Svobodná matka, jde to vůbec zvládnout?

simonabu
17. črc 2020

Ahoj, jste některá svobodná matka dvou dětí a máte psa? Jak to zvládáte?
S partnerem nám to dlouhodobě neklape a ja se bojím udělat krok ze vztahu pryč, protože mám pocit, že to nezvládnu hlavně finančně a nebudu mít čas na děti, abych pro nás vidělala dost peněz. Navíc jsou děti malé (2 a 4,5).
Děkuji za Vaše zkušenosti..
Simona

barulina
21. črc 2020

@simonabu hele, me si muj nasel, kdyz jsem cekala maleho. Takze uplne mazec. Jenze janvedela ze rodinu chci. Zatim vse klape, pfisti rok se ma stehovat swm k nam do ovy, ale praci tady hleda aktivne uz ted. No a pokud to nevyjde, tak asi uz na to ale taky kaslu

kaja2016
21. črc 2020

@veronikav31 Nevim, jestli jsem uz odpovidala, ale ty ruzne pridavky ti vyrovnaji opravdu jen do zivotniho minima - tzn v pripade teto maminky to je cca 5000Kc nad ramec najmu. Zazalovat za neplaceni muze alimentu, ale soudy se tahnou i nekolik let a stejne ty penize nemusi nikdy videt. Zkratka pocitat s tim, ze nekde neco dostane fakt nejde. Dokonce i dostat se do azylaku je slozite. Ja se docela v tech davkacj orientuju, protoze jsme jeden cas byli na tom spatne ( manzel byl bez prace) a opravdu se z toho zit neda. Pak je jeste hmotna nouze, ale to nesmis mit nic na ucte, stavebni sporeni ani majetek. Samozrejme lidi s tim ruzne smelej a nekdo si z davem zije obstojne, ale to musis zkratka podvadet.

kaja2016
21. črc 2020

@simonabu Hele to si nemyslim, ze bys musela prodavat dum. Jakoze na najem ti nic nedaji, ale na elektriku, vytapeni, vodu by ti prispeli. Nevim, kolik manzel vydelava, muzes zadat s nim ci sama. Pokud sama tak musis nahlasit ze mate rozdelenou domacnost. Take bys to mohla resit tak, ze pujdes do podnajmu a pozadas sama z nove najemni smlouvy.