Sušička ovoce a zkušenosti s ní

aknela75
24. črc 2007

Dostali jsme sušičku ovoce Bravo. Ráda bych slyšela nějaké zkušenosti se sušičkami ovoce a jejich použitím. V časopisu Test spotřebitele (nebo tak nějak podobně) dělali test sušiček a vyhrála to Ezidery, která v základním modelu stojí 3.400,-- Kč. U těch levných prý byla nalezena po usušení v ovoci plíseň a spotřebovávaly údajně hodně el. energie. To číslo nemám, tak nevím podrobnosti, jen toto, co jsem kdesi vyčetla. Prosím, podělte se o zkušenosti. Zatím díky.

luciferova
12. říj 2007

diky babenky... najblizsie vyskusam. ako dlho sa to susi? asi to treba vyskusat, ze...
ja davam veci susit cez noc. je lacnejsi prud...

ro.le
12. říj 2007

tak to šlo dolů v pohodě (i bez pečícího papíru). Jen je to třeba sloupnout před úplným dosušením, pak jsem placku obrátila a dosušila. Sušila jsem to na nejmíň, určitě cca 18 hod. Jsou super 😉

frufrunka
1. lis 2007

Ahoj, my máme sušičku úplně obyčejnou, Etu. Ale ještě s ní neumíme zacházet, tuhle jsme zkazili křížaly i švestky, protože jsme to se sušením přešvihli, bylo to moc a ovoce pak bylo hnusně hořké. Houby v ní sušíme bez problémů. Ale jak se tady píše, asi je opravdu lepší zainvestovat do dražší sušičky, zdá se mi, že ta naše suší dost nerovnoměrně, během sušení se musí patra přehazovat - vyměňovat spodní za horní a obráceně. Musí se to i u těch lepších, nebo tam jsou všechna patra usušená naráz rovnoměrně?

luciferova
1. lis 2007

no ja mam tu drahsiu a tam nemusis prehadzovat nic. teda to som este nepocula, ze by aj tie menej kvalitne susisli nerovnomerne... fakt som teraz rada, ze mame tu drahsiu

emjee
22. zář 2008

ajdika • 2d • Dnes o 10:27
ahoj baby, má niektorá z Vás skúsenosti so sušičkou ovocia? Ak áno, akú odporúčate?

imdd
3. říj 2008

Dobrý den děvčata. Sice jsem mužský, ale baví mě sušení a vaření. Mám sušičku Ezidry Snackmaker a v současné době suším švestičky. Chtěl bych i vyzkoušet sušení masíčka ale nemám s tím zkušenosti. Prosím sušill z Vás někdo? Dík.

irca1
20. říj 2008

ahoj, ja mam obycajnu susicku, zatial sa len ucim, susila som zatial jablka, huby, sipky, banany a jahody. chcem vyskusat aj dynu, uvidim. nemam s nou vacsi problem, ale pravda je, ze pocas susenia 2-3 krat premiestnim sita zhora dole a naopak. ked ziskam skusenosti, tak si mozno kupim taku ozajstnu. skor mam problem s tym, ze neviem, ci susim dlho alebo kratko, nemate na to nejaky tip, ako sa spozna, ze uz je to ok? dik

imdd
24. říj 2008

Ahoj, zatím se také učím sušit, ale zkušenost mám takovou, že je nejlépe se fyzicky přesvědčit, kouknout se na sušené věci a zjistit, zda je to hotové. Nesmí to být hlavně mokré. Může to být vláčné, ale jakmile to roztrhneš, nebo rozkrojíš, nesmí tam být kapičky. 🙂

imdd
24. říj 2008

Děvčata, jak je to s tím masem. Zkoušel jste to někdo?

kebusa
25. říj 2008

Moje tchyně suší na 50, asi 12 hodin... Sama jsem nezkoušela, mám z toho trochu vítr...

