Taky vás buzeruje sousedka, že vaše dvouleté dítě dupe?

many
18. lis 2010

Ahojky, nenašla jsem takové téma tady, tak zkouším a jsem zvědavá, jestli jsme jediní nebo ne 😖
Dnes si zase stěžovala, že je to u nás jak na minovým poli 😉 její 24 letý synek utíká z domu 😉 že Ladíček vstává už v 7 hodin a oni musí sním 😉 že dupká, ....... byl půl roku klid a zase se musela ozvat, už v zimě jsem jí říkali, že za to nemůžeme, že bysme si taky pospali a že ho nemůže přivázat ke gauči ať na něm sedí a nehraje si, že je to prostě děcko jako jiný, ale je jasný, že ona bude buzerovat dokud tam bude, protože bude větší, bude další sourozenec , budou běhat po schodech s dětma,..... však to určo znáte i vy, když jste byly malý 😉 když dupká radostí, že skáče, tak ho okřikneme, že nesmí, že to jde dole slyšet, že až venku, ale prostě bydlíme v paneláčku, kde jde za zdí slyšet i prdnutí 😖 .....................

many
autor
18. lis 2010

no lítat jsme se ještě nenaučili no 😖

editah222
18. lis 2010

Pod náma bydlí moji rodiče a taky furt remcaj, že dupem, tím myslí celou naši rodinu nejen dítě 🙂 Ale jsou to rodiče, takže jen mávnu rukou a neberu si to osobně. 🙂
Minulý týden si byl u našich stěžovat soused z vedlejšího baráku, že je ve 2 ráno budí moje dítě. Otec ho poslal do háje a slibil mu, že za chvilku to bude určitě lepší, v únoru se nám narodí nové mimčo a to bude teprv vzpomínat na jednoho uřvana 😉 😀

many
autor
19. lis 2010

no právě, my taky máme ze všech stran sousedy a rachot 😉 nahoře je taky slyšíme dupat, nikdo to nedělá schválně prostě chodit musíš a že to jde slyšet, za to nemůžeš a to nás slyšeli vždy a nikdy nic neříkali 😖 z jedné strany hrál dřív hodně na trubku, na flétnu, piánko, ale hrál, v tu dobu když věděl, že nám tam Ladíček nespí a z další strany soused, to je mlaďoch, ten furt vyhrává Nirvánu, ........... to beru i já to poslouchala a měla ráda nahlas a je fakt, že to někdy přehnal a řvalo mu to třeba jako minulý víkend v sobotu v 21.00 když jsme s Ladíčkem už spali, ale zavřela jsem dveře, z obváku do pokoje i do ložnice a šlo to slyšet míň a říkala jsem si, že na něho stejně někdo vlítne a já na to prdím, kdyby to bylo každý den,tak mu jasan něco řeknu,............... no to je jedno, jde o to, že vše jde tu slyšet, neděláme žádný naschvály ☹ a to , že máme malý, by si měla uvědomit, že její dva kluci ,taky byli malí a lítáli,......bouchali o strop balonem ( to mi říkala tchýně 🙂 a taky na ně nikdy nešla) jsou to prostě děti, a že běhá,..... a přitom žádný velký rachot nedělá 😖 no jak píšeš, taky čekáme druhý a to si možná teprve sousedka užije, protože Ladík byl zlatičko od mala, od 3 měsíců nám spává celou noc, tak aby to druhý nebylo opak a co bude dělat až budou lítat oba dva 😖 no je to hnus, asi bysme měli na ní kašlat, remcat bude prostě pořád, je to už taková baba 😠

many
autor
19. lis 2010

manžel říkal, že už jí příště pošle na úřad, ať si to příjdou změřit 🙂 a bude klid 😉 možná

veruska007
19. lis 2010

Taky bydlime v panelaku, sem tam nejaky soused rekne, ze je malej zivej, ale jinak nic, vetsina lidi v dome se na nej usmiva. Nj, my taky slysime, co si sousedi pod nama a nad nama povidaji, jak zamykaji dvere od bytu... ale to je panelak. Jinak mam vzdycky pripravene nejake legracni vymluvy. Kolem nas jsou skoro vsichni nad 70 let, maly vstava v pet a oni uz souraji po chodbach, kdyz cekame na vytah, vola na cely dum, sem tam skoci z gauce, tuka kostkama na topeni... snazim se ho krotit, ale stejne se to preventivne ohlidat neda. Jednou zas budeme stari my a cizi deti nas budou otravovat, no. Proste si to neber. Druhy nezmenis. Zmenit muzes nejsnadneji svuj postoj 😉.

