Tampón nebo vložka, co používáte?

jasnenka
7. kvě 2007

Holky používáte vložky nebo tampóny a proč?Malá statistika...

krista
7. kvě 2007

Používám vložky i tampony. Tampony protože jsou pro mě nesmírně pohodlné a když mám slabou MS ... vložky když mám silnou MS a tampon bych musela měnit snad po 10ti minutách 😖
Jinak jsem docela začala uvažovat i o koupi menstruačního kalíšku 😉

krista
7. kvě 2007

Ale vzhledem k tobu že jsem snažilka tak do toho menstruačního kalíšku nechci teď investovat, doufám že tolik MS mě už nečeká 😀 😉

sarkaa
7. kvě 2007

Já použivám obojí a teď zkouším i menst. kalíšek .

kristi
7. kvě 2007

tampony, protoze jsou pohodlnejsi a hygienictejsi... 😉

lenkabu
7. kvě 2007

Hlavně tampony, u silné MS i vložku anebo do práce, někdy se na záchod nedostanu 😖

zirafka105
7. kvě 2007

Vlozky... tampony mi nedelaji dobre... vadi mi ten couhajici cancourek a mivam z nich krece v podbrisku...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
kapka
7. kvě 2007

vložky..tampony mi dělají zle..

berus
7. kvě 2007

tampóny, se picnu až budu jednou po porodu 😖

bambul
7. kvě 2007

pouzivam tampony, vlozky nesnasim, pripadam si jako v plinkach 😅
gynekolozka mi ale tampony rozmlouva, ze jsou nehygienicke 😠

ivulinka
7. kvě 2007

používala jsem tampony při sportu nebo na cesty, doma většinou vložky, někdy mi tampony přišly nepohodlné a vysušovaly (hlavně při slabé ms jsem měla problémy). tady jsem v diskusi četla o kalíšku, už je doma, mám za sebou 2x mestruaci s kalíškem a doma mi leží celé balení vložek a tamponů a ani si na ně nevzpomenu, asi je někomu věnuji, protože kalíšek mi plně vyhovuje po celou dobu menstruace.

kamhajek
7. kvě 2007

Já používala tampony přes den a přes noc vložky. A teď mám tělísko a nemusím se otravovat ani s jedním 😀 .

jjitulina
7. kvě 2007

tampony,uvažuju o menstruačním kalíšku

pavlinka3
7. kvě 2007

tampony a když končí mrška a už lze použít intimku, tak intimku - s vložkou si připadám jak mimino s plínkou a vadí mi ten divnej pocit,když ze mě krev odchází, což u tampónů nehrozí - raději vyplencám 6 tampónů denně, než abych si vzala vložku 😉 - ale na intimky nedám dopustit a od té doby, co je začali dělat i do tangáčů jsem absolutně spokojená a mrcha pro mě nic neznamená

mokrinka
7. kvě 2007

Ahoj já používám jen tampony protože jsou mi pohodlné ani o něm nevím a nijak mě neomezuje. Když jsem nosila vložku tak jsem měla pocit že jsem pořád ušmudlaná a taky se mi vždycky nějak překroutila a měla jsem špinavé prádlo s tamponem tyto problémy nemám.

vanusak
7. kvě 2007

Taky se přidávám k těm, které sice začínaly na vložkách (tenkrát to byly opravdu šílený prkna...), a když to pak už bylo možný, tak jsem fungovala jedině na tamponech. A teď - děkuju koníkovi a holkám tady, že jsem se dozvěděla o menstruačním kalíšku! Ta svoboda, ta úleva na to nemyslet celý den... Dokonce takové oproštění se od toho, že jsem opravdu 24 hodin zapomněla na to, že mám vlastně MS... a přesto žádná katastrofa, kalíšek nepřetekl.
Díky, holky, zas jsme o takovej kus dál postoupily od hadrů, přes papíry a vaty až po silikon 😉

zirafka105
7. kvě 2007

Jinak teda vlozky pouzivam zasadne ty tenoucky... a ne ty prkenne tlusty, z kterejch jsem mela komplexy coby pubertacka... 🙂

eleanor911
7. kvě 2007

tampony,vložku minimálně a čím víc nakukuji do téma menstruační kalíšek,tím víc nad tím začínám uvažovat 🙂

mokrinka mívala jsem s vložkami stejný pocit,po porodu jsem 6neděl trpěla 😖

naivka
7. kvě 2007

Ahoj.
Ted jsem nekde cetla, ze je ten kalisek nehygienickej, ze krev se nedostava z tela, zustava v nem a pry se nachazi v te menstruacni krvi velke mnozstvi bakterii 😕 Tak ja nevim 😅
Pouzivam taky vlozky 😉

vanusak
7. kvě 2007

Naivka - naopak, přečti si o tom víc 😉

gedren
7. kvě 2007

Mne teda naopak ty porodnicky prisly proti tenky allwaysce (kterou jsem si behem ocistku taky jednou dala) dost prijemny - myslim jakoze se nelepi k telu a tak. Proto si myslim, ze i ty latkovy vlozky, co mi podle popisu prisly jak eklhaft, muzou bejt fajn. Ale kdyz mam kalich, tak budu vlozky resit akorat po porodech, a tech snad zas tolik uz nebude 🙂

Jinak naivko, v tom kalisku je stejna krev jako v tele (z ty delohy to nekolik dni tece) a bakterie se tam nemaji kde vzit (na rozdil od tamponu)

naivka
7. kvě 2007

Jako ja o nem neuvazuju 😀 Ale cetla jsem, ze o tom psal nejakej mudr,tak me to zarazilo, a pripadalo mi,ze na tom neco muze byt 😉

mobina
7. kvě 2007

Používám kalíšek, předtím tampony. Vložku jsem neměla mezi nohama snad 12 let 😀
Naiv těžko se do krve můžou dostat bakterie, protože se tam nemají z venku jak dostat 😉

naivka
7. kvě 2007

Mobi, a co kdyz ty bakterie se vytvari v te krvi? 😉 Jako, ze nejsou zvenku 😉

petrusam
7. kvě 2007

Používám jen tampony, ale to gynekolog nesmí vědět 🙂 prý se tělo tolik nevyčistí jako s vložkama .. ale vložky jsou tam nepříjemný 😖

gedren
8. kvě 2007

naivko, to by se Ti mohly udelat a pomnozit bakterie uplne kdekoli v krvi a kalisek na to nema vliv 🙂 Jsou to stejny telni tekutiny jako mas normalne v tele, akorat ze ve vlozce/tamponu to hnije, protoze to interaguje se vzduchem, umelinou, dostanou se tam zvenku ty bakterie - v kalisku se nic takovyho nedeje, protoze je to furt ta sama krev + delozni sliznice, co mas v ty deloze, a tam Ti taky nic nehnije 🙂.

hanulik
28. kvě 2007

Já používám nejčastěji tampony, někdy se stane, že mě hodně bolí břicho a to ho fakt nesnesu, tak na řadu přichází vložka. O kalíšku uvažuju, ale až po mimi. Pořád si říkám, že je to třeba už zbytečné ho tenhle měsíc objednávat a po porodu se doporučuje trošku větší. Jinak jsem četla na ten kalíšek taky názor lékaře, bylo to v nějakých novinách. Byl to Radim Uzel a fakt ho nedoporučoval. Ale jeho argumenty mi přisly naprosto praštěný.

zvizatinka
28. kvě 2007

Tak ja se taky pripojuju a bod davam tamponum, vlozky nemuzu - vadi mi, kdyz citim, jak ze me ta krev tece. Gynekolog doporucuje vlozky, telo se lip vycisti, ale jemu se to mluvi, kdyz nikdy nezazil, jaky to je 😕 Pockam jeste na mimi a pak si koupim kalisek 😉

naty
28. kvě 2007

Já nedám na tampony dopustit!!! 😉 Ze začátku mě dost bolelo zavádění, takže sem jela na vložkách, což mě opravdu dost stresovalo!!! 😖 Ale po prvním dovádění s teď už manžílkem 😵 se prostor vytvořil a už o tom ani nevím!! 😀 Takže tímto děkuji manžílkovi, že mě zbavil těch šílených "fošen"!!! 😵 🙂

sonana
28. kvě 2007

nazdar, já jsem další kališnice🙂 Ale než jsem se o něm dozvěděla, tak jsem používala jen a jen tampony...