draga
25. říj 2008

ahoj 🙂 tak já jsem dostala sušičku od tchýně, která si jí kdysi koupila a nesušila nic...já hned dneska sušila křížaly jablíčka...miluju je...v návodu píšou namáčet do kyseliny citronové, což teda já vynechávám...chci to mít jen přírodní aby mohl zobat i prcek...a musím, říct, že před chvílí jsem dosušila a skoro půlku křížal už snědla...výborný...v návodu píšou, že by se nemělo sušit nadvakrát, tak jsme jí zapla rovnou na 6 hodin a fakt mňamka...

k sušení masa nemám zkušenost ale nepíšou třeba nějaké tipy v návodu?

imdd
27. říj 2008

Zdravím Vás všechny. K tomu sušení křížal z jablíček. Nakrájená jablíčka se můžou namáčet do vody s citronovou šťávou, ale je to z toho důvodu, aby neztmavly. Jinak ok.

irca1
31. říj 2008

ahoj,
tiež suším najviac jablká a vôbec ich nenamáčam. práve kvôli tomu som kúpila sušičku, aby som mala istotu, že je to čistá príroda (zo zdravotných dôvodov dávame väčší pozor na konzervanty) hlavne čerstvo natrhané majú úžasnú chuť, tam nič ďaľšie netreba. teraz by som skúsila aj slivky, len neviem, či budu dobré, tie z obchodu nám vyslovene nechutili. sušíte niekto slivky? akú máte skúsenosť?

roasha
31. říj 2008

slivky v pohode vysusis,a su dobre/ale tiez uz ich nebudem susit_alergia dcery/ ☹
ja som ich polila,vybrala kostku,a rozrezanym otoc na vrch,aby z nich netiekla stava. 🙂

misicka455
16. lis 2008

Ahojky máte někdo dobré recepty do sušiček?

mirjanka
16. lis 2008

mám taky ezidri sušičku...placky jsem dělala jahodové a borůvkové...usuší se poměrně rychleji než samotné borůvky...borůvky i jahody jsem rozmixovala (přidala malinko cukru) a rozlila na olejem vytřenou folii, kluci je snědli během chviličky

imdd
5. črc 2009

Ahoj všichni, tak tady přestala být diskuze? Děvčata začněme zase 🙂 Včera jsem sušil angrešty. Rozpůlil jsem je napůl a udělal dobře, protože jedno plato jsem nechal angrešty nerozpůlené a vůbec nebyly usušené. Asi by byla z nich také dobrá placka. Mají ale drobná zrníčka a to je na usušených angreštech chyba na kráse ( spíše na chuti ).

kamila02
5. črc 2009

Ahoj,
máme sušičku Eta, už asi 6 let. Dokoupili jsme k ní další 4 plata, aby se víc vešlo. Suší úplně normálně a jakživo nám nic nesplesnivělo. Nejvíc ji užijeme v houbové sezoně, houby suší jedna radost. Houby trvají cca 10 hodin.
Sušíme samozřejmě křížaly z jablek a hrušek, ale taky z meruněk - meruňky krájím totiž na měsíčky stejně jako jablka, nenechávám celé půlky. je to pak víc akorát do pusy 😀
Úžasné jsou sušené třešně (vypeckované) - chutnají jak veliké šťavnaté rozinky. Super jsou též višně, jsou pikantnější.

jinak sušíme samozřejmě švestky - rozkrojím je, vyndám pecku a místo ní vložím celou oloupanou mandli. A pak je přiděluju za zvláštní zásluhy 😀

Vůbec nejsou dobré sušené maliny, jahody a borůvky - ty tak leda jako lék na průjem 😀

Pak v ní hodně suším bylinky - např. libeček a petržel, když se nechají schnout na vzduchu, tak zežloutnou. Ze sušičky zůstanou krásně zelené.
Suším si směsi koření - největší úspěch (že už ho i rozdávám jako vánoční dárek 🙂 ) má polévkové koření. Do sušičky dám plato libečku, plato petržele, plato pažitky, plato cibule nakrájené na tenčí půlplátky (rozdrolím je na nudličky, ale neměly by být moc drobné, ono to hodně seschne), plato mrkve nastrouhané na hrubém! struhadle, pokud mám, tak i plato listí medvědího česneku. Usušené smíchám s hrubou mořskou solí a nemá to chybu, kdepak nějaké vegety 😉
Pak si míchám i grilovací směsi (rozmarýn, tymián, oregano, saturejka, trochu levandule, nakrájený česnek, najemno krájená paprika...) Prostě co mě napadne. Koření se suší krátce - cca hodinu až dvě, podle druhu.
Táta mi počítal, kolik to stojí - tak polévkové koření zásobící mě i mé rodiče vyšlo na elektřině na 2Kč.

