Tajná svatba se svědky, máte zkušenost?

anetkasimkova
1. únor 2016

Ahojky holky mám takovou otázečku máte někdo zkušenost s tajnou svatbou jen se svědky...? 🙂 🙂 S přítelem jsme se zasnoubili ale ani jeden z nás nemá rád pozornost a velké oslavy vzít se chceme ale chtěli bychom svatbu jen se svědky a jejich partnery + fotograf takže tak 6-7 lidí 🙂 Zajímalo by mě zda nemáte někdo zkušenosti s tímto typem svatby popřípadně jestli by jste mi někdo neporadil vhodné místo na takovouto akci chtěli bychom romantický obřad a pak večeře v soukromí a konec Díky za nápady a odpovedi 🙂 Místo svatby někde v praze nebo okolí Prahy a Mladé boleslavy

blahova_andrea
1. únor 2016

@anetkasimkova já teda zkušenost nemám, ale kolegyně se takto vdávala. bylo jich tak 10 a moc si to pochvalovala. možná by jsi dostala více odpovědí na beremese 😉 moc gratuluji k zásnubám a ať se svatba vydaří dle vašich představ 🙂

lenjii
1. únor 2016

Taky jsme měli malou svatbu. Teda tajna nebyla, ale pozvano opravdu jen pár lidí. Příště bych to udělala s ještě mín lidma 😀 Jedině doporučuji 🙂 Měli jsme domluvený koutek v nekuřácké kvalitní restauraci, dali si po obřadu oběd a jeli domů. Byla jsem ve 12tt a měla jsem toho až nad hlavu 🙂

marki133
1. únor 2016

@anetkasimkova Ahoj, já měla takovou svatbu. Tajnou a jen já, manžel + dva svědci a fotograf. Neměnila bych a hrozně jsme si to užili. Kdyby jsi chtěla cokoliv vědět, klidně napiš IP.

anetkasimkova
autor
1. únor 2016

@marki133 a mohla by jsi mi doporučit nějaké místo ? 🙂

anetkasimkova
autor
1. únor 2016

@lenjii taky si to tak představuji my zase budeme mít 3 měsíční mimčo takže chceme něco rychlého malého a hlavně bez hromady lidí a rodiny těm to potom jen oznámíme :D jen nevím de to udelat chtela bych trochu romantiky a soukromý

anetka1701
1. únor 2016

jestli romantika, tak se vemte někde v lese 🙂 těch v Boleslavi je a krásnejch!! Nebo ve skalách! zkušenost nemám, ale viděla jsem úža fotky tady:

http://www.khiria.com/index.php/2015/01/31/wint...

tam jich nebylo teda 7, ale trošku víc ale i tak to je bomba 🙂

agne
1. únor 2016

... jasně, máš proto své důvody, je to určitě možné a reálné a dá se tak i dost ušetřit, jen co tak bych si rozmyslela pozvání rodičů, neboť pokud mají jenom vás nemuseli by to skousnout nebo by jim to mohlo být líto... Případně jim to alespoň oznámit, že to děláte takhle... Já si teda nedovedu představit, že by mě třeba táta nevedl k oltáři, ale bez dalších příbuzných a čumilů se to obešlo... 😉

anetkasimkova
autor
1. únor 2016

@agne ja si to predstavit dovedu 🙂 a rodičům potom dáme oznámení. A neděláme to kvůli penězům o to mi nejde prostě to tak chceme oba. A skousnout to budou muset co jim jiného zbýva :D

barumat
1. únor 2016

Zkušenost mám tak napůl - brali jsme se jen se dvěma svědky, jinak nikdo. Ovšem na romantiku jsme kašlali, šli jsme normálně na radnici, důvod nebyl v tom, užít si soukromí, ale v tom, že jsme prostě svatbu jako takovou nechtěli. Po obřadu jsme si ještě dali pusu a manžel pak odjel s kamarády na čundr a já na nákup do IKEA. Někomu to může znít hrozně, ale já musím říct, že lepší svatbu si nedovedu představit. Takže pokud to tak chcete, nenechte se navézt do ničeho proti vaší srsti, hlavní je, že je to VAŠE svatba. Jinak pokud romantika, tak samozřejmě venku, ale bála bych se počasí, je to prostě sázka do loterie 😒

saurian
1. únor 2016

@anetkasimkova
ja som mala s mojim prvym mm svadbu len so svedkami.... bolo to fajn... ale - rodicov to svojim sposobom dost ranilo, napriek tomu ze to nebrali od nas ako prekvapenie (ved rodicia nas poznaju ako boty 😉 ). dnes s odstupom casu by som to uz neurobila, viem, ze ich to mrzelo a zasluzia si byt v tu chvilu pri vas, takze ak aj nechcete velku svadbu zvazila by som aspon pritomnost rodicov/najblizsich, potom mozno nejaka skorsia vecera s nimi v restike a potom si to uzit sami dvaja.
mmch - s druhym mm sme spravili svadbu na vlastnom dvore (vratane obratu), pre svadbu sme sa rozhodli v poslednej chvili (povodne mi mali prist najblizsi gratulovat k promocii), a bolo to super - proste na dvore, rodicia a rodina si posedeli, pokvakali, deti sa vybehali, ziadne velke halo ani saskarne okolo toho, vsetko velmi prijemne a prirodzene.
mmch ak vam ide o "romantiku" tak to tiez sa da dat dohromady, nasi znami mali svadbu/sobas na luke pri kaplnke za dedinou, pritomna bola aj najblizsia rodina, tam dali aj pripitok a potom si sli po svojom, najblizsi sli spolu do restiky (bez novomanzelov) a bolo to super.

