Sušička ovoce a zkušenosti s ní

aknela75
24. črc 2007

Dostali jsme sušičku ovoce Bravo. Ráda bych slyšela nějaké zkušenosti se sušičkami ovoce a jejich použitím. V časopisu Test spotřebitele (nebo tak nějak podobně) dělali test sušiček a vyhrála to Ezidery, která v základním modelu stojí 3.400,-- Kč. U těch levných prý byla nalezena po usušení v ovoci plíseň a spotřebovávaly údajně hodně el. energie. To číslo nemám, tak nevím podrobnosti, jen toto, co jsem kdesi vyčetla. Prosím, podělte se o zkušenosti. Zatím díky.

sikojar
17. zář 2012

@serzho Z vašeho příspěvku příspěvku vyplývá že vlastníte sušičku Dorrer abc.Tuto sušičku vlastníme také,ale bohu žel k ní nemáme návod na sušení,ani tabulku,jelikož se již nevyrábí není kde to sehnad.Žádám Vás zdvořile o ofocení,oskenování a zaslání na mou adresu SIKOJAR@seznam.cz.předem děkuji.Ind Síkora Jaroslav

hotami
12. říj 2012

Máme Dorrera už několik let a jsme s ním spokojeni,jen jsme ztratili návod jak na který stupeň sušit.Máme stenou prosbu jako "sikojar" před námi.pokud bude někdo tak hodný,prosím zaslat na adr.-jirslehobr@seznam cz-Děkuji

amadeuska
14. únor 2013

@sikojar
@hotami Před pár dny jsem jí dostali od rodičů, kteří jí nepoužívají. Googlila jsem a našla tohle http://elektro-brel.sk/download/navody/abc_601.pdf Myslím, že je to ono. Snad pomůže 😉

hotami
14. únor 2013

@amadeuska Děkuji,to je přesně ono i když slovensky.Ale to neva ještě si něco pamatuji z dob společné republiky.Ještě jednou moc děkuji.

amadeuska
14. únor 2013

@hotami Není zač- když můžu, pomůžu 😉

zuzupos
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
131275
18. zář 2013

Dobrý den koupila jsem sušičku ale protože jsem nikdy před tím nesušila tak se chci zeptat musí tam být to víko když sušíte 🙂

barborka08
19. zář 2013

@131275 Skuste napisat o ake viko (predpokladam vrchnak) ide a aku mate susicku 😉

131275
19. zář 2013

jde o vrchni viko 🙂 sencor 250W neda se nastavit teplota 🙂

ajka322
27. zář 2013

Ahojte babenky...mam otazku ako susite rajciny?moj prvy pokus zlyhal....rajcinky mi ocerneli...preco?

nelinka79
4. říj 2013

ahojte chcem sa spytat ako susite sipky a ako ich potom skladujete .. dakujem

barborka08
7. říj 2013

@131275 Pozrela som susicku, ktoru spminate, a ano, viko (vrchnak) sa pri suseni taktiez pouziva. Pokial nemate nastavitelnu teplotu, zvycajne byva standardna teplota u tychto susiciek 50 - 60 stupnou Cezia 🙂

barborka08
7. říj 2013

@ajka322 Ake rajciny ste susila? Upravovala ste ich este nejako pred susenim? Ja ich zvyknem pred susenim umyt, do sucha poutierat a potom uz len nakrajat na cca 0,5 cm a susit pri nizsej teplote (40 C) v susicke a zatial mi neocerneli. Viem, ze kamaratke nejake ocerneli ale to ich susila na slniecku 🙂

@nelinka79 Sipky pred susenim umyjem, v utierke poutieram aby neboli mokre a necham susit v susicke pri teplote 40 C (program pre susenie byliniek), potom bud v mixeri na hrubo rozmixujem, alebo ich necham cele v kuse. (Ked sa mixnu v mixeri, su zo sipok male kusky akoby v jemne vatovej zmesy... 😀 ) Sladujem v papierovych vreckach, caj je z nich vynikajuci... 😉

ajka322
7. říj 2013

barborka08 no presne tak som ich susila....veviem kde bola chyba moze byt ze som ich susila s prestavkami...bala som sa nechat susicku v noci pustenu 🙂

barborka08
8. říj 2013

@ajka322 Zrejme to bude tym prerusenim susenia. Paradajky sa celkovo dlhsie susia... 😉

kaaacaaa
12. kvě 2014

@kamila02 už je to sice pár let, ale chtěla jsem se zeptat na ty sušené švestky s mandlí - suší se půlky švestek s celou mandlí na místě pecky nebo se ta mandle ještě přikloopí další půlkou švetky? Nebo se mandle vkládá až do usušené švestky? Předem moc díky, je to bezva nápad!

