Tablety do myčky. Jaké používáte?

marselina
7. lis 2008

ahojky holky,chtěla bych poprosit ty z vás,které máte doma myčku,zda mi můžete dát tip jaké tablety používáte..vůbec se v tom neorientuju,myčku nám dovezli dnes,tak že nemám ani nic vyzkoušeného,budu ráda za každé doporučení.

mysinka
7. lis 2008

V tomhle mě neskutečně s..e manža, protože neustále vymýšlí nějaký čistič myčky a leštidlo turbo dry a tak 😝 další sračky navíc do kanalizace a určitě to zůstává i na tom nádobí. Rok jsme měli místo leštidla ocet a byla to paráda, ale můj drahý moc kouká na televizi a nechá se snadno ovlivnit reklamou 😠 Tak jsem mu kus toho turbodry leštidla odčerpala a dolila vodou. Nepoznal vůůůůůbec nic 😀 😀 😀

lennis
7. lis 2008

u nás teda myje nejlíp somat, používala jsem dlooouho calgonit, pak byl test v Testovinách a vyhrál to somat, tak jsem to zkusila a je lepší - v naší vodě, taky používám občas Euronu, teď máme sůl Eurona a ostatní vše somat 😉

elitera
7. lis 2008

lennis, a s tou Euronou jsi spokojená? Používáš taky prášek do myčky, kromě tý soli?

kulicka
7. lis 2008

Ja pouzivam Reinette. Ale nevim estli se da v CR sehnat. Je to nemecka znacka a je ekologicka 😉 (koukam pod poklicku, takze je. Maji i jar na nadobi s morskou soli a ten myje uzasne).

vachovka
7. lis 2008

baby tak ja som asi 200 rokov za opicami lebo som vobec nevedela ze existuje aj prasok do mycky 😕 Ako sa to davkuje?Dava sa to tam jak tabletka? 😅

elitera
7. lis 2008

vachovka, prášek do myčky byl nečekaně první, tablety přišly později 😉 Já mám v přihrádce na prášek rysky, pokud mám špinavější nádobí, dám víc, na míň špinavý míň. Rysky má i moje odměrka a na asi každým prášku je taky napsáno, kolik se ho asi má dávkovat.

eho
7. lis 2008

Tak já se přidám - mám super myčku. Dávám tam Somat tablety- Standard, když nemá sůl nebo leštidlo tak svítí a já teda dolívám leštidlo a dosypu sůl. Je to potřeba nebo ne? A jak jí oblbnout aby nesvítila. V návodu jsem to kdysi hledala a nenašla, teď ani nevím kde je. Jo a čistidlo - jednou za rok koupím Somat čistič myčky - stojí kolem 80 Kč, krásně se pak leskne.

dzany
7. lis 2008

ahoj,
tak já myju tak 1x za 2 dny a používam prášek Calgonit (modrý), leštidlo Somat a sůl nejlevnější možnou Goash z Tety 3kg za 68Kč a pak jednou za 3 měs. čistím - z DM-ka čistič asi cca za 50Kč a je fakt supr, myčka je po něm krásně čistá. a filtry čistím 1x za měsíc dýl mi to nevydrží. 😉

elitera
7. lis 2008

eho, obávám se, že ji neoblbneš, moje myčka to měla myslím i v návodu.

iza
7. lis 2008

holky teda já jsem teď úplně vyvalená..my myčku nikdy neměli, teď jsme si jí koupili a tak se snažím v tom nějak zorientovat...můžete mi to někdo všechno napsat jk pro blbýho?..pokud budu kupovat prášek tak mám dokoupit ještě co? a jak často dávat?pokud tablety tak mi hrozí zanesení odpadu, ale zase nebudu muset dosypávat,pokud dám citron nemusím dát leštění, pokud dám ocet tak co?ehhh už jsem se v tom zamotala pomooooct 😅

iza
7. lis 2008

ježííš..tak teď mi manžel řekl,že myčka má na tablety jen jeden program a že má dvojtý filtr tak by za kulička snad nic neměla ucpat ne? bože to je věda 😕

dzany
7. lis 2008

izo . já tablety nikdy neměla ale prášek dosypávaš při každém mytí, leštidlo cca 1x za týden - podle toho jak často budeš mýt a sůl - to mi vždy zasvítí kontrolka (cca 1x za 2 měs.) takže moc práce s tím není.

