Těhotenství v Irsku. Jaké máte zkušenosti?

mili94
29. črc 2009

Ahoj všem maminkám... Mám na Vás prosbu.. Chtěla bych vědět, jaké máte zkušenosti s těhotenstvím v Irsku.. Přáli bysme si s manželem zdravé dětátko.. Já mám z minulosti bohužel zlou zkušenost.. V ČR jsem měla s jiným partnerem holčičku, bohužel ve 3letech zemřela, měla syndrom Dandy-Wolker, poté jsem měla 3krát spontál. potrat ve 2.měs., další těhotenství skončilo ve 21.týdnu vyvolaným porodem,zjistila se totiž těžká VVV... Poradíte mi někdo někdo, jak je to tady v Irsku nebo jestli by bylo lépe toto projít v ČR. MOC DĚKUJI!!!

lienus
6. srp 2009

ahoj, ja som prve tehotenstvo aj porod prezila v irsku. nevedela som co ma caka a nemala som problemy. nazyvala som si to pre seba ze je to take samo-tehotenstvo. ked som si citala na konikovi, co vsetko sa vysetruje na svk, a v irl len tlak, moc, tlkot srdiecka.... joj, chytal ma niekedy strach, ze co ak moj drobec nie je v poriadku a oni na to ani nepridu. na sono som bola len raz, ked ma objednali na prvu prehliadku - bolo to az v 16, alebo 18 tyzdni. ale v piatom mesiaci sme boli doma, tak som sla na sono aj na prehliadku a vs. bolo ok.
nemozem to objektivne posudit, ako to bude s tebou, ked mas take predchadzajuce zaznamy, ale bala by som sa zostat v irsku. urcite by som isla domov. uvedomujem si, ake som mala predtym stastie hlavne teraz, ked som pred tyzdnom bola v nemocnici na vycisteni, missed abortion. bola som v deviatom tyzdni. v irsku by mi na to prisli, az keby som zacala krvacat, a to by som uz mozno mala aj nejaku infekciu, kedze tam robia prve sono tak neskoro. to je len moj nazor, ale aj maleho som si vzdy vyliecila liekmi zo slovenska. a na kontroly po porode som tiez po case chodila len na svk, pretoze v irsku to bolo o nicom. moj slov. doktor mi pomohol, kedze som mala zmeny na krcku. mozno by si mala skusit ist za svojim GP a porozpravat sa s nim aka je starostlivost o rizikove pacientky a poriadne to zvazit, lebo potom uz mozno nebudes moct ani lietat. jedna moja kamaratka v irsku potratila, nic s nou nerobili, tak isla v bolestiach domov a az tu ju vycistili. tak to zvaz, vytrpela si si uz dost.

mili94
autor
7. srp 2009

Ahoj Lienus, moc Ti děkuji za Tvůj názor.. Moc mě mrzí, co se ti ted stalo!!!! Vím moc dobře, jaké to je, hlavně po psychické stránce!!! Držím Ti palce, at se z toho brzy dostaneš!!!!! A ještě jednou díky za Tvé rady a zkušenosti!! Drž se!!!! M.

fidka79
7. srp 2009

mili kukni si duskusiu haloo v irsku pod temou regiony tam nas je viac ktore sme rodili v irsku tak sa hadam spravne rozhodnes..ja si myslim ze pokial mas tak zavaznu porodnicku anamnezu budu ta viac sledovat..ja som spokojna,krvacala som v 12tt a hned sa starali.diskutovala som ich postup s gynekologickou na sk a sa teda dost lisil,ale vidis asi spravne postupovali kedze mam zdraveho chlapceka🙂)

fidka79
7. srp 2009

akurat este mili potraty tu nie su dovolene

mili94
autor
9. srp 2009

Ahoj Fidka, zdravím Tebe i Tvého chlapečka . Díky za rady a názory. Te vaší diskuse jsem si nevšimla. moc děkuji za upozornění.. měj se fajn! Hezkou neděli!!

nevestinka2010
5. lis 2009

Ahojte, kdyby tu byl nekdo treba z County Galway tak mam zajimavy vzkaz:
24/11/ Eye Cinema Galway > film The Business of being born
vice info pres IP
mejte se krasne!

mamartinka
5. lis 2009

Je aj tema Irsko.Ak chcete urcite vam tam baby poradia.Teraz su tam tehulky vecsinou.