Syn bude mít narozeniny, svátek a Vánoce v jednom měsíci

miatka
17. zář 2013

Ahoj maminy! 🙂 Termín porodu mám 10.12. a s přítelem se nám líbí jméno Adam. Jiné jméno se nám nelibí a nebo je v rodině. Ale bojíme se, že v dospělosti bude na nás syn naštvaný, že vše bude mít v jednom měsíci. Myslím si, že dneska se svátek už neřeší jako kdysi. Maximálně dnes dostaneme čokoládu od babičky, příspěvek na facebooku a to je vše. Jaký máte názor? Děkuji

uztotakbude
17. zář 2013

Nebude naštvaný. Dáte mu zvlášť dárky vánoční, ve Štědrý večer a zvlášť jako ochutnávku nějaký maličký dáreček ke svátku ráno. Většinou nějaká drobnost.

veruska007
17. zář 2013

Jo, taky máme kamarády, co mají děti narozené kolem Vánoc a jmenují se Eva, Adam, Natálie, Šimon a Štěpán. Já bych to teda nedělala. Narozeniny a Vánoce - to jde, narozeniny s dortem ráno, Vánoce večer... ale ještě svátek k tomu, to už je blbé. Pokud byste chtěli jedináčka, tak řekněme... ale budete-li mít víc dětí, tak jedno bude slavit 3x/rok a Adámek jen jednou - myslím, že by mu to bylo líto.

tasha12
17. zář 2013

Ja mám dva priklady, pre ktore som svojim detom vyberala meno tak, aby neboli v jednom mesiaci s ich narodeninami.
1. Moja svokra je Evka a narodena 24.12. Povedala, ze nikdy by to svojmu dietatu neurobila. Ze samozrejme termin porodu sa ovlyvnuje tazsie, ale ze jej rodicia dali este aj meno vianocne, tak s tym sa nezmierila doteraz. A pritom sa jej meno paci, len nie to, ze pripada na vianoce. Aj my jsme pri dcere uvazovali nad Evou a nakoniec jsme dali letne meno.
2. Kamarat je narodeny 2 dni pred vianocami, a cele cele detsvo chodili tety, ujovia, starky gratulovat az v ramci vianocnej navstevy. Pricom jeho bratovi chodili vyslovene iba kvoli jeho narodkam.
Ja na zaklade tychto skusenosti z okolia som si povedala, ze este bude urcite vela veci mojim detom luto a naco pridavat dalsie. Takze jsme hladali mena aby boli nie blizko pri vianociach a pri narodkach. Tazky vyber to bol🙂).

mija412
17. zář 2013

Taky přemýšlíme, jak to udělat 🙂
Termín porodu mám 6.11. a přemýšlíme o tom, že by to byl Martin po tatínkovi. Je jasné, že nevíme, kdy to nakonec bude, ale říkala jsem si, že bude mít svátek a narozeniny a za měsíc vánoce a pak celý rok nic. Ale jak manžel říká, stejně to o tom svátku a narozeninách ani tolik není, co bude třeba, tak se koupí bez ohledu na svátek a narozeniny.
Ještě uvidíme, jak se nakonec rozhodneme 🙂

daniela1983
17. zář 2013

narodila som sa 23.12. na slovensku je moje meno 3.1. nikdy mi to nevadilo.
asi je to tym ze vsetci som sme boli v tom case, dedko 22.12. mama 2.1. babka 5.1.
bolo super mat narodeniny blizko vianoc

barborka09
17. zář 2013

@miatka Dcera má svátek 4.12, pak vánoce no a v druhé polovině ledna narozky. Malá s tím v pěti letech problémy nemá, spíš si to nijak neuvědomuje. Zatím mám pocit že největší problém to je pro mě - během dvou měsíců je třeba řešit dvoje oslav a vánoce, do toho chtějí tety, babičky,... vědět co jí pořídit a už mi pak dochází inspirace. Tak držím pěsti ať se rozhodnete pro vás správně. Jinak Adam je moc hezké jméno a jesli se na něm oba shodnete tak bych ho dala i když budete mí svátek a vánoce v jednom.

lenicka07
17. zář 2013

Já mám zatím děti malé, takže nevím jak hodně jim to bude vadit, ale zase to bude relativně spravedlivé, protože holka je narozená 3. ledna a svátek má 31. ledna. Kluk je sice v dubnu ale svátek má 26. prosince. U nás jsme svátky nikdy moc extra neřešili, radši jsme vybrali jména která se nám opravdu líbila a doufáme že s nimi i děti budou spokojené. Spíš jsme si upletli bič sami na sebe, protože to bude výdajů a přemýšlení nad dárky najednou. 🙂 A oslav se dá dělat spoustu, nemusí to být jen o svátku. Pokud budou děti smutné z toho, že to mají všechno za sebou, určitě jim vymyslím nějakou příležitost. 🙂

ssassi
17. zář 2013

mám narozeniny 29.12. a žiju. svátek mám sice v srpnu, ale to jsou prázdniny, takže většinou tak maximálně čokoláda od babičky, ostatní byli na dovolené.... horší to má synek můj, svátek a narozeniny má v jednom týdnu - a oboje uprostřed prázdnin. ale myslím, že kluci to tak neřeší. obzvlášť nějaké svátky. a až bude velký, může na panáka bez ohledu na svátek ;o)

pajenka
17. zář 2013

Podle mě by bylo nejhorší, kdyby byl svátek, narozeniny a Vánoce v jeden den. Pokud se vám to jméno líbí, tak ho dejte 🙂 Tchýně je 18.12. a jmenuje se Eva a bere to v pohodě. Další známá to vyřešila tak, že slaví místo celého roku půl (syn je narozený 25.12. a slaví 25.6. jakoby rok a půl, jestli chápeš). Dělá to tak od začátku a syn je s tím smířený a je rád, že má vánoční a narozeninové dárky oddělené. A jak píšeš, na svátek se moc v dnešní době nehraje.

