Svatba v třetím trimestru, jak jste to zvládaly?

tininecka
23. lis 2015

Holky, vdávala jste se některá v třetím trimestru a jak jste to zvládaly? Díky za Vaše zkušenosti 😉

efijil
23. lis 2015

Ahojky, já se vdávala ve 22.tt. Byla jsem do té doby bez komplikací a žádné zdravotní problémy jsem neměla. Bylo ukrutné teplo, takže to bylo nejpříjemné nejen pro mě, ale i po zbytek svatebčanů. Svatba proběhla v pohodě, rádi na ten den vzpomínáme. Jen ty přípravy před tím byly poměrně vyčerpávající a nekonečné. Svatbu jsme pojali v tradičním duchu, měli jsme asi 30 lidí na hostinu a dalších 20 večer. Zaleží na hromadě okolností, ale myslím, že se to zvládnout dá... Klidně piš dotazy, co by Tě konkrétně zajímlo... 🙂

medakote
23. lis 2015

Sestřenka se vdávala v 8. měsíci, svatby jsem se zúčastnila. Zvládla to celkem dobře, i když večer už byla unavená. Ale byla to jednoduchá svatba, obřad, oběd a posezení, bez tance a velkých zábav, bez dlouhého focení a končila brzy. Ale hodně závisí na idndividuálním stavu a jakou svatbu chceš. Pokud se budeš cítit dobře a nebudeš mít žádné potíže , upravíš program svým možnostem a zorganizuješ si to tak, aby se Ti o většinu věcí někdo postaral, tak nemusí být problém.

Já jsem ve třetím trimestru teď a za sebe bych to asi nedala, těhotenství snáším dost špatně. Zvládla bych maximálně obřad, oběd a domů na kafe a byla bych ráda, pokud bych dokázala po dobu obřadu stát. Takže to je fakt hodně individuální. A pokud do toho půjdeš, opravdu doporučuji co nejvíc věcí přehodit na někoho jiného, kdo se o to postará, a hlavně spolehlivého! A odpustit si náročný program.

barumat
23. lis 2015

Ahoj, já se budu vdávat v lednu nebo v únoru, tzn. asi v šestým/sedmým měsíci. Jelikož je to moje druhá svatba, bereme se jen kvůli právním důsledkům, já svatby neprožívám a přítel je vysloveně nesnáší, dojdeme to tak říkajíc jen podepsat. Takže to vůbec neřeším, teda krom oblečení, nad tím trošku přemýšlím. Zatím bych to viděla na bílý legíny/úzký bílý těhukalhoty do béžových kozaček, nějakou hezkou halenku k tomu a nad pupek nějakej hezčí pásek... Nemáte někdo nějakej tip? I když to bude jen formalita, nechci tam přijít jako úplnej vágus 😀

sromulenka
23. lis 2015

Ahojky, já se vdávala v 5 měsíci, v květnu. Trošku mě mrzelo, že jsme si s manželem nemohly naplánovat vtipný novomanželský tanec. Já těhotná a manžel před operací zad. Svatební šaty jsem měla ale dle svého přání - s dlouhou krajkovou vlečkou.Braly jsme se v katedrále a tam krásně padly. Nejvíce jsem se bála, zda my nebude špatně z jídla. Nebylo 🙂 . Vše mi sedlo. Přeci jen 5 měsíc už je lepší než 3. Program jsem naplánovala já a rozdělila úkoly.Novomanželský tanec, kvíz, poznávání partnera, tombola, tanec s balónky a jiné,tradice..vše jsme zvládli. 😉 Jsem detailistka, takže i když jsem byla těhotná, svatba je jen jednou a já ji chtěla mít dle svého a vyplatilo se..

izzybickerstaff
23. lis 2015

@barumat třeba Victoria Grace a Happymum mají úplně jednoduché bílé šaty po kolena. Happymum možná a VG určitě by šly nosit i po porodu. Já jsem sukňový typ, tak by se mi v legínách nechtělo 🙂

barumat
23. lis 2015

@izzybickerstaff Já ani na první svatbě šaty neměla, resp. měla, ale pouzdrový se sakem jako kostýmek, a v lednu/únoru se teda radši teple oblíknu, než mrznout v šatech 😀 Ale tak jako tak díky za tip, určitě se kouknu, třeba mě něco zaujme a změním názor 🙂

izzybickerstaff
23. lis 2015

@barumat Pouzdrovky musely být super, kdybych si dokázala odpustit velkou róbu, tak půjdu právě takhle 🙂 Já právě ani pro sebe do práce zatím žádnou vyloženě hezkou světlou halenku nikde neviděla, tak by mi přišly šaty jednodušší než shánět tři různý kusy oděvu. Ale nechci přesvědčovat, třeba se potom ozvi, co jsi nakonec pořídila.

