Tajná svatba. Máte zkušenost?

capricorn
26. zář 2010

Ahoj
chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s tajnou svatbou? Obřad jen se svědkama? 😵
Jak jste byli oblečeny, kde jste ji měli, jak to vzali rodiče,atd... 🙂
My ji chystáme v lednu 🙂
Děkuji za odpovědi.

niki2
26. zář 2010

Ja mam zkusenost pouze takovou, ze se tak ozenil bratranec. Byli v nejakem civilnim, ale paradnejsim obleceni. Jeho rodice i babicka z toho byli dost nestastni.
Nevesta si nechala i svoje prijmeni, pak se ji to hodila, kdyz se asi za rok rozvadeli 😖
Ja nevim, mne se tajny obrad nejak nelibi, pokud nekdo nechce delat velkou svatbu (coz jsem taky nechtela), tak bych fakt pozvala pouze rodice a sourozence, kteri pripadne mohou i svedcit.

eliz
26. zář 2010

Ahojky,tak my máme tajnou svatbu za sebou 😉
Je to už 5 let a byla to vpodstatě taková nutnost,protože manžel tenkrát absolutně nevycházel s mými rodiči(no ted už by to bylo v poho-děti vše změnily 😵 )
ale k věci-bylo to strašně moc fajn-už ty přípravy-bylo to takový krásně spiklenecký 😵 Brali jsme se na zámku Kačina,bylo nás celkem 8 dospělých a 2 malé děti-jen naši kamarádi.Jinak bylo všechno naprosto stejnéj jako při klasické svatbě-měla jsem krásný šaty,manžel oblek,proběhlo focení,natáčení,slavnostní oběd a "hostina" s různými tradicemi,no a protože jsme posezení kvůli malým dětem ukončili brzo,tak i dlouhatánská svatební noc 😉 😀 😵
Rodiče to vzali dobře-no co jim taky zbývalo 😀 Pro manželovu početnou oslavychtivou rodinu jsme asi za 3 týdny opekli prase 🙂
Jestli chceš tak koukni semka na fotky: http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...
Držím palce ať vše dopadne dobře-a upřímně-asi bych se zase vdávala tajně-už jen kvůli tomu,že by mi ten den nekazila moje tchýně 😀 😀 😎

capricorn
autor
26. zář 2010

🙂 to jsem ráda, že čtu i pozitiva 😀
Je jasný, že to asi (hlavně naši) budou chvilku rozdýchávat 😀
Kdybychom dělali svatbu velkou, tak by zase rozdýchávali něco jinýho 😵

@eliz sluší vám to 😉
my taky pak uděláme nějakou oslavu pro příbuzný, třeba za týden po svatbě.. 😀

martinamil
26. zář 2010

I my jsme se brali "tajně". 6 dní před porodem, abychom měli všichni stejné jméno. Byla to taková tajná, netajná svatba. Pro mě to byla druhá, pro manžela první. Abychom ale rodiče "neokradli", tak jsme jim v 11 hodin dopoledne oznámili, že se dnes v 17 hodin bereme. Nemohli tedy říci, že to nevěděli dopředu.
Oblečeni jsme byli civilně, tedy trochu slavnostněji - jeansy, košily, kravatu a já černé těhu šaty. Měli jsme prstýnky, kytici ze slunečnic a kamarád udělal pár fotek, aby měli rodiče a prarodiče.

meandra
27. zář 2010

Moje dvě kamarádky měly tajnou svatbu jen se svědky, v civilním oblečení, ale myslím, že je to škoda. Ony samy to po letech přiznaly, že si vlastně ten den ani neužily, že to vše byla jen formální rychlovka na úřadě. A teď když vidí třeba ve svém okolí nějaké rodinné přípravy na svatbu, mrzí je to. A rodičům to musí být líto, většinou se na tenhle den svých dětí těší a jsou o to ochuzeni. Pak to sice nějak stráví, co jim taky zbývá, pokud chtějí všichni dohromady hezky vycházet. Ale já vím, že bych to rodičům neudělala, ani manžel. Pokud by svatba měla být malá z finančních důvodů, tak myslím, že slavnostní oběd pro pár lidí navíc mě nezruinuje. Něco jiného by bylo, pokud by rodiče vztahu nepřáli a s partnerem se nesnesli atd.

