Těhotenské cvičení v Ostravě. Poraďte kde

bufinka
22. kvě 2007

Ahoj holčiny,

můžete mi, prosím, poradit, kde se v Ostravě nebo blízkém okolí cvičí? A případně od kterého tt je vhodné cvičení a plavání navštěvovat. Díky 😉

nikeske
23. kvě 2007

ja som chodila na rehabilitacne oddelenie vitkovickej nemocnice, je to tam kazdy stvrtok, cvicenie na "suchu" a v bazene, stalo to 60kc spolu a bolo to celkom fajn. Uz si nepametam, od ktoreho tt., ale ja som chodila od 5.mesiaca az do porodu. kontakt asi najdes na www.nemvitkovice.cz....

bufinka
autor
27. kvě 2007

Děkuji za radu Nikeske 🙂

majatob
29. srp 2009

halo halo, neni tu naaahodou nekdo, komu se nechce chodit na tehucviceni samotnymu jako mne??? 😀 😀 😀

smardik
29. srp 2009

majatob já bych i chodila 🙂, ale záleží kdy at mám hlídání pro Tomáška

majatob
29. srp 2009

smardik, super, to byla rychlost, to jsem ani necekala... 🙂 u me taky zalezi na tom kdy nebo co, bud aby byl manzel zrovna doma nebo jsem si mohla vzit Tobika sebou a neotravoval tam..
koukam, ze ses z Karvine, nevadilo by ti chodit v Ove? a co by sis tak predstavovala? me teda zatim nadchly brisni tance pro tehule a plavani ve slane vode, ale su ochotna chodit klidne na cokoli jinyho 😉

smardik
29. srp 2009

majatob jo jsem z Orlové ale tady je houby-mají tu cvičení sice v kenny ale co vím nespokojenost a zbývá Ostrava, Havířov nebo Karviná. Karvinou a Havířov vůbec neznám takže zbývá Ostrava. No já hlídání budu asi mít kamarádku, manža chodí domů nejdříve v 17hodin takže on hlídat nemůže nebo něco kde bych mohla vzít Toma a neotravoval tam ale to asi nic nebude. Já bych brala to plavání ve slané bodě ale nebráním se ničemu 🙂, asi bude nejlepší zjistit co vůbec v Ostravě je a pak se podle toho rozhodnout

majatob
29. srp 2009

zatm jsem nasla toto:

Tanec rodiček, neboli břišní orientální tance pro těhotné

Tanec je ideální přípravou na porod, neboť nastávající maminka se naučí lépe ovládat své tělo, správně dýchat a relaxovat. To usnadní samotný průběh porodu. Také obvyklé potíže s bolestmi zad v těhotenství se zmírní v důsledku zlepšení držení těla a vyrovnání svalové dysbalance. O maminkách, které mají v průběhu těhotenství dostatek pohybu a které dokážou ovládat své tělo, je známo, že snadněji rodí. Jaký může být lepší pohyb, než pohyb při tanci? Pohyby pánví, které se maminka naučí při tanci využije i v první době porodní, když bude pomáhat děťátku na svět. Tanec prospívá i miminku, které nosíte pod srdíčkem. Slyší, cítí a reaguje, vnímá jakou máte náladu a prožívá s Vámi všechny radosti i starosti. Vláčné, pomalé houpavé pohyby orientálního tance dítě uklidňují. Hladíte je už ve svém břiše svými tanečními pohyby. Tančíte pro něj. Je to vlastně první čas, který trávíte se svým miminkem nejen pro sebe, ale i pro něj a poskytujete mu atmosféru uvolněnosti, krásy a bezpečí. Tanec je ve svém původním významu radostí ze života. To nádherně koresponduje s obdobím těhotenství, kdy ženě nabízí možnost plného a radostného prožívání a těšení se na miminko.