alisek
19. lis 2010

Pokud člověk bydlí v paneláku, tak si na to musí zvyknout, obrnit se a být více tolerantní. Brácha se taky jednou z bytového domu odstěhoval kvůli řvoucímu mimču, mělo ložnici hned vedle jeho a v období rostoucích zubů, to už nezvládl a šel pryč, tak pokud to sousedům vadí tak ať zabalí kufry a jdou bydlet jinam, jinak bych dítěti asi nezakazovala lítání, dupání, pokud to dělá vyloženě schválně (když se okřikne), je to děcko a to k tomu patří tak ať si sousedé vzpomenou když jejich synek byl malej a asi těžko poletoval nad zemí a byl nehlučnej.

katzi
20. lis 2010

Ahoj, taky se přidávám s tím, že pokud člověk bydlí v bytě, musí ledasco překousnout, nebo jít bydlet jinam. To bude zřejmě náš případ - já vyrostla v rodinným domě, teď bydlíme v bytě a já si na ty hluky (hádky, hlasitou hudbu, dupání,....) prostě nemůžu zvyknout. Takže do budoucna budeme kupovat nějaký domek. Nás zatím nikdo ze sousedů ohledně Adélky naštěstí nebuzeroval, ale kdyby někdo přišel, řekla bych jim případně něco v duchu: je to dítě, to nejde vypnout jako třeba hlučná hudba.

many
autor
24. lis 2010

jojo holky 😉
já už když měl ten rok a půl, jak poprvé to na nás zkoušela, tak jsem jí říkala, že ho nemůžu přivázat na gauč a že nemůžeme za to, že vstává v 7, že bysme si taky rádi pospali 🙂
ale teď už bych po ní vyjela úplně 😉 ale ona už mě nezastavila, zastavila si před barákem tatina a ten to nečekal už a byl z ní paf 😉 takže příště říkal, že bude připraven a vpálí jí to 😉 taky se u nich práská dveřma a nebo ona zrovna řve na chodbě ve 12 hodin, když ví, že Ladík spí 😉 no prostě nemá koho buzerovat, chlapi se od ní doma už asi nenechají, tak to zkouší na nás, jinak Ladík naschvály nedělá, to zatím neumí 🙂 je fakt hodnej takhle, pěkně si sám hraje,....no možná si tak říkám, že vidí, jak jsme furt spokojení,..... a žere jí to 😖

ruzenkas
25. lis 2010

Ahoj, mně to nedá a přidám moji zkušenost. Já jsem vyrostla v RD na vesnici. Když jsme jezdili na návštěvu (na týden) k mamčiný kamarádce, která bydlela v bytovce, taky jsme tam lítali jako divoši a to jsme dostávali pořád vynadáno a pořád nám mamka dávala na zadek, že nesmíme běhat. 😀 Pro ty děti to je hrozný...

many
autor
30. lis 2010

@ruzenkas no právě, jsou to děcka a všechny jsou stejný a jako dvouletý dítě žádný naschvály nedělá 😖 a prostě capká 😖 jako s čístým svědomím můžu říct, že žádný rachot u nás není a jednou za čas možná, když příjdou nějaké dětičky, že je jich víc, tak víc lícou, ale co se dá dělat, to bysme je museli přivázat ke gauči 😠 no řešit to nebudeme, příště jí pošleme na úřad ať si to příjdou změřit, jestli je u nás takový rachot 😉 a bábě se akorát vysmějí si myslím 😀

krista
3. led 2011

Ahojky, mám stejný problém, akorát že mám ty děti dvě a obě dvě pobíhající, špatně spící a uřvaný... Sousedka pod námi si nemohla odpustit uštěpačnou poznámku když jsme se kdysi potkali na chodbě, teď je to tak měsíc co na nás při každém hluku třískají do topení, ať děti řvou, běhají, hrají si, prostě skoro pořád, jsem z toho už hotová, nevím co dělat, máme plovoučky, ale děti maji rezolutně zakázáno třískat o zem (ovšem někdy se stane nehoda, i mě kolikrát něco spadne, to neuhlídáme). Stejně tak nemůžu za to, že od mala špatně spí, že jim dlouho rostou zuby a že každý zub prořvou... nedělám nic jiného než že je celý den okřikuju aby nelítali, neřvali... kvůli pitomým sousedům. Od tý doby co se vlastně K. narodila tak očekávám sociálku kdykoliv zazvoní zvonek 🙄 Kdyby věděli jak moc se kvůli nim musíme omezovat, tohle vůbec neni život! 😠 strašně ráda bych odsud vypadla, ale jestli se nám někdy poštěstí dům, tak v době kdy už budou děti stejně velký takže toho moc nepořeším ☹

