Taky vás buzeruje sousedka, že vaše dvouleté dítě dupe?

many
18. lis 2010

Ahojky, nenašla jsem takové téma tady, tak zkouším a jsem zvědavá, jestli jsme jediní nebo ne 😖
Dnes si zase stěžovala, že je to u nás jak na minovým poli 😉 její 24 letý synek utíká z domu 😉 že Ladíček vstává už v 7 hodin a oni musí sním 😉 že dupká, ....... byl půl roku klid a zase se musela ozvat, už v zimě jsem jí říkali, že za to nemůžeme, že bysme si taky pospali a že ho nemůže přivázat ke gauči ať na něm sedí a nehraje si, že je to prostě děcko jako jiný, ale je jasný, že ona bude buzerovat dokud tam bude, protože bude větší, bude další sourozenec , budou běhat po schodech s dětma,..... však to určo znáte i vy, když jste byly malý 😉 když dupká radostí, že skáče, tak ho okřikneme, že nesmí, že to jde dole slyšet, že až venku, ale prostě bydlíme v paneláčku, kde jde za zdí slyšet i prdnutí 😖 .....................

rourea
29. srp 2016

@hejsa Tak to se máte na baráku suprově 😉 Já mu chtěla říct,když mi řekl ať s ni lítám po venku až snad do noci do unavení tak ať si vezme spacák a jde na louku se vyspat,ale krotila jsem se. Nechtělo se mi řvát po něm po deváté hodině večer. Prý on nikoho neruší tak ať neruším jeho. Kuwa ať si najde babu,švihne si pořídí děcko v paneláku a pak se můžeme o něčem bavit. Panelák o 40 bytech a v celém paneláku jen 3 děti jinak je to sám důchodce nebo svobodní koleři... Ale rozhodla jsem se,že ho budu ignorovat. Malou budu krotit,když náhodou bude noční klid a bude vzhůru,ale ve dne ji nechám volné pole působnosti. Bude si chtít hrát ať si hraje a rozvíjí svůj potenciál. Když bude mlátit,že to bude vadit i mě tak ji samože okřiknu,ale nenechám se tu buzerovat či terorizovat nebo omezovat osobní svobodu 🙂

hejsa
29. srp 2016

@roureanaprostý souhlas,dělala bych to i já,kdyby se nenaskytla možnost s baráčkem na vesnici...nedat se,jinak tě zašlapou. 😠Dítě má vždycky přednost před každým.

korradka
3. pro 2016

@wallalla
No nevím, jak jste to myslel(a), koberce a bačkory máme. Maminka (83) let bydlí v garsonce nad další paní (cca 70-80 let), když k ní přijdeme na návštěvu s dcerou (té už je 22 let), sedneme si a povídáme, občas přejdeme přes místnost na chodbu, do koupelny, na toaletu...podotýkám, PŘEJDEME, NEBĚHÁME! Už zvoní sousedka, že se ve čtyři odpoledne nemůže vyspat, protože slyší strašné rány. Ohleduplnost by byla, ale šikana...to už si líbit nenechám. Po několikeré návštěvě jsem již paní odeslala do určitých mezí s tím, že si nepřeji být obtěžována jejími stížnostmi, které se ani nemohou zakládat na pravdě. U maminky jsme maximálně hodinku, poklidíme, odevzdáme nákup a odcházím vedle na patře k sobě do bytu. Tak jak se naopak bránit tedy věčně nespokojeným stěžovatelům, kteří doslova buzerují a znepříjemňují život? Paní pod maminkou si musí uvědomit, že bydlí v paneláku, kde vše rezonuje. Milý pane, či paní Wallalla, určitě jste zažil(a), když někdo vrtá do panelu, či zavadí o radiátor. Nese se to celým panelákem a nedokážete ani rozeznat, ze kterého bytu se hluk šíří. Tak prosím, ta ohleduplnost musí být vzájemná.