kamila02
12. kvě 2014

@kaaacaaa Mandlí se nahradí pecka v částečně rozpůlené, ale neoddělené švestce. Podrobnější popis kdyžtak v mé kuchařce 🙂
Celorocnikucharka

misa_sp_
14. čer 2014

Ahoj holky, ráda bych začala se sušením všeho možného, ale zatím sháním tu správnou sušičku. Bohužel v mem okoli nikdo nesuší a tak nemám koho poprosit o radu. Je mi jasne, ze v obchode mi podstrci tu nejdrazsi. Verim, ze ty drazší za pár tisíc jsou super, ale bohužel nemám takové finanční možnosti. Ráda bych sehnala nějakou do 1500kč, max 2000kc. Neporadily byste mi prosim, jaké jsou dobre. Jakou doma vlatnite? Treba vy, ro.le? KOukal a jsem na nejake testy na internetu, konkretne na Professor SP 2003 – Cena: 700 Kč, Sencor SFD 130A – Cena: 700 Kč, ETA – Cena: 700 Kč a docela je tam vychvalily. Jen mi prijdou hodne levne. Tak si rikam, ze nekde bude asi hacek. Budu vdecna za kazdou radu! Míša

veru1808
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
stepa007
8. říj 2014

@misa_sp_ ahoj sice už je asi pozdě, ale já bych šla do této :D super recenze a hlavně má jak termostat tak časovač a cena celkem fajnová:
http://susicky-potravin.heureka.cz/bielmeier-bh...

beabela
27. lis 2014
Uživatel beabela je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od beabela.

Ahoj holky ja osobně bych šla do tady této sušičky http://susicky-potravin.heureka.cz/sedona-combo-sd-p9150/recenze/ má taky skvělé recenze a vypada i dobře.🙂

alkuska
27. lis 2014

já mám tuhle http://www.atranet.cz/susicka-na-ovoce-excalibu...
a jsem maximálně spokojená. Ale sehnala jsem ji v nějaké akci levněji, tady je drahá. časovač netřeba, levnější je koupit si takový ten bazmek na zásuvku s časovačem.

gabcapatis
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenyk1
22. led 2015
Uživatel lenyk1 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lenyk1.

Mám doma sušičku Sedonu a můžu říct, že jsem s ní zatím velmi spokojená.

kosces
21. únor 2015

Ch ci své přítelkyni k jubileu koupit. nějakou sušičku ,jsem bezradný ,zatímně jsem vybral cenově mi dostupnou "Concept" So-1060,1599Kč.Uvítam ozvu a reference ,někoho kdo ji vlastní a poradí ecent.přesměruje na lépe vybranou Díky Kosces

luckas85
23. bře 2015

Dobrý den, vyhráli jsme teď na plese sušičku na ovoce (viz.obrázek)
nikdy jsem se s tímto spotřebičem nesetkala, takže vůbec nevím co od toho čekat, zda využít nebo předat dál 🙂
Nějak si neumím představit jak chutná sušený banán či jahody, znám tak maximálně křížaly.
Líbí se mi možnost sušení bylinek... jaké máte zkušenosti?? Jak uskladňujete následně - např. v zavařovací lahvi??

sarina3
27. dub 2015

Ráda bych přispěla svou zkušeností se sušičkou - dost jsem sledovala různé diskuze a recenze k jednotlivým sušičkám a nakonec sem si vybrala Sedonu. Pro mě (a to jsem již měla dvě sušičky) je to zatím nejlepší sušička, co jsem kdy měla. U předchozích dvou jsem koukala jen na cenu ☹

jirkat1
26. srp 2015
cerler
30. srp 2015

mam na vikend pozicanu od brata susicku:
http://www.tpd.sk/katalog/drobne-spotrebice/pri...
susila som na nej vcera slivky... myslim, ze zodpoveda popisu a spokojnosti viacerých z vas v predch. prispevkoch na tuto znacku...
mozno si ju od brata poziciam na viac týždnov 😉

studanuska
3. zář 2015

Sušení ovoce a zeleniny je geniální. Také jsem měla klasickou sušičku, ale už je dávno prodaná, vadila mi poměrně dost vysoká spotřeba elektrické energie. Nahradila jsem ji sušičkou solární, jejíž provoz je ekologický a zcela zdarma! Více najdete na mém blogu, zaujala-li vás tato možnost: https://tvorusetriaochran.wordpress.com/2015/09...

Tak ať to pěkně suší! Snad budou také houby! A moc doporučuju sušit si v solární sušičce lněné sušenky 😝