julka15
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pisisvori
17. zář 2013

dcera má svátek 14 dní po narozeninách a mrzí mě, že jsem to neudělala jinak...synovec má narozeniny 26.12 a taky je to takové divné, když za dva dny dostává zase dárky, co je starší tak ani nedostává počádný dort, protože kdo to bude jíst, že jo🙂. Narození moc vybrat nejde, ale jméno ano tak bych asi přemýšlela o jiném.

coxa
17. zář 2013

My jsme taky zvažovali Adama, pak jsme to posunuli alespoň na Davida, protože manžel byl zásadně proti, aby měl svátek na Štědrý den a zpětně jsem uznala, že měl pravdu. A stejně to ani teď není to ono. Větší rozestup by byl býval lepší. 😖 Myslím, že děti rády slaví a rády jsou středem pozornosti a ubírat jim ty příležitosti nebo je naštosovat hned za sebou je asi škoda.

evitaa
17. zář 2013

Jsem Eva a na můj svátek si vzpomene jen mamka a manžel, když mu to náležitě dopředu připomínám. Za mě bych Adama ani Evu nedala.

missymici
17. zář 2013

Kluk je narozeny ve stejny den kdy má svatek a za tyden ma vanoce 🙂

kacenka1979
17. zář 2013

NNevím teta je eva narozena 24.12.:-) takže smula...ale darky dostává tři🙂 přítel je 23.12. A dáváme mu dárek ten den+ pak vánoční....nevím třeba dnes má svátek Kryštof...za 2 dny mám tp🙂 taky jsem uvažovala že je to blbý mno ale já jsem byla rozhodnuta od 5 tt tak to měnit nebudu! Dostane malý dárek a narozky oslaví potom jak se patří vánoce má za 3 měsíce to je ok🙂 a ona se určo najde příležitost na nějaký dáreček i v létě🙂 navíc svátky až tak moc neslavime...upřímně si poprejem max bonbóny nebo třeba kino...takže bych nechala adama a basta!🙂 ps:jméno se má vybrat dle pocitů , u mě to bylo jasné...prostě mě napadlo a tak mi přijde že to tak má být....jako že jsem od začátku věděla že 100% cekám syna prostě vnuknuti🙂

leni78
18. zář 2013

Ja jsem narozena na svůj svátek a vyborne tím bavím při narozeninách společnost, aneb, prejte mi všichni jeste jednou. Rozhodně dite neni o nic ochuzeno to jsou nesmysly 😀

alpakovo
18. zář 2013

syn má mikuláše, vánoce, hned v lednu narozeniny a v únoru svátek.... zatím ho to nějak netrápí,ale ošizený mi taky nepříjde, na vše mu přejeme zvlášť

krystalka
18. zář 2013

Moje mamka je narozená na Štědrý den a vždycky jsme jí přáli k narozeninám i s dárečky už ráno a večer normálně měla dárky pod stromečkem 🙂. A nebo prostě oslavit narozeniny nebo svátek nějaký jiný den poblíž toho data, my v podstatě jen výjimečně slavíme svátky a narozeniny v ten určitý den, většinou je to nejbližší datum o víkendu a kdy jsme schopní se sejít všichni (pracujeme někdo i o víkendech, tak to prostě plánujeme i podle toho)...a přímo na ten narozeninový den dáme třeba jen malý dáreček, ale dort a hlavní oslava je pak klidně později...nikomu to v rodině nevadí 🙂

ankava
18. zář 2013

Moje dcera je dva dny před Štědrým dnem, jméno jsme proto vybírali s ohledem na narozeniny a Vánoce. Někdo může litovat, že má vše najednou, někomu je to ukradené, ale nedá se dopředu odhadnout, jaké to naše dítě bude, takže já jsem to rozhodla s ohledem na dítě, aby mi to moje dcera jednou nevyčetla a nemusela se v tomto cítit ošizená.

amabilis
18. zář 2013

Znám několik lidí, kteří mají narozeniny/svátek o vánocích a všichni vypráví, jak jim to jako dětem bylo líto...

kopretina77
30. zář 2013

já bych v tom problém neviděla,vůbec bych tohle neřešila a jméno Adam bych dala.

naty
2. říj 2013

my máme Daniela - svátek v prosinci, narozky v lednu...nezanedbáváme ani jedno z toho, takže si myslím, že jako problém to cítit nebude...ale hlavu bych si s tím nelámala, na takových "bolístkách" život nestojí, ne? 🙂