Svatba s dítětem. Mám zařídit paní na hlídání?

miarosa
26. kvě 2011

Ahoj holky, je tu něaká, která se vdávala a už měla dítě? Vdávám se za 3 měsíce a našemu chlapečkovi tou dobou bude rok a půl. Budoucí tchýně tvrdí že se o něj postará celou dobu, ale já bych raději byla ještě pro pani na hlídání, což ona je proti. Myslí si že kdyby se mu chtělo spinkat, bude spát v kočárku, ale to nám akorát vychází oběd, a tam bude strašný hluk, a pani na hlídání by s nim byla na pokoji, kde by měl klid, navíc spusta cizích lidí celý den. Bojím se že bude z toho dne protivný a nakonec si svatbu neužiju ani já. Prosím poraďte mi pokud máte podobnou zkušenost ☹

moudivlacek
26. kvě 2011

zkus juknout i na beremese,tak urco podobna diskuze bude taky 😉

mavanka
26. kvě 2011

Ahoj, ...když bylo dceři rok a sedm měsíců, taky jsme byli na svatbě, ale jako hosté, takže já se naobědvala a odešla s ní spát na pokoj, když se vyspala, zase jsme se vrátily....jestli máte paní na hlídání, na kterou je syn zvyklý, asi bych jí na svatbu taky pozvala, už kvůli tomu, že když bude potřebovat spát v době oběda, tak ona s ním může odejít - to nemůžeš Ty a ani tchýně (vzhledem k tomu, že čeká, že bude spát v kočárku), nevím, jak to má váš tomík, ale naše dcera v tomhle věku už v kočárku neusnula a určitě by v něm nespala v restauraci na hostině, kde je spousta hluku a zajímavého k vidění.... takže pokud by tam neusnula a pak se přetáhla a byla protivná...
Navíc budeš i Ty víc v klidu, když budeš vědět, že je o něj v případě problému postaráno, nebudeš už od rána stresovat, jak to asi dopadne a budeš se moct soustředit na Svůj Den 🙂

hakanka
26. kvě 2011

Ahoj, no já nemám zkušenost se svatbou, ale s radama a doporučeníma od babiček jo 🙂. Hlasuju pro paní na hlídání, už jen kvůli pocitu jistoty. Už tak toho budeš mít dost. A krásnou klidnou svatbu přeju 🙂.

romana29
27. kvě 2011

Já bych dítě paní na hlídání - tedy cizí osobě - v den svatby rozhodně nedala.
Myslím že to krásně zvládnete s tchýní, případně někdo malého povozí atd., neboj se, bude to prima 😵
Navíc - pokud to tchýni odmítneš, koleduješ si hned od začátku svatby o problémy, víš jak 😀 .
Když chce, nech ji. Jestli má se synkem dobrý vztah a navštěvujete se, budou spokojení oba a i ty

mirisek81
27. kvě 2011

Ahoj, když jsem se vdávala malému byl přesně rok. Také jsem v té době přemýšlela nad hlídáním. Cizí osoba u mne v žádném případě nepřicházela v úvahu. Hledala jsem tedy v okruhu vzdálenějšího příbuzenstva. Jenže se ukázalo, že všichni jsou samozřejmě pozvaní(svatba byla pro 90lidí). Nejbližší rodina se sama nabídla o malého na střídačku starat. Při obřadu jsme ho měli s manželem po domluvě s farářem na klíně(bylo to beze mše). U jídla byl vedle mne ale krmila ho mamka. Při tanci a focení šel z ruky do ruky celé rodiny a náramně si to užíval. Když přišel čas odpoledního spánku, prababičky se jej chopily a pyšně(poprve) s ním brouzdaly venku kolem dokola. Večer mi jej šla uspat domů moje sestra a po usnutí s ním zůstala 13-letá neteř. Vyšlo nám to krásně. Prcek si "užil" svatbu. Nikdo se necítil omezen ve svatebním řádění. Výhodou bylo, že ještě nebyl takový mamánek jako je nyní a byl nadšeně rád s kýmkoliv 🙂 🙂 🙂