marylin_marty
20. črc 2017

Dobrý den, ráda bych se podělila o naši zkušenost. Po náročné rekonstrukci bytu, do které jsme investovali spoustu peněz a času jsme ihned po nastěhování zjistili, že je od sousedů slyšet každý krok. Ne jen věčně běhající dítě, ale i jeho zřejmě normálně chodící matka. Dále slyšíme jakékoli pohyby po podlaze včetně vysavače, šoupání hraček apod. Chápu, že se 2 dětmi je to náročné udržet úplné ticho, ale tento celodenní teror? (skoro nikam nechodí a jen cca 2 týdny v roce jsou pryč na dovolené, což je pak pro nás úplně jiný život). Náš život se vlastně přizpůsobuje našim sousedům: vstáváme s nimi, nemůžeme si kdykoli přes den odpočinout, zameditovat, jelikož se nám otřásají stropy, lustry. Musí to být zjevně špatně provedenou podlahou, protože přeci není normální slyšet např. každý tah vysavače. Nicméně jsme se snažili ve vší slušnosti vyjednávat, nabídli jsme zafinancování jejich nové podlahy apod. (Podhledy z naší strany bohužel podle odborníku nepomohou, takže jsme úplně bezmocní). Samozřejmě bez výsledku, jelikož sousedé se neobtěžují problém jakkoli řešit, a tak každý den trpíme. Sháníme jiné bydlení, ale v současné situaci, která na trhu nemovitostí je, je to celkem nereálné. Chci jen upozornit na absolutní neohleduplnost některých lidí, kteří by si měli sáhnout do svědomí a uvědomit si, jak mohou narušovat životy jiných. Bohužel je možná jedině sousedská žaloba, trestní oznámení, ale víme, jak to v našem státě chodí...

andrysek30
23. črc 2017

@marylin_marty nepíše o našich sousedech ? 🙂 máme to úplně stejně...sice jsou to děti,ale mohli by jim vysvětlit,že dole bydlí lidi,je to o rodičích ne dětech...u nás bohužel nepomohlo nic,takže budeme nejspíše stavět domek a prodávat byt...odmítám takto žít...ted se vrátili po týdnu z dovolené a jak tu nebyli byl tu totálně svatý klid...po dlouhé době jsme si večer sedli k filmu a nikdo nám nelítal nad hlavou...my máme byt taky po kompletní opravě i nové podlahy a oni mají ty staré prknové s parketama,tak izolace nula nic a vše je slyšet,stejně jako u vás...
my tam taky byli,ale bohužel nepomohlo, z jejich strany úplná ignorace....týden klidu jednou za rok to nevynahradí....mě to docela psychicky ničí a těším se až vypadneme. Oni totiž nabrali asi pocit, že jim to tu snad celé patří a taky se tak chovají....a když se ohradíme at jde o cokoliv,tak jsme špatní my...měli by si zkusit pod sebou aspon týden bydlet....ale pokud máte stejný blby nad sebou jako my, nepomůže nic....jo když se odstěhujeme,asi oni budou svým zpusobem výtězové,ale já budu klid a ne nervy...takže neboj nejsi v tom sama a přeji pevné nervy...u nás to zašlo i tak daleko,že nám někdo i poničil auto a asi víme kdo...

andrysek30
23. črc 2017

@marylin_marty ježiši " vítěžové " :D bohužel pokud jsou lidi idioti jako ti naši sousedi, neuděláme nic :( já občas nevydržím a když jsem doma sama,tak si pustím reprobedny ( a máme hodně kvalitní ) a prostě jim to osolím,aby si zkusili jaký to je když je někdo ruší....

marylin_marty
26. črc 2017

@andrysek30 myslím, že lidí s podobným problémem je spousta :( už rok a půl se snažíme sehnat nové bydlení (domek), ale finančně je to prostě hodně náročné :( Nejhorší je, že jen kvůli této smůle, že jsme nad nás "vyhráli" tyto výborné sousedy se denně stresujeme, jednáme s realitkama, jsme věčně otrávení z našeho krásně zrekonstruovaného bytu...A oni si nahoře vesele žijí a je jim to úplně fuk. Řešili jsme i různá odhlučnění stropů, ale účinnost je minimální, dále jsme chtěli nechat naměřit certifikovanou firmou kročejový hluk, ale k tomu je zapotřebí součinnost sousedů...Všechno prostě marné. Doporučila bych všem, kdo někdy zažili stížnost sousedů tohoto charakteru, aby se nad sebou zamysleli, jestli opravdu nemohou trochu spolupracovat a třeba najít společné řešení. Věřím na vesmírnou spravedlnost, takže myslím, že na tyto ignoranty také jednou dojde ;)

