Suché WC ve 21. století. Máte ho doma? Co na něj děti?

petja
30. črc 2009

Je zde ještě někdo,kdo má doma suché WC? A co na to vaše malé dětičky? 😀

britney
30. črc 2009

My doma na Morave mame suche WC, deti nemame... Ale je to humus... Kdyz jsem byla mala, tak mi to nevadilo, jenze ted? Navstevy vodim do hotelu ci hospody na WC.
Bojovala jsem za normos wc, ale dedek je silne proti tomu, tak mame hrozne suche wc-fuuuuj 😠

beruska2x
30. črc 2009

to nejsem ochotna tolerovat ani na dovce v kempu nebo tak.. je to mo je nocni mura z dob co jsem jezdila na tabor.. ale i tam to potom predelali na normalni... a to jsem z vesnice, bydlela jsem tam asi 24let 😀 😉

nechapu jak tak nekdo muze zit 😅 a ze to do 21. stoleti nepatri...

lenkabu
30. črc 2009

Je to humus,máme to na chatě a nejezdim tam 😝

soanpe
30. črc 2009

suché wc je i kabinka TOI TOI, ne? Na festivalech u nás i ve světě je to běžná věc 😉
ale doma bych to nezvládla 😝

britney
30. črc 2009

Bohuzel, ja s tim nic nenadelam u nasich.. Domek se stavel pred 34 lety s tim, ze tam splachovaci wc nebude- tak to bylo rozhodnute mymi prarodici- nyni by to stalo desetitisice to cele prokopat zmenit 😠
No a nakonec to dopada tak ze dedek cura v zahradce a babicka chodi na nocnik...pac to suche wc je za domem..
Ja to uplne nesnasim, mam z toho nocni muru- kdyz prijedu v zime na navstevu- jit v noci do zimy tak 30 metru do zahrady, jenze s tim nic nenadelam...

beruska2x
30. črc 2009

britney a co tzv ekologickeWC, videla jsem to v nejakem poradu, je to jako klasicky zachod, je tam zasobnik ten se jednou za cas "vyklepne" nakam.. separuje se tam ..no moc a hovno 😀 😀 😀 😀

porizovaci cena byla asi 20 az 50 tisic podle typu ale je to super bez zapachu a jinych neradosti 😉

beruska2x
30. črc 2009

toi toi je chemicke wc...

britney
30. črc 2009

ten mame taky, mati to poridila tak pred 2 lety, je to ten toi toi, koupila to nekde od zedniku za 40 Kc, prave aby to bylo blizsi.. DA se to, lejeme tam ruzne chemicke latky, co to maji udajne rozpustit, jenze i tak, musim v zime ven do zimy, je tam tma a tak....
Nez jsme tenhle Chemicky wc meli, tak ja kdyz poprve privezla manzu do CZ, bydleli jsme v hotelu tak 10km od nasich, hrozne jsem se stydela ho privest domu kvuli wc.

britney
30. črc 2009

sorry preklep 40.000 KC 😀

soanpe
30. črc 2009

toi toi a suché wc- princip stejný,je to kadibudka

beruska2x
30. črc 2009

hm tak to ja myslim neco jineho do tohodle se nelilo nic a slo to dat i do chalupy - treba prepazit kousek chodby.. hledala jsem tu reportaz ale nic... 😅

britney
30. črc 2009

jsem rikala mati, aby za ty penize co dala za to Toitoi, nechala postavit novy wc, jenze ze neeee, mame i problemy s vodou, malo vody, tak mame ten chemikal 😀

britney
30. črc 2009

Tenhle co mame je tmavozelena plasticka budka, docela velka a vymakana uvnitr, leje se tam nejaka spesl chemikalie co to ma rozpustit, jenze pak to tam vsechno stoji ve vode ci co, bleeeee a kdyz tam curate, tak to strika na vsechny strany- nehledo jak to musi strikat kdyz kakate bleeeeee 😀
ale voni to pekne..

beruska2x
30. črc 2009

no schvalne se na to podivej - ani vodu k tomu nepotrebujete 😉

britney
30. črc 2009

tak takovy nemame, tenhle se i tak musi vylivat, sice vse ma byt rozpusteny, ale porad to tam je, takze se taky musi nejak vyprazdnit, jenze nevim jalk, nevidela jsem to...

