Používáme cookies. Více informací zde. OK

Strie v 17 - co s nimi?

lucie2002
7. zář 2019

Prosím o radu jak se jich zbavit. Objevili se asi před půl rokem kdy jsem docela přibrala ale jen takové malé od té doby je jich čímdál víc, hlavně na břiše ale už i jinde. Vůbec nevim co s tim, docela mě to štve a nevim co s tim. Myslíte že pomůže nějaký krém?

tulikiss
7. zář 2019

strie uz tam budou vzdy, casem trochu vyblednou, ale uz se jich nezbavis. je to jako treba jizvy, ty taky zustanou.

lucie2002
autor
7. zář 2019

@tulikiss toho sem se bála nejvíc :/

mimco
7. zář 2019

@lucie2002 chce to zlepsit zivotospravu a zacit se hybat, prostoze se ve 30 nerozbehnes za detma, strie jsou jeden z nasledku obezity, rekla bych ten nejmin nebezpecny. Promin mi uprimnost, ale v 17 letech je jeste cas se sebou neco udelat!
Drzim palce!

misko5
7. zář 2019

@lucie2002 ahojky , píšu sz..

lucajda17
7. zář 2019

@lucie2002
Strii se bohuzel nezbavis. Ja je mam uz od 14 let. Bricho, stehna, prsa, zada a paze. Uz jsou z toho jen bile jemne jizvy. Jedina rada, jak zastavit dalsi strie je uz dal nepribirat. Prosim, nemyslim to nijak zle, ja sama nikdy nebyla modelka.

20190418
7. zář 2019

Ufff... Tak strie by bylo to poslední co by mě být tebou trápilo. Vzpamatuje se! Je ti 17 a jsi obézní. Začni se hýbat, vyváženě jíst, shoď tak 15kg a strií si nikdo ani nevšimne.

lucie2002
autor
7. zář 2019

@20190418 toto mám na talíři i doma. Každý den.

mimco
7. zář 2019

@lucie2002 a ty jsi s tímhle sokojená?
Vyměň brambůrky za zeleninu, colu za vodu a budeš v pořádku!
Jsi mladá holka proboha, jinak tohle je z velké části zásluha především rodičů.
Ale už jsi skoro dospělá, přijmi zodpovědnost a starej se o své tělo, nebo se za pár let neohneš, aby sis zavázala boty.

lucie2002
autor
7. zář 2019

@mimco Nerikam ze jsem spokojena, ja pribrala hlavne kvuli nervum. Driv jsem takova nebyla. Zásluha rodičů to není, doma jedí zdravě. Za to si můžu jen sama.

mimco
7. zář 2019

@lucie2002 tak se z nervů stravuj zdravě!!!!
Kde bereš peníze na nezdravé věci, ze kterých přibíráš?
Buď ty srágory máš doma a nebo si je kupuješ venku....

lucie2002
autor
7. zář 2019

@mimco Mám kapesné a k tomu občas chodím na brigády. Ve škole a venku s kámoškama se moc zdravě nestravuju to je pravda. Ale neřekla bych že bych se nějak moc přejídala prostě si dám na co mam chuť. Doma jím zdravě.

mimco
7. zář 2019

@lucie2002 no nic, hodně štěstí

lucie2002
autor
7. zář 2019

@mimco díky

tulikiss
7. zář 2019

@lucie2002 hele neber to tak, ze tu do tebe ryjem, ale jsi jeste hodne mlada a pak muzou prijit zdravotni problemy a bude hur. ja byla vzdy hodne hubena, ale pak prisly problemy se srdcem, tri operace, 3 roky zakaz sportu a hups mam o 20 vic ☹. Zkus se naucit se stresem bojovat sportem, zezacatku je to tezky, clovek je lenoh, ale pak zjistis ze dat si poradne do tela je lepsi nez sezrat milku. ja tomu driv neverila ,ale fakt to tak je. mas cely zivot pred sebou tak si ho nekaz tim, ze budes mit nadvahu. neni to zdravi a clovek pak ma tendenci vynehcavat nejaky akce, aby nahodou neslo videt jak vypada a co lidi reknou kdyz me tam uvidi... na to si jeste hodne mlada..

veronikava
7. zář 2019

Mě se udělaly strie když jsem rychle a hodně zhubla.. snažila jsem se mazat vším možným, zkoušela jsem peelingy a všechno co šlo snad ale pouze vybledly, takže s tím bohužel nic neudělaš. Každopádně jak píšou holky trošku pohybu a pokud možno žádné rychle občerstvení atd.. taky jsem dřív měla par kilo navíc, ale naštěstí jsem s tím začla za včas něco dělat🙂) budu držet palce.

kittyy17
7. zář 2019

@lucie2002 mazat olejem pro těhotný. A hlavně zhubnout. Kup si místo jídla permici do fitka, tam si krásné vyčistiš hlavu, zbavíš se stresu, a uděláš něco pro sebe...

martasek
7. zář 2019

Na jizvy a strie je dobrý Bi-oil, ale úplně už nezmizí, jen zbělají.

lucie2002
autor
7. zář 2019

@kittyy17 Moc si sama sebe nedokatu predstavit ve fitku, ty pohledy a tak. Skusim se s tim nejak poprat ale asi to bude dost těžký hlavně z toho důvodu že jídlem jsem řešila všechny problemy. Kazdopadne to skusim mazat tim tehotenskym olejem

elis16
7. zář 2019

jak se jednou objeví už nezmizí, máš šanci jejich viditelnost zmírnit, hlavně tím že něco zhubneš.
Mě se zničeho nic udělaly v pubertě na stehnech a komplet celé háždě, když jsem rychle vyrostla (nebylo to ztloustnutím, byla jsem dost hubená), a nic nepomohlo už prostě zůstaly.