dont_speak
3. led 2011

@krista Ahoj, to je přesně jako by jsi psala o našich sousedech.. Taky na nás zrovna včera vztekle bouchali přes topení.. Menší Míša křičel, protože nechtěl spát ☹ No jako jak mám vysvětlit dítěti s IQ kolem roku a půl, že máme nervní sousedy, aby se zklidnil.. Přitom tahle ženská vychovávala dva kluky v podobném věkovém rozpětí.
Dokonce i o víkendu, když odpoledne kluci asi 5 minut běhali v pokoji, tak šílela 😒
Taky na ně už křičím, protože se bojím, aby si nestěžovala majiteli bytu a nevyrazili nás odsud. Je to strašné omezování..

krista
3. led 2011

@dont_speak no jsou prostě lidi který to asi nepochopí ☹ ona mi kdysi sousedka říkala, že jejich taky řvou když tam jsou, takže jako v pohodě (ale kdyby to bylo v pohodě tak o tom ani tu řeč nenačíná ne?) očividně jim už došla trpělivost 😖 nebo jestli je možný že na nás třískají ještě z patra pod nima? 😲 to je asi blbost... a taky perla byla když tu dělala sousedka od vedle mejdan, nešlo zjistit odkud to je, bylo to asi do 1h do rána, mě to nevadí dokud mi to nebudí děti... ale taky na nás třískali do topení tak to už mi teda vadilo, že se to hodilo na nás 🙄

evvina
3. led 2011

ahoj holky,
to jejako u nás. Taky máme problémy se sousedama, ale narozdíl od vás takm ty naši jsou mladší než mi. Už přišli i několikrát přímo k nám domů. Pán si stěžoval že se jeho přítelkyně učí celý dn na zkoušky na vejšce a kvůli nám nemá klid. Bydlíme ve 2+1 a on mi řekl , že jim by nevadilo kdyb občas dupali ale kdyby to bylo v jedné místnosti a neběhali tam a zpět. Tak jsem mu říkla už několikrát že jsou to malý děti a že lítat jsme je nenaučili. A to malá v té době ještě nechodila. Ted jí budou 3 a běhají pořád. A já pořád křičím nedupejte, neběhejte, a jen kvůli sousedům se zdržujem jak jen to jde v zimě po kamarádkách. V létě jsem pořád venku tak je klid a v zimě na nás bouchají snad pořád. Už jsem z nich taky na nervy. A kolikrát dupou sousedů vnoučata a my máme děti u babičky a taky bouchají. Tak nevím nevím jestli to mají v hlavě v pořádku.

dont_speak
3. led 2011

U nás v domě bydlí starší lidi. Právě, že v zimě nemůžeš celý den běhat s malými dětmi někde venku. Nehledě na to, že jsou dost často nemocní a brečí, protože jim není dobře.
Minulý rok jsem na Štědrý den klepala kolem páté hodiny odpoledne řízky a taky na mě bouchali skrz topení 😀 😅
Nejradši bych se odstěhovala, ale s dětmi a ještě s manželem cizincem jsme vůbec rádi, že jsme našli tenhle byt v paneláku.
I tak platíme dost za podnájem.

No a hudba pozdě v noci tu řve docela často a nikomu nevadí.

jasmina25
27. pro 2014

@many ono vas to přejde až se nad vas nebo vedle vas přistěhuje ta psravna rodina nebo jednotlivci fetaci,ožralove cizinci nenaděůate nic pak si vzpomente jak jste byla chytra i každy ožrala ma pravo doma chlastat a řvat a vy nenadělate nic

wallalla
31. pro 2014

bačkory a koberec + trocha ohleduplnosti?

anatanka
1. led 2015

@many To je podle me nevyresitelny vecny spor a udel panelakoveho bydleni. V pravu jsou v podstate oba tabory. Na nas si jako na deti soused pod nami take chodil stale stezovat, takze jsem vytrenovana a dceru hlidam, aby nedupala a tak, ale je to otrava. V novem byte jsem ted v prizemi, tak jsem byla rada, ze budeme moct zit v klidu a dcera si bude moct behat jak chce, skakat z gauce a treba klidne i pres svihadlo. Jenze se nam to zase obratilo, ze nad nami bydli rodina se tremi detmi a je to mazec. Ze bych si o vikendu mohla pospat neexistuje, uz kolem pul sedme se tam spusti dupot, rachot, bouchani do podlahy, topeni... Protoze deti nejsou jeste skolou povinne a ani do skolky nechodi, tak jezdi po pokoji sem a tam na tocici zidli jeste v deset vecer a ja proste muzu jit spat teprve, az jdou spat oni. Musim uznat, ze kolikrat uz mi pekne tecou nervy.
Proste jak rikam, oba tabory maji svou pravdu. Problem jsou taky hodne dnesni plovouci podlahy apod., protoze koberce driv aspon neco tlumily. Na plovoucce clovek pod vama slysi, i kdyz spadne tuzka.
Az se budu zase stehovat, tak nejlepe do prizemi, at si muzeme dupat, jak chceme a nad nami at bydli par kolem padesatky, kde uz deti nehrozi a navstevy vnoucat se daji preckat 😀