lennis
10. lis 2008

Elitero, Euronu kupuju když tam je něco v akci, teď jsem měla 3kg soli za 120Kč, což je krása, ale jinak používám většinou Somat, myje nejlíp. Měla jsem vše od Eurony do myčky, ale takový zázrak za tu cenu to nebyl, sice myje dobře, ale somat to udělá stejně, ale za podstatně lepší cenu. Eurona je tady někde téma samo o sobě, mám toho od toho dost. Měla jsem levný prostředky do myčky, calgonit - tablety i prášek, i tekutý nějaký průmyslový prášek, ale u mně vede somat. Záleží na značce myčky a tvrdosti vody v každý oblasti 😉 .
Izo, kupuji vše zvlášť, sůl, prášek, leštidlo. Myčku vymývám calgonitem prostředkem dle návodu. Mně se tablety nerozpouštěly tak jak měly a na skleničkám to zůstávalo.

nikka.vo
10. lis 2008

Marselina, máme myčku, kde si navolíš, jestli použáváš tablety 3v1 (prášek,leštidlo a sůl v jednom) a myčka si nebere sůl ze zásobníku. Od začátku používáme tyhke tablety, takže tlačítko 3v1 máme zapnuté stále. Kupujeme tablety v DM 40 tablet/100,- a jsme s nima spokojený. Nemám místo na uskladňování soli, leštidla a prášku, kontolovat pořád co dochází a dokupovat 😝 a druhý hlavní důvod je lenost 😅 Takhle šáhnu pro tabletu a mám pokoj. Nádobí mám umyté i při rychlém 30 minutovém mytí 😵 🙂 Proti pachu mám pověšené v myčce citronové vonítko z DM které je vyloženě pro myčky. Takže nám rozhodně stačí obyčejné tablety a nepotřebujeme Cagonite. Jsem fakt spokojená. 😉

nikka.vo
10. lis 2008

my máme naštěstí strašně snadný přístup k filtru, myčka na nás po určité době svítí výstražným světýlkem, že máme filtr zkontrolovat, ale dělá to preventivně jednou za čas. Takže jen šáhneme dovnitř, odšroubujeme kryt,propláchneme a je to. Takže ani zanášení myčky snad nehrozí 😕

nikka.vo
10. lis 2008

kdo nemá funkci 3v1 tak musí kupovat ,,obyčejné,, tablety a ne ty s přídavkem soli a leštidla. Jinak si myčka bude brát sůl a leštidlo navíc a pak asi fakt zanese. Nebo další možnost - mít prázdné zásobníky a přehlížet svítící kontrolku na sůl a leštidlo 😝

kamiska
10. lis 2008

s pripravky Dedra zkusenost nemate? libi se me na nich ta ekologie, ale jestli jsou i "funkcni" 🙂

suki
10. lis 2008

nikka tak já to mám naprosto stejně jako ty 😉 🙂

elitera
11. lis 2008

lenni, díky 🙂 Možná o tom zauvažuju, pro mě ta ekologičnost je důležitý dost 🙂
dzany, až tak často to snad ani potřeba není - sůl tam máme od května a zatím se neozývá, leštidlo jsem přemýšlela, že vychází na roplnění tak jednou za měsíc a půl cca 🙂 Záleží rozhodně na tom, jak velkej je zásobník, jak často se myje, kolik si toho myčka bere (to jsou už info pro iza 🙂)
Mně by vadilo, že ty tablety stojí podle mě na jedno mytí mnohem víc, ne? A nedá se to nadávkovat na míň nebo víc špinavý nádobí...

mpad
11. lis 2008

Ahoj,

ráda bych se přidala se svou zkušeností, já používám tablety do myčky od firmy DEDRA a jsem velmi spokojená, nedočítala jsem poctivě, tak nevím, jeslti to už někdo nezmínil. Já si touto bytovou kosmetikou přivydělávám k mateřské, tak je mám i za nákupku, jinak v balení jich je 30 a stojí 199Kč (když se koupí 2balení tak jedno vyjde na 169Kč) ale dávám k tomu ještě i leštidlo a dokonce když mám málo špinavé nádobí, tak dám jen půlku tablety a stačí mi to bohatě 🙂 není to s tou kuličkou, jak někdo psal, že to není vhodné...........................

je ted čtu kamiska 🙂)))) tak takdy jsou ty zkušenosti, jeslti chceš vědět víc, tak se ptej 🙂 klidně i na IP

marselina
autor
11. lis 2008

nikka.vo:hmm tak naše myčka funkci 3v1 nemá,tak že už mám nkaoupenou sul,prášek a leštidlo,vše od calgonitu,dnes budeme už snad poprvé umývat nádobí v myčce,tak sand budeme spokojeni.Všem moc děkuju za typy a rady.

kamiska
11. lis 2008

mpad: 😀 ja jsem prave na odkaz narazila onehdy na MMB. zatim nemam vlastni domacnost, ale snad to co nevidet vyjde a chtela bych nakoupit vyrobky tohoto stylu. Dedra mi neprijde ani moc predrazena. Funguji i ostatni pripravky? (onehdy jsem umyvala zastenu k vane jakymsi pripravkem na odpuzovani vody a malem jsem z te chemikalie odpadla 😒 ).