petit.a.nge
1. únor 2016

My jsme měli tajnou svatbu, věděli to jen svědci, celá rodina a všichni to vzali naprosto super. Původně jsme měli mít po obřadu oběd v restauraci, ale syn měl zrovna bronchitidu (celý obřad jsem ho měla v náruči), takže jsme po obřadu spěchali domů a doma jsme si v klidu objednali pizzu a poseděli se svědky. 😀

whitechocolate
1. únor 2016

Taky jsme měli jen se svědky, ale jestli máte dobré vztahy s rodiči, tak počítejte, že po šoku přijdou výčitky a zklamání. Oznámení jsem posílala den před svatbou, aby došlo tak nějak po obřadu.

lv
1. únor 2016

já s mužem a jeho brácha s partnerkou, dvojitá tajná svatba, my svědčili jim, oni nám (ještě se řešilo, jakým jménem se podepisovat, když jsem byla vdaná 5min? raději oběma)..a oddávající strýc kluků, v kapli na zámku (občanský sňatek může být v církevních prostorách, resp.nikde to není zakázáno). Krásné, náš den..já o tom snila od mala, maminka je ehm no složitá, s málokým vyjde, do všeho se montuje, a já věděla, že nechci řešit ji, jak se chová a nechová a poslouchat její "měla bys"..

anetkasimkova
autor
1. únor 2016

@barumat presne at si kazdej svatbu udela podle sebe. 🙂

anetkasimkova
autor
1. únor 2016

@saurian mame oba rozvedene rodice a nekteri se jaksi nesnesou takze i to je jeden duvod proc je nechci zvat nenecham si od nich kazit nas den

anetkasimkova
autor
1. únor 2016

@petit.a.nge i tak se to da my zase budemr mit v lete male mimco takze taky zadne oslavy nebudou 🙂

anetkasimkova
autor
1. únor 2016

@lv ano naprosto vas chapu ja si take nechci kazit nas den slozitymi rodinnymi vztahy a jejich vyrazi ;) ze jeden nemuze sedet tady druhej nesnese tohi atd 🙂

lenka5731
1. únor 2016

My jsme měli takovou svatbu. Tajná svatba jen se svědky. Romantické místo to moc nebylo, vzali jsme v podstatě první OÚ, kde byli ochotni nás oddat (objednávala jsem to poslední týden v dubnu a požadavek zněl květnová sobota). 😝 Stihlo se to opravdu těsně, protože dva dny po svatbě mě odvezla rychlá k předčasnému porodu.

lenka5731
1. únor 2016

místo bylo zámek Jičín (zní to sice hezky, ale obřadní síň je tam strašná, ale to byla poslední věc, co mě zajímala a hrála roli při výběru ..). Máme i fotky z nádvoří a ze zahrady. Posezení jsme měli v lepší restauraci hned v centru, název bych musela zjistit, ale bylo to moc fajn. Všichni rodiče to vzali v pohodě, jeden z důvodů byl m.j. ten, že manželovo příbuzenstvo by se pozabíjelo.

barumat
1. únor 2016

@lenka5731 To je stejně zajímavý, viď, že čím krásnější exteriér, tím obvykle otřesnější interiér 😀

anetkasimkova
autor
2. únor 2016

@lenka5731 to chapu to pribuzenstvo 🙂 docela jste me potesili ze nejsem sama kdo se takhle rozhodl

berenika39
2. únor 2016

@anetkasimkova Měli jsme to tak, za svědka nám šli můj starší syn se svou partnerkou a byl s námi i náš mladší syn. Šli jsme pěšky na obecní uřad v naší vesnici, pan starosta nám tam nachystal šampíčko, přijela paní z matriky, oddali nás , připili jsme si a šli jsme pěšky domů. Nikomu jsme to neřekli, oboje rodiče jsme pozvali na ten den na večeři k nám, bylo před vánoci, takže jako posezení vánoční a tam jsme na ně jukli se svatebním dortem.
Rodiče známe, věděli jsme , že budou mít radost, oni nás taky znají, že jsme cáklí, takže to proběhlo v pohodě a bylo to vtipné.
Místo romantické nebylo tedy, ale pokud chceš, tak bych to udělala někde venku🙂

nonnni
2. únor 2016

@anetkasimkova ja te chapu a fandim. Ja mela malou svatbu, ale ne az tak, ale nasi se takhle vzali, navic po sesti tydnech vztahu a jsou spolu uz 43 let.

V okoli MB me napada Lucen, nebo kousek dal Chlumec nad Cidlinou, ten ma krasne prostredi na svatbu.