julije
17. led 2015

Dobrý večer já taki mám souseda který my pri de ráno v půl desáté říct ze ma důležitou schůzku tak aby moje holčička ne dupala,a při tom malá ještě spí už my leze na nervy a sami mají asi ročního kluka který pláče ráno ve trhy a to jim tam nechodím zvonit a říkat aby sy na logo krotili jak my to vždycky řekne soused ale proti tomu se asi nejde nějak bránit bo se bojím ze mu jednu vlepim

julije
17. led 2015

Dobrý večer já taki mám souseda který my pri de ráno v půl desáté říct ze ma důležitou schůzku tak aby moje holčička ne dupala,a při tom malá ještě spí už my leze na nervy a sami mají asi ročního kluka který pláče ráno ve trhy a to jim tam nechodím zvonit a říkat aby sy na logo krotili jak my to vždycky řekne soused ale proti tomu se asi nejde nějak bránit bo se bojím ze mu jednu vlepim

koomar
17. kvě 2015

Podle mého názoru nejsou maminky s dětmi v právu, jak se zde několik jedinců snaží prosadit, ani to není 50 - 50 vůči sousedům, kteří si na malé děti stěžují. Logicky malé dítě je něco jako nepovinný bonus, který Vám nikdo nenutil a proto, pokud se lidé rozhodnou, že si děťátko pořídí, tak se také musí podle toho chovat. Nelze dupání vašeho dítěte ospravedlnit tím, že řeknete, že to je prostě dítě. Spíš by se rodič měl zamyslet, snažit se chodit s dítětem více ven, popřípadě na nějaké kroužky nebo sport a doma by se mělo naučit, že tam není samo. Je to úplně stejné, jako kdybych měl doma puštěnou hudbu nahlas celý den, a každému kdo by si příšel stěžovat jsem řekl, že má smůlu, že prostě mám rád hudbu a že to neovlivním.

drdurex
25. lis 2015

No ty musíš bejt dobrá guma, tebe bych chtěl mít v baráku! Proč by jako mělo ostatní zajímat, že nemáš na bydlení jinde nebo že se nechceš nastěhovat do přízemí, kde bys nikoho svým smradem neotravovala??? To mi není úplně jasné...duchny ti taky netlučou koštětem jen tak...

omega_plus
27. pro 2015

Dobrý den. Rád bych se s Vámi podlil i o naše zkušenosti a názor k tomuto tématu. Ve spoustu příspěvků nacházím společné věty, které tak nějak spojují naše životy. I my žijeme v bytě, kde je slyšet spoustu zajímavých zvuků, které by mohli kde koho obtěžovat. Já osobně pocházím z rodinného domku, takže jsem možná v tomto ohledu víc citlivější na různé zvuky sousedů než rodilý byťák 🙂. Dokonce nad námi bydlí rodina s dětmi, které si stále hrají a běhají. Jsou-li pryč, je relativní ticho. Vrátí-li se domů, hned to víme. Jak tu někdo psal, je to alfa a omega "panelákového bydlení". Ale i když mám celkem dobrý sluch a pocházím z RD, tak mne nikdy nenapadlo že bych si na ně stěžoval a říkal jim jak vychovávat děti (sám jsem je neměl). Bral jsem to tak, že to patří k životu a způsobu bydlení. Pak i nám se narodilo miminko. Spoustu breku, a po několika měsících a prvních krůčkách i první běhání a "dupání". Jelikož nežijeme v přízemí tu se objevil náš (jejich) problém. Na jednu stranu chápu své sousedy, jsou pravděpodobně rádi za svůj klid a chtějí aby byl napříč celým domem, ale jak je tu mnohokrát popsáno není možné docílit toho, aby byl celý den bez "dupání". Osobně to vidím především v oněch lidech, kteří jsou přesvědčení o svém. Ale co když ani oni sami nejsou schopni docílit toho čeho se sami domáhají. Takže se na to můžete dívat ze strany úřadů, majitelé bytů, městské policie, sociálních pracovnic či z pohledu občanského zákoníku, tak ani v jednom neporušujeme žádné sousedské soužití a snažíme se dodržovat všechny "dobré mravy". Tím chci říci, že i když se snažíme pro danou věc udělat maximum, výchova (okřikování, donucování), měkké botky, chodit pryč z bytu ven, být potichu tak či tak se spoustu lidem nezavděčíte a jen si sami ničíte svůj rodinný život (hádáte se mezi sebou, stále řešíte otázku hluku). Co říci na závěr? Je to o nás lidech a proto chovejme se tak jak chceme aby se ostatní chovali k nám.

