Svatba v těhotenství. Jak jste si ji užily?

gimik
11. led 2008

Holky, jak jste si užily svatbu, pokud jste čekaly miminko? Nemrzelo vás to? Já se budu vdávat ve 4 měsíci, bojím se jak mi padnou šaty a jest-li si svatbu vůbec užiju ? Napište, prosím zkušenosti, jaký to je vdávat se těhu a jestli vám nebylo blbě ...? Moc díky

🙂

jabber
3. únor 2008

hasimaa - nás stála svatba pro 26 lidí necelých 70 000,-. Hostina stála 25 000,- a měli jsme vlastní víno od strejdy z Moravy. Za dort, koláčky a minidezerty jsme dali necelých 9 000,- (objednala jsem dort za 5000 - manžela málem klepla pepka, když pro něj jel 😀 - ale mě se strašně líbil a řekla jsem si, že se vdávám jednou za život - teda snad -tak co 😀 ), prstýnky stály 6 000,- , kapela 4000,- , za půjčení šatů jsem dala 6500,- , fotograf 3000,- (video nám točil kamarád) a další drahá položka byly kytky, včetně myrt a stuh 7000,-. No a pak už se nastřádaly takový 'drobnosti' jako kadeřnice, nehty, oznámení, krabice na výslužky + stuhy, výzdoba doma na dveře, polštářek pod prstýnky, toaletní papíry, ubrousky a kapesníčky s ženichem a nevěstou 🙂, nějaké pohoštění než se odjede na obřad....a už to lítalo 🙂. Jo a taky jsem nechala dělat čokoládičky do výslužek s našimi jmény a poděkováním. A bylo to fakt super, svatbu jsme si neskutečně užili a nebýt těch peněz, tak do toho jdeme klidně znova 😀

janaboris
5. únor 2008

Ahojky,my měli naplánovanou svatbu od dubna 2007,v srpnu jsme byli na IVF a v říjnu jsme se brali.
Šaty mi byli obtáhlé,přestože jsem měla malé bříško,takže se mi špatně dýchalo.
Na hostině jsme netancovali z důvodu malého prostoru,takže jsem skoro pořád jen seděla.
Ze začátku těhotenství mi bylo stále špatně,sladké jsem nemohla ani vidět.
Když jsem šla na WC tak jsem bojovala se šatama...
A navečer mě začala bolet hlava a cítila jsem se už dost unavená...
Po hostině jsme s manželem lehli a chrupkali až do rána.
Pro mě ani svatba nebyla tak důležitá jako spíš pocit že mám v bříšku naše dlouho vytoužené miminko.
Měli jsme pouze 14 lidí,takže to byla malinká ale pěkná svatba. 🙂

hasimaa
5. únor 2008

juuu to je cisel 🙂

vsem dekuju za prispevky! Ja jsem zvedava, jak to vyjde nas. Bereme se 7.3. takze za mesic. Netusila jsem, jak je tezke ulovit termin na radnici. Zila jsem v predstave, ze prijdu a reknu si nejake datum, oni me zapisi a je to. A ono prd!Na kazdy mesic jsou predem vypsane dva terminy a ty se musi cloveku hodit. Zatim jsme delali predbezny odhad a pro 50 lidi to odhadujem do 40tisic. Prstynky vysly na 1000 (znama), oznameni si delame sami, dort a veskere vysluzky 3000, me saty 4000 a muj "nastavajici" ma novy oblek z lonska.Hostina bez tvrdeho olkoholu nam odhadli na 25000. (obed a raut) Tak se uvidi. Jen doufam, ze bude hezke pocasi a ne nejaka plickanice 😉

gimik
autor
5. únor 2008

hasimaa: Ahojky, já se budu taky vdávat v březnu. Teda spíš 29.března.Budu v 16tt. Budeme mít jenom 30 lidí 🙂 . A mě už to přijde jako dost velká svatba. S přítelem jsme spolu 5let a svatbu jsme plánovali na červen, ale hold se to nějak uspíšilo. Budeme to mít v kostele, tak doufám, že už bude teplo a nezmrzneme tam 😉

