Svatba v těhotenství. Jak jste si ji užily?

gimik
11. led 2008

Holky, jak jste si užily svatbu, pokud jste čekaly miminko? Nemrzelo vás to? Já se budu vdávat ve 4 měsíci, bojím se jak mi padnou šaty a jest-li si svatbu vůbec užiju ? Napište, prosím zkušenosti, jaký to je vdávat se těhu a jestli vám nebylo blbě ...? Moc díky

🙂

mallorry
11. led 2008

ahoj gimik, ja se teda vdavala a tehotna jsem nebyla...ale znam spoustu holek, co se vdavalo tehotnych...ve 4 mesici ti treba uz spatne nebude, vetsinou byva spatne jen v prnim trimestru...ale kazdej to ma jinak 😀 to je pravda. Jenda znama se vdavala sna na konci tretiho a mela saty na zip, ale nepocitala s tim, ze ji narostou prsa a nevlezla se do nich! takze nakonec musela tyden pred svatbou vybrat jiny saty, takze urcite pri vyberu satu dej prednost tem se snerovanim vzadu, aby se daly pekne povolit 😉 se zipem nic neudelas... preji krasnou svatbu a neboj, uzijes si ju stejne, jako bys nebyla tehotna 😉

corsicanka
11. led 2008

gimiku, vdávala jsem se v 15. tt a svatbu mi to rozhodně nezkazilo. Spíš naopak byl krásný pocit, že už je s námi v bříšku pidi člobrdíček. Špatně mi nebylo, ale tohle je individuální. Já jsem nezvracela v těhu vůbec. Focení mě moc bavilo, na konci dubna bylo skoro letní počasí a v šatech jsem si připadala jako princezna. Šaty byly vzadu šněrovací, jak píše Mallorry a nebylo to ani poznat. (na BRMS mám album) Ve 4. měsíci bříško ještě není tak velké. Akorát mě trošku tlačily kostice u korzetu, až jsem si sedla. Vydržela jsem v nich ještě krájení dortu a pak se šla převléct. Takže doporučuju na večer pohodlnější šatičky. Pití alkoholu jsem pro zdraví mimča taky klidně oželela. Nenapadá mě, co by tě ještě mohlo mrzet. Sestřenice se taky vdávala těhotná a svatbu jí trochu pokazil jenom únos nevěsty. Trvalo věčnost, než ji manžel našel, a k večeru už byla dost utahaná. Unášení jsem se proto radši vyhnula.

jabber
11. led 2008

Ahoj gimik, já jsem se vdávala v 5. měsíci a svatba byla super, skvěle jsem si to užila 🙂. Špatně mi nebylo, ale mě nebylo špatně za celou dobu těhotenství ani jednou. Bylo to naštěstí v březnu, nevím ale jak bych to snášela ve vedrech. Bříško už jsem trošku měla. Šaty jsem měla sukni se šněrovacím korzetem, na poslední zkoušce jsem byla týden před svatbou a korzet se dal vzadu libovolně povolovat, takže bez problému 🙂. Vydržela jsem v nich (a tancovala) až do časných ranních hodin 😀 . Alkohol jsem klidně oželela, stejně mi v těhotenství vůbec nic neříkal (stejně jako kafe), za celou tu dobu - asi 16 hodin - jsem měla jen přípitek a trošku vína. Důležité jsou pohodlné boty s nízkým podpatkem.
Únos nevěsty jsme taky nedělali, podle mě se tím akorát přeruší zábava 🙂
Tak si to pěkně užij 😉

mallorry
11. led 2008

corsicanka ahoj, ja si te pamatuju z BRMS, chodila jsem taky do svateb duben 07🙂)) pamatujes si me?🙂)) tak ja uz su taky v tom 😉 😀

gimik
autor
11. led 2008

Ahojky holky, tak to jste mě uklidnily. My jsme se chtěli brát už dřív a takle se to nějak stalo a je tu už miminek 🙂 . Spíš mě mrzí, že si budou ostatní myslet, že se musíme brát. Že je to takové jiné, než kdyby jsme se vzali a potom zrovna plánovali miminko. Moc děkuji za rady 🙂