saronka
27. kvě 2011

asi bych využila lidi co budou na svatbě..nebo pozvat kamarádku, které důvěřuješ tím, že se bude o malého starat.. vysvětlit jí, že ji sice zveš, ale zároveň prosíš o hlídání a případně jí to nějak vynahradit...jelikož mám podobně staré dítě, tak vím, že by nejraději běhala.. byla na hřišti atd.. takže bude lepší někdo, kdo s ním prostě půjde ven si pohrát. Je rozdíl roční a rok a půl staré dítě i co se pohybu týká. Bude s vámi když to půjde, jakmile se bude nudit, tak bude s hlídací tetou 🙂

kammka
27. kvě 2011

pozvala bych paní na hlídání, ale jedině pokud je už ověřená 😕 , tj. už vám hlídá a malý je na ni zvyklý a ona na něj a umí to s ním...jestli si tchýně naivně myslí, že malej na svatbě usne v kočáře, tak ať klidně malýho obskakuje po zbytek svatby, ale na to odpolední spaní bych povolala tu paní, tchýni prcka sebrat a zavelet "teď si to užívejte, žení se vám syn..."
pokud si chceš svatbu užít,musíš zajistit malýmu spaní jak je zvyklý, žádný teď je ještě v poho, to už ale určitě znáš, jaký je peklo s přetaženým dítětem...
netahala bych do hlídání svatebčany, když máš tu možnost, povolej profesionálku...tak je to dnes zvykem, svatební menu ti asi taky nepřipravuje švagrová..

korcula
27. kvě 2011

Ahojky, my se brali, když malýmu byl rok a 8 měsícu a dcerce 7 měsícu... zvládla to jen rodina...🙂 každá babička měla na starosti jedno dítko ( a to i během svatební noci🙂) synek se vyspal po cestě na obřad v autě a pak už nespal, dcerka spalal kdy potřebovala v kočárku... nebála bych se toho, vždyt tak budete rodina, jistě všici se na synka jen klepou.. takže vždycky se najde ochotná duše, kdo ho zabaví, já o dětech celý den ani nevěděla... 😉 prostě byl určen jeden kdo měl každýho na starost, a ten zodpovídal za to, aby měl vždycky někdo určitej dozor... aby se nestalo že jeden spoléhá na druhého a v závěru nám spadne dítě do bazenu 😀 a bylo to opravdu v pohodě... osobně mě nad paní na hlídání ani nenapadlo uvažovat

iira
27. kvě 2011

ahojky,vdavala jsem se 10.7. a meli jsme jiz dcerku Janicku ktera 24.5. oslavila rok,meli jsme svadbu na zahradce a o dcerku se mi starala sestra a potom i moje svagrova ,co se tykalo obeda tak i napapat ji dali a ja se k ni vzdy prisla pomazlit a treba jsme si spolu dali bananek ,jinak jsem ji prebalovala sama,al edalo by se rict ze se mi o ni porad nekdo staral a ja si teda svadbu uzila od zacatku az do konce ...na spinkani se s ni chtela projet svagrova tak proste jeli a jinak si s ni porad nekdo hral ,ale byla to vetsinou jen ma rodina,jinak tim ze to bylo venku tak si tam lezli deti po trave a hrali si ,meli jsme cca 50lidi a nekolik malich deti ...
preji hodne stesti a uzij si to ,ja bych se klidne vdavala znovu 🙂)

kefin
27. kvě 2011

ahoj, my jsme měli svatbu, když byl malý rok a měsíc, žádnou paní na hlídání jsme neměli, nejdřív jsem taky měla strach, kdo se o ni postará, když bude potřeba- obřad... ale vždycky se našel někdo, kdo si ji vzal, pochoval, pomazlil 🙂 Bylo to naprosto v pohodě, já si svatbu parádně užila a malá taky- je ráda mezi lidmi a byla v sedmým nebi 😀
Spala teda v kočárku na zahrádce restaurace. A večer v pokoji nad restaurací, který jsme měli pronajatý a měla zapnutou chůvičku. u svatební hostiny seděla vedle mě v dětské židličce, ale krmila ji tchýně.
Měla jsem fakt super, vysněnou svatbu a byla jsem moc ráda, že tam malá byla celou dobu s námi v kruhu rodiny.
Tak si to pěkně užijte i s malým a jak radí holky- paní na hlídání jenom tehdy, když ji malej dobře zná a snáší.