beruska2x
27. zář 2010

@capricorn ja mela obe 😀 prvni asi se 40ti lidmi, v kapli zamku , obedem s rodinou pak oslava tad.. a neuzila jsem si to vubec stres pred tim aby vsechno klaplo, aby se na nic nezpomelo.. kazdej za mnou chodil co to a to.. no byla jsem stastna ze j povsem 😅 navic brat ohledy aby ten se neurazil, ten neji tohle... 😝 a stejne se vsem nazavdecis..

druhou jsme meli se svedkama a jijich partnery, takze nas bylo 6 meli jsme obrad v hotelu kde jsme meli i obed a pak odpoledne oslavu jinde s kamarady - grilovani svedsky stul... pohoda..
fakt jsme si to uzila, shodne veci jsme si udelala sama od pozvanek, oznameni, menu.. fakt jsem si to uzivala.. fotil nam znamej... muzes se podivat 😉
http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...

rodice to vzali v pohode, lepsi dat penize do zarizeni bytu nebo dovci a tak nez do svadby..

takze ja jsem jednoznacne za treba ne tajnou ale urco malou a pohodovou 🙂

janulle22
27. zář 2010

já ještě svatbu neměla, ale sestřenka ju měla tajnou tak, že nám to všem řekla... obřad měli s rodinou a svědky... její rodiče už nežijí, tak tam byla jen druhá strana... oběd měli jen rodiče manžela, bratr, svědci a oni dva...měla normálně svatební šaty a on oblek. brali se v úterý a v sobotu měli na chatě oslavu, byl řízek se salátem, prase, guláš... bylo to dobré, zatancovalo se, ale neměli třeba písničku pro sebe, svědci jim neudělali proslov, nedělali souteže a tak... bylo to spiš jak oslava narozenin... 😒 ale to je už na každým jak si to zorganizuje a co chce a nechce dělat na svatbě... 😵 taky jsem nad tím uvažévala, ale já pořád nějak toužím po velké svatbe, ale kdy na to budu mít netuším... 😀

capricorn
autor
29. zář 2010

@beruska2x super, nejlepší když někdo vyzkoušel obojí 😵 Svatba má být ten nejhezčí a nejpohodovější den a ne hora stresu a dohadů... 😎 Jo a pěkné fotky! 😉

Už máme zamluvený termín! Bude to 11.1. 2011 😀 😀 😀
Já se tak těšíííím 🙂

beruska2x
30. zář 2010

@capricorn jee ten chce znama taky 😀 hlavne ber ohledy jen na sebe partnera a malyho, at se to libi vam a ne na siroky okoli - fakt to za to nestoji 😉

capricorn
autor
30. zář 2010

@beruska2x souhlasím, není to svatba pro okolí ale pro nás!! 😵
A kde ji budou mít?

capricorn
autor
30. zář 2010

@beruska2x ještě to máme v 11hodin. 😀

niki2
30. zář 2010

Jeste jednou se pridam, my meli vcelku malou svatbu, opravdu jen rodina, s kterou se pravidelne vidame a malinko kamaradu. A udelali jsme si vsechno podle sebe.
Tem ruznym tetickam atd, co se obvykle resi, aby se nekdo neurazil, tak tem vsem jsme poslali jen oznami a na obrad a hostinu opravdu jen ti nejblizsi. A zda se jim to bude libit nebo ne jsme neresili, protoze to byla svatba pro nas. Takze jsme treba nemeli hudbu, ale protoze netancujeme a bylo by to pro nas spis utrpenim, tak proste nebyla. Nebo jsme nejedli polevku z jednoho talire, protoze se mi nelibilo byt zaflakana a nechat se pozorovat od ostatnich, nelibi se mi to - nebylo to 🙂 Taky jsme odjizdeli uz odpoledne na svatebni cestu, takze jsme svatebcany nechali se zasobami jidla a piti a odleteli 🙂
Mne se zda, ze pokud nekdo dela tajnou svatbu, tak tam v te rodine proste neco neni v poradku ☹ Minimalne rodice z toho budou dost smutni. Samozrejme, pokud se s nima normalne nebavite, tak pak je zbytecnost si s nimi svatbu kazit 😉

