Syndrom vyhoření. Jak se pozná?

pavoucice35
17. lis 2008

Čauky,nevíte někdo jak se pozná sindrom vyhoření asi jsem ve fázi do něj zapadnout,prosí o pomoc ☹

nikiii
12. zář 2011

@baji Vyplněno 😉

baji
12. zář 2011

moc děkuji🙂

esterka610
12. zář 2011

Je to tam a jsem zvědavá na výsledky 😉

baji
13. zář 2011

díky moc, já taky 😉

kristipa
13. zář 2011

taky vyplněno

hamma
13. zář 2011

Vyplněno, jsem zvědavá na výsledky. Bude z toho diplomka?

baji
13. zář 2011

díky moc oběma, diplomka přímo ne, jen ročníkovka, kde půjde hlavně o to vytvořit návrh standardizovaného testu s normami, kterým by se dala rizika vyhoření měřit plus něco k psychohygieně.. diplomku mám zatím vybranou obecnější - podoby mateřství současné generace českých matek, takže sem určitě s nějakým průzkumem ještě zas zavítám 😉

baji
13. zář 2011

jinak děkuji moc všem, které se průzkumu zúčastnily, už mám díky vám dostatek respondentů, takže sběr dat už během zítřka ukončím, tak kdyby si chtěl ještě někdo dotazník vyplnit, tak si prosím pospěšte 😉

mili84
13. zář 2011

zajímavé téma. vyplněno, odesláno 🙂

paolin
13. zář 2011

taky vyplněno a odesláno 🙂

mailli
13. zář 2011

vyplněno a odesláno 🙂 příjemně zpracovaný dotazník a překvapivé téma, jsem zvědavá na výsledky 😉

berenika39
13. zář 2011

taky jsem poslala, doufám, že nevadí, že mám 14 dní po skončení mateřské 😒

baji
13. zář 2011

díky moc všem 🙂
@berenika39 no snad mi tam nevypadnete jako nějaký extrém 😉 😀

louherz
14. zář 2011

taky jsem vyplnila, celkem mě to téma zajímá a týká se i mého povolání zdravotní sestry

baji
14. zář 2011

ano, zdravotní sestřičky jsou snad jedny z nejohroženějších...

ještě mě napadá, kdybyste si někdo chtěl o tom něco přečíst - z hlediska těch pomáhajících profesí, tady je taková příručka Státního zdravotního ústavu
http://www.szu.cz/uploads/documents/czzp/edice/...

berenika39
14. zář 2011

@baji ne, nemyslím, a pokud ano, tak výsledky měním k lepšímu🙂.
hezký den.

eeefffaaa
15. zář 2011

@baji chtela jsem vyplnit dotaznik a uz tam neni...je to mozne??

baji
17. zář 2011

@eeefffaaa ano, už jsem měla nasbíráno dost respondentů, teď už vyhodnocuji data 😉

motilek
10. dub 2012

😨 😵 😵 😨

hlavinka
23. led 2013

@baji Zdravim
ka jemu vysledku jsi dospela?

Skoda, ze uz jsem to nestihla vyplnit, obavam se, ze jsem slibna kandidatka .-(

Holky, jak jste syndrom vyhoreni na MD vyresily? Nikdo za mne "praci" nevezme, nemuzu odjet na dovolenou nebo dat vypoved. Vubec nevim, co s tim. Jsem uz proste na dne, hned se vytocim, kricim, vse mne obtezuje, chci mit klid, jsem podrazdena, agresivni. Bere se na to nejaky lek? Zas ale nechci brat Neurol nebo neco, jen oblbovaky ☹ Chce to vyresit pricinu a to jaksi nejde... Ach jo

