychle. A po porodu parada, prvni co mi manza privezl do porodnice byly vlozky do podprsenky a piercingovou nausnici...a mam ji dodnes 😀 😀 😀

veronika81
9. pro 2008

Ahojte, pridám sa do debaty.. Mala som piercing v pupku, mne začalo strašne skoro rásť bruško, už v treťom mesiaci som ho vybrala, lebo pod oblečením to vyzeralo divne. Mala som v pláne ako písali kočky vyššie, tú dierku si pravidelne prestrkovať, aby nezarástla, ale raz som to tri dni neurobila a viac sa nedalo 😖 Pravdupovediac, neviem si už teraz predstaviť, ako by som ju prestrkovala, mám úplne napnutú kožu okolo pupka a pupok vystrčený von. A k tomu všetkému sa mi tam urobila škaredá jazva 😢 bude to asi stria, taká prasknutá koža asi 1 cm dlhá od jednej dierky po druhú, fakt to nevyzerá dobre, ale čo už narobím.. A to sa pravidelne krémujem a inde strie nemám. Darmo, v tom mieste prepichu bola výrazne oslabená koža, tak si to odniesla. Dúfam po pôrode sa to dá aspoň čiastočne do poriadku. A keďže plánujeme ešte aj druhé mimi, tak skoro si ten piercing asi nevrátim.
Držím palce všetkým maminám, či už s piercingom alebo bez 😉

petua
9. pro 2008

Ahoj holky, tak já piercing nemam a nikdy jsem neměla, ale když byla těhotná kámoška, která ho měla v pupíku, tak jakmile jí doktor diagnostikoval těhotenství, tak řekl okamžitě vyndat - což mi přijde jako nesmysl, dokud to bříško nevyroste do nějkakých větších rozměrů, tak to tam ničemu nevadí - z lékařskýho hlediska taky ne.. 😅

Ale docela mě tady zaujala poznamka Slunicka200, že sestřičky nesnášej nalakovaný nehty 😀 😀 - s tim jsi se někde setkala??? Mě to teda "vadilo" u nás na odd., kde je potřeba měřit saturaci na tom prstu, a lidi v bezvědomí si to sami neodlakujou (a my jsme tam na to kvalitní prostředky nikdy neměli, takže si to dovedete představit, když to musíte dostat dolů za každou cenu 😨 ), ale na normálním odd., kdy ten člověk nejde na sál (tam je to pak jak u nás), tam do toho přece nikomu nic neni... 😅

kata.kacka
9. pro 2008

a co je pravdy na tom ze pri piercingu v pupku je mensi pravdepodobnost otehotnet???

wsmoulinkaa
9. pro 2008

není pravda...já ho mám 5let a otěhotněla jsem....jedině jak se někdy říká...že tě píchnou do nějakého nervíku, ale to bývá i v propichování uší!!!

wsmoulinkaa
9. pro 2008

ale vyndala jsem ho, pro jistotu ale obden si ho prostrčím, nebo jednou za týden!

kata.kacka
9. pro 2008

diky to me potesilo chci si ho dat pichnout ale chtela bych bych do budoucna mimco tak se radeji ptam jestli mi to za to stoji

kobyliacik
11. pro 2008

mám pierc v traguse, z chirurg. ocele... malej nič nie je a nič mi nehnisalo...

silente
11. pro 2008

Kata.kacka - já mám piercing v pupíku asi 7 let a otěhotněla jsem 3.cyklus snažení 😉 Jo a stále ho ještě v pupíku nosím, ale už jsem ve střehu, asi se blíží okamžik vyndání 😀

tehula
23. pro 2008

co hovorite na piercing z bioplastu? Mate ho niektora pocas tehu?

zuxana
24. pro 2008

ja som si moj asi v 20tt vybrala, lebo mi zacal zavadzat pri rastucom brusku... ale obcas si s nim ale prejdem cez dierku, aby mi nezarastla... ( asi tak 1x za tyzden) ... zatial poho... ked bude brusko zase fit, dam si ho spat... Otahoteneli sme tak ako sme planovali.. nemyslim,ze am piercing na to nejaky negativny vplyv... 😵

evulinkab
26. pro 2008

já si musela piercing vyndat zhruba v tom měsíci...kuže kolem mi hodně popraskala

vinka
26. pro 2008

Ja som si na začiatku tehu vybrala piercing a dierka mi nezarastla.Ked som sa domov vrátila z nemocnice tak som si ho tam dala a dierka bola použitelná. 🙂

dilatator
27. led 2009

Ahojky,

taky jsme to řešili . na aukro.cz jsem koupila specielní těhu pierc a bez problémů 🙂

poletucha
27. led 2009

dilatator- a jak to vypada? o tom jsem nikdy neslysela...muzes sem prosim hodit presnej odkaz na tu stranku? 😉

akejka
28. led 2009

tie, čo máte piercing v pupku a otehotneli ste, nebáli ste sa potratu cez tú dierku ? Lebo to prepichnutie zvyšuje riziko potratu (rovnako ako odber plodovej vody...). Poznám jednu známu, čo kvôli piercingu potratila...Mňa manžel 3 roky dozadu nahováral na piercing a ja som sa bála...že až po ďalšom pôrode. Lenže už budem "stará rašpľa" na piercing, keď mám 33 rokov... 😉

kessiee
28. led 2009

akejka - piercing zvysuje riziko potratu?! tomu teda nerozumiem. ved pri piercingu ti prepichuju len vrchnu cast koze, ihlou nejdu nijako hlboko do tela, na rozdiel od toho ihla pri odbere plodovej vody sa dostava az k okoliu babätka, preto sa ten zakrok snad sleduje aj na utz. a ta tvoja znama potratila urcite kvoli piercingu ako takemu, ci skor kvoli nejakej infekcii pochadzajucej z piercingu??

akejka
28. led 2009

známa práveže kvôli piercingu potratila. plod. voda jej vytiekla cez tú dierku. Viem, že sa pri piercingu prepichuje len koža a ihla neprejde cez maternicu, ale riziko tam je. A je vyššie ako u tých, ktoré piercing v pupku nemajú. Chcela som len vedieť, či som jediná s takými skúsenosťami, alebo ste už o tom počuli aj vy ostatné...

shelly13
28. led 2009

akejka: O takom niecom som nepocula. Ale ja som si vytiahla piercing mesiac pred otehotnenim, teraz ta dierka vyzera nie ako dierka, ale ako pomlcka -- a je to srandovne. Dufam, ze sa mi to nepretrhne 🙂 Je mi dost jedno, ci budem mat piercing po porode, ale nie je mi jedno, ako ta nezarastena diera vyzera.. Ale to asi teraz nie je to najpodstatnejsie..