Tampón nebo vložka, co používáte?

jasnenka
7. kvě 2007

Holky používáte vložky nebo tampóny a proč?Malá statistika...

sisstin
28. kvě 2007

tohle bude zase brutus hádka..mezi tampařkama a vložkařkama 😅 😅 😅 ..ale jinak já jedu tampony..a možná v budoucnu kalíšek 😉

beny
28. kvě 2007

koukám že sem zavítala i siss 😉 no tak já teda taky tampony,ale po porodu budu muset jen vložky 😒 no nějakou dobu to budu muset vydržet 😅 a kalíšek to mě ani neláká 😉

sonana
28. kvě 2007

s vložkama po porodu ani nestrašte, to se budu bát vyléz z domu☹ Nějak jsem si na ně nezvykla...

sisstin
28. kvě 2007

sonana: no z toho mám hrůzu taky 🤐 🤐 🤐

mmmk
28. kvě 2007

Ja taky patrim mezi zavile tamponarky 😉 Ale na pristi MS uz jedu s kalichem.
K tomu nazoru lekaru na kalisek- cetla jsem ho v nejakym zenskym casopise - MUDR. O. Bauer ho vyslovne nedoporucuje. Telo se neocisti, krev se zadrzuje. Jedine, co je pri menstruaci sprave, jsou tampony o.b.!!! Prosim, vsimnete si inicialu toho lekare 😀 Nechapu, jak to mohly zaradit do poradny, kdyz je to reklama! Nebo nahoda 😕

lleennaa
30. kvě 2007

Ahoj holky. Tak já se přidávám k "tampařkám". Vložky jsem snad nosila akorát ve 14, když jsem si ještě neuměla tampon zavést :o)) Ještě mám takovej trochu stupidní dotaz 😕 co je to ten kalíšek???

horty
30. kvě 2007

Momentálně nic 🙂
Ale vložku jsem nepoužila snad 12 let. Ještě si vzpomínám, jak mi mamka při první MS nabídla své Lidie a jak mi začínala vpředu na pupku a končila vzdadu na zádech 😝 (bylo mi 12) .
Takže jsem jasně za tampóny, problémy jsem s nimi nikdy neměla. Spodek mám v pořádku a otěhotněla jsem hned. Záněty jen z koupání v bazénu, ale to s tampóny nesouvisí.
Po porodu mi nic jiného nezbude, než je použít, ale myslím, že to budu řešit mnohem závažnější, důležitější a taky příjemnější věci, než že mám vložku mezi nohama... 🙂

akcul
30. kvě 2007

Ahoj holčiny,
já jsem taky raději pro tampóny. Před těhotenstvím bych si vložku nevzala ani náhodou, maximálně tak slipovou. A teď po porodu už mi to teda nepřipadne tak strašný. Během měsíce, kdy jsem chodila dole vycpaná, když mi odcházely očistky, jsem si na ně zase tak nějak zvykla. Dokonce, když jsem dostala po porodu první menstruaci, tak mi přišlo zavádění tamponu takový nepřirozený. Ale teď už je to zase OK a každý měsíc vesele tamponuju. 😀 😀 😀

hanulik
31. kvě 2007

Leni, koukni se sem. 😀 http://www.kalisek.cz/

lenerka
4. kvě 2008

já tedy používám vložky
nějak jsem si na ně zvykla za ty léta co mám menstruaci
ale ty vložky co používaly naše mámy ta vatofky v šíťce prostě hrůza 😖 😖
já mám štěstí,že mám pokaždé slabou menstuaci takže pohoda a našla jsem si jednu značku co vyrábí slabý vložky,že ani nevím,že je mám
a tampony jedině k moři
o kalíšku jsem moc neslyšela,ale asi zkoušet ani nebudu,ale přečtu si o něm pa

kajule
4. kvě 2008

Tampon. 🙂

jmisa
4. kvě 2008

Používala jsem tampony, vložky nesnáším. Teď už nějakou dobu používám menstruační kalíšek.

emjee
5. kvě 2008

za mladi vlozky (este bezkridelkove, dokonca bez lepiaceho pruzku 😀 ) potom tampony teraz kalich 😀

nyky
6. kvě 2008

od začátku vložky, poslední dobou i tampóny (ne však na noc, měla jsem nějakou fóbii 😅 ) a pak kalíšek... ten je pro mě nejlepší variantou 🙂

kristi
6. kvě 2008

tampony

iviska
6. kvě 2008

Rozhodně tampony 🙂

satyyy
6. kvě 2008

nejdriv tampony... ten uz tri mesice kalisek 😵

scai
6. kvě 2008

kalíšek

krista
6. kvě 2008

Tampony dřív, teď po porodu vložky 😝 ale jen než se pořádně dohojim, pak jdu zase do tamponů 😝

ladunka
6. kvě 2008

Zpočátku (v těch šestnácti nebo kolika) vložky, po začátku sexuálního života tampony, po porodu a návratu MS kalich 🙂 Jinak jsem jednou zkusila látku (půlden než jsem si dojela pro kalíšek), a bylo to dost příjemný, akorát byla věda vyprat z toho krev.

nyky
6. kvě 2008

ladu, se to asi musí vyvařovat, nebo vyprad hned nezaschlý co? 😕

andrysek2
6. kvě 2008

ahojik holky tak ja pouzivam vlozky a tom kalisku jsem jeste neslysela 😀 😀 😀

sylvar
6. kvě 2008

Tampony

poletucha
6. kvě 2008

tampony, obcas na noc vlozky...ale jak to tady tak ctu,tak jdu prostudovat stranky na ten kalisek 😉

andelka
6. kvě 2008

Já mám taky zkušenosti s vložkama tlustýma, bez křidélek, jen s lepicím páskem (asi Lydie), které se přetáčely, protékaly a byly fuj a na psychiku nářez. Až ke konci základky jsem zainvestovala do moderních tenkých s křidélkama a hned to bylo jiné kafe. Na střední jsem vyzkoušela první tampon a jakmile se výroba rozjela (Tampax apod) měla jsem jen je a bylo to super. V poslední době to střídám, ven tampon (mám ráda kotex), na doma tenkou křidélkovou vložku, při slabší menstruaci i na noc. Takže zlatá střední cesta. O kalíšku jsem slyšela i četla, ale zatím o něm neuvažuju.

markytkaaa
6. kvě 2008

Já jela ve vložkách ... tampony jen do bazénu nebo k moři 😉
Uvidíme jak po porodu ... 😉

tlapicka
6. kvě 2008

mne je to uplne jedno, po porodu se paradoxne priklanim k vlozkam, coz me trochu odrazuje od kalisku, ktery bych docela vyzkousela...

makak21
6. kvě 2008

Já jedině tampony a tudíž se dost děsím vložek po porodu 😲 A do kališku ani náhodou, to není moje "krevní skupina" 😅

llucinka
6. kvě 2008

Jedině tampony, po porodu jsem musela vložky a když jsem přišla z porodnice domů, ještě jsem je nějakou dobu používala. měla jsem jakýsi psychický blok, i když jsem byla na císaře. Teď už je to ok a jedu zase v tamponech.

A do kalíšku nejdu. 😉

kamilka
6. kvě 2008

Jedině vložky, tampony mi nevyhovují, kalíšek jsem nezkoušela, bojím se manipulace 😲