Tablety do myčky. Jaké používáte?

marselina
7. lis 2008

ahojky holky,chtěla bych poprosit ty z vás,které máte doma myčku,zda mi můžete dát tip jaké tablety používáte..vůbec se v tom neorientuju,myčku nám dovezli dnes,tak že nemám ani nic vyzkoušeného,budu ráda za každé doporučení.

elitera
7. lis 2008

není levnější prášek, leštidlo a sůl zvlášť? Já jsem slyšela, že se tablety nemají používat, protože je v nich obvykle ta kulička, která je z vosku a zanáší to odpad.
Jinak obecně z těch neeko je dobrej asi calgonit - ještě jsem neslyšela, že by si na to někdo stěžoval 🙂

marselina
autor
7. lis 2008

elitera:já právě vůbec nevím,než nám tu myčku zapojí tak si chtěla nějaké ty přípravky obstarat.snad mi tady některá maminka poradí co používá.

aponchie
7. lis 2008

lepsi je prasek calgonit 🙂

elitera
7. lis 2008

Já používám prášek, momentálně na běžně špinavý nádobí Sodasan a na víc špinavý Somat, co jsem vykradla mamce. Mam Sonet sůl do myčky a Ecover leštidlo, ale to nedoporučuju, určitě si koupím příště jiný.

len
7. lis 2008

Já jsem jednoznačně taky pro prášek, a to nejen z cenového hlediska... Našim právě ta kulička z tablet Calgonit ucpala čerpadlo, záruku jim neuznali a oprava byla drahá 😝

marselina
autor
7. lis 2008

ufff,toho ale je,no snad něco koupím a hlavně dobře koupím 😀

aponchie
7. lis 2008

ja mela tablety a malo se rozpousteji a spatne myjou ..prasek je lepsi teda pro me aspon 😝

elitera
7. lis 2008

jo, právě od len jsem to slyšela s těma tabletama 🙂

aponchie
7. lis 2008

ja mela pul roku ten prasek zlutej !!!a delam denne jednu mycku v prumeru a ted koupim ten bilej me prijde ten zlutej,ze trosku vic smrdi citronem

marselina
autor
7. lis 2008

moc děkuji za rady,ted jsem se tak trošku na netu dívala,co všechno ten calgonit vlastně nabízí.když tedy koupím prášek,tak musím koupit i zvlášt leštidlo a sůl,že????tablety raději vzdám at se nám myčka nerozbije hned po krátkém čase.
připadám si jako blbec,ale fakt se v tomhle vůbec neorientuju a z kamarádek myčku nikdo nemá,že by mi poradil.

marselina
autor
7. lis 2008

tak že s vůní citrusu raději nebrat???

elitera
7. lis 2008

no, musíš, musíš... v podstatě nemusíš, ale leštidlo působí na schnutí (a nezůstávání fleků od vody) a sůl na změkčování vody. Mě teda akorát strašně rozčiluje to případný svítící světýlko, když něco z toho chybí 😉

len
7. lis 2008

Já to tu šířím jako odstrašující příklad 😀 Ale fakt je, že máma byla rozžhavená doběla, protože měla pocit, že když si koupí pěkně drahou myčku a do ní ty nejdražší tablety, nemá žádný opravář nárok jí říct, že udělala velkou chybu a že se to bohužel stává relativně často... A pak jí poradil, že jestli chce mermomocí ty tablety používat dál, má z toho tu kuličku předem vyrejpnout 😀 Pak koupila nějaký bez kuličky a ty zase kompletně sežraly obrázky na hrnečkách, takže já jsem navždy věrná prášku... Somat nebo Calgonit jsou dobrý 🙂

len
7. lis 2008

Ale tu sůl dosypávám tak jednou do roka (myju cca 1x za dva dny), leštidlo tak jednou za dva měsíce, určitě se to nemusí doplňovat pokaždý 🙂

domina
7. lis 2008

myslím, že lepší než prášek je gel.já jsem spokojená s práškem calgonitem, měla jsem somat, ale ten moc nemyl

elitera
7. lis 2008

tak četnost doplňování mě ani nenapadlo zmiňovat, ale máš pravdu. Ono se to možná vlastně nemusí dodávat, když se používají ty tablety X v 1, protože mě nenapadá, co jinýho by v nich bylo 🙂

grej
7. lis 2008

Já zatím používám Somat, chystám se vyzkoušet Calgonit. Máma vyzkoušela oboje a prý je lepší Calgonit. Já teda zase nedám dopustit na tablety (Somat). Prášku mám mohem větší spotřebu než je potřeba. Nejsem schopná tam toho dát míň. U tablety je to jedno, šoupnu tam jednu a hotovo... Mám starší myčku, taky mě štve, když jí tam svítí to světýlko že chybí lesk :D
Minule jsem koupila ty "lepší" tablety i s leskem a docela dobrý. TeĎ jsem omylem šáhla po těch bez lesku a myslím,že to myje úplně stejně. A lesk dolejvám, protože to fakt pak svítí,...

elitera
7. lis 2008

No když už gel, tak se tam rovnou dá dát prací sliz a místo leštidla ocet. Mimochodem, kdybys chtěla ekologickou sůl a počkala na poštu, mám doma přebytečný dvě kila soli od Sodasanu, protože jsem se posledně při nákupu uklikla.

elitera
7. lis 2008

A mimochodem, snad s každou myčkou ti doručí 2 tablety Calgonitu jako reklamní dárek, takže to nemusíš hrotit 🙂

marselina
autor
7. lis 2008

holky moc děkuji rady už se cítím víc orientovaná a ne tak blbá 😀 😀

aponchie
7. lis 2008

ja se chystam tu mycku vycistit a nevim co se dava na cisteni poradite?

grej
7. lis 2008

On existuje i gel do myčky? Tak to jsem zase za opicema 😀

aponchie
7. lis 2008

ja jsem taky za opicema ja prehlizim vse ..chci jen ten prasek pac vydrzi dlouho a pere paradne 😀

marselina
autor
7. lis 2008

aponchie:ted jsem se dívala a mají od calgonitu i přímo čistič myček 250ml/226kč

aponchie
7. lis 2008

ty vogo tak to je sila to je drahe jak ten prasek na pul roku skoro 😀 😀 😀

domina
7. lis 2008

tam hodím vymačkanej citron na dodělání, leskne se parádně pak,voní taky, ale jak moc se vyčistí,narozdíl od toho čističe to netuším.ale co taky se starým citronem...

grej
7. lis 2008

Domina - to tam jen tak dáš citron? Jako třeba do přihrádky na příbory??

domina
7. lis 2008

rozpůlenej a do přihrádky na příbory.

grej
7. lis 2008

Díky za tip - zkusím to 😉