barumat
23. lis 2015

@izzybickerstaff Jo, tak jsem mrkla a ještě dodávám, že kvůli tomu, že dojdu na radnici, řeknu "ano" a podepíšu se, si nehodlám koupit šaty dvakrát dražší, než si kupuju standardně (netěhotná) a který pak fakt unosím 😀 Cokoliv nad 900,- Kč beru jako zbytečně vyhozený prachy 🙂 Ale jako chápu, že u svatby jsem asi jediná, kdo to tak má, takže to, prosím, neber jako nevděk, budu ráda, když mi někdo hodí tip na nějakou rozumně drahou halenku nebo šaty. Jen prostě ani normálně do oblečení takhle neinvestuju, natožpak pro svatbu a ještě s břichem... 😉

jancamachovka
23. lis 2015

ahojky,já se vdávala v roce 2010 v červnu..Byla jsem v 7 měsíci,obřad byl v pravé poledne a zrovna byli tropy..Ale zvládla jsem to..svatba byla veliká..i tancování jsem zvládla..Musela jsem jen pomalinku..

luckylee
23. lis 2015

Ja se budu vdavat pristi vikend,to budu 23+5tt.Je to sice nase prvni svatba ale bereme se hlavne kvuli malemu a ani jeden netouzime po velke svatbe a pritel na sebe nevezme oblek.😀 Na matrice jsme byli asi pred 14ti dny a od te doby jsme si to stihli vse zaridit.Bude nas jen 10.Rodice a sourozenci.Obrad,obed v restauraci,kafe se zakuskem,vsichni dostanou zakusek domu a do 18h konec.V hloubi duse by se mi i libilo mit dlouhe bile saty ale za uplne jinych okolnosti.Ted budu mit modre saty s krajkou,bile sacko a bile botky.Uz tak si v tom pripadam jak jelitko tluste.😀

izzybickerstaff
23. lis 2015

@barumat V pohodě 🙂 Mám zaměstnání s dresscodem (velvyslanectví) a tohle jsou skoro jediné obchody se sortimentem, ve kterém se tam můžu objevit, takže mám ohledně oblečení nejspíš oproti většině pokřivené vnímání 🙂 Většina těhotenského oblečení v Bonprixu nebo HM a tak se mi nelíbí...ale když se tu najde někdo, kdo ti napíše tip na hezké elegantní oblečení za normální obnos, tak si klidně taky nechám poradit 🙂

mpbk
23. lis 2015

Záleží na tvém stavu, já bych to určitě nedala. Svatbu jsme měli větší(asi 70lidí) ale i jako netěhotná jsem večer padla únavou. Mě je třeba furt špatně, zvracím a hodně spím, takže bych počkala až po porodu, nebo bych to vyřešila jen obřadem a třeba obědem. Ale jestli se citíš v pohodě, tak je to v pohodě.

barborka09
23. lis 2015

@barumat Já se vdával dva měsíce před porodem a taky sem oblečení nijak neřešila - měla jsem černé těhotenské kalhoty a k tomu takovou lepší těhotenskou halenku. Myslím že to vzhledem k břichu vypadlo decentně i když jsem měla kalhoty. Taky jsme pojali svatbu spíše kvůli formalitám - pouze svědci a jejich partneři, pak oběd a rychle domů. Nám to tak vyhovovalo a bylo to bez stresu. Teda jeden stres trochu byl. Večer před obřadem jsem si zkoušela boty v kterých půjdu a nebyl problém si je obout. Ovšem ráno byla situace plně jiná - do bot jsem se nevešla ani omylem, tak jsme ještě jeli koupit boty abych tam nešla v pohorkách.

papalinka
23. lis 2015

@tininecka vdávala jsem se v 35tt. Zvládla jsem vše úplně v pohodě, celé těhotenství jsem se cítila dobře. Byla to klasická svatba, v jednu obřad, pak focení v přírodě, oběd, večerní zábava, decentně jsem tančila a bavila se s hosty až do dvou do rána. Teď jsem těhotná znovu a určitě bych to tentokrát nedala, tohle druhé těhotenství snáším mnohem hůř, takže hlavně ty sama musíš vědět, jak na tom jsi.

tininecka
autor
26. lis 2015

Děkuji všem za příspěvky. Tak už máme termín svatby- druhý víkend v březnu. A termín porodu mám koncem dubna,tak to snad zvládnu. Představu o své svatbě jsem měla vždycky jinou- vdávat se v létě (jsem hroznej zmrzlík) a nebýt těhotná. Ale když už je to tak, jak to je .... Tak si to hodlám užít. Jen mám hrůzu ze sepsání svatebních hostů. A snad bude vše dokonce těhotenství v poho, ale to teď nikdo neví. Tak mi držte palce

barumat
26. lis 2015

Já dneska prohrábla skříň a našla nečekanýho favorita na svatební úbor 😀