lenkabu
1. říj 2010

Svatbu má mít každej jakou chce. Jen si představte že vám ji jednou zatají vaše dítě 😉

kristi
2. říj 2010

@capricorn jááááá, a nemuzu si stezovat, bylo to super 🙂 mela jsem sv. saty, kytku a auto, manzelbyl taky v obleku

brali jsme se na Staromaku a byla zima 🙂 rodice to casem vydychali, co jinyho jim zbylo?

beruska2x
3. říj 2010

@lenkabu ja myslim ze to je uplne jedno, me by to treba nevadilo, hlavne kdyz budou stastny a vedet co delaji.. lepsi nez velka svadba a pak rychly rozvod 😉

myslim ze o te "saskarne pro ostatni" to fakt neni 😉

nasi i tchanovci teda o svadbe vedeli dopredu i ze bude bez nich a vseho ostatniho a v pohode...

evi3
3. říj 2010

ahoj mali sme svadbu len so svedkami a ich partnermi + 3 deti svedkov, takže nás bolo 9. Ale nebola to "tajná" svadba, rodičia o tom vedeli, mojim to nevadilo, svokra bola trochu dotknutá. No ale čo, bola to naša svadba, a ako taká bola super, na Novomeskej radnici na Prahe 2, bývali sme vtedy pri Pavláku, bol krásny slnečný deň, takže náš mini svadobný sprievod sa tam presunul po vlastných, nikto nešoféroval,mali sme zarezervované miesta v blízkom podniku, žiadne svadobné menu, každý si vybral z jedálneho lístku na čo mal chuť, potom sme sa presunuli k nám, deti vyzvihla babička, zastavili sa ešte nejakí ďalší kamaráti a posedeli sme do skorých ranných hodín, zopár ich u nás prespalo a my sme na druhý deń vyrazili na svadobnú cestu do južných Čiech, bolo to fajn a to bolo presne tak ako som si to predstavovala. Vždy ma desila predstava tradičnej svadby 😉

pajushka
3. říj 2010

@capricorn Ahoj, tak my měli tajnou svatbu teprve nedávno, 17.9.2010 😉 A bylo to naprosto super, nelituji a vím, že ani nikdy litovat nebudu, protože jsme si ten den opravdu maximálně užili, v pohodě, bez stresu a shonu, přesně jak jsme si představovali 🙂 Na obřadu jsme měli jen svědky a bylo to v našem společném rodném městě, na radnici.
Jinak rodičům jsme to oznámili den po a vzali je na společný obídek do restaurace.
Já měla šaty, ženich oblek, měli jsme i fotografku, o těchto pár věcí jsem se opravdu připravit nehodlala. Pár fotek, zatím jen od svědků k nakouknutí zde, časem dodám i ty "profi" 😎 http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...
Rodiče to vzali až překvapivě v pohodě, možná i proto, že jsme jim pár dnů před svatbou (o které nevěděli) oznámili, že čekáme mimi 😀 Takže v podstatě pak naznali, že jsme to lépe vyřešit nemohli 🙂 😎
Držím palce 🙂

blandik
15. říj 2010

taky jsme měli tajnou svatbu, s tím, že moje máma o tom věděla...taky jsme už čekali dítě a tak jsme to tak po těch našich 015ti letech chtěli vyřešit - asi to bude znít moc pragmaticky, ale takovou tu bílou svatbu si představuji pro čerstvě zamilované, ale my už jsme hodně jako partneři - jsme spolu vlastně téměř půl života...takže tak jsme to vyřešili...