lul
7. črc 2009

prave zažúvam skvele susene hrusky z vlastnej zahradky 😉

iris
20. črc 2009

My máme Etu,ale zatím jsme sušili jen houby a jsme spokojení 🙂

anna181
30. črc 2009

Ahojte, ja sa len chcem spytat, ze ci sa da susit v obycajnej rure, ci musim mat susicku? Ak sa da susit v rure ..tak co a ako... Poradite? Dakujem.

titkovamiriam
30. črc 2009

ja susim len v rure na 50st po tri hodinky ako ktore ovocie marhule aj tri dni

elek
31. črc 2009

Ahojte všichni, kdo mi poradí anebo neporadí. Dala jsem sušit rajčata a některé mi zčernaly. Sušila jsem včera na sluníčku a večer jsem pokračovala v sušičce. Nezčernaly všechny, jen se na některých udělali černé fleky. Ještě se mi to nestalo. Rajčátka jsou z naší zahrádky.

titkovamiriam
31. črc 2009

slnko ti ich doslova spalilo nesus nikdy nic na priamom slnku,radsej dlhsie v tieni.slnecne luce su strasne agresivne ☹

jadad
3. srp 2009

Ahoj všichni, váhám, jestli koupit sušičku, každý mi radí, ať suším v troubě (to mi ale nejde) a nebo někde venku ve stínu (což se mi taky nelíbí). Jaká je spotřeba el.energie u sušiček? Doporučí¨te mi nějaký typ (značku sušičky, se kterou máte dobrou zkušenost? Díky 😉

kamila02
4. srp 2009

jadad
- taťka mi spočítal, že za 2,5 hodiny sežrala naše (postarší) Eta Sahara elektřinu za 2Kč. Sušička je fajn, suší rozhodně lépe než trouba a i lépe než jen proudící vzduch. Ale - je mi poněkud nepříjemné, jak vrčí. A navíc trochu funí teplý vzduch, sice celkem málo, ale po těch hodinách sušení už to místnost zahřeje a taky dost zavoní/zasmrdí, třeba když se suší houby.

matica2
6. srp 2009

my sme raz skúšali sušit v teplovzdušnej rúre slivky. boli dobré ale tá rúra nešla vygabat 😀 až potom sme sa dozvedeli že sa to suší pri otvorenej rúre 😅
poškulujem aj ja po sušičke ovocia lebo mám strašne rada sušené jablká takže píšte rady a tipy budem čítat 😉

jadad
15. srp 2009

Ahoj všichni,
dají se sušit broskve? Mám jich hodně a už nevím ci s nimi. Mám sušičku EZIDRI FD 500 😉 a chtěla bych dokoupit další plata (nestíhá se sušit 😀 ), jen mi ty originál plata připadají hrozně drahé. Nemáte náhodou někdo vyzkoušené, jestli na ní nepasují i plata z jiné sušičky? Myslím si, že určitě to ty potvůrky (výrobci) mají udělané tak, že na každou sušičku musí byt originál 😢 .
Díky

alkuska
9. pro 2009

Ahoj holky, prosim poradte mi jakou susicku si mam koupit... Doma do me huci ze ezidri snackmaker je moc draha a staci levnejsi. Ja chci ale takovou, aby s ni bylo co nejmin prace, aby se susilo rovnomerne a nemusela bych prehazovat sita nebo to nejak to prohrabavat... Nebo je se to musi delat i u tech drazsich? prosim poradte mi, nasi mi slibili ze mi ji daji k vanocum ale musim si sama vybrat a stihnout to 🙂 a samozrejme nechci zbytecne drahou, ale pokud je v te kvalite fakt rozdil, pujdu do drazsi. Diky

pifina
18. srp 2010

ma niekto negativne skusenosti s EZIDRI FD 500?