Jeste nejake pripravky pro domacnost - i do mycky - ktere se trochu zavaneji ekologii?

petra2204
11. lis 2008

Mám myčku už 12 let a používám prášek Calgonit. Dávám ho do přihrádky míň než je ryska minimum a jsem spokojená, nádobí je čisté. Myji denodenně, někdy i víckrát a prášek mi stačí na půl roku, což mi nepřijde zas tak drahé. Máme měkkou vodu, takže sůl kupuji jednu roka a leštidlo to samé. Třikrát do roka myčku rozmontuji, ručně vymyji všechny sítka, filtry a tak jemným kartáčkem. Čistič mi přijde jako hodně velký sajrat 😝 . Za těch 12 let byl u nás opravář jen jednou, myčka nenapouštěla vodu, protože měla suchý pryskyřicový filtr po naší týdenní nepřítomnosti (asi se jí stýskalo 😀 ), takže stačilo do myčky nalít vodu z konvice, filtr se nacucal a jelo se dál.
Teď uvažuji o koupi nové, větší myčky a zajíalo by mě, jaké máte zkušenosti, jakou zančku koupit, dík 😉 .

lennis
11. lis 2008

mpad - napiš víc o bytový kosmet. Dedra, nevím, neznám, ráda počtu co je dobré a co ne, písni, kde najdu info... 😉

herminka
11. lis 2008

Kamisko, slyšela jsem kladné reference na tablety (prášek nevím) Sonett a Ecover, ty jsou ekologické. Tyto firmy mají výrobky pro kompletní péči o domácnost a jsou kavlitní, a hlavně je nemusíš kupovat od nějakých distributorů (to nesnáším 😝 ), ale bývají k sehnání ve zdravých výživách.

aima
11. lis 2008

Já jsem dřív používala tablety Somat, ty myly moc dobře, několikrát jsem vyzkoušela i Calgonit, ale to jsem tak spokojená nebyla. Teď už tablety nepoužívám a koupila jsem všechno zvlášť. Mám leštidlo Somat (to jsme koupili, když jsme myčku měli chvíli a pořádně nevěděli, co všechno tam patří 😀), sůl Clean Maximo (z Kauflandu) - 2 kg za 25 Kč - doplňuju ji cca po dvaceti cyklech, což vychází tak jednou za měsíc a půl )předpokládám, že mi ty dvě kila vydrží hodně dlouho 😅), prášek taky Clean Maximo - 1 kg za 30 Kč 🙂 A musím říct, že to myje ještě líp než Somat a je to podstatně levnější 😉

kamiska
11. lis 2008

lennis: zadej do vyhledavace - Dedra ma svoje stranky. Lze objednat i tam, nemusi to byt od distributora (teda aspon sem to tak pochopila).

herminka: o Ecoveru vim, zatim na me pusobil jako trosku drazsi, ale jeste jsem to moc nezkoumala 😉 . spis se tak porozhlizim.

mpad
11. lis 2008

DEDRA, tak holky, můžete kouknout na jejich web (www.dedra.cz) je pravda, že se dá objednat i tam, ale ne jen tak, museli byste zahájit spolupráci a objednávat si pak sami a levněji, kdo má zájem napíšu více info na mail, at tady nenarušuji debatu...........................je to jednoduché.
nejdřív jsem výrobky sama vyzkoušela a až pak začala sama objednávat a jsem nadmíru spokojená, např. aviváže, je to 750ml a naředí se z ní 4,5l aviváže za cca 100Kč nádgérné vůně, používám do domácnosti vše z dedry a perfektní, i ten čistič do koupelen s voduodpudivým efektem. Jsou tam i doplnky do domácnosti, dekorace, nádobí, svíčky, polštáře, vše najdete na tom webu,Kdo má zájem tak mi napiště mail a já vám poradím, jak si objednávat pro sebe a okolí levně nebo si přivydělat ---------------mirkapadourkova@seznam.cz----------------- odpovím, nechci sem motat zbytek, když je to o tabletách do myčky.........................!!!

kacka.va
11. lis 2008

my jsme používali somat, ale teď už máme všechno zvlášť a tablety nepoužíváme.

nursik
11. lis 2008

I zde se dá pořídit hodně věcí za málo peněz : http://hwc-produkty-prilezitost.websnadno.cz/