fiallinka
15. říj 2010

Když to tu budeš psát i s fotkou, tak tajná nebude 🙂

U nás proběhla opravdu tajně, rodiče manžela byli nadšení, babička a můj otec to vzali relativně v pohodě a brzo to rozchodili, moje mamka dělala hnusné scény, kterými mi to zpětně dost pokazila (nebrala telefony, zmizela z domu, nebavila se se mnou), ale ona tak spíš jednala vzhlem k momentálně ne nejlepší psychické situaci apod., nakonec jsme to nějak smázly... Bylo to v létě, měla jsem plátěné bílé šaty a luční kytici, bylo to jen se svědky... bylo to pěkné, moc, ale kdybych si prosadila svatbu, jakou chci, tak by byla asi malá, ale přesto ne-tajná 🙂, tohle bylo vyloženě přání manžela, a přiznám se, že po 10 letech vztahu a poslouchání toho, že si mne chce vzít, ale prostě nepřekousne, jak na něj hledí lidi, jsem souhlasila. Trošku je mi líto, že jsem neměla ty dlouhé bílé šaty + reakcí mamky, ale jinak jsem spokojená doteď, takže proč ne 🙂

Jinak bylo to na mú v městě, kde nás nikdo nezná 🙂

nunacek
23. říj 2010

@capricorn Já tajnou svatbu měla a vřele doporučuju 😵 Za svědky jsme měli maminky. Tatínkové samozřejmě nechyběli. Naši jsou rozvedení, takže tam byli i jejich partneři. Bylo nás celkem 8 + fotografka + kameraman. A všichni nás poprvé ve svatební den viděli až když jsme vcházeli do obřadní síně. Ten pohled všech 6ti svatebčanů, když nás poprvé uviděli, nikdy nezapomenu 😵 Brali jsme se v pondělí, na zámku, já byla v klasických bílých šatech, manžel v bílém obleku, byly prstýnky, kytka, hostina byla v mexické restauraci, rozbíjeli jsme talíř, jedli polívku z jednoho talíře, byl první novomanželský tanec, tanec s rodiči, svatební noc v hotelu u restaurace a pak byla i svatební cesta. Ostatním blízkým jsme svatbu oznámili po obřadu zavoláním z mobilu a sms, pak druhý den dostali svatební oznámení a kus svatebního dortu a šmitec 😉 Reakce byly téměř všechny pozitivní 😉 Bylo to všechno krásně intimní a moc jsme si to užili 😵 Prostě pro nás pohádková svatba jakou jsme si vysnili 😵

sayast
23. říj 2010

predne se omlouvam, necetla jsem vse 🙂
nam se ted asi pred 14 dny ozenil muj bratranek. v nasi rodine mame vsichni velice uzky vztah, proste minimalne kazdy patek se cela rodina i kdyby na par minut schazime, muzeme si rict cokoliv 😵 . ale aby vyznelo spravne proc tim zacinam, muj bratranec byl mazlicek cele rodiny, nase slunicko, nikdy na nasich "patecnich sezenich " nechybel, najednou si nasel pritelkyni, z jineho mesta (druha strana republiky, vsichni jsme tu holku brali-i kdyz kolikrat nemela vhodne chovani, byli jsme stastny ze je bratranek spokojeny 😵 . a najednou rana, tajne se ozenil, oni dna, svedci a konec. samozrejme jsme to vsichni respektovali a nikdo nic nevycetl🙂, ale ta bolest v ocich jeho mamky (a hlavne segry ktera ho zboznovala), babicky, ktera ho mela, troufam si rict nejradsi, to se neda vzit, ale on to nevidel, nebyl tu... a tim jsem si uvedomila, ze bych tohle svym rodicum nikdy neudelala. ano, svatba my dva a rodice, max sourozenci, ale nikdy bez rodicu (pokud teda vztah funguje..).
opravdu to strasne ublizilo, ale jemu to nikdy nikdo nerekne aby se netrapil, udelal to z lasky pro ni...