lusi80
27. kvě 2011

tak já bych to taky nehrotila,já se vdávala když měl starší sny rok a 9 měsíců,v pohodě,během obřadu seděl u tchyně na klíně,pak se fotil s náma,to moc nechtěl,na některé fotce jsou i slzičky ale ustál to😀 😀 možná to bylo tím,že od rána kolotč a bylo to na něj moc hrrrr,odpoledne to bylo už v pohodě,obědval taky s náma,vedle mě,a když měl jít spát,dala jsem ho sousedce do kočáru a bylo to,my měli teda svatbu doma na dvoře,po obědě až,večer jsem ho uspala doma a šla zpátky dolů,měl chůvičku,a vše bylo v pohodě,řekla bych že si to užil,každej se točil kolem něj,on jedinej chtěl totiž pořád tancovat 😀 😀
tak si to pěkně užijte a nestresuj,nebo bych to nechala náhodě,on se někdo určo najde kdo rád chvilku pohlídá,paní na hlídání bych nevolila teda 😉 😉 to spíš radši tu kamarádku 🙂 🙂

smardik
27. kvě 2011

vdávala jsem se když měl syn 7 měsíců, kvůli jeho hlídání byla na svatbě dobrá kamarádka-malý ji znal a chtěl k ní takže nebyl problém, povozila ho v kočárku, pohrála si s ním, večer ho uspala a byla s ním-tam kde byla hostina byl i pokoj tak tam spal, my pak za ním v noci přišli tak jsme měli svatební noc i s ním. Bylo to v pohodě, fakt se o něj starala ta kamarádka + stejně šel z ruky do ruky a hlídali ho tak nějak všichni, prostřídal to tam celé, zatančili jsme si spolu, bylo to naprosto v pohodě, svatbu jsme si užila

kalo
27. kvě 2011

Doporučuji svatbu, když už dítě chodí...Nemusí ho mít věčně nikdo na rukou. Naší byly 2 roky a pořád ji měl někdo u sebe, skoro jsem ji celou svatbu neviděla 🙂

luciana43
27. kvě 2011

Vdávala jsem se když bylo malému 15 měsíců a obřad jsme měli v jednu hodinu. Bála jsem se jak zvládnem spánek po obědě, nakonec se cestou na obřad lehce prospal a pak byl plný dojmů a měl spoustu práce, že byl nadočekávání velmi společenský 🙂 - jinak je to takový stydlín. Při obřadu a obědě sem ho měla u sebe, jen ho teda krmila moje maminka a potom už se babičky staraly na střídačku, za mnou vždy jen na chvilku přiběhl pomazlit a už zase pelášil za dětma nebo někým jiným a na noc si ho vzala mamka taky k sobě 😉

eeefffaaa
27. kvě 2011

Ahojky..tak my kdyz jsme se brali,bylo malemu rok a dva mesice a v brisku uz jsem mela druheho prcka 😀 ...vubec me ani nenapadlo,ze by tam s nami nebyl,je to nase dite a nase svatba a proste on me prisel jako nejdulezitejsi clovek tam po mem muzi...a teda dopoledne desne brecel,chtel byt jen u nas,bylo to na nej totiz moc lidi,pri obrade ho muz drzel pak uz tam pobihal 😀 a vecer jsme si s muzem rekli,ze kdyby tam nebyl,bylo by to bez nej zvlastni,proste to cely tak nejak ozivil a i kdyz dopoledne brecel,tak ho vzdycky nekdo pohlidal a nekdo se o nej postaral...na obed jsme byli v restauraci,on spal venku v kocarua nekdo tam vzdycky z rodiny sel hlidat a dobrovolne musim podotknout 😀 a odpoledne uz super...byl sice s nami ale nestarali jsme se o nej..ja si to uzila maximalne a kdyby tam nebyl muj syn,tak bych si to prave neuzila,porad bych na nej myslela a prislo by me to vuci nemu jako podraz...vubec se toho neboj...na svatbe bude tolik lidi a v tom pripade chuv,ze se onej vzdycky nekdo postara 😉 preju vam hodne stesti a krasnou svatbu 😵

eloana
28. kvě 2011

Ahoj take jsme se s manzelem brali az kdyz bylo dceri rok a pul..... nebyla to velka svatba.... zvladlo se to i s detma -byli jsme jen na obed a pak jsme sli slavit domu.... kazdopadne dcera by s cizi osobou urcite nesla...
jinak obrad cely prorvala a kdyz jsem mela rict ano -.kricela nee:D