drdurex
28. pro 2015

😀 z pohledu občanského zákoníku - to mě rozesmálo...to by nad vámi musela být nelegální školka 😀

Úřady, majitelé bytů, městská policie, sociální pracovnice - kromě majitele bytů, který ovládne většinu hlasů na domovní schůzi v daném společenství vlastníků s hlukem od dětí ani jedna tato skupina osob nemůže nic udělat...a to prakticky ani během nočního klidu. Představte si ten titulek v novinách: "Městská policie vyvádí matku s dítětem, které plakalo příliš nahlas" - to asi ne, že?!

lajla
28. pro 2015

No na nějaké sousedy bych se z vysoká vyprdla!!! Nikdo nemůže za to že byty jsou dělány skoro z papíru... Naštěstí už bydlime v baráků ale bydleli jsme v bytě také... Jde slyšet všechny.každému se stane že něco slyšet je bohužel.komu se to nelíbí ať se odstěhuje.možnosti je nepřeberné. A už vůbec bych kvůli tomu nebyla nervózní a neokrikovala své děti kvůli nějaké nervni sousedce...pokud chcete mít z děti ale nervaky směle do toho

omega_plus
3. led 2016

Každopádně to není příjemná situace. Těžko někomu vysvětlíte, že dítě nemá tlačítko, kterým ho vypnete, když sám děti nemá. Žijete v domě s ostatními nájemníky od nepaměti, respektujete se, protože víte, že v tomhle domě je slyšet kde co a odkudkoliv. Vše je okořeněno tím, že se stěžovatelé přistěhovali a víc jak půl roku v domě dělali takový hluk, že se tu nedalo bydlet. Chápali jsme to, respektovali jsme je. Když si někdo pořídili byt je potřeba jej rekonstruovat. Kladiva utichla a došlo na sousedské soužití. Nyní stačí jen to, aby jste přešli byt z obýváku do kuchyně abychom někoho hned neobtěžovali. Řeknu Vám, že celý život jste tak chodili, nikdo si nestěžoval a nyní je vše slyšet? Jediné co s změnilo je to, že se přistěhovali nový sousedi, kterým vadí kde jaký "prd" 😅 Chápu jejich situaci, chtějí mít klid. Jak tu ale píšete co s tím naděláte? Nic... Otázka je jen proč se stěhovali do bytu a baráku kde muselo být nadevše jasné, že zde budou zvuky, na které budou alergický. Když chtějí mít klid, tak ať si vezmou špunty do uší. Nejlepší je na tom to, že sousedce "potížistce" není ani 30let. Proto to chce asi klid a nohy v teple. 🙂

andrysek30
5. únor 2016

já to mám z tý druhý stránky. bydlí nad náma starší pár co denně hlídají vnoučata a je to o nervy. a to nejsem v paneláku. pravidelně nás budí o půl 6 ráno a děcka lítají teba do 23hod večer. jsou to ignoranti a my fakt trpíme. hluk neděljí jen ty děti,ale oni samotní, pořád šoupání nábytku, hrkání židlema atd atd. prostě lituju,že jsme nešli hned stavět domek...doufám,že se ho dočkám a vypadneme. pač tohle je na palici. kdo nezažil,neví.

ilona87
6. únor 2016

Tak u nás baba sousedka tříská do odtahové šachty, takže to její bušení skyší celý barák. A bouchá, když malý leze po podlaze po kolenou. To se může zbláznit. Minule malej nestihl ani dopadnout na zem a už tloukla. Ta snad musí sedět u toho a vyčkávat. Je to od pohledu nepříjemný manželský pár. Ale když mě potkaj, tak nikdy nic neřeknou.

terezapetrova
10. únor 2016

@ilona87 jezisi jako u nas, kazdou chvilku dopis od sousedu ve schránce, neustale mlati do topeni a když me potkaji je vse zalite sluncem, to je snad na tom to nejhorsi 😒

ilona87
10. únor 2016

@terezapetrova je to s nima des. Ale minule prcek radil jak cerna ruka a nic 😀 asi nebyli doma. Ale hraje si, litat bohuzel neumi. 😉