acornika
11. led 2008

Tak my jsme se brali v srpnu a já byla ve 4měsíci, svatbu jsme si užili všichni, taky jsem se bála, že mi nebudou šaty a byli, vybrala jsem si se šněrováním a vypadala jsem myslím v nich hezky ( v albíčku mám fotku a fotky z celé svatby na beremese.cz ) a je pravda že tak do 4měsíce moc bříško ještě není, u mě bylo vidět jen malinko z profilu, blbě mi na svatbě nebylo , ale jak už psala corsicanka tak je to individuální, mě v těhu taky blbě nebylo. Alkohol jsem měla jen na přípitek trochu šampáňa a pak jsem jedla o každého trochu abych se nepřeplácala a nebylo mi šoufl a vůbec mi nevadilo že nemůžu alkohol, pro mě to nebylo důležitý. Šatečky jsem si k večeru taky převlékla a hlavně botky, protože jsem za den den z podpatků měla nateklé nožky. Takže doporučuji pohodlné věci a boty na převlečení. Jinak jediný, že jsem byla večer už trochu unavená, ale pak jsme seděli a povídali a bylo to fain. Na svatbu moc ráda vzpomínám, byla nádherná a pocit, že malá už byla při tom s námi byl pro mě krásný. Únos nevěsty jsme si nepřáli a ani mě manža nepřenášel abychom náhodou neupadli. A to že si lidi budou myslet, že se berete kvůli miminku na to pečte, každý si myslí svoje, my plánovali taky svatbu už od Vánoc a já otěhtněla v květnu, hlavní je, ať váš den je ten nejkrásnější. Přeji Vám všechno nej do manželství a zdravé krásné miminko 🙂 😉

kikimaruska
13. led 2008

My plánovali svatbu na léto 08 a neplánovaně to vypadá, že budu zrovna tou dobou rodit. Tak nevíme zda svatbu udělat třeba v dubnu, kdy budu v 6 měsíci...trochu se bojíme aby se něco nestalo, když jsem doma na rizikovém...abychom pak nelitovali...a byli sice oddaní, ale nakonec bez prcka, jak se to stalo kamarádce ☹ . Takže asi svatbu oddálíme až bude prckovi tak rok... 😉

zanetka82
13. led 2008

ahoj holki ja se vdavala v dubnu a v červenci jsem porodila.bylo mi krasně. měla jsem šaty kde nešlo nic poznat a i kdyby 😀 my už doma jednoho vylupka měli. bylo mi dobře a užívala jsem si to akorat sem byla pak už strašně unavena. vstavala jsem v 6 ráno a do postele jsem se dostala ve 4 rano. 😅 . tak vam přejí krasne svadby a ať si to užijete i přes to bříško.

caira
13. led 2008

gimik vubec se neboj, ja se vdavala v 16tt a desne jsem se bala, ze mi nebudou saty, ze mi bude blbe a buhvico a nakonec to bylo vsechno uplne uzasne 🙂
A to ja to mela o to komplikovanejsi, ze zijeme s manzou v anglii a svatba byla v cechach, takze saty jsem mela zamluvene tam { samosebou z doby, kdy jsem jeste tehu nebyla} a do cech jsem letela az tyden pred svatbou..takze si umis predstavit tu paniku, kdyby mi saty nebyly 🙂 , ale nakonec my byli uplne perfektne i kdyz pres prsa jsme je museli o neco malo vic povolit a naopak i v pase my byly malicko vetsi, kvuli nevolnostem..
Nejlepsi je mit saty na snerovacku, urcite se nedoporucuji saty korzet zvlast, sukne zvlast kvuli brisku, takhle kdyz mas saty vcelku na snerovacku tak se utahnou nebo povoli,kde je poptreba 😉 ..mrkni mi do alba { na beremese} mam tam fotky satu...
Svatbu jsme si uzili naprosto super, alespon jsem se nemusela bat, ze budu mit kocovinu 😀