konidana
13. únor 2013

@hlavinka Vyřešila jsem to nástupem do práce. 3roky doma mne úplně odrovnaly. Takže když byl druhýmu děcku rok, tak jsme se s manželem vystřídali. Mohu 1000x doporučit!! Tak dva, dva a půl roku, jsem doma ještě zvládla, pak došly rezervy a já se začla hroutit. V práci jsem se asi po roce docela vzpamatovala, a konečně trochu přibrala. Teď mám krizi číslo 2. Obě děti do školky, dojíždění, manžel mimo v práci ... O nějakých rezervách nemůže být už ani řeč.... Kdybych spala pravidelně 8h, tak bych byla v pohodě, ale to se mi podaří max 1x nebo 2x do týdne. Vstávám v 5, děti, školka práce, školka a doma jsme opět v pět. Večeře, večrníček a spát. Nic víc. Ale to nic víc nejde každý den, občas taky peru, občas manžel kouká do půlnoci na televizi .... (a mam tu smůlu že na spaní potřebuji klidné místo, které prostě v našem 2+kk není) Na dnešek jsem spala asi 5 hodin a mám pocit, že každým okamžikem spadnu, protože prostě tělo usíná a fyzicky nemůže.

hlavinka
18. únor 2013

@konidana to je mi lito, ze jsi ted stale unavena. Prave mi prijde, ze s praci se to na jednu stranu zhorsi - musis ty domaci prace delat po praci a nic jineho nestihnes. Ale zas mas aspon pocit ohodnoceni v praci.
U nas by vymena nesla, manzel ma praci dobre placenou, ja nic moc ☹

konidana
5. bře 2013

@hlavinka Ano, pokud budete v práci oba, tak se to zhorší. To právě teď nastalo u nás. Manžel je pryč celý týden, někdy přijede ve středu, takže je všecko na mě. Předtím, když byl místo mne doma s dětma , tak to bylo v pohodě - chodila jsem domů k teplý večeři:D. Jo, zbejvá na mne úklid, a po jeho vaření je co uklízet, ale na druhou stranu komplet nakoupí a navaří. Jenže já když se nevyspím, tak mě taky všecko točí , křičím na děti, potřebuju klid, a ten není. Takže jsem na tom dost podobně. Já vím, že to mám z nevyspání, snažím se chodit spát hned jak to jde, ale když to nejde tak s tím nic neudělám.

hlavinka
5. bře 2013

@konidana to je mi lito, ze jsi na vse sama ☹ ach jo. jenze jak to zaridit, ze? kdyby mel aspon hodne penez, tak si zaplati nejakou pani na vypomoc....
Ja ted beru uz skoro mesic antidepresiva a pomohlo to. Zklidnila jsem se a je to o neco lepsi. Neni to 100% tni, ale je to na dobre ceste. Tak jsem rada, ze jsem za doktorkou sla, zbytecne bych se stale trapila.

janula28
9. bře 2013

ahoj, také mám cosi jako syndrom vyhoření, jsem doma už od r.2007, každý den je úplně stejný, ráno s nejstarším do školky, s prostředním 😀 a kočárkem na krátkou procházku a na nákup, domů na oběd, odpolední spánek prostředního a další procházka s kočárkem do školky pro nejstaršího...jsem doma s dětma 5 let, začínám 6.rok a během té doby jsem byla s manželem 2x na večeři, jinak jsem každý večer byla s dětma doma...a už toho mám plné zuby, nic mě nebaví, jsem podrážděná, až zlá na kluky, zbytečně na ně křičím a hlavně si to už absolutně neužívám, nemám chuť s dětma objevovat nové věci, cokoliv se učit, mě už ani nebaví si s dětma hrát, je to šílené...dnes jsem kontaktovala jednu kamarádku, o které jsem zjistila, že dělá emoční terapii, tak jsem moc zvědavá na setkání

lukava
17. bře 2013

@janula28 ajajaj, tak přesně tento stereotyp mě také ubíjí, snad jaro přinese trochu sil, mám jednoho náročného chlapečka, nespí, pláče, má alergie a jsem celkově ko, obdivuji všechny maminky s několika dětmi...u nás jen manžel, kluk, pes, nákupy, vaření, nemocná prababička, do toho řešíme stěhování....mám toho nad hlavu a nic mě nebaví, možná je to i obdobím, ale jsem už i sama sobě protivná 😠

jajinka27
26. bře 2013

@janula28 tak tohle mám momentálně taky :( co ta emoční terapie?

rearea
2. pro 2013

Dobrý den, mohla bych Vás požádat o vyplnění dotazníku ohledně syndromu vyhoření? Je zcela anonymní a bude použit na soutěž SOČ. http://www.survio.com/survey/d/B5W9M9L9V6N8I8T1Z

maruberu
2. pro 2013

@rearea vyplněno 🙂