Sušička ovoce a zkušenosti s ní

aknela75
24. črc 2007

Dostali jsme sušičku ovoce Bravo. Ráda bych slyšela nějaké zkušenosti se sušičkami ovoce a jejich použitím. V časopisu Test spotřebitele (nebo tak nějak podobně) dělali test sušiček a vyhrála to Ezidery, která v základním modelu stojí 3.400,-- Kč. U těch levných prý byla nalezena po usušení v ovoci plíseň a spotřebovávaly údajně hodně el. energie. To číslo nemám, tak nevím podrobnosti, jen toto, co jsem kdesi vyčetla. Prosím, podělte se o zkušenosti. Zatím díky.

pifina
19. srp 2010

nikto nic nesusi? 😅

petruna110
23. srp 2010

ahoj sušičku na ovoce máme taky a nemůžeme si to vynachválit. vždycky milujeme křížaly... a nesušíme v ní teda jenom ovoce, ale i hřiby 🙂

pifina
23. srp 2010

@petruna110 a aku susicku mate?

martina46
25. říj 2010

obnovjem temu, chcela by som susicku, no tie najdrahsie su mi moc drahe, mate niekto tip na nieco - zlata stredna cesta?

martina46
25. říj 2010

tuto som nasla:
Concept SO-1010 sušička ovocia

a zda sa mi podla opisu fajn...

pifina
26. říj 2010

@martina46 my sme nakoniec kupili tuto: http://susicky-potravin.heureka.sk/sencor-sfd-1...
lebo sme doniesli hriby a surne sme ich potrebovali niekde susit a kedze v obchodoch uz usudili, ze je koniec susiacej sezony, tak to bola jedina, ktoru sme narychlo zohnali ... ale ucel splnila 😵

martina46
26. říj 2010

@pifina no prave s hribami by som cakala najmenej problemov, skor by ma zaujimali zlozitejsie kusky, hrusky, slivky, aj zelenina, ako to rovnomerne susi?

pifina
26. říj 2010

@martina46 to som zatial neskusala, len sipky sme tam hodili a tie sa vysusili dobre, ale neboli v celku ale rozkrojene na polovicu ...

majka56
5. pro 2010

Mate niekto skusenosti s Concept SO-1010? Celkom ma zaujala 😉

martina223
28. led 2011

hmm no tak nám se vyplatila koupě celé prázdniny sušíli jsme tu úrodu hub z léta, jsem koupila v diskontu sušičku a to jsem musela dát pryč nesušila .. tak jsem zapátrala po síti a našla od sencoru SFD 130 kdyztak k nahlednutí http://www.elektro-sencor.cz/katalog/domaci-spo... naprosta spokojenost! škoda že jsem vyhodila penízky za tu diskontní.. kdyžtak mrkněte na síti seženete levně na heurec - jenom pak mám doma tu nepoužitelnou tak jí asi dám pryč, jen nevim kam .. Zdraví MartinaN

martina223
28. led 2011

teda jsem tam hodila nefunkční odkaz http://www.elektro-sencor.cz/katalog/domaci-spo... to by mělo fungovat .. promintě se učim s internetem manžel mě k tomu pustil ..

barborka08
24. srp 2011

@kamila02 Vdaka ze super receptik na polievkove korenie (doma ususena zelenina a morska sol). Naozaj sa vydarilo skvele 😀 😎 Chcela som sa opytat, ty tu ususenu zeleninu este melies, alebo nechavas take vacsie kusky? 🙂

barborka08
26. srp 2011

Susi este niekto ovocie a zeleninu? 🙂

titkovamiriam
26. srp 2011

jasne ale bez sušičky 🙂

barborka08
28. srp 2011

@titkovamiriam Ahoj, a ake dobrotky susis? 🙂 Ja zatial z ovocia len jablka a hrusky, zo zeleniny to polievkove korenie a paradajky. Robievam aj ovocne placicky s medom pre moje dve slniecka 😵

titkovamiriam
28. srp 2011

samozrejme bylinky-majoran,matu,bazalkupažítku,cibulovu,petržlenovu ,zelerovu vnat,potom šípky,slivky,teraz jablka,huby,hrusky na paradajky mam tiež recept este som ale nerobila 🙂

smarti
29. srp 2011

@barborka08 dnes som natrafila na túto diskusiu. Mám sušičku asi 3 roky, ale tento ani minulý rok sa nám anurodila jablká, tak ju nepoužívam. Ale zaujalo ma to polievkové korenie, tak zajtra to skúsim. Paradajky ako sušíš? Treba ich nakrájať na plátky? Ako dlho treba sušiť a ako sa potom dajú využiť?

smarti
29. srp 2011

@barborka08 ešte ma napadlo pri tom korení. Keď tam dáš mrkvu, tak sa neprepadáva cez jednotlivé mriežky, keď sa svrkne a usuší? Asi nie. No a tie bylinky, to potom treba poriadne podrviť a pomiešať? Stačí klasická morská soľ? Hrubozrnnú nepoznám a klasická morská je omnoho hrubšia ako obyčajná.

barborka08
30. srp 2011

@smarti Ahoj, to polievkove korenie je naozaj super 😵 Teraz posledne som robila tak, ze som dala mrkvu, petrzlen, zeler, pazitku, cesnak, cibulu a petrzlenovu vnat. (Mrkvu, petrzlen a zeler v rovnakom pomere a nakrajane na tenke platky, 3 struciky cesnaku tiez nakranane na tenke platky, 1 cibulu nakrajanu na tenke platky, trochu pazitky v kuse a petrzlenovu vnat, tiez celu v kuse). Vsetko sa krasne vysusilo 🙂 Akurat, ja to nestruham, potom ked je to ususene, posekam a rozdrvim nozom, alebo aj v maziari, cesnak sa rozdrvi uplne super a lahucko na prasok 🙂 S tym sekanim a drvenim je trosku viac prace 😀 Jasne, staci aj klasicka morska sol, ja ju tiez davam (1 cajova lyzicka mi pride akurat 🙂 ) Dala som do albumu ako vyzeralo hotove to moje polievkove korenie 🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/barborka08/a...