veria
25. říj 2010

@nunacek Pche, to není žádná tajná svatba 😀 Tajná svatba je, když jsou u toho jen ti dva se svědky, které si v ještě tajnějším případě seženou na ulici, přece 😉

nunacek
26. říj 2010

@veria My byli jen dva se svědky a jejich partnery 😉 A cizí svědky na odsvědčení svatby bych si nikdy nevzala, to by pro mě znamenalo nedůležitost svatby, kdyby mi to odsvědčil někdo cizí, ke komu nemám žádný vztah 😉 Takže pro nás to byla tajná svatba 😉

verusky
28. říj 2010

devcata a napsaly byste sem nekdo,kdo se tajne vdal,protoze vztahy s rodici nebyly dobre?a co pak oni na to?
my mame dve cacorky a vztahy nic moc- ja nemusim jeho rodice,on nemusi moje.mame za sebou manzelskou poradnu,kazdy sve rodice milujeme a je pro nas tabu hodnotit rodice toho druheho (nebo spis komentovat neco,co se nam nelibi).da se tak zit,i kdyz to mrzi,nesmime se nad tim trapit.
ted uvazujeme,ze bychom se vzali.takova tajna svatba,za svedky nam pujdou muj bratr a jeho zena (budou-li souhlasit) a na svatbe budou nase a jejich deti.ja se jen obavam te rany pro nase,ale co delat,kdyz oni taky s mym "zenichem" plne nesouhlasi.jak psala sayast,moje rodina ma take velmi silne pouto a mohlo by se to ostatnich dotknout (pritelove rodine je to jedno,pritel by jim to rekl klidne i dopredu).

meandra
29. říj 2010

@verusky A nešlo by, když přítelovým rodičům je to jedno, že by se nezúčastnili, a tvé rodiče, pokud jim na svatbě záleží (resp. na jejich účasti na ní), byste pozvali ? A ať si oni sami rozhodnou, jestli chtějí přijít a smíří se tudíž s tím, koho si bereš, anebo se prostě nezúčastní, ale bude to jejich rozhodnutí.

niki2
29. říj 2010

@meandra myslim, ze pokud budou na svatbe pouze rodice jednoho ze snoubencu, je to temer jista cesta jak rodinu rozestvat uplne 😀
@verusky vetsinou rodice po svatbe toho partnera spis vezmou, i kdyz ne uplne, co takhle to s nima trochu probrat a domluvit se? Aby to pak po tajne svatbe nebylo jeste horsi...

nunacek
29. říj 2010

@verusky Já bych rodiče na svatbu pozvala.

meandra
29. říj 2010

@niki2 To je pravda, ale vycházím z toho, že verusky píše, že rodičům snoubence je to jedno. Ale já bych pozvala rodiče obou a když někdo z nich nebude chtít přijít, tak prostě nepřijde. Sami se tak rozhodnou. Já si ale taky myslím, že když už dojde ke svatbě, tak se s tím rodiče jakoby smíří a vše se uklidní. Tajnou svatbou může atmosféra mezi rodinami ještě zhoustnout.

beruska2x
29. říj 2010

@verusky ja bych je nezvala - nikoho - myslim ze kdyz mate 2 deti tak meli vic nez dost casu se zamyslet o tom ze jste komplet spokojena rodina, a zacit to tak brat... sednout si nemusi ale urcita zdvorilost a tolerance je neco jineho, meli by vas vztah respektovat, stejne jako vase manzelstvi, rodinu, deti....

zbytecne budes mit nervy.. udelejte si pekny den s malou svadbou pro sebe a deti, na vas zalezi, ze se mate radi a fungujete ... a ostatni? bud to vezmou, mozna se zamysli PROC nebyli pozvani a ze jejich chovani asi neni uplne o.k. a kdyz ne - tak kvuli takovym ignorantum se nervovat ?... nestoji to za to... 😉

verusky
29. říj 2010

devcata,dekuju za odpovedi.my s pritelem nemeli vztah nijak idealni a proto se horsily vztahy s rodici (protoze kazdy si chranil sve dite).kdyz jsme se poznali,bylo vse dobre.ted jsme s pritelem konecne v pohode,take jsme si toho museli hodne odpustit,ale v rodicich to zustava dal.asi opravdu bude nejlepsi cesta,kdyz si s nimi promluvime dopredu.proste jim reknu,ze bychom se chteli vzit a ze myslim,ze by to bylo nejlepsi jen ve ctyrech s detma a zda by se necitili odstrceni.nebo co jim mam rict?