alianka
15. led 2008

ahojky, taky jsme svatbu planovali od kvetna a ja otehotnela v srpnu, takze v den svatby jsem byla v nejakem 7tt. mela jsem docela strach, ptz mi byvalo dost blbe a k tomu jsem par dni predtim trochu krvacela, tak mi doktor doporucil klidovy rezim a spise lezet. no ale nakonec se svatba bajecne vydarila, jakmile se mi vecer udelalo nevolno, tak jsem se sla prevlect, mela jsem dost tezke saty. takze jak uz psaly holky, rozhodne pocitej s necim pohodlnym na vecer (i boticky). moc jsem pravda netancovala, ale i tak jsem si zabavu uzila do tri rana. Jedine co me tam hodne vycerpavalo bylo foceni, ale dalo se to prezit 🙂
takze preju at si to krasne uzijes a vse se vydari jak by sis prala 😵

many
15. led 2008

tak já se chtěla vždycky vdávat před dětma 😉 takže jsem se vzali a měsíc před svatbou jsem vynechala antikoncepci,aby to pak časem přišlo 😉 já osobně bych se těhotná nevdávala,ale to je věc každýho 😉 i moje sestra taky otěhotněla a svatbu jako těhotná nechce v žádným případě,protože by si ji pořádně neužila,tak jedině až bude mimi venku a bude ho mít kdo pohlídat 🙂 ale co čtu,tak se dost holek vdává s bříškem 😉 tam je blbý to,že nemůžeš pořádně zablbnout ale i tak si ji snad užiješ 😉 to už je na tobě,hlavní je aby ti jak naschvál nebylo zle a nemusela brzo se svatby pryč,protože to je škoda,je to fakt nádherný den 😉 takže ti přeju ať ti vše dobře dopadne a ať je ti dobře a krásné přípravy 😀

evcafrank
15. led 2008

ahojky, tak já jsem se vdávala v 11.tt 😉, plánovali jsme jí rok do předu a mimi si k nám našlo cestu dřív než jsme čekali 😎 , svatbu jsem si užila skvěle 😉 trošku alkoholu jsem taky vypila(no přípitky 😉 ) a to mi bohatě stačilo🙂 unavená jsem byla neskutečně, ale to bych byla asi i normálně, pže jsem před svatbou moc nespala 😀 a spát jsem šla až ve 3 ráno 😉
jak holky doporučujou, tak základ je pohodlné přezutí 😀
klidně koukni do alba na BMS 😉 - šaty jsem před svatbou měnila, pže ty původní neměly šňerovačku a nešly povolit (bříško by bylo ok, ale poprsí jsem tam nevecpala 😀 😀 😀 )

caira
16. led 2008

evca tak to znam..prsa byl taky orisek...nastesti ty me puvodne vybrane byly na snerovacku, takze nakonec problem se saty nebyl. Musim rict, ze jsem si to bajecne uzila, vubec mi neprislo, ze bych byla tehu, a to jsem fakt byla 16tt, brisko skoro neviditelne, alkohol jsem mela na pripitek, ale ja na piti stejne nejak nejsem, takze v tom to nebyl problem, blbla jsem tam az do dvou do rana dokud nezavirali a pak jsem teda odpadla jako kote 😀
Musim rict, ze jsem nakonec rada, ze to bylo tak jak to bylo, alespon tam byla mala uz v ten den s nama 🙂

ronikacz
17. led 2008

Ahoj, ja som sa vydavala, ked som bola v druhom mesiaci a svadbu som si uzila. Jedine coho som sa bala, boli korzetove saty, ze by mi moc tlacili na brucho, ale inak v pohode.Jedine s cim som mala problem bolo kamuflovat a kamuflovat.Este to nikto nevedel a kazdy si chcel pripijat s nevestou.Takze som zvladla polku pripitku pri rozbijani taniera a potom uz som sa z toho vzdy vyvliekla.Ale svadbu som si uzila, zle mi nebolo...