hasimaa
5. únor 2008

gimik: Ahoj! Taky doufam,ze bude hezky. Kdyz to tak vezmes tak leden pekny byl a zadnou velkou zimu (jestli vubec nejakou) neocekavam 🙂 . Ja bych taky byla pro nizsi pocet, ale ono to proste nejde. tech 50lidi jsou opravdu jen blizka rodina se kterymi udrzujeme styky.Takze neni zbyti 🙂 Svatbu jsme planovali az na pristi rok, ale nejak se nam to rozlezelov hlave a uspisili jsme to 🙂 . V 16tt mam za sebou a to jeste nebudes pravdepodobne mit brisko, takze ti to bude sluset v satech a budes si moct vybrat vsechny 🙂 Ja musela volit takove, ktere budu moct povolit podle toho, jak mi prcek s briskem povyrostou. Dnes jsem si je byla vybirat a jeste to videt nebyl-korzet to skvele schoval 🙂

pavluskak
25. únor 2008

Já mohu z vlastní zkušenosti bohužel 😀 porovnat obě varianty ... Při první svatbě jsem těhotná nebyla, ale stejně jsem si ji moc neužila díky "úžasnému" únosu... Nakonec to manželství nedopadlo... Když jsem se vdávala podruhé, měla jsem asi 3a půl měsíce před porodem, svatba to byla malá, tajná, ale krásná. Bříško mi naštěstí rostlo až do svatby pomalinku, takže s šatama žádný problém nebyl, měla jsem sukni a šněrovací korzet, také mám foto v albíčku. Opravdu jsem si tu svatbu užila, žádné nervy, nikdo do ničeho nekecal, prostě klídeček a pohodička... Sice jsme si nejdříve říkali, že počkáme až se mimi narodí, ale díky našim úžasným zákonům jsme si museli pospíšit, aby se manžel nemusel o své mimi soudit... ☹ ale nelitujeme...

angienka
25. únor 2008

Ahojky...ja som sa vydavala v 3.mesiaci,saty som si pre istotu vyberala 2tyzdne pred svatbou,brusko moc vidiet nebolo-ja som to na sebe poznala,lebo ako kazda nevesta som chcela byt dokonala,ale nelutujem,lebo sme tiez zvazovali termin o 2mesiace neskor a v 5mesiaci to na mne uz bolo pekne vidiet. No neviem,ci som si svadbu uzila az tak,akoby som nebola tehotna...i ked bola pekna. Tiez som rozmyslala,ze sa vezmeme az po narodeni dietatka,ale tiez koly zakonom-kedze som tiez slovenka a manzel cech-takze komplikovane a som rada...i ked to nebolo presne podla mojich predstav, sklamana niesom.

jana.rce
26. únor 2008

ahoj vespolek.
to nas ceka svatba tuhle sobotu, 1.3. a jsem ve 20.tydnu, takze brisko uz je docela znatelne 😉 saty jsem zkousela minuly tyden a vubec nic v nich neni poznat. Samozrejme mam se snerovanim vzadu a diky super strihu to fakt dobre maskuje🙂
co se tyka nakladu, tak se asi dostaneme na 40 tisic a bude nas cca 30 lidi. Usetrili jsme snad jen na oznameni, ktere jsem delala sama. Hostinu mame v restauraci, takze za normal ceny, ale to se pry do 25tis. se vsim vsudy vejdeme, tak se uvidi potom. Kytky mame kupodivu levne _maximalne 1.800 Kc a to je moje, 2x maminky, 2x svedkyne, 1x druzicka a jeste myrty pro vsechny a do aut.....
Moje nevolnosti ustali asi v polovine 4. mesice, takze ani s timhle by problem byt nemel....vsem, ktere to ceka stejne jako nas preji pohodovou svatbu a at se vse vydari 😉