beruska2x
30. črc 2009

je to v te reportazi tak si ji pust ale myslim ze rikaly tak za pul roku, to se prece da ne??? 😉

britney
30. črc 2009

Vzdy, kdyz jsem u nasich a musim vecer nebo v noci na wc, tak si predstavim muj zachodek u me doma, krasne v teple, 2 metry od loznice 😀

britney
30. črc 2009

to si myslim, ze castejc, mozne 1x za 2 mesice, fakt nevim, totiz, i kdyz tam to spesl latku nalejete, ono to tam porad stoji, sice nesmrdi ale je to tam- vypada to hnusne- nikde se to nesplachne a mit to tam pul roku-bleee
Tedka ksyz se nad tim zamyslim, rozdilu mezi normalnim suchym a timhle moc neni, jen ze to nesmrdi a ze to je rozpusteny a nevabny hnus....jinak vyprazdnit se to musi tak jako tak.

beruska2x
30. črc 2009

jenze ty porad mluvis o necem jinem.. do eko se nic neleje, nesmrdi ...

britney
30. črc 2009

tak to potom eko nemame 😀

petja
autor
2. srp 2009

tak vidim,že spousta z vás opravdu neví o co go 😀 suché wc,kadibudka jak napsala tuším soanpe je někde na dvorku vyzděná díra do země,která se vyváží cca 1* do roka,podle velikosti té díry.Jednou za čas se do díry nasype dezinfekce a potom se to po vyvážení zavápní.Takže žádná tekutina,která rozkládá stolici se tam neleje.Od toho suché wc.Takže vidim,že dnes opravdu neobvyklé,snad až nemožné zařízení 😀

zirafka105
2. srp 2009

Tak asi budu za exota, ale my jsme suche WC (klasickou kadibudku) zbourali teprv asi pred mesicem. A reknu vam, ze na ty skoro dva roky, co jsme prestavovali barak, se zatracene hodilo, protoze ve vejminku, kde jsme po dobu rekonstrukce bydleli, zachod nebyl vubec. Takze ano, bylo to pres dvur, byla tam obcas zima a tma, ale presto zlata kadibudka. 🙂 A nahodou bylo moc krasne v noci koukat z budky na hvezdicky. To ted na zachode neni, tam clovek kdyz chce hvezdicky, tak aby si nalepil nejakou tapetu nebo co 😀 Ale beru, ze to bylo na prechodnou dobu... na celozivotni pouzivani to neni, precijen uz jsme nekde jinde 🙂

petja
autor
2. srp 2009

zirafka,máme pořád 😀

jeudi
2. srp 2009

ne nemame ale u babicky v lete ,kdyz jsme spavali na chalupe a v noci se nam nechtelo behat do druheho baraku,tak jsme si ho poridili na noc..ale domu bych to nechtela

karotky
2. srp 2009

Kolegině z práce měla plastový suchý záchod doma a ke všemu na něj chodili přes dvorek.Když jsem se jí ptala,jak to dělají v noci,když jsou venku mrazy,řekla mi,že mají v chodbičce kýbl,na kterých chodí. 😝
Mě klasická kadibudka nevadí,pokud tam není hromada až po vrch,ale doma mám radši klasický záchod,který se blýská čistotou. 😎

petja
autor
2. srp 2009

no tak jistěže nejsem nadšená,že ho máme,to snad nikdo,ne? Ale jelikož nemáme ještě v dnešní době na vesnici ČOV,což je si myslim docela ostuda,nechceme posílat sračky jako všichni ostatní přes kanál do řeky,proto ho pořád máme.Naše skvělé zastupitelstvo slibuje ČOV celou dobu co tu bydlíme a to už je 10 let!!! Proto pořád čekáme a čekáme,jinak bysme si nechali udělat žumpu,která se vyváží hovnocucem.Pokud se nerozhejbou pořídíme si soukromou ČOV,dřív sem to tak neřešila,teď co máme malýho už mi to začíná vadit 😒

zirafka105
2. srp 2009

Petja - my ted mame domaci COV, zumpu jsme nejak nechteli... 🙂

baca
2. srp 2009

děda mého manžela má suchý záchod dodnes, prostě má na dvoře vyzděnou místnůstku , má tam klasickou záchodovou mísu a díru do země, bez splachování, co s tím dělá, to netuším, chodím tam jen na návštěvě čurat 😀

petja
autor
3. srp 2009

jo,zirafka,myslim,že i ta investice se vyplatí,páč každý vývoz žumpy taky stojí nějaký prašule,tak se ti to pak vrátí,ne?Co máte vy,dáš tipa?