berynka
17. led 2008

Ahoj, taky jsem se vdávala těhotná (14. tt) a bylo to v pohodě. Do šatů jsem se vešla, pila nealko drinky a šla spát asi ve dvanáct 🙂 a bavila jsem se fakt skvěle.
Gimik: ať si každý myslí, co chce! 😝 Já jsem zastánce tradice, že se má dítě narodit do manžeství 😉 . A jestli se narodí pět měsíců po svatbě... do toho je každému prd.

gimik
autor
23. led 2008

Holky, děkuji za odpovědi 🙂. Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli jste byli na svatební cestě nebo jste to raději odložili? Přemýšlíme, že by jsme někam v květnu zajeli, ale najednu stranu se bojím, budu už v pátém měsíci. Není to risk ☹ . Moc díky ...

meni
23. led 2008

Kamarádka se vdávala v pátém měsící, šaty si šla zamlouvat na poslední chvíli, aby jí právě byly,kvůli docela rychle rostoucímu bříšku, ale svatbu si moc neužila, asi jako jedné z mála těhulek jí bylo špatně po celé těhu, trapas byl, když všichni chtěli přenesení nevěsty přes práh, a ona žádná křehulka není, ale manžel jí vždycky unesl, a najednou šok, protože jí nemohl unést, a když už jí konečně zvedl, tak jí málem pustil... Hned po obědě se převlékla do "civilu", a kvůli nevolnostem si ani nezatancovala. Dost nerada na svatbu vzpomíná, pže kdyby je do toho ostatní nenutili, aby se mimčo narodilo do manželství, byla by se vdávala až po narození mimča. Ale zas si myslím, že to je velká vyjímka, aby bylo někomu špatně celou dobu těhotenství tak jako jí...

caira
23. led 2008

gimik tak my svatebku odkladame, moje vysnena svatebni cesta je Vanocni New York, no a to uz bych s 30tt briskem tezko dala, takze to nechavame na pristi rok, to uz male bude cca devet mesicu a bude moct letet s nama 🙂

Meni: taky si myslim, ze kamaradka fakt byla jedna z mala, komu se tohle stalo, je fakt, ze my meli svatbu naplanovanou uz pul roku pred tim, nez jsem otehotnela, takze uz bych to ani posouvat nechtela,ale mela jsem kliku, ze nevolnosti me presli cca tyden pred svatbou 😀 😀 Ale treba jsem slysela od kamaradky story, ze ackoliv tehu nebyla tak se pri svatebnim obede pozvracela, nebot pri krmeni ji manza "soupnul" polivku s knedlickem do pusy tak rychle, ze ji zaskocilo, zacala se dusit a zvracet {jeste, ze pres novomanzele prehazuji ten stary ubrus,co} 😀

aluska1
24. led 2008

Ahoj gimik, ja se budu vdavat na konci 7 mesice. Ted jsem v 5. a uz mam pekne brisko, nastesti jsem skoro nic nepribrala, takze jen to brisko, ale i tak pocitam, ze na svatbe budu pekna velryba 🙂)) Ale vubec to neresim, jsem hrozne moc stastna ze mam Mathiaska v brisku a stejne tak i muj nastavajici. Miminko bylo planovane a vedeli jsme, ze se budeme brat az v pozdejsim stadiu tehotenstvi.
A na svatbu se moc tesime.... udelame ji spis klidnejsi, v male hospudce, asi 30 lidi a asi jen tak do 19h do vecera.
Ja uz jednu svatbu mela (jsem rozvedena) a tenkrat jsem to desne prozivala - byla to vetsi svatba, vsechno muselo byt naprosto perfektni, romanticke atd. Povedla se, ale ted uz jsem ponekud rozumnejsi a vim, ze jsou mnohem dulezitejsi veci na svete nez je svatba.
A co se tyce svatebni cesty - ja bych to asi neriskovala, mozna spis jen tady v Cechach nejaky prijemny penzion...

gimik
autor
24. led 2008

Holky,budu se vdávat v 16tt. myslíte, že už bude vidět bříško nebo se to ještě stratí 🙂 ? Budu mít popnuté šaty, takže jsem zvědavá 😉 ...

jabber
24. led 2008

gimik - my jsme na svatební cestu jeli, vdávala jsem se v 5. měsíci - na začátku března a na přelomu března a dubna jsme jeli na 14 dní na Fuerteventuru. Byli jsme zvyklí hodně cestovat, několikrát za rok, a tak jsme chtěli ještě poslední dovču bez dětí 🙂, neměla jsem za celou dobu těhotenství žádný problém, takže nebyl důvod se toho nějak bát a sýčkovat, že by se zrovna mělo něco stát. Přesto jsme si ale vybrali destinaci, kam bysme asi normálně nejeli, z důvodu délky letu (chtěli jsme max 4 hod) a nějakou civilizovanou zem (jinak máme rádi větší 'divočinu' 😀 ) , kdyby přece jen něco, tak aby lékařská péče byla na úrovni. A taky hrálo roli to, že manžel je surfař, takže on si jezdil a já se zatím válela na pláži. Měli jsme na celou dobu půjčený auto a celý ostrov i sousední jsme projeli. A bylo to bezvadný, jsem ráda, že jsme byli. Mrkni taky na diskuzi 'zahraniční dovolená v těhotenství' - je tady v těhotenství 😉 .
Jinak bříško v 16tt jsem měla malinko už vidět, nevím jestli upnuté šaty nejsou trošku risk, když si je zkoušíš ještě bez bříška...

aluska1
25. led 2008

Gimiku, já v 16 týdnu měla bříško ještě opravdu malinké - bylo vidět jen když jsem si sedla a byl to spíš takový "špek" (jsem štíhlá a bříško jsem měla vždy ploché). Růst my začalo tak od 18 týdne, nejdřív pomalu a pak během týdne vyskočilo tak, že jsem se najednou nevešla do žádných kalhot.
Jenže ono je to u každého jinak - kolegyně měla zřetelné bříško už ve 14. týdnu.. takže babo raď ☹

amartina
27. led 2008

Ahoj holky,
já se budu vdávaT NA ZAČÁTKU OSMÉHO MĚSÍCE, máte s tím některá zkušenost? trochu se bojím o mimíska.
Díky Martina

jabber
27. led 2008

amartina - myslím, že mimískovi se nic nestane, ale řekla bych, že pro tebe už to nebude moc pohodlné 😒 Mě na začátku osmého měsíce už solidně táhlo bříško k zemi 🙂 bylo pro mě namáhavé vylézt schody do druhého patra (kde bydlíme) a už jsem hodně posedávala.

aluska1
27. led 2008

Ahoj Amartino, ja se budu vdávat na konci 7 měsíce. O mimíska se nebojím - protože na úřad mě odvezou, tu chvilku to tam odstojím a pak budu sedět v restauraci. Prostě hlavně pohoda a klid - žádné stresy a hlavně jsme už všem inzerovali, že pro nás svatba končí v 19h, protože si myslím že budu unavená. Navíc všichni počítají s tím, že pokud by mi nebylo nejlépe, prostě holt půjdeme domů dřív a všichni to respektují....Mimisek je pro nás nejdůležitější, takže se mu svatební den plně podřídí.

hasimaa
31. led 2008

Ahoj vsechny,
je mi to hloupe se na to ptat, ale premyslime nad svatbou nez se prcek narodi a nevime, jestli to financne utahnem. Tak jsem se chtela zeptat, nemate tuseni na kolik tak vyleze normalni svatba pro 45lidi??Jsme siroka rodina, tak pocet snizit nejde 🙂 Radi bychom se vzali pred tim, nez mrnousek prijde na svet, ale mamka me strasi, ze to bude stat 50tisic. Me to pripada hodne. Tak se obracim na Vas "zkusene", jestli byste mi poradily. Dekuju 🙂

aluska1
31. led 2008

Ahoj Hasimo, tak zcela orientačně - na svatbě jsme měli 33 lidí a hostina nás stála 25.000,- (jídlo, pití, květinová výzdoba na stolech), šaty nevěsty 6.000,-, boty 1500,-,kytka pro nevěstu a maminky 2000,-, kapela 4.000,-, kadernice a nalíčení 1500,-, prstýnky 8.000,-, a k tomu další věci,které už radši nevím kolik stály - svatební dort, cukroví a chlebíčky na stoly, výslužky, svatební oznámení, svatební koláčky, stužky na auto, myrty do klopy, spodní prádlo, šperky, úprava nehtů, fotograf... no bylo toho požehnaně a z těch peněz se mi ještě teď protáčejí panenky.
A to byla svatba na malém městě (neumím si to představit třeba v Praze..)
Teď plánujeme svatbu pro 30 lidí, ale vzhledem k tomu, že už jsem jednu "dokonalou" svatbu zažila a že vím, že je to jen škoda peněz, tak jsme od spousty věcí upustili (oznámení pošleme elektronicky, hudba bude reprodukovaná, atd.) a radši schováme peníze pro mimíska..

aponchie
31. led 2008

nas svatba vysla na par susnu delali sme to na baraku u prarodicu v zari slunicko svitilo,saty jsem mela darem pujcene,boty tenisky bile od tamanu pac me natekaly nohy.,manza oblek v polsku i boty kozene cca5tis celkem,vysluzky sem nechtela tchyne je zaplatila na truc sama 😀 dort a cukrovi cca1500+babicka napekla ze sveho vdolecky,nakup v makru3000tis viz uzeniny salamy salaty ajine veci na tabule misy atd bylo toho mega moc nakup v kauflandu jako doplnky ke stolovani pecivo chip atd.kadernik kosmetika 1000kc,ubytovani na noc v hotelu pro nas a svedky1600celkem,beznim 1500celkove,potom obed v hotelu lazne kostelec zlin suprova prava svickova nudlova polevka piti co kdo ctel cca25lidi utratat za toto 6000tisic,tot vse slivovice od dedy jiny chlast v makru prstynky pod pultem bez marze za 4tis cca celkem maximalne 25tis a to desne moc prehanim ceny v obchodech nikdo nemel hlad kazdej vecer dostal celou jednu misu sebou domu pac se to nesnedlo vse jsme si delali a pripravovali sami 4dny pred svatbou jeste v den svatby sem jela v 6rano do obchodu na pecivo cerstve jinak uz bych to po druhe neprehanela nemusim mit bile saty a tak ale vseci kolem do me huceli 😀 me se libi kamoska ta mela nadherne saty ala60leta mini puntikovane kremove kytku za 300kc do ruky boty svoje kabelka ze sekace na radnici jeli v patek v desti trolejbusem zenich sii sal s chlapama v bufetu rum a vyrazili super nalada bezva lide a pak meli sami s rodici jen obed v hospode bez rezervace a pak grilovacka s kamaradama

hasimaa
2. únor 2008

Aluska a aponchie, moc vam dekuji za odpoved! 🙂

amartina
3. únor 2008

Ahoj holky,
hasimoo, ja planuji take svatbu jeste ted v tehu a nas vyjde pro +- 40 osob na slusnej balik a myslim,ze do tech 50 tisicku se nevejdem 🙂 Ja si vsechno pisu a pocitam a ted uz vim toto:
hostina bude stat asi do 30 000,-
obřad 3600,-
oblek pro zenicha 8000,- (a to jeste musime koupit kosili,kravatu a boty, takze dalsi 3000,-)
saty pro me cca 5000,-
prstynky kolem 8000,-
oznameni kolem 1000,-
dort, zakusky, oblozene misy - to zatim nemam tucha
myrty a stuzky na auta + svatebni kolacky, kosicky na kolacky,....... 🙂 🙂 🙂

Tak hodne stesti, na kdy to planujete? My budem mit svatbu 3.kvetna 🙂