barborka08
30. srp 2011

@smarti Drzim palce, nech sa Ti polievkove korenicko vydari super 😵
Inak s tymi paradajkami je to tiez super 🙂 Susim ich kym nie su skoro chrumkave 🙂 Jeme ich ako cispy, alebo sa daju este namocit do olivoveho oleja (lisovaneho za studena) a pouzit do roznych salatov 🙂

barborka08
30. srp 2011

@smarti Zabudla som este napisat ohladom paradajok, tie tiez krajam na tenke platky. Su dobre ako cipsy 🙂 Pripadne ich mozes pred susenim malinko posolit morsou solou 😉

smarti
30. srp 2011

@barborka08 dík, tak dnes alebo zajtra idem na to.

lindulak
9. říj 2011

ahojte! rozmýšľam, akú sušičku ovocia si kúpiť a neviem si vybrať... nemáte niekto Concept SO 1010? Vyzerá fajn, až na to, že má hlučnosť 63 dcb, čo sa mi zdá dosť. Teraz mám požičanú Bravo a tá má údajne len 20 dcb a je to v pohode, ale neviem si predstaviť, že 3krát hlučnejšia by mala byť stále tichá 😝 Len ktovie, do akej miery sa dá spoľahnúť na tie čísla...

climb10
9. led 2012

Ahoj vsem 🙂 my jsme si asi pred tydnem poridili susicku Ezidri Snackmaker FD500 a vrele vsem doporucuju..... susime kazdy den a za tu kratkou dobu uz mame peknou zasobu vseho mozneho - od klasickych krizalu az po dnesni zkousku suseni masa 🙂 dopadlo to na vybornou, maso je skvele..... delali jsem z hoveziho a veproveho, kazde plato s jinym pomerem pridanych surovin, nektere jenom osolene a s cesnekem, jine jeste s pridanou sojovkou, worcestrem, korenim atd.... 🙂

Nejvic teda ocenuji na teto susicce rychlost suseni, neni vubec hlucna, susi rovnomerne (takze zadne prendavani plat) a ze muzu susit vsechno najednou a chute se nepomichaji dokupy...... jako minus bych uvedla cenu, ta myslim odradi hodne potencionalnich zakazniku, ale opravdu se vyplati zainvestovat...... lepsi susicky na trhu nejsou 😉
Jo a kdo uz je pro Ezidri rozhodnuty, tak doporucuju hned pri objednavce dokoupit sita, sitky, misky..... my mame celkove devet sit a i to je pro nas malo 🙂

kreibich
20. únor 2012

Ahoj ,jsem nová ,sušičku nemám ,ale uvažuji o její koupi .Moc by mě zajímalo ,jestli by šly sušit laskonky a pusinky ,máte někdo s tím nějakou zkušenost ,docela by se to hodilo ,díky 🙂

maja33360
25. únor 2012

kreibich myslím, že by to možná i šlo, ale není lepší je "sušit" v troubě?

kreibich
25. únor 2012

@maja33360 možná že je ,ale mám normální a peču laskonky i 8-10 hodin a k ničemu jinému se nedostanu a tak jsem si myslela ,že by se mohli klidně sušit a já měla troubu volnou ,stejně je suším na 100-70a sušičky jsou na 70stuPńů,díky

serzho
3. bře 2012

Máme sušičku "Dörrer abc" a dokoupil jsem k ní ještě dvě plata (4+2) a sušíme s ní hodně ovoce. Sušička má tichý chod, malou spotřebu a bezvadně se s ní pracuje. Dávám přednost výrobkům z německa, a tato sušička je opravdu skvělá v tom, že se v ní pěkně dělají placičky, je velmi praktická už při kontrole sušeného ovoce či zeleniny. Má dobře udělaný průduch mezi jednotlivými (a sebe naskládanými) platy a tak se ovoce suší opravdu stejnoměrně. Ovoce opláchnu, nechám poležet na cca 10 min. v citronové šťávě (na 5 kg jablek 1 lžíce citronové šťávy a 1 polévková lžíce medu tj. důležité!) a pak rozložím na plata a suším. Doba sušení se liší od velikosti nakrájeného ovoce.
V polohách 1.,2.,3 (nejteplejší je trojka) dle návodu výrobce (tabulky) vychází doba sušení na jablka cca 10 -12 hod. Jablka jsou krásně světlá a perfektně usušená. Pozor jen na houby, ty by se měly vysušit velmi pečlivě! Jejich náchylnost je v tom, že se v nich mohou vylíhnout červi - tedy dobře vysušit! Pokud bych tuto sušičku chtěl ještě v něčem pochválit, tak v tom, že její plata jsou dost vysoké a můžeme sušit opravdu větší kusy naprosto bez problémů. Tato sušička je skvělá i na byliny. Doporučuji! 😵

gabadan
3. bře 2012

@serzho ale ta už se neprodává...aspoň jsem na netu žádný odkaz na ni nenašla. Škoda, líbí se mi, jak píšeš, že má vysoká plata a dají se sušit větší kousky.

barborka08
11. bře 2012

@gabadan Myslim, ze ide o tuto susicku: http://slovenskainzercia.sk/x-sk/inz/819/819896... a toto by mala byt jej novsia verzia: http://www.bielmeier.cz/Susicka-ovoce/ (maju rovnakeho vyrobcu) 🙂