aurelie34
7. zář 2019

Mě poraskalo břicho v těhotensví. Syn měl 4 kg a měla jsem obří břicho. Bohužel se jich nikdy nezbavím. Jsem 2 roky po porodu a stále jsou hodně viditelné. Mazala jsem poctivě celé těhotensví i po porodu a stejně to nepomohlo. Je to dané geneticky a člověk s tím moc neudělá. Jediné řešení se zhubnout a mazat a oni zesvetlaji a nebudou tak vidět.

erikamaj
7. zář 2019

muzes klidne zacit cvicit doma, videa na youtube pomahaji dost, a k tem striem, pokud se ti jednou objevi, uz se jich nezbavis, jen vyblednu lety .. 🙂 ale mozna zkus bio oil

surikata131
7. zář 2019

@lucie2002 strie jsou jizvy, vzniknou tak, že popraská kůže, když rychle vyrosteš, přibereš nebo třeba v těhotenství. Časem nebudou červené, vyblednou, takže nebudou tolik vidět. Můžeš zkusit mazat, masírovat kůži, ale moc to nepomůže. Jinak co se týče pohybu, tak nemusíš hnd do fitka, můžeš zkusit třeba kolo, brusle, denně delší procházky - třeba i s nordicwalkingovýma hůlkama, časem kdyź bys trochu zkubla tak třeba běh (s nadváhou to není úplně ok, je to zátěž pro klouby).

jajanek
7. zář 2019

Luci, pokud resis nervy jidlem najdi si odbornou pomoc. Je to v hlave ;) zacni stravou ta dela 80% a 20% pohyb, staci 20 min 3-4x tydne, na youtube si najdi cviceni hiit. Najizdej postupne at je to dlouhodobe udrzitelne. Drzim Ti palce 🙂

kittyy17
7. zář 2019

@lucie2002 ve fitku je spousta ženských s nadváhou, vsech věkových skupin, a já je obdivuji a držím jim pěsti, že se nevzdávají a něco pro sebe dělají. Chodím do fitka jenom pro ženský...
Ten olej te striji nezbaví, ale může zpomalit nebo zastavit tvorbu nových

nafreya
7. zář 2019

Ja mela par uz v puberte a kdyz jsem byla tehotna, tak mi hodne popraskalo bricho, i kdyz jsem mazala. Ale babicka mela bricho take takove a i maminka, tak neco na te genetice asi bude.

Ale jak rikaly holky prede mnou. Jsi mlada, mas jeste plno casu na sobe zamakat, tak jdi do toho. Urcite se pak budes citit lip. Ja po detech pribrala. Fitko na mne neni, doma cvicit neslo, driv jsem jezdila na kole, ale tak aby mne to bavilo, je to moc casove narocne. Tak jsem zacala behat. Nikdy mi to neslo, neumela jsem behat, neubeha jsem daleko, ale ted mne to dostalo a dokazu si pri behani dokonale dpocinout a i kila jdou dolu. Chce to jen chtit.

odula
7. zář 2019

@nafreya prosim te a jak dlouho ti trvalo než ses rozběhala? já vždycky začnu a a) dostanu hnusnou virozu. b) dostanu anginu c) děti jsou nemocný a manžel na služebce d) propíchnu si při rozběhu nohu hřebíkem a měsíc na ní nemůžu stoupnou (jo i to se stalo) e) odjedu na dovolenou .... :D prostě!!! jak ses rozběhala?

journals
7. zář 2019

Ufff, omlouvám se za upřímnost, ale strie jsou to poslední co bych řešila. Jsem jednou tak stará a vím jistě, že takhle bych vypadat v 17 fakt nechtěla. Naopak, tělo si hodně pamatuje a pak se to s tebou táhne. To dobré i to zlé. Já si na střední řekla, že chci mít pěkný břicho. Každé ráno jsem dělala sklapovačky a další cviky. Každý den o jednu víc. Dostala jsem se na slušný počet, břicho jsem si fakt vymakala. A po porodu? Jako kdybych nikdy nerodila (přibrala jsem 20 kg!).
Strie jsou o genetice, když předpoklad je, můžeš mazat čím chceš, stejně budou. Ale tady není na místě řešit strie, ale původ obezity a nedostatek pohybu. Čím starší budeš, tím to bude horší a těžší!

lucie2002
autor
7. zář 2019

@journals Resim nervy prave jen jidlem uz tak rok.. Uz jsem taky premyslela ze zajdu k psychologovi ale ja se bojim sverit vlastni rodine ktera me porad kritizuje a nejak si nedokazu predstavit jit sama s psychologovi. Ale vim ze pribrat o 30 kilo v mym veku asi neni dobry :/

montelvina
7. zář 2019

@lucie2002 kup si rotoped a cvičit ...strie mazat mazat mazaf ...možná je jedno čím jde Oto aby byla kůže hydratovaná pružná ne sucha ...no jinak já teda nezkousela ale kolagen tablety ..koukni na google ...vím je těžké se přinutit sama znám ale me je 37 si mladá ...ono strie se přežijí špeky ne 😉😉😉zvlášť kdyz ťe to štve
Najdi si motivaci ...záměr se na něco ...najdi si čas myslet na něco jiného ...jinak psycholog taky jsem chodila hodně pomůže třeba i dvě zeseni nic špatného ...

journals
7. zář 2019

@lucie2002 To určitě není dobrý. A sama to víš. Budeš z toho mít mindrák a budeš to řešit zase jídlem. Je to začarovaný kruh.

Sem začni psát odpověď...

Odešli