andrysek30
26. črc 2017

@marylin_marty jsem stejnýho názoru...a taky věřím,že karma jednou zabere,protože tohle není normální...a nám přeji pevné nervy,aby se nám brzy splnil sen.

ivana_sed
19. zář 2017

@andrysek30 Mám pocit, že těmi sousedy jsme asi my. ☹ Máme byt koupený v bytovce, pod náma paní s dospělou dcerou. Nikdy nebyl problém. Jen jednou, když jsme koupili myčku a pouštěla jsem to na noc. Paní mě potkala na chodbě a poprosila mě, že dcera tam má pokoj, abych "neprala". Tak jsem se omluvila, nevěděla jsem, že mají přestavbu bytu. Už jsem pouštěla jen během dne. Šly roky, paní zemřela, nám se narodila dcerka a k dceři paní se nastěhoval přítel. Od té doby to začalo. Dupeme, křičíme, vstáváme moc brzo, peru, dcerka běhá - prostě děláme hluk. Zvonil na nás v sobotu v 8 ráno a řval jak šílený, že chce spát do 9ti. A to sem si nebyla vědoma žádného hluku, dělala jsem jen snídani, ale oni pod naší kuchyní mají ložnici. Takže chtěl abychom tam do 9ti vůbec nechodili. To si mám vařit čaj večer do termosky? Opravdu se snažíme, ale dnes zase řval ráno na manžela ( je hrdina, do očí řve jen na mne a na manžela u vchodových dveří řve z prvního patra 🙂) něco o domovním klidu. Ano, vím že je do 6ti hod, ale vstávám do práce v 4:15 a na šestou manžel veze dcerku do školky. Je šikulka, vstává poměrně statečně a rychle jsou z domu. Ale říkal manžel, že mu spadla láhev s pitím pro dcerku. Moc přeji všem, kteří mají peníze na rekonstrukci. My vzali byt na hypotéku a na větší rekonstrukci teprve šetříme, takže podlahy asi stejně, jako se psalo výše - staré parketové. Jen jsme nechali vybrousit. Je mi to líto, že je rušíme. V rámci možností se snažíme. Ale levitovat neumíme a stále nechápu, proč si nedají ložnici tam, kde má být původně. Kuchyň ráno potřebuji a vyhnout se tomu nedá. Nechci zbytečně konflikty vyhledávat, ale vzpomínka na dcerku, která se mi drží za nohu a brečí, protože soused řve na mámu mi dá sílu, abych se dokázala příště bránit.

andrysek30
20. zář 2017

@ivana_sed já to zase jako matka chápu,ale Vaše situace je asi trochu jiná, ty si to totiž uvědomuješ, ale ti nad náma to ignorují. Mají ted novinku, že perou pozdě večer,tak kolikrát pračka ždíme i ve 23hod večer ..prostě kdo nezažil nepochopí, parkety a staré podlahy jsou možná ta příčina,ale oni opravovat nehodlají...ale už jsme zahájili akci prodej bytu a chceme stavět domek, prostě musíme, jinak by jsme se tady zbláznili nejspíš 🙂 přeji hodně sil na jednu stranu chápu tebe i sousedy je to začarovaný kruh....

zanetkamaresova
27. říj 2017

Tak já mam opačný problém! Jsem na rizikovém a nad náma dupou furt, neustále děti! Vychazky mam až od jedné, nemůžu dřív nikam jít! Už jsme tam s manželem několikrát byli a prosili je! Nic se nemění! Celi život jsem ja a moje sestry vyrůstali v paneláku, všude samé děti! A nikde žádný dupání! Holt nam naší dali na zadek! Ale ty děti nad nama jsou jednoduše nevychovaní! Nejlepší je že tu ani nebydlí, jen jezdí za babičkou někdy i na nekolik měsíců, pak odjedou na par týdnů domů ( bydli na baráku) a pak zase dojedou k babičce na několik měsíců. Jsem zoufalá

andrysek30
27. říj 2017

@zanetkamaresova joo to znám, taky jsem vyrůstala v paneláku a od malička nám bylo vštěpováno do hlavy,že tam nejsme sami, bohužel za to ty děti nemohou,ale dospělí....my to vydrželi 3 roky, rozhoupali jsme se a nakonec dali byt na prodej a budeme stavět domek...takže se na to těším,jak malý děcko.. žádný dupání, mlácení dveří od bytu, žádný praní ve 23hod večer apod věci....jiný řešení asi není,když vidíš,jak jsou neustupní...

lotosek
27. říj 2017

@zanetkamaresova Děti vyrůstají na baráku, jo? Tak to by mnohé vysvětlovalo. K nám když přijede rodina z venkova, tak hned o nich ví celá čtvrť, jen co otevřou dveře od auta a začnou vystupovat.

zanetkamaresova
27. říj 2017

@lotosek právě. Nechápu to ta paní nemá doma žádnou praci? Že si odjede na několik měsíců ke své mámě? A když maji barák se zahradou proč tráví většinu času v paneláku??? Nechápu

zanetkamaresova
27. říj 2017

@andrysek30 stěhovat se nechceme. Za prvé finance a za druhé kousek od nas žije v domečku moje mamka. Je tu klid, příroda a když tam děcka nejsou nevíme že máme sousedy

zanetkamaresova
27. říj 2017

Opravdu by jen stačilo deti vychovávat a ne jim dovolit vše! Trochu ohleduplnosti, v bytovkách a panelácích nejste sami! Myslete trochu i na ty ostatní lidi. Např. Ja momentálně na nemocenské, nevolnosti celi den a když tam jdu a slušně ji poprosím spustí na mě vyčítavé výmluvy. Prej za to nemůže! A kdo za to může? Já? Ne to ona má své děti vychovávat! Maminky vzpamatujte se! Svět se netoči jen kolem vaší ratolesti!!

andrysek30
27. říj 2017

@zanetkamaresova já bych se tu asi zbláznila,proto tato varianta. navíc jsme taky na dědině, dům má jen 6 bytů,tak jsem taky čekala klid a pohodu,ale jak je tato rodina doma je to jako stádo slonů,když jsou na dovolený je v baráku a na zahradě totální klid a pohoda...prostě jedna rodina dokáže hodně a než tohle trpět zbytek života...ne děkuji. taky mě mrzí,že opouštíme byt,který jsme si kompletně opravili je krásý velký 4+1,ale prostě ne....jj jak píšeš, rodiče musí vychovávat.

marylin_marty
27. říj 2017

tak jen pro info: oslovila jsem Krajsou hygienickou stanici a stavební úřad, jestli je nějaká šance, že by nám mohli pomoci. Bohužel ne. Nikdo na vaše sousedy nemá žádné páky a mohou si ve svém bytě mimo noční klid dělat co chtějí, což může být bohužel i menší návod pro ty hlučné, že to vlastně nemusí nijak řešit. Ale opravdu to tak je :( Není žádné dovolání. Jediné, co je možné, tak je sousedská žaloba.

ivana_sed
11. lis 2017

@andrysek30 Vracím se ještě k tomu našemu tématu. Dnes tu byl po dlouhé době zase soused. Už opravdu nevím, co mám dělat. Snažila jsem se, jak to jde a myslela jsem, že jsme se polepšili, když dlouho nic. Je to s náma ale horší, nyní už děláme věci naschvál. Nevím o tom. Já je vůbec neslyším, ikdyž tvrdí, že na náš hluk reagují větším protihlukem. A že je slyšíme, protože přestaneme. A nebo naopak jim chceme oplatit a přitvrdíme. O ničem nevím, slyším je jedině na záchodě přes stupačku, ale soused tvrdí, že bud lžu nebo jsrm dobrá herečka. Navíc tvrdí, že úmyslně děláme rány, když slyšíme, jak vypnou televizi, aby nemohli spát. Ale my chodíme spát celkem brzy, do 22 jsme v posteli. Namítla jsem, jestli to nemůže dělat někdo jiný. Ne, nad náma bydlí jeho prý kamarád od 7mi let (manžel s tím sousedem májí domovní účetní záležitosti, ale nikdy nic neříkal, jinak dupe jako slon a šoupe nábytkem, ale pořád si myslím, že je to v normě), v bytě přes zed ve vedlejším vchodě, je prý jeho příbuzná a ta to nedělá. Navíc, jsrm se dozvěděla, že v bytě děláme hluk, ikdyž nejsme doma. Prý musí mít klíče od našeho bytu několik (!!!!) dalších lidí, protože je viděl odcházet vchodovými dveřmi (ne z bytu, ale že si odpočítal schody a podlažo a ví, že šli od nás a navíc byl v bytě hluk) a má na to svědky. Operuje nočním klidem (naprosté ticho) do 6ti hod ráno, ale když vstávám ve 4:15, ikdyž se snžím potichu, vše připravené večer, tak je od nás rány a hluk a hudba. Prostě to nechápu. Bude volat městskou policii, při každém rušení.... To může, ale jsem ve slepé uličce, nevím, co s tím...😢

ivana_sed
11. lis 2017

Příběh měl dnes pokračování. Soused chce mého muže udat ze stalkingu. Prý slyší, jak se plížíme v bytě a posloucháme, o čem se baví, pronásledujeme ho i na záchod. Navíc se manžel plíží a sleduje je i venku, co dělají (manžel je správce a na rohu domu prověřoval padání omítky - na základě stížnosti jiného souseda).
Má někdo nápad, co s tím? Stěhování zatám neplánujeme.

magdalenax
11. lis 2017

@ivana_sed No, taky to máš veselé, jak to čtu. Vzala jsem si od známých krabici od rádia, protože se mi prostě hodila. Sousedi mne s tou krabicí viděli jít domů, Asi za tři dny tu byl soused, že nebude poslouchat naše rádio, opravdu ho neposlouchal...,, protože řekl, že sedí v pokoji a v tom a tom pokoji my žádné rádio nemáme, navíc asi rádio vydává zvuk jako mixér, protože jsem v tu dobu akorát dělala hrachovou polívku. Kdykoliv zavřu dveře od bytu (nebo kdokoliv z domu) stojí u okna. Když sem nese nějaké lejstro, třeba pozvánku na schůzi (jako bychom neměli schránku), tak je to absolutně přesné - přijedu z práce, do deseti minut je tady, ale né do deseti minut, ale za deset minut, prostě mi dá čas na převlečení..., sotva si sednu, je tady. Podotýkám, že z práce jezdním absolutně nepravidelně, pracovní dobu jako takovou danou nemám.
Jako debil jsem si připadala, když jsem nutně potřebovala rozměnit tisícikorunu, (synátor na něco potřeboval peníze do školy, už nevím na co a řekl mi to samozřejmě, když už bylo v obchodě zavřeno) a bohužel jsem skončila u nich. Zkoumali tu tisícovku, že prý snad má jiné znaky, či co, ale s hláškou, že ji vezme ráno na nákup na náměstí, že tam peníze kontrolují tou tužkou... . Já na ně resp. na jeho paní koukám, jak blázen a říkám jí, že ta bankovka je z bankomatu. A jak to dopadlo? Přišla, přinesla naší kočce šunku a omlouvala se.... .
Navíc z toho jejich věčnýho hlídání všech v baráku také vyplynulo, že můj manžel zničil zámek u vchodu. Viděl ho odcházet. Na to klíč není třeba, dveře mají kliku. Jenže se již manžel ve velmi krátké době vracel a on nám pak říkal, že to musel udělat manžel... . Musím však na druhou stranu říct, že to nejsou zlí lidé a konkrétně pán zachránil jedné z majitelek bytu asi hodně velkou sumu peněz. Chodí každý měsíc v nočních hodinách kontrolovat vodoměry na patě domu, jenže si nešlo nevšimnout, že je najednou strašná spotřeba studené vody, až to vypadalo, že někdo má přípojku k vodě před vodoměrem. Bylo tomu však jinak. Dělala se kontrola v bytech a ta paní, která jinak byt pronajímá, ale byl v té době prázdný, šla na toaletu a odjela. Toaleta protékala několik týdnů.

Jinak, jak píšeš o tom stalkingu. V tomhle žijeme my vlastně také, když nám sousedi řekli, že slyší každý náš krok. Jsou potichu jak myši, ve svém bytě se chovají jako zloději, jen nevím, jestli tomu tak je kvůli tomu, aby nikoho nerušili, nebo aby jim naopak něco neuniklo. Hoď to za hlavu!

magdalenax
11. lis 2017

@zanetkamaresova To máš pravdu, my krom jiného snášíme řev a vztekání od dcery sousedů, kteří ovšem nebydlí nad námi, ale několik pater pod námi a ještě na druhé straně. Co ta malá dokáže, to je šílený. Ječí, vzteká se, jinými slovy prostě řve na celý barák. Výchova nejspíš nikde, protože tohle je fakt děs. Jako jasně, minuta řevu, ale ta holka dokáže dělat vyrvál i půl hodiny

andrysek30
11. lis 2017

@ivana_sed recept na magora asi není :(. tohle je trochu jiná sorta lidí....nevím co tím sleduje, bud vás chce opravdu donutit k tomu,aby jste dobrovolně odešli, nebo je opravdu nemocný... my jsme měli štěstí,že jsme byt prodali nečekaně rychle,ale zase budeme po bodu než se dům postaví bydlet v nájmu,ale to nějak přežijeme,ikdyž jsem si mateřskou představovala trochu jinak a ve větší pohodě...dokonce když se sousedi dohmátli,že jsme byt prodali a hlavně za jakou sumu,tak nás přestali zdravit... 🙂 prostě peníze hýbou světem....

vandatomeska
23. lis 2017

Chápu, že to někomu může lézt na nervy ale občas mi přijde, jakoby sousedi nikdy neměli sami děti a jen si na něco stěžují, měli jsme i takovou expertku které vadilo že je na chodbě písek když přijdeme z venku, takže jsem to musela pořád zametat, a to bylo neptrně toho písku na chodbě, asi tam chodila bosa nebo nevím...

matkaconicneumi
3. zář 2022

Lidí, co si udelaj haranty a pak se o ne nestaraj, jsou nejen plne panelaky. Neni to o tom, okriknout deti z gauce, ať nedělaj, ale věnovat se jim, aby nebehaly 16 hodin denně, ale dělaly i neco jiného.

kafr
3. zář 2022

@matkaconicneumi chlapci z úvodního příspěvku už je letos 12 let. To už má určitě jiné zájmy než dupkat sousedům nad hlavou 😉
(Stará diskuze)

mourovatakocka
3. zář 2022

@matkaconicneumi To je kumšt, úplně stupidní příspěvek a ještě do dvanáct let staré diskuze, fakt super!

helcaklemca
3. zář 2022

@ilona87 jojo,jak rikala naše sousedka,to je panelák, s tím se musí počítat...soused pod námi jednou ráno zvonil, ze mu děti soupou židlma nad hlavou..syn velmi rád jezdí autíčkem po topení s vysvětlit si to ve 2 letech nenechá...druhej řve nonstop jak pavián....přes léto jsme na chalupě 😩

helcaklemca
3. zář 2022

@helcaklemca sorry diskuze je stara

cikitkapb
3. zář 2022

Ano, pod námi jsou dva byty a v jednom bydlí důchodci. Ten chlap je jak schizofrenik. Jednou na nás řve, že máme ty děti seřezat, když neposlouchaj, když je okřikujeme ať nedupou, a jindy vtipkuje, až je mi ho líto, že to dupání furt trpí. No na druhou stranu oni už nám zničili 2 sady gum na auto, a to jsme ještě neměli děti… sousedy si nevybereš.