Středy - od 8:45 - 11:15h cvičení a plavání v úžasném bazénu se slanou vodou v luxusním hotelu Imperiál v centru Ostravy.

pak vim, ze je v centru gravidjoga a v nejakych MC bude urcite taky cviceni

smardik
29. srp 2009

co bys brala ty? já i to cvičení a plavání v tom imperialu 🙂

majatob
29. srp 2009

kompletni priprava k porodu centrum-rodinka:

PRENATAL

- kurz pro těhotné od 13. týdne těhotenství rozdělený do 2 bloků zaměřených na:

1. BŘÍŠKO - vše o těhotenství a péče o dítě
pro maminky mezi 13. a 30. týdnem těhotenství
2. POROD – počátek porodu, doby porodní, porodní komplikace,...
pro maminky mezi 31. a 40. týdnem těhotenství

- jednotlivé bloky se cyklicky opakují, proto je možné začít navštěvovat už rozběhlý kurz
- trvání jedné lekce je 90 minut, rozvržení je následující:

1. teoretická část – dle tématu dané lekce cca 30 minut
2. cvičení pro těhotné s využitím gymballů a overballů cca 30 minut
3. diskuze a dotazy k tématu teoretické části, případně nácvik manipulace, video atd.

majatob
29. srp 2009

Lotos:

Gravidjóga - jóga pro těhotné

Jóga je cesta ke vzájemné harmonii těla, mysli a duše, ale také skvělý prostředek k navázání dialogu mezi Vámi a Vaším děťátkem již v období těhotenství. Pomocí koncentrace na pocity ve Vašem těle při speciálně sestaveném cvičení pro dobu gravidity, pomocí práce s Vaším dechem i hlasem a uměním relaxace můžete lépe a s větší jistotou projít tímto krásným, ale také náročným obdobím svého života.

Kdy: pondělky a čtvrtky od 17:00 - 18:00

majatob
29. srp 2009

a pak cviceni v porodnicich, ale na to jsme jeste malo tehotny 😀

majatob
29. srp 2009

plavani se mi libi taky a asi neodolam tem taneckum, bylo by to zas neco novyho 😉
joga me teda moc nebere..radsi neco trochu akcnejsiho... 🙂

majatob
29. srp 2009

plavani na strankach: cam.emitex cz 😉

helgaaaa
15. únor 2012

Ahojky, ja chodila k paní Kantorové, po cvičení byla i předporodní příprava. www.porodniasistentka.com

ostravanda
17. pro 2013

ja jdu zkusit cviceni do batolacku v Ostrave.Zacinat se ma v lednu a uz se tesim.Zameruji se tam na taichi pro těhulky a to jsem chtela vzdycky zkusit,ale jak to byva,nebyl cas. 😎 Ted jsem si cas s briskem nasla,tak v lednu tam jdu.Pak napisu co
a jak.Kdyby se chtel nekdo je me pripojit,budu rada at tam nejdu sama.Tak kdo by z vas holky chtel,kouknete na stranky batolacek.cz a pak mi tu pisnete.

am55
2. dub 2015

Cvičení je například v KD v Michálkovicích ve čtvrtek od 17:00-18:00 hod. Nebo v Ostravě Porubě na kolejích E VŠB v úterý od 15:00-16:00 a od 18:00-19:00 a nebo ve středu od 16:50 -17:50 hod. Vítáme všechny maminky, které mají zájem cvičit.

jess20
2. dub 2015

@ostravanda tak jaky to je?

jess20
2. dub 2015

@am55 na kolejich všb? pošlete prosím odkaz? diky 🙂

am55
9. dub 2015

Je to na koleji E VŠB každé úterý. Od 18-19 hod. Zavolej na 606 074 789 nebo se podívej na stránky www.Solertus.cz.

vendula44
6. led 2016

Cvičení také probíha i v zábřehu, www.kurzyprorodice.cz
vede to milá porodní asistentka